Quantcast

Dobro i lose

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Sta mislite koliko ljudi , osoba , zna sta je dobro a sta je lose u zivotu i okruzenju takodje...?

Koliko ne znaju nego rade ono sto rade drugi pa da tako probajuci otkriju?

Ne samo kroz nesvesno ili guranje u nesvesno , nego da svesno ne znaju sta je dobro sta je lose.
Po prici ispada da svi znaju sta je dobro i sta je lose u zivotu i sta ciniti.
Tako ispada po pricanju ljudi u Srbiji , ko zna , zna Srbin...

A u okruzenju , ljude koje ja srecem i dovoljno je malo da zagrebem, ne ono da ih dublje analiziram....i odmah naletim da mi oni sami kazu da ne znaju sta je dobro sta je lose nego se drze da znaju 20 stvari koje su dobre i vazne, i to je to ......vrlo cesto ni u zivotu ne znaju sta je dobro sta je lose, znaju samo ono sto su odredili da je vazno i to ne razmisljaju da li je dobro ili lose...

Eto to je presek kad ukljucim da posmatram ljude....i to oni sami kazu i ja se slazem da je tacno to sto kazu...
Sve sto je potrebno je da negde nagazis nesto sto im je nejasno , da li je dobro ili lose.....
Jos u Srbiji imamo javnu promociju loseg, to tek posebno....pa se preispituje svasta nesto...

Ali za razliku od ubedjenja i predstave da svi znaju sta je dobro sta je lose, , cim malo konkretno krenes, odmah ispliva ili nedosledno gde je osoba egocentricno samohvalna pa je i ne interesuje sta je dobro sta je lose , sve sto hoce je dobro sve sto nece je lose, ili cesce , ispadne da mnogo njih ne zna sta je dobro sta je lose a da ni u ludilo to ne sme da se zna...

seoski_lola

Početnik
Poruka
26
Sta mislite koliko ljudi , osoba , zna sta je dobro a sta je lose u zivotu i okruzenju takodje...?

Koliko ne znaju nego rade ono sto rade drugi pa da tako probajuci otkriju?

Ne samo kroz nesvesno ili guranje u nesvesno , nego da svesno ne znaju sta je dobro sta je lose.
Po prici ispada da svi znaju sta je dobro i sta je lose u zivotu i sta ciniti.
Tako ispada po pricanju ljudi u Srbiji , ko zna , zna Srbin...

A u okruzenju , ljude koje ja srecem i dovoljno je malo da zagrebem, ne ono da ih dublje analiziram....i odmah naletim da mi oni sami kazu da ne znaju sta je dobro sta je lose nego se drze da znaju 20 stvari koje su dobre i vazne, i to je to ......vrlo cesto ni u zivotu ne znaju sta je dobro sta je lose, znaju samo ono sto su odredili da je vazno i to ne razmisljaju da li je dobro ili lose...

Eto to je presek kad ukljucim da posmatram ljude....i to oni sami kazu i ja se slazem da je tacno to sto kazu...
Sve sto je potrebno je da negde nagazis nesto sto im je nejasno , da li je dobro ili lose.....
Jos u Srbiji imamo javnu promociju loseg, to tek posebno....pa se preispituje svasta nesto...

Ali za razliku od ubedjenja i predstave da svi znaju sta je dobro sta je lose, , cim malo konkretno krenes, odmah ispliva ili nedosledno gde je osoba egocentricno samohvalna pa je i ne interesuje sta je dobro sta je lose , sve sto hoce je dobro sve sto nece je lose, ili cesce , ispadne da mnogo njih ne zna sta je dobro sta je lose a da ni u ludilo to ne sme da se zna...
Mislim da ne postoji univerzalna definicija sta je dobro, a sta ne..Svako to tumaci na svoj nacin.Ono sto je za nekog dobro za drugog to moze biti lose i obrnuto..Mada mislim da retko ko za sebe misli da je los jer ljudi uvek nadju nacin da opravdaju sebe i svoje postupke..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Ne, ne.....necemo ovde o tome da li je dobar ili los covek, nego sta je dobro raditi u zivotu a sta ne....cemu stremiti a sta ne.....
Te osnovnije stvari, koje se cine laksim za znati...

Sara Kej

Aktivan član
Poruka
1.488
Idealno dobro kao i idealno lose ne postoji. Stremiti ka dobro je dobro, sve ostali je samo pokusaj za dobro koje vodi ka suprotno. Pitanje je ali koje moralne granice se pomeraju i koje su to moralne norme . Blago receno ono sto je za mene dobro za nekog je lose. Uzmimo na primer lekare. Zar nemislite da oni cine lose stime sto "moraju" da pomognu i Losim osobama - pricam o pedofilima osudjenjcima za teska krivicna dela i drugim slicnim .Oni cine dobro ali nekome ko nije to zasluzio -ali moraju da pomere svoje moralne granice...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Ama jel moze bez tog morala, Srbi i moral to je kao lovacke price....samo lagarija i opet se odmah dohvate toga...
Jel postoji kod vas uopste ideja sta je dobro a da to nije moral ili vezano za moral......
Npr jel dobro uzeti jabuku i pojesti?
Jel dobro otici do obliznje planine bez nekog razloga i cisto da vidimo da se nije pomerila?

Sara Kej

Aktivan član
Poruka
1.488
Da odlicno je jesti jabuke narucio kada su kisele, tada su i ne zrele:mrgreen:

Univerzalno misljenje ne postoi. Svako tumaci onako kako misli. Vidis sta je za tebe dobro za mene je kiselo. A sa druge strane ja nevolim slatko :)

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Ono sto ja primecujem je potpuna zastrasenost da se nesto sme misliti ako je to u suprotnosti sa ostalima....
Kad se usudi neko tako misli , odmah se sprema na to da ce biti sukoba.
Zato se o onome sto nije pitanje za vecinu i moral (moral je drustveni dogovor, znaci drustveno nasilje) i ne razmislja, a to je tema, a o onome sto je pitanje morala se moralizuje, tj lovacke price na kvadrat i svi posteni a Perici niko da vrati novcanik...

Naravno ti isti moralisti i lazni moralisti ce preci u mod odbrane i samoodbrane cim im se ovako nesto kaze, i to je vec refleks, utreniran, i onda ce reci , pa nisi rekao da to trazis u temi...lepo pise da zna, a u nastavku pise svuda da bi moglo i to da se shvati , nigde ne pise da mora da bude jednoznacno opsteprihvaceno , nego za tu osobu....
Ili vi mislite da ste , bas kao sto javno i nad.rkano objasnjenje Srba kaze, svi Srbi rodjeni sa genetskim upisom da tacno znaju sta je dobro za njih a sta je lose za njih , a samo je problem da se dogovore , sta je univerzalno dobro, pa im ceo zivot u tome prodje, a ovo za njih sta je dobro , to znaju cim prvi put udahnu vazduh.

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Pa kazu u nekim tammo knjigama da je dobro za coveka ako pri delovanju postuje pravilo 3. A to je da kada zelis nesto da uradis, subjekat, tj ti treba da si zadovoljen, objekat, tj osoba delovanja i okruzenje. Kada su sva tri zadovoljena onda je to dobro.
E sad, mislim da to nije jednostavno, pogotovu u kompleksnijim situacijama, tipa bogatis se, drzis fabriku koja pravi aute, a auti jel te zagadjuju, nisu ni bezbednosno savrseni, tako da mislim da je stremljenje ka tom pravilu ok. Pa kazes, znas kako, ljudi moraju da putuju, danas je takva ekonomija, hajde barem da razmisljamo u pravcu eko auta. Imamo para, hajde jedan odsek za elektro eksperimentalne aute. A u medjuvremenu pretplatis se na Unicef ili sl.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
To je iz ugla publike PR...
Tako nastaju problemi koje imaju slavni a to je da ih proguta FAME, tj taj princip odredjivanja sta je dobro , sta je odgovornost prema fanovima i navijacima i slicno na kraju dovede do gubitka sopstvenog van toga identiteta....

Ono sto sam ja hteo ali nikako nisam jasan drugima , u ovoj temi , je da mi ljudi kazu po njima da li u njihovom okruzenju , pa i oni sami , vidjaju ljude koji znaju sta je za njih dobro a sta nije dobro...
Moje zapazanje je da mnogi ne znaju sta je za njih dobro , tj misle da ne znaju., ne mora da kazu , ali misle...
Ima onih koji ne znaju ali misle da znaju, da sve znaju, a sto ne znaju to onda nije znacajno..
A ima i onih koji znaju da ne znaju sta je dobro za njih...ili otkriju da ne znaju sta je dobro za njih..., stari ljudi to kazu , izgubio se, ali oni ustvari lupaju , posto oni isto to kazu i za onog ko ne zeli da postane lopov u danasnjem svetu, pa im izgleda neuspesan u odnosu na komsiju koji radi u stampariji novca na Topcideru.
Ali ako uzmemo samo frazu izgubio se, bez danasnjem moralisanja, ako je to moguce kod vas da se desi...posto sumnjivo je stanje po pitanju toga...isto kao sto je sumnjivo po pitanju da li u Srbiji na srpskom mozes da kazes neku izjavu a da ne bude ili belo ili crno za nekog, tj mora da jasno bude ili si za ili protiv , nema i ovo i ono..

Uzmimo tinejdzera, on ce na ponudu da ode u Austriju da studira pevanje ili u Svedsku da studira programiranje a nema jos ni 13 godina, gledati upravo sa stavom ne znam sta je dobro za mene....jer ne zna ni sta hoce ni da li je ponuda dobra ili losa.....
A totalno mu je nebitno da li to drugima izgleda PR dobro ili lose....da li je faca ili je glupan ako odbije...

Isto ako ogranicim samo na biologiju i signale, neki ljudi ce uvek osetiti sta im donosi zdravlje po reakcijama svog organizma a drugi nikako to ne mogu, mogu samo da osete kad im organizam posle maltretiranja otkaze poslusnost sa nekim signalom bola ili mucnine..
Jedni primecuju da im je koza bolja, tonus misica jaci, koncentracija bolja ako rade to i to ili ako jedu to i to , drugi ne.
Tu znanje dolazi iz njihove percepcije...
Ali znanje moze doci i iz knjiga ili iz iskustva drugih nebitno , a moze se i izgubiti , jer mnogo ljudi cuje nesto i totalno odmah izgube iz pameti to isto...

I na kraju ima i onih kojima je dobro kad ne cine sebi dobro....
Znaci osoba zna da joj je dobro da se ispava ali je njima dobro ako tulumare i onda se mozda desi i maler, npr meni se desava nemar i povredim se , ogrebem se udarim se ako sam pospan, ali je bilo dobro u smislu osecaja to sto su uradili ono sto nije dobro , a nije jos fetish..
Ima i kad je fetish, pa se namerno protiv sebe radi nesto sto nije dobro za osobu zato sto se bolje oseca, a srbi su bas naznaceni kao skloni samokaznjavanju a i jesu...

To sto ja moram ovoliko da razglabam da bi uopste bila shvacena tema navodi da stvarno ne postoji slobodna misao u Srbiji...
Vrlo lako se moze to testirati, i odgovor ce biti , neobicno razmisljas ili razmislja...
Nekako ljudi ne mogu da se odvoje od tog straha, tako ja to vidim, i onda pre nego sto razmisljaju o tome sta je dobro , razmisle sta im je dozvoljeno...
To dovodi do oportunizma cak i kad nema stvarno tendencije ka oportunizmu, a u Srbiji imamo masovno dresiranje ka oportunizmu, pa onda ne cudi sto postoji taj redosled reakcija...
Kad sam bio u situaciji da jednostavno sklonim ogromnu kolicinu novca, koliko je bio supalj finansijski sistem Srbije, svi su mi rekli ako mozes a da te ne uhvate, ucini to...
Zakljucak donesite sami , ali to mi nisu rekli barabe i neki pokvareni ljudi ...
Druga situacija koja pokazuje maksimalizaciju oprotunizma je kad ti ne veruju ako kazes da nesto mozes ili si mogao....Ako si mogao onda si sigurno to uradio ili uradi bajo , a ne mogao si a neces da uradis nesto sto bi svako ko zudi za moci uradio...

Taj algoritam ako postoji kod ljudi , onda stvarno nema razmisljanja o sta je dobro za mene i sta nije dobro za mene, nego sta moze da prodje....
A to znaci da su Srbi mentalni i moralni svastojedi....ili svastoje.bi, to povlaci i to...

E sad, ja ovde dajem priliku da ljudi malo procunjaju po svom okruzenju i vide jel to toliko van ikakve svesti ljudi....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Najcescu stvar koju cujem je.......i ja bih mogao da budem zaludni umetnik, ali treba raditi i zaraditi pare za zivot....

To je ono srpsko generalno a ja zovem seljacko jer pokazuje seljacki pristup i neshvatanje sta znaci poseban odnos osobe prema necemu...
Npr umetnika prema umetnickom delu.....
To nije samo stvar ej ukljuci se i izmackaj ako je slika ili odsviraj ako je muzika......to bi bila zanatska vestina, ali ne moze sve tako....
Uzmite samo romantiku i zavodjenje zena......
Svi bi da budu don Juani....i na seljacki nacin to se i ostvaruje, nalicka se, namacka se, mali bora , kljucevi od kola i kilo mirisa i eto ga don Juan...romantika ...
A opet, onome ko stvara ugodjaj i barata sa zavodjenjem, to nije ni blizu potrebnom da bi mogao da pocne...
Nije da mu treba posebna vrsta zena da bi ispoljio to , ali je prosto bacanje vremena i resursa na onu koja bi odmah opa cupa i zadigni mi suknju da mi porumene obrazi....uz iskaze postovanja prema mojoj zenskoj licnosti..

Svodjenjem svega na dozvolu gomile, gube se mnoge stvari, i zato nema naucnika u Srbiji, to se samo lazno prikazuju ljudi koji su nekako nasli svoje zrtvene jarce i osobe, a povukli se od ostalih i krijuci se egzistiraju pa ih posmrtno pronalaze....
Podrska za sve sto bi bilo uradjeno iz zelje mimo predrasuda gomile ne postoji....jos postoji i kazna...
Ne postoji ni zelja da se to promeni....
To sto se takmice neki da su jaci od snage tog mediokriteta je stvar merenja ciji je duzi...

Da li taj poseban covek zna sta je dobro za njega......on gleda iz onoga sto zna, a zna da ume da napravi nesto posebno i da to ne umeju ili uspesno kriju drugi da umeju...
Da li ce to i odraditi , tesko...to je vec druga tema...
Ovde je tema o sasvim drugim ljudima, onima koji ne znaju sta je dobro za njih....ili znaju ili znaju sta je lose za njih, to nije ili ili ....to su tri stanja....dobro za mene, lose za mene, nesto izmedju za mene....

Kao sto rece don Juan...postoje samo 4 pitanja u zivotu....
Sta je sveto, svetinja koje treba pomagati i ne dirati.
Sta je duhovno.
Sta je vredno ziveti.
Za sta je vredno umreti

Cak i najnizi stvorovi koji mogu da rade sve zamislivo ili nezamislivo imaju ova 4 pitanja...

Istovremeno svi ti oko vas ce reci .....sve te vatre i zivotne strasti donose probleme i nevolje........(ja vidim zbog drugih, ne zbog porekla tih vatri i strasti)

Poslednja izmena:

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Pa tipicno u drustvu gde je slaba ekonomija. Sto bi nas narod rekao: Upisao arheologiju? Budala, to upisuju deca bogatasa da se klince diplomama, bolje da upise nesto od cega ce ziveti.
Ali kad malo i razmislis... Nije da nisu u pravu. E sad kako promeniti drustvo u kojem se uspeh ispoljava strascu prema radu, samim time uapeh bude veci nego tom nekom prizemnoscu i lrakticnoscu.. Bem li ga... Menjaj celo drustvo,mentalitet koji je usadjen stotinama godina.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Kao da ce zanati, posto je poslovica nece te diploma hraniti nego zanati, othraniti nekog...hoce sutra malo...
Mislim hoce mozda frizeraj, i neki trange frange usluzni sektor, ali strucan zanatlija ne moze ni on da prezivi ako ekonomija predje u ekonomiju favele, to je zabluda jer su mislili da su u socijalizmu siromasni....

Kad dodje na nivo favele, tu vise nema posla ni za strucnog zavarivaca....

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Nema kvalitetnog drustva bez vizije i inovacija. Ovako je samo drustvo gde se vecina kuva u istom loncu, zajedljivi jedni prema drugima, podlozni manipulaciji podsmevamo se prvom koji ima viziju. U stvari jos gore, imamo autoritete koji nas lazu vizijama koristeci se propagandom. Pa izadje Brnabijach i na tv kaze digitalni nomadi. A narod pomisli: uuuuu cooooool, kakva kombinacija haj tek, elektro nomadi, neki elektricni gorstaci saj faj, glasaj!!!! Ova nas vodi u pobedu garant.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
To sad sta i kako , ima tu nivoa....i dinamike....kao da kapitalizam ne zatura inovacije u fijoku , zatura brate svojski....nesto na oroceno , znaci da se isprazne kasice prasice na postojecem i plasiranom, pa tek onda novo , a nesto zakopaju da se nikad ne izvadi kao proizvod.

Ekonomsko usmeravanje je toliko izrazeno samo ne vide to ljudi, da ono sto misle da je nesto sto je kvalitetnije sigurno prolazno , to ne da ne pije vodu , nego kod tehnicara izaziva i podsmeh , ali nazovimo to nevericu...
U moderna vremena, 90% tehnicara sasvim sigurno prognozira da ce u razvijenom obliku i buducnosti biti upotrebljen nekvalitetniji oblik resenja...
To je neverovatno koliko su jednoglasni , ali samo zato sto to gledaju svaki dan...

Ono sto narod i svi mi moramo da se setimo svakog trenutka je , ako svaki dan, svakog sata tehnoloski svet primena, skup svih primena tehnologije, uvek izabere malo ili vise nekvalitetnije resenje, mi standardima dovodimo sebe do vrlo teske i neizlazne situacije...apsurda da imamo resenja ali nisu primenjljiva...
Ili da bi bilo jasno , imamo proizvod ali zbog korisnika se ne moze uciniti komercijalan, tj ne moze da se komercijalizuje...

Svaki ekonomista koji kaze da svaki proizvod moze da se komercijalizuje vam prodaje maglu i laze vas...to uopste nije tacno....
Svaka roba ima kupca, to jeste tacno , ali ne moze svaki proizvod da se komercijalizuje.....razlika u shvatanju ove dve izjave je mozda nevidljiva vama, ali je velika razlika..

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Ma mi smo vec u narednoj fazi propagande. Smartfonovi koji su u rukama. Uredjaji propagande. Samo koliko mi treba da poskidam sa google feeda smeca, skapiram da vise to radim nego sto procitam nesto da valja. Pocev od bbc cnn gardijan dzo bajden huawei bla bla gluposti i obavezno neki glupi artikl o novom glupom telefonu sa peeeet kamerica pa sve do ovog domaceg smeca i n1 koji ne skida Vukelu iz usta. Gomila informacija samo da ti skrene paznju sa svojih misli namecuci se kao zivotno bitne. Cak i artikli koje biram iz astronomije iskacu sa epohalnim naslovima. Stize asteroid na zemlju. Da bi tekst bio 5 strana o jos jednom n-tom asteroidu koji se izucava i saznaje poreklo porekla. Znas i oni moraju da odvale armagedon naslov da bi dobili medijsku paznju da bi imali posecenos i da bi tako bili komercijalizovani i dobijali pare da gledaju asteroide i bave se naukom. I naravno ispod artikli o Dzo Bajdenu i najnovijim telefonima i teslinim izdkancijama.

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Nije ni cudo sto se toliko furaju i namecu ti telefoni. Prikljucen si na pojilo 0 24.
Pitam se na pr za koji k ce nama 5g?
Sta kao moci ces da ukljucis frizider i rernu iz auta dok ides s posla?
Pa brate 70 posto Srba lozi. Lozi drva brate. Sta ces, da pripalis drva 5g om? Da pripalis drva iz svog auta na plin dok se vozis s posla gde si prijavljen na minimalac?
Ebo vas pee geee.

Poslednja izmena:

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Jeeebo vas peet geee i digitalni nomadi.
Srasno, ovde digitalne golje. Danas videh jadnicka, golja na km se vidi, ide ulicom nosi flet te ve. Garant bojler moze da ga ubije svakog trenutka al on muka nosi kroz grad kutiju flet te ve a.pozurio sav presrecan. Tehno golja.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
A ne zna da podesi daljinski , to ne zna 99% ljudi...
A ovo za bojler je mentalitet, stvarno opasno zive Srbi...
A za drva, ajd sto loze drva, ovi sto hoce automatiku oni predju na pelet, nego sto loze sirova drva....
Kako ja da znam da li sam dobio covid ili ne, ako ne mogu da osetim miris jer me grebe grlo i ne osecam nista osim ljutog dima...

Dakle, svaku priliku koristim, ne lozite plastiku , cak ni pet flashu , jedna flasha kao nista....nista od plastike....ne lozite sirova drva, ne lozite gumu , ona ima sumpora obavezno....
Znaci drva da odleze 6 meseci , a ne kupujete 10 dana pre pocetka lozenja....navikli jeste ili niste, to moze na selu gde je kuca km daleko od druge, priznajem da sam video na selu da loze i sirova, i jedina mana im je sto se teze cepaju, iz ugla seljaka...
Ali mnogo vise dime i losije dime nego suva drva....

A vama nije cilje da vam na tonu drveta 300kg drveta ode u vazduh onako....jos ste izgubili na ostalom sto ste morali da susite i tih 300kg drveta...

MrNapokon

Elita
Poruka
19.074
Nista palice ih 5 geom i flet tv om. A digitalni nomadi ce da dodju da nacepaju.
A to za Covid ista prica. Znaci ne znam koji j slucaj al malo malo pa pecne grlo. Naprskas lepo propolisovim sprejom i nastavis dalje. Budes ko pcelica. Zujis okolo imaju li gde drva da se nacepaju, ma kakva drva trpaj piralen unutra sta te briga. Bitno da imas 5 ge.
Nego razmisljam mogli bi da pustimo buvu da od 5ge moze da pukne plinska boca u autu. Pitam se cega bi sa taj neko pre odrekao. Novog smarfona ili plinskog auta. Znas ono mora da cvrka fon dok vozi plin po najnovijem Lazaru autoputu velikom. Kako ce na posao stici? 5 ge ili plin... Verovatno bi postao fizicki nomad.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Kaze u jednom krimos mafija filmu , ljudi se ne bune protiv nepravde, ili kad je nesto dobro, nego se bune onda kad im je ponasanje drugog neprihvatljivo...
Zato ako imas dobro objasnjenje ubistvo kolege kriminalca prolazi....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Zamisli sad kako je srednjoskolcu koji je u okruzenju koje je em mediokritetno em niti zna samo okruzenje sta je sta, koliko tu prostora ima da se manipulise i usmerava takva skupina....
Otud je strategija LGBT pokreta da se svako ko komunicira sa istim polom tretira kao prikriveni homic uzasno efikasna, evo i na forumu malo malo pa te neko pita , sa namerom da ti prisije ili stvarno homoseksualnost ili da si prikriveni , kako to znas dobro svoje prijatelje, drugare, kad npr oni ne znaju toliko dobro i smatraju to intruzijom na intimu kad bi znali to o svojim prijateljima....distanca od intime...u nekim oblastima...

I to je sasvim ok, ta distanca, ne treba forsirati , ali nekad druzenje i okolnosti stvore bolje poznavanje neke osobe, detalja koji nisu bitni , ali postoje...
Ali je totalno opasno pridavati skriven smisao nekim odnosima i radnjama, tj bojiti ih bilo homofilno bilo homofobicno....jer onda homo dobija znacaj, u oba slucaja...

Npr ista zloupotreba se desava ako se kaze da M i Z treba da se tolerisu i razumeju jedni druge u smislu gresaka i potreba...
Onda se javlja banalizovanje odnosa izmedju M i Z i ako nema nekog dobronamernog i dobrog u srcu a starijeg i iskusnijeg, nego samo seljoberi i mediokriteti, onda ce se javiti veliki problem, npr neki od problema su da devojcice tog doba pomisle da moraju da odrade nesto deckima da bi osim sto postaju popularne, a to nije popularnost, to je samo u centru paznje, postaju i dobre.....ne dobrice, nego dobre i dobro...neko ko razume i postuje deckice...
I tu se odmah javi ono , nemoj da si curka, ili nemoj da si glupaca nego klekni i popushi ga...ili neka druga varijanta nasilnosti uz obmanu...

A dovoljna je samo jedna autoritativna i jasna rec i recenica nekog iskusnijeg da otvori drugaciju mogucnost i osoba ce onda krenuti drugim stazama, bez prisile...
Npr ja nikad , ne znam kako se to desilo , ali mislim zbog silnih takmicenja i tih specijalnih skola i kurseva, nisam uvazavao misljenje mediokriteta u srednjoj skoli i srednja mi je prosla kao najlepse doba u zivotu...opusteno , slobodno , bez bezrazloznih opijanja i kacenja i spletki a bilo ih je gomila, ali dodju prodju jos brze kad vide da ne prolaze....
I onda slobodno formirana osoba postaje mangup iako to nije.....Tj postaje magnet i za devojke i za muskarce....Za devojke mora jos neke stvari da zna , ali za muskarce kao neka vrsta razlicitog ali fer i korektnog druga...razlika koja je korisna za odrastanje..
Izvor odakle osoba moze da nauci sta je dobro za nju samu a da ne plati to svojim probama...
Kasnije je tu uvek neki strah, strah od ostalih , od mediokriteta...npr vojska...koliko god videli da ja opstajem i pored silnih maltretiranja desetara, nikome se ne mili da zrtvuje mir koji ima usled nedolaska u centar paznje, pognute glave u odnosu na prednosti slobodnog postavljanja svoje pozicije koja cesto nosi sacuvanu glavu, a nosi stvarno sacuvanu glavu....ja sam imao klasice u vojsci i to ne malo njih koji su izgubili zivote u miru...Neki samoubistvo, neki kao nesretni slucajevi , ali pravi pravni izraz je nehatnom greskom nekog...ili neodgovornom greskom nekog ili cak i zlobom a bez namere za ubistvom...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.