Dobre vesti

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Za jednog penzionera danas radi nešto više od jednog radnika. To u Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje stvara sve veću rupu koju krpi ionako politika državna kasa. Neodrživost sistema na kraju će platiti penzioneri i sadašnji, još više oni budući, čija će primanja narednih godina rasti maksimalno po 2,5 odsto.

Prosečna penzija je nešto ispod 22.000 dinara. Za dve godine primanja penzionera su realno porasla zanemarljivih 50 dinara, a statistika govori da će penzioneri živeti sve teže. Prema podacima PIO fonda broj penzionera je u odnosu na 2009. porastao za 22.913, a od početka krize za nepunih 50.000. Iz državnog budžeta tako je lani za penzije isplaćeno tačno pola milijarde dinara više.

Koliko su podaci neumoljivi najbolje govori to da je u stopa zaposlenosti u Srbiji 47 odsto. U Bugarskoj je 62 odsto, Rumuniji 58,6, a Mađarskoj 55,4.

Na nivou Evrope zaposlenost je 65 procenata, a stav Evropske komisije je, ipak, da je stopa niska i da će sve veći broj penzionera ugroziti budžete zemalja. Evropa je, dakle, zabrinuta, jer na jednog penzionera idu i tri zaposlena, a u Srbiji na jednog penzionera ide 1,1 radnik!
krkobabic-3.jpg


http://www.kragujevaconline.rs/vesti/info/drustvo/1078-skoro-jednak-broj-zaposlenih-i-penzionera-u-srbiji


Ovo je prava realnost u Srbiji . Ne moze ni jedna normalna osoba da obeca da penzije budu 70 % od plate. Penzioni fond mora da se puni iz sredstava koji se slivaju od njega, a ne prodajom firmi. Kad tad penzije ce morati pasti na realan nivo a to je 25% od prosecne plate, ako ne i manje. Stvari treba postaviti na normalu, smanjiti svima plate i ziveti samo od realnih prihoda. To jeste tesko za preziveti, ali za par decenija ce se trostruko vratiti
Kako bi neko od dezurnih forumasa resio problem penzionara( treba da imaju vece penzije ,a nema sredstava ) problem radnih mesta ( nema sredstava ), problem infrastrukture ( nema stredstava ) .
 
Poslednja izmena:
Kako bi neko od dezurnih forumasa resio problem penzionara( treba da imaju vece penzije ,a nema sredstava ) problem radnih mesta ( nema sredstava ) , problem infrastrukture ( nema stredstava ) .

A ima za privatno bogacenje pojedinaca? IZ drzavne kase i fondova?
 
Kako bi neko od dezurnih forumasa resio problem penzionara( treba da imaju vece penzije ,a nema sredstava ) problem radnih mesta ( nema sredstava ) , problem infrastrukture ( nema stredstava ) .

A ima za privatno bogacenje pojedinaca? IZ drzavne kase i fondova?

Privatno bogacenje pojedinaca je odradjeno kroz privatizaciju , sad je to potroseno, slabo ce neko videti valjde od buduce vlasti u Srbiji . Jos kad se proda Telekom i EPS , onda nista nece ostati za kradju pa ce mozda konacno doci na vlast oni koji zele stvarno dobro Srbiji . Pare od privatizacije je trebalo potrositi pametno, a ne na povecanje plata. Kako to da EU ima problem kad je odnos radnika i penzionera 3:1 , a Srbija treba da normalno funkcionise sa 1.1:1. Ne postoji zemlja bez korupcije, bez lobista , samo zelim reci da niko ne moze da popravi situaciju
 
Privatno bogacenje pojedinaca je odradjeno kroz privatizaciju , sad je to potroseno, slabo ce neko videti valjde od buduce vlasti u Srbiji . Jos kad se proda Telekom i EPS , onda nista nece ostati za kradju pa ce mozda konacno doci na vlast oni koji zele stvarno dobro Srbiji . Pare od privatizacije je trebalo potrositi pametno, a ne na povecanje plata. Kako to da EU ima problem kad je odnos radnika i penzionera 3:1 , a Srbija treba da normalno funkcionise sa 1.1:1. Ne postoji zemlja bez korupcije, bez lobista , samo zelim reci da niko ne moze da popravi situaciju

Moja sumnja je,da penzije se isplacuju iz fonda koji se puni na "neobican" nacin,dobrom politikom "sipanjem iz supljeg u prazno" od strane ekonomskih strucnjaka. ;)
Ima jedna "jedna rezerva" koju ce iskoriti svakako ako bude zagustelo. Dinkic je koristio vise godina za pokrivanje rupa ne samo za penzije,a koristi se i sad kad je potrebno:)
Nesme se biti ogracen u iznosenju istine,barem one koja je vitalna za gradjanstvo.Penzije su osnov svakoj porodici,podloga.Najgore je to sto je vecini jedino primanje za prezivljavanje.
Politika ekonomije je lako losa,namerno. Mene nemoze niko da ubedi da zemlja Srbija,toliko bogata svim i svacim,pogotovo prirodnim bogatsvima,nemoze da opstane. To serviranje neistine i mazanje ociju,nije nista novo :)
 
Dokle god imamo granice biće i priliv deviza-biće i para za penzionere ali kad skinu te granice i budemo u EU tek onda postaje muka koju najbolje znaju mađari ,rumuni i bugari.Nema carine neće biti nikakvog priliva kapitala jer su ovi sve rasprodali i niko skoro i ne radi više.
 

Back
Top