Добро дошли у Црну Гору - на шишање :)

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
http://novinar-novinar.blogspot.com/
Turizam u Crnoj Gori izgleda neće propasti zahvaljujući kaznama koje plaćaju srpski turisti! Naime, naši građani koji se odlučili da krenu automobilom u ovu bratsku republiku prošli su ko bosi po trnju, kad je reč o "vanpansionskoj potrošnji", jer su srpske tablice bile glavna meta crnogorskog "pauka".

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Morali su JP "Parking servis" u Budvi i Herceg Novom da plate 75 evra po vozilu.

Redakciji Kurira javilo se nekoliko ljudi koji su na letovanju u Crnoj Gori prošli ko bosi po trnju.

- Uredno sam parkirao auto na parkiralištu. Platio sam parkiranje dva evra za dva sata, ali sam za koji minut prekoračio vreme. Kad sam se vratio, vozilo nisam zatekao. Prvo sam mislio da je ukraden, ali sam posle saznao da ga je odneo budvanski "pauk". Ne bih se bunio da sam morao da platim kaznu za prekoračenje, ali je van svake pameti da mi odnesu kola. Kad sam došao po auto, sve mi je bilo jasno. Od 10 automobila, osam je bilo sa srpskim tablicama, jedno vozilo je bilo iz Bosne i jedno iz Italije. Ništa drugo nego pljačka, i to samo Srba - kaže Petar Irinović, koji je platio 75 evra da bi dobio vozilo nazad.

Drugi naš čitalac, čije je ime poznato redakciji, tvrdi da je njegov auto sa beogradskim tablicama "pauk" odneo iako je vozilo bilo parkirano između druga dva vozila.

- Možda i jesam pogrešno parkirao. Ali sam svoj auto ubacio između dva vozila u nizu. Ispred mene je bio automobili sa crnogorskim tablicama, a iza mene sa nemačkim. I da odnesu baš mene, koji sam bio u sredini - žali se. Ovaj čitalac Kurira tvrdi da u Budvi vlada haos u parkiranju jer ne postoji dovoljan broj parking mesta.

Slična priča, kako su nam se požalili naši turisti, bila je i sa JP "Parking servis" u Herceg Novom.

Dragan Liješević, direktor JP "Parking servis" Budva, kaže da nije tačno da imaju pik na srpska vozila, već da oni po nalogu policije odnose sve:roll: nepropisno parkirane automobile.
- Odgovorno tvrdim:dash: da se vozila sa srpskim tablama ne odnose namerno niti da ima bilo kakvog vida diskriminacije. Svako odneseno vozilo uslikano je i postoji datum i vreme kad je napravljen prekršaj. A, podsećam da mi radimo po nalogu policije. Znate, kad nekom uzmemo kola, uvek se krivac traži na drugom mestu - objašnjava Liješević. On je potvrdio da odnose i vozila kojima istekne vreme parkiranja.

- Kad nekom istekne vreme parkiranja, tolerišemo još 15 minuta. Posle toga odnosimo vozilo. I to ne radimo zato što tako volimo, već zato što je Skupština opštine Budva takvu odluku donela još 2007. godine. A kazna kad "pauk" odnese jeste 75 evra :whistling:- objašnjava on. Kurir je juče bezuspešno pokušao da stupi u kontakt i sa odgovornima u turističkoj inspekciji Crne Gore kako bi proverio koliko je ukupno žalbi bilo na rad ovih javnih preduzeća.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Занимљив фризерај код Дукљана?
 
Kad nekom istekne vreme parkiranja, tolerišemo još 15 minuta. Posle toga odnosimo vozilo. I to ne radimo zato što tako volimo, već zato što je Skupština opštine Budva takvu odluku donela još 2007. godine

a ovo im je najjaca prevara i pljacka. cak i ako se parkiras na dozvoljenom mestu i platis parking, odnesu ti auto sa obrazlozenjem "istekao ti parking" .... jer posle ne postoji varijanta da dokazes da nije....

ajte vi na more u crnu goru a ja cu tadicevim stopama u suncani Sharm el sheik u bratskom egiptu da produbljujem saradnju sa bracom i sestrama nesvrstanim :mrgreen:
 
Znam za pricu iz Budve ove godine, covek je platio parking i sedeo nedaleko od kola. 5 min pre isteka parkinga su poceli da mu kace auto paukom. On pridje i kaze da jos nije isteklo vreme. Oni se lepo izvinili i otisli. Da je dosao 1 min kasnije, odneli bi ga. Sto je najgore, posle je cuo da nije jedini. Oni zakace pre nego sto istekne parking, pa ako naidjes na vreme, onda je ok, a ako zakasnis 1 min, jos jedna ovca za sisanje. I da, u CG panduri sikaniraju Srbe, a i bosance, i svima je ista prica, ako imas para za more, imas i za kaznu.
 
Begam iz montenegra
dragon11.gif
 
Znam za pricu iz Budve ove godine, covek je platio parking i sedeo nedaleko od kola. 5 min pre isteka parkinga su poceli da mu kace auto paukom. On pridje i kaze da jos nije isteklo vreme. Oni se lepo izvinili i otisli. Da je dosao 1 min kasnije, odneli bi ga. Sto je najgore, posle je cuo da nije jedini. Oni zakace pre nego sto istekne parking, pa ako naidjes na vreme, onda je ok, a ako zakasnis 1 min, jos jedna ovca za sisanje. I da, u CG panduri sikaniraju Srbe, a i bosance, i svima je ista prica, ako imas para za more, imas i za kaznu.

upravo sam ja to rekao da rade a tvoj primer je to i potvrdio.

oni to rade u talu sa ovim momcima sto rade na parkingu.
 
Znam za pricu iz Budve ove godine, covek je platio parking i sedeo nedaleko od kola. 5 min pre isteka parkinga su poceli da mu kace auto paukom. On pridje i kaze da jos nije isteklo vreme. Oni se lepo izvinili i otisli. Da je dosao 1 min kasnije, odneli bi ga. Sto je najgore, posle je cuo da nije jedini. Oni zakace pre nego sto istekne parking, pa ako naidjes na vreme, onda je ok, a ako zakasnis 1 min, jos jedna ovca za sisanje. I da, u CG panduri sikaniraju Srbe, a i bosance, i svima je ista prica, ako imas para za more, imas i za kaznu.

Раде по новом неусвојеном правопису а Закони су им по старом правопису па долази до колизије у тумачењу. Ајд` да то некако и разумемо али да незнају у сат е то је већ превише. Ту помоћи нема.
 
sad gledam aranzmani za egipat ovi skuplji nase agencije spustile cene za 200 evra

a egipcani ljubazni da ne verujes

prosle godine kad sam bio uzgubim ja foto aparat

i pre toga sam bio u jednom trznom centru preko puta mog resorta i istripujem se da sam telefon ostavio u nekoj od radnji dok sam kupovao raznorazne suvenire

a usao sam u najmanje 10 radnji. i odem ja u prvu u kojoj sam bio i objasnim egipcaninu gde je problem i kaze on meni ajmo ja i ti od radnje do radnje pa cemo da ga nadjemo , i krenemo mi od radnje do radnje i nema aparata nigde. ja sam bio ubedjen da mi ga je neko od radnika u radnjama ukrao , a on mi kaze "pogledaj u hotelu 100% ti ga ovde niko nije ukrao" .

odem ja nazad u hotel, dodjem na recepciju i pitam da niste nasli kakav aparat, kad ono vadi recepcioner moj aparat, zaboravio sam ga bio na nekom od stolova u kaficu u holu i neko od drugih turista video i doneo na recepciju.

a u crnoj gori i automobili dobijaju noge a kamoli tek fotoaparati :hahaha: :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
sad gledam aranzmani za egipat ovi skuplji nase agencije spustile cene za 200 evra

a egipcani ljubazni da ne verujes

prosle godine kad sam bio uzgubim ja foto aparat

i pre toga sam bio u jednom trznom centru preko puta mog resorta i istripujem se da sam telefon ostavio u nekoj od radnji dok sam kupovao raznorazne suvenire

a usao sam u najmanje 10 radnji. i odem ja u prvu u kojoj sam bio i objasnim egipcaninu gde je problem i kaze on meni ajmo ja i ti od radnje do radnje pa cemo da ga nadjemo , i krenemo mi od radnje do radnje i nema aparata nigde. ja sam bio ubedjen da mi ga je neko od radnika u radnjama ukrao , a on mi kaze "pogledaj u hotelu 100% ti ga ovde niko nije ukrao" .

odem ja nazad u hotel, dodjem na recepciju i pitam da niste nasli kakav aparat, kad ono vadi recepcioner moj aparat, zaboravio sam ga bio na nekom od stolova u kaficu u holu i neko od drugih turista video i doneo na recepciju.

a u crnoj gori i automobili dobijaju noge a kamoli tek fotoaparati :hahaha: :mrgreen:

Tebi da je glava na sarafe, ti bi je nedje zaboravio :lol:
 
Na olimpijskom i vaterpolo bazenu građani će moći da se kupaju od 1. avgusta. Ulaznica će, kako je kazao menadžer Glavnog grada Pavle Radulović, koštati tri eura. Biće puno novina u odnosu na stari bazen dok je radio.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

- Radimo na tome da bazeni za građane budu otvoreni 1. avgusta. Građani će moći da se kupaju od 7 do 14 časova ili od 14 do 19 časova, a kupanje će koštati tri eura - kazao je Radulović.
On je naveo da će kupači moći da kupe i članske karte, ali da će one biti skuplje.:mazipsa:
- Članske karte neće biti jeftine, jer od nečega moramo da održavamo bazene čija izgradnja nije bila nimalo jeftina :dash:- rekao je Radulović.
Menadžer Glavnog grada ističe da djeca do sedam godina, a možda i starija, neće moći da dolaze na bezene i kupaju se bez pratnje roditelja.
- Bazeni su dublji od dva metra, samim tim ne može se svako ni kupati u bazenima, pogotovo ne slabiji plivači. To je i bio jedan od razloga zašto smo odugovlačili sa otvaranjem bazena, jer ne želimo da se bilo šta negativno desi - kazao je Radulović.
On je dodao da će o bezbjednosti kupača na bazenu brinuti Sekjuriti gard Popović, kao i spasioci.
- Nije svejedno preplivati bazen dimenzija 25 puta 50 metara. To je teško i za bolje plivače, a ne za kupače koji se baš ne snalaze u vodi - rekao je Radulović.
Direktor Sportskog centra "Morača" Slobodan Mićković kazao je da će bazen uskoro početi sa radom, ne precizirajući datum.
- Biće složenosti u korišćenju bazena, ali obavjestićemo vas o svemu detaljno danas ili sjutra - kazao je Mićković.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ево како своје суграђане фризирају. 5 сати 3 јевра. Још мало ће час да промене у евро, толико су ажурни да се ускладе са евро прописима.:azdaja:
 

Back
Top