Dobro jutro, dobar dan, laku noć i dobrodošli vol 10

Ja sam poslala mejl svojim Evropljanima i biznisu i rekla čekaj malo. Ovo je ono što ja mislim i kako treba. Mora neko glasno da zauzme stav da brani snabdevanje. Rekla sam im nikakav dodatni rizik ne želim da preuzimam, molim da se složite. Još čekam odgovor.
Teški pregovori me čekaju.
Još nisam završila budžet. Ali sam razgovarala sa generalnim jedne ogromne firme iz okruženja, i rekli su daćemo za vas uvek najbolje. To me onako malo obodrilo.
U nekih 15 minuta sam strpala punjene paprike da se kuvaju, da me neko snimao crko bi od smeha, ali uspela sam, ima za dva dana, sad se samo kuvaju.
Ćerka je sve drugo po kući uradila, otišla i po jaknu i u biblioteku. Stižu nove dve knjige 📚 💖
Naravno sudove nisam oprala, čim završim s poslom to ću, sinoć sam zaspala ko klada u 10 ili malo jače.
Ćerka je uplatila upis na godinu, u petak ide da se upiše i ide na sajam da primi vakcinu, kinesku. Ja idem u subotu u Galeriju, isto kinesku da primim.
 
Zauz onda tako i radi.
Piši, biće ti lakše.
A za situaciju.
Nije lako kad neko ide u bolnicu.
Rodbina, eh to su posebne kategorije.
Nekad prećutiš, nekad opraviš u rodno mesto.
A šta ti ta rođaka može
Šta će se zaista desiti ako joj odgovoriš

Znam ja drugačije reagujem u nekim situacijam.....

Zauz, pokušaj da se ne obazireš na ono šta govore osobe sa kojima ne živiš.
Gledaju rodjaku kao dete "hajde da javimo da nece biti operacije ne moze da spava" / to sto mene sjebava sve ovo / to sto meni nije dobro nikog ne zanima.

Nervni slom cu da dobijem od svih od svega/ svi treba da rade na miru toga nema te treba da imam zid kako me ne bi pogodilo ovo / zasto to tek sad shvatam.

Rodbina ne da je posebna vec nemoguca.

Kad kazem da je bitno da sam ja dobro dobijem da sam "sebicna samoziva" / bolje to nego da se razbolim od tenzije.
 
Poslednja izmena:
"Zasto daje pare da pocepa drva / zasto nece da nauci da pocepa sam/ sad ce da sedi uz pivo gleda ".
Ne postoji sansa da se objasni kako je to normalno dati pare da neko uradi ono drugog ne zanima.


Nece telefon da deli internet / doslo mi je da ga razbijem o zid / sve obrisano / ponovo pokrenuto /NECE.
Videcu sta ce sa tim da se desi 😤 / zao mi je sto ne mogu odmah da ga bacim u smece / kupim drugi CAO.😤
 
Dobar dan.
Završila malo kasnije, oprala sudove. Uključili smo klimu.
Brine me ova situacija oko Kosova, iskreno.
Brine me moj budžet, sutra se prezentuje.
Brine me novac, a idu dva rođendana i slava.
Brine me i posao koji ne stižem.
Od nerviranja me guši u grudima, ne osećam se dobro uopšte, što kaže muž izlazi mi nervoza na uši.
Znam da rešenja ima, znam da za posao bolje ne može, to je samo posao i ne može čovek da gubi zdravlje zbog posla, znam da je najvažnije da smo živi i zdravi hvala Bogu 💖 i da treba malo mirnije da posmatram stvari, da kad smo mi dobro hvala Bogu sve je dobro 💖
Pa ipak sam u grču i odoh od muke da se najedem, popijem kafu i pušim, pa onda na ostale obaveze.
Čekam vikend da se odmorim, naredna dva dana u kancelariju, raspad.
Ništa.
Nastaviću mantru da ugađam sebi kad se radno vreme završi koliko mi to obaveze popodne dozvole.
I da grabim svaki momenat za odmor.
U današnje nenormalno vreme neophodno je ostati normalan, psihički i fizički zdrav i stabilan.
Za to mora da se nađe vremena.
Sve ostalo - neka čeka.
 
Dobro veče.
Prazno ovde.
Žao mi je Marka Živića, iskreno sam se potresla.
Inače ne stižem da se javim, imam trenutno preča posla.
Provela sam nestvarno zanimljivo veče s ćerkom, mislim opet sutra rano ustajem i treba već da ležem, ali sam se tako zanimljivo ispričala i tako nam je obema bilo lepo, i sad se osećam kao da sam se rodila, iako sam već jako umorna i već je jako kasno, ali uživala sam u divnom razgovoru sa njom i iskreno okrepila sam dušu. Idem da završim neke sitne poslove pa pravac krevet. Još sutra i vikend.
A uskoro se bacam na nove knjige. Jedna je Besnilo, ćerka kaže da obećava.
Samo se mislim sutra ići kolima ili na prevoz. Ako ću kolima moram da se ubrzam, jer ustajem ranije nego kad idem na prevoz, da bih našla parking mesto. Ali uz malo truda da ustanem, doći ću kući ranije sutra.
Samo da kažem da je u stanu toplo, uključivali smo klimu, a napolju je prava zima, ali sam se kod kuće i na poslu ugrejala.
Super mi je osećaj kad mi je u stanu konačno toplo. Priceless ♥️
Idem, laku noć.
 
Dobro veče devojke 😘
Koliko dešavanja u dva dana, haos :lol:
Prvo i glavno je da je ćerka danas upisala IV godinu na budžetu bez ijednog prenetog ispita, a posle se vakcinisala kineskom vakcinom
Druga bitna vest je da ona sutra ide sa mnom u Galeriju da i ja primim kinesku vakcinu, a sutra ide i zaova ali u drugom gradu.
Još samo muž da se vakciniše, a i on će uskoro.
Ona je hvala Bogu 💖 dobro 💖
Dalje šta ima još bitno, mnogo toga i bitnog i nebitnog. Dobili smo stari orahov nameštaj na poklon, to je muževljev prijatelj kome je poklonio kuče, ali je celu operaciju pratilo mnogo peripetija, da sad ne pričam o tome, jer neću da izlažem ljude koji stvarno vrede.
Na poslu smo danas sređivali i čistili, donela sam kući ćerki torbu za faks, ukrasnu kesu, dve fensi patent olovke u pakovanju, i njima dvoma po majicu, reklamne, dobre za spavanje, to je sve izbeglo bacanje. Za akciju nas je direktor sektora častio picom, pa sam ručala na poslu fensi pice, rukola ovo ono.
Onda je moj muž pozajmio neke sitne pare jednom komšiji prijatelju, koji je vrlo veliki preduzetnik, da mi je neko rekao da ću ja njemu pozajmiti koja brojim svaki dinar sada, i to pred slavu, i to mi njemu, koji ima mnogo više od nas, rekla bih mu leba ti ne seri.
Išla sam kolima i ustala rano, a kasno legla, čekajući muža da mi priča tu priču koja me sinoć baš povredila, pa sam kasno zaspala, i strašno mi se spava ceo dan.
Onaj tender za Evropu dobija prve oblike, danas potvrdila posao za prvi kvartal.
I tako toliki post a rekla sam samo najosnovnije...
 
Neopisivo sam umorna. Volela bih da sad mogu da zaspim, meni nije problem da odspavam u 9, tušnem se i posle vratim u 12 u krevet. Ali danju neće san na oči.
Baš sam se pitala da li je Domaćica ozdravila, hvala Bogu jeste.
Ja jedva čekam da primim vakcinu. Uprkos tome idem sledeće nedelje do četvrtka u kancelariju, iako drugi ne dolaze, ja sam potpisala i poštujem.
Dobila sam važnu informaciju na poslu u vezi plate, tako da ću nastojati da radim pozitivno na tome.
Šta još ima... Svašta nešto... Ali nemam više snage da pišem...
Pričam sa onima koji čitaju...
 

Back
Top