pivosok
Buduća legenda
- Poruka
- 26.396
Za jednog penzionera danas radi nešto više od jednog radnika. To u Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje stvara sve veću rupu koju krpi ionako politika državna kasa. Neodrživost sistema na kraju će platiti penzioneri i sadašnji, još više oni budući, čija će primanja narednih godina rasti maksimalno po 2,5 odsto.
Prosečna penzija je nešto ispod 22.000 dinara. Za dve godine primanja penzionera su realno porasla zanemarljivih 50 dinara, a statistika govori da će penzioneri živeti sve teže. Prema podacima PIO fonda broj penzionera je u odnosu na 2009. porastao za 22.913, a od početka krize za nepunih 50.000. Iz državnog budžeta tako je lani za penzije isplaćeno tačno pola milijarde dinara više.
Koliko su podaci neumoljivi najbolje govori to da je u stopa zaposlenosti u Srbiji 47 odsto. U Bugarskoj je 62 odsto, Rumuniji 58,6, a Mađarskoj 55,4.
Na nivou Evrope zaposlenost je 65 procenata, a stav Evropske komisije je, ipak, da je stopa niska i da će sve veći broj penzionera ugroziti budžete zemalja. Evropa je, dakle, zabrinuta, jer na jednog penzionera idu i tri zaposlena, a u Srbiji na jednog penzionera ide 1,1 radnik!
http://www.kragujevaconline.rs/vesti/info/drustvo/1078-skoro-jednak-broj-zaposlenih-i-penzionera-u-srbiji
Ovo je prava realnost u Srbiji . Ne moze ni jedna normalna osoba da obeca da penzije budu 70 % od plate. Penzioni fond mora da se puni iz sredstava koji se slivaju od njega, a ne prodajom firmi. Kad tad penzije ce morati pasti na realan nivo a to je 25% od prosecne plate, ako ne i manje. Stvari treba postaviti na normalu, smanjiti svima plate i ziveti samo od realnih prihoda. To jeste tesko za preziveti, ali za par decenija ce se trostruko vratiti
Kako bi neko od dezurnih forumasa resio problem penzionara( treba da imaju vece penzije ,a nema sredstava ) problem radnih mesta ( nema sredstava ), problem infrastrukture ( nema stredstava ) .
Prosečna penzija je nešto ispod 22.000 dinara. Za dve godine primanja penzionera su realno porasla zanemarljivih 50 dinara, a statistika govori da će penzioneri živeti sve teže. Prema podacima PIO fonda broj penzionera je u odnosu na 2009. porastao za 22.913, a od početka krize za nepunih 50.000. Iz državnog budžeta tako je lani za penzije isplaćeno tačno pola milijarde dinara više.
Koliko su podaci neumoljivi najbolje govori to da je u stopa zaposlenosti u Srbiji 47 odsto. U Bugarskoj je 62 odsto, Rumuniji 58,6, a Mađarskoj 55,4.
Na nivou Evrope zaposlenost je 65 procenata, a stav Evropske komisije je, ipak, da je stopa niska i da će sve veći broj penzionera ugroziti budžete zemalja. Evropa je, dakle, zabrinuta, jer na jednog penzionera idu i tri zaposlena, a u Srbiji na jednog penzionera ide 1,1 radnik!
http://www.kragujevaconline.rs/vesti/info/drustvo/1078-skoro-jednak-broj-zaposlenih-i-penzionera-u-srbiji
Ovo je prava realnost u Srbiji . Ne moze ni jedna normalna osoba da obeca da penzije budu 70 % od plate. Penzioni fond mora da se puni iz sredstava koji se slivaju od njega, a ne prodajom firmi. Kad tad penzije ce morati pasti na realan nivo a to je 25% od prosecne plate, ako ne i manje. Stvari treba postaviti na normalu, smanjiti svima plate i ziveti samo od realnih prihoda. To jeste tesko za preziveti, ali za par decenija ce se trostruko vratiti
Kako bi neko od dezurnih forumasa resio problem penzionara( treba da imaju vece penzije ,a nema sredstava ) problem radnih mesta ( nema sredstava ), problem infrastrukture ( nema stredstava ) .
Poslednja izmena:
