Quantcast

Dobra dela

jolemisa

Elita
Poruka
17.067
Dok se nisam povredio,dosta sam se bavio obradom drveta u slobodno vreme.Volim miris obradjenog drveta,a i imao sam alata dosta.Najsladje mi je bilo kad mi donese neko nesto da mu popravim,ili sliku da mu napravim,kada uradim kad vidim da sijaju od srece,jer je dobro uradjeno,a jos kad me pita "Koliko kosta",a ja kazem nista.jedino me je to nerviralo kad mi guraju pare,a ja ih ne zelim,jer mi je bitno samo to sto sam uradio da im se svidja.Tako sam se i usavrsavao.Doduse tetak mi je biostolar i on me je naucio mnogim stvarima o obradi drveta.Za sta sam mu vecito zahvalan.Posle povrede,sam ostrio nozeve,kada trebaju da se kolju svinje.Odradio sam to par ljudi,pa se proculo.Poceli mnogi da dolaze.I u tome sam uzivao,jer su ljudi bili zadovoljni zato sto posle svakog klanja nisu morali da dolaze odmah na ostrenje,vec su mogli da koriste nozeve 10-ak puta,pa i vise.Samo na masat,da bi ispravili ostricu.Uvek sam im govorio da te nozeve drze dalje od zena,jer one sa tim nozevima ciste razne tepsije i plekove,pa uniste rez.

Poslednja izmena:

Enina

Elita
Poruka
18.502
Dok se nisam povredio,dosta sam se bavio obradom drveta u slobodno vreme.Volim miris obradjenog drveta,a i imao sam alata dosta.Najsladje mi je bilo kad mi donese neko nesto da mu popravim,ili sliku da mu napravim,kada uradim kad vidim da sijaju od srece,jer je dobro uradjeno,a jos kad me pita "Koliko kosta",a ja kazem nista.jedino me je to nerviralo kad mi guraju pare,a ja ih ne zelim,jer mi je bitno samo to sto sam uradio da im se svidja.Tako sam se i usavrsavao.Doduse tetak mi je biostolar i on me je naucio mnogim stvarima o obradi drveta.Za sta sam mu vecito zahvalan.
Jeste..dobro djelo..obradovati nekoga.

Old Soul

Ističe se
Poruka
2.146
Suštinski gledano, dobro delo je kada se neko oseti srećnim zbog nečega što ste rekli / učinili, a da pritom niste to uradili iz sebičnih razloga. Ako dajete novac u humanitarne svrhe da bi vas tapšali po ramenu i veličali, to dobro delo nije.

Volim kada me neko iznenadi nečim malim. Tipa, časti me hranom, kafom... Što se tiče dobrih dela, nakon što je moja drugarica izgubila majku od raka, bio sam joj podrška 25h. Ali, kako to biva u životu, samo je promenila broj iz nepoznatog razloga i preselila se u Švedsku ne kontaktirajući me više. z:mrgreen:

Enina

Elita
Poruka
18.502
Suštinski gledano, dobro delo je kada se neko oseti srećnim zbog nečega što ste rekli / učinili, a da pritom niste to uradili iz sebičnih razloga. Ako dajete novac u humanitarne svrhe da bi vas tapšali po ramenu i veličali, to dobro delo nije.

Volim kada me neko iznenadi nečim malim. Tipa, časti me hranom, kafom... Što se tiče dobrih dela, nakon što je moja drugarica izgubila majku od raka, bio sam joj podrška 25h. Ali, kako to biva u životu, samo je promenila broj iz nepoznatog razloga i preselila se u Švedsku ne kontaktirajući me više. z:mrgreen:
Nista cudno.Tako neki reaguju.

RužnaKoLopov

Veoma poznat
Poruka
13.510
Čim oci otvorim radim dobra djela
Jer sam dušom dobra osoba

I upravo ta duša mene vodi kroz život i kolko god da izgubim ili kolko god da dodjem u situaciju da se nešto promeni meni život vrati u mnogo lepom obliku. Tako i 1.10.2021!

Posao mi je takav da vidim mnogo lepog ali i dosta ružnog, prljavi stanovi naneseno svega jer ih je starost i bolest pregazila, organizujem da im se očisti, isortiram posteljinu, peškire i odnesem, uključim socijalno zovem pravim termine sve za dobrobit i u cilju za human život u toj starosti Ničem se ne cudim jer život piše čudne priče

Sve to mi nije posao ali ne mogu da to gledam jer me duša zaboli.

Podržavam razne organizacije ovde u gradu uvjek uplatim pa koliko se može. Ako neko plače na sred ulice ja pored te osobe neću proći bez da pitam zašto plače i jel mogu pomoći, pomogla sam mnogima nekima našla posao, nekome stan,

i moj moto jeste,
Treba biti duševno dobar i život će te voditi pravim putem i znaces šta treba da radiš i nadjes se tamo gde si bas najpotrebniji

Baad_Boy

Poznat
Poruka
9.837
Uradim poneko dobro delo. Eto. Postujem starije. Svakom detetu cokolada. Svakog psa pomazim i ako mogu obezbedim vodu i makar kiflu ako nemam hranu sa sobom ali imam uvek uglavnom mleko kobasicu kod sebe... uglavnom.

Tu i tamo sutnem nekog u glavu kada krade nase starije sugradjane u prevozu.
Pa se onda stidim analiziram da li sam postupio ispravno kada mi ljudi cestitaju na hrabrosti. Nije to hrabrost stigla ga ruka pravde ili noga pravde. Hrabrost je kad se bojis a meni nije problem da ga sutnem u glavu.

Nista spec i narocito vredno pomena. Gledam da mi dela budu ispravna. I da ne budem los primer. Dobar sam sin mojoj majci. Slusam je. Voleo bih da volontiram za decu ometenu u razvoju ili za crkvu. Nije jos izgleda doslo to vreme, namestice sudbina. Eto, nisam previse ni dobar ali sam ispravan.

Ma sta nisam dobar, dobar sam ne svirajte k.

Baad_Boy

Poznat
Poruka
9.837
Ovo je od danas.

Kako cu ja biti kul direktor aww

20211016_180005.jpg

Resio sam mu stambeno pitanje i radno mesto, i 150 eura unapred, plus pare na ruke svako vece. Ne pisem ovo da bi vi imali bolje misljenje o meni, ja sam sebi ulepsao danas dan. Jedna porodica nije na ulici ❤

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
33.703
Dobro delo je i kad ne daš onim prosjacima ništa.

Zamisli, nakupi lake pare i reši da ode do prodavnice, a ovi ludaci u kolima ko zna kako su došli do vozačke pun ih grad, i bez veze ga pregaze na raskrsnici jer nisu bili koncentrisani?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.