Quantcast

Dobre prodavnice za naručivanje knjiga?

DusanM97

Početnik
Poruka
2
Book depository, na knjige ne sme biti poreza ali nekad udare a carina je ako je vrednost preko 50e. Tako nesto.
Ne sme biti ili ne bi trebalo da bude? Mislio sam da se PDV aplicira na sve, i to u iznosu 20%. Jel' su knjige zaista izuzetak?

A što se tiče carine, ako ja naručim na primer 2 knjige u iznosu od 10e, i jednu knjigu od 60e da li se carina udara jer je iznos za sve ove knjige veći od 50e, ili se to radi samo na jednoj knjizi, a ostalo ignoriše?

HYPE

Domaćin
Poruka
4.426
Ne sme biti ili ne bi trebalo da bude? Mislio sam da se PDV aplicira na sve, i to u iznosu 20%. Jel' su knjige zaista izuzetak?

A što se tiče carine, ako ja naručim na primer 2 knjige u iznosu od 10e, i jednu knjigu od 60e da li se carina udara jer je iznos za sve ove knjige veći od 50e, ili se to radi samo na jednoj knjizi, a ostalo ignoriše?
Onda sam mozda pomesao porez i carinu. Ne znam stvarno. Pitanje je i kako posalju. Npr. ako narucis dve knjige od 30e npr. mozda ce stici odvojeno a mozda zajedno, to nikad ne znas.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.