Dobila otkaz nakon što je utvrđeno da ima rak, za poslodavca sve po zakonu

Za bolesne radnike može se naći neki administrativni poslovi a ne da im daju otkaze.
Zamisli ti koji je to mentalni sklop koji bi terao zenu koja ima rak da obavlja "administrativne poslove"

Sto bi rekli posebno mesto u paklu sacuvati za takve.

Sta treba u bolnicu da joj donesu lap top i slusalice pa da radi u "Call centru".
Da kaze klijentu , vracam se za 5 minuta samo de primim hemoterapiju.

Zgrozena sam pisanjem pojedinaca.
Gade mi se.
 
Ako si bio poslodavac ili si još Blajbi skontaćeš o čemu ja pričam.


Poslovi su mogu naći za one koji su bolesni!
Ne, ti ne kontas!
Poslovi se NE TRAZE, oni se sami NAMECU.
Zamisli samo situaciju: "Hajde sada da trazimo za nekog neki posao u firmi, dobar je covek, ali bolestan......Ali sva mesta su vec popunjena...Nema veze, nacicemo vec neki, samo da radnik ostane na poslu,,,!ª" UZAS! Bolje mu dati odmah platu da ne dolazi i ne smeta ostalima da rade.
 
Zamisli ti koji je to mentalni sklop koji bi terao zenu koja ima rak da obavlja "administrativne poslove"

Sto bi rekli posebno mesto u paklu sacuvati za takve.

Sta treba u bolnicu da joj donesu lap top i slusalice pa da radi u "Call centru".
Da kaze klijentu , vracam se 5 minuta samo de primim hemoterapiju.

Zgrozena sam pisanjem pojedinaca.
Gade mi se.
Otrpemnina i solidarna pomoć bi bila dobra.
 
Ne, ti ne kontas!
Poslovi se NE TRAZE, oni se sami NAMECU.
Zamisli samo situaciju: "Hajde sada da trazimo za nekog neki posao u firmi, dobar je covek, ali bolestan......Ali sva mesta su vec popunjena...Nema veze, nacicemo vec neki, samo da radnik ostane na poslu,,,!ª" UZAS! Bolje mu dati odmah platu da ne dolazi i ne smeta ostalima da rade.
I tako se radi.
 
Ljudi, jel ste vi na drogama ili čemu?
PA BOLESTAN ČOVEK ILI ŽENA IDE KUĆI DA SE LEČI A NE DA RADI!! Koji vam je?
Šta treba da tamo širi svoju bolest, koja zvanično i nije zarazna, al sama činjenica da ti tumara okolo bolesna osoba nije prijatna.
Šta bre "poslodavac" ima sa njenom bolešću? NIŠTA!
...
Al ima ili trebalo bi da ima DRŽAVA, tj kad se razboliš, daleko bilo, lepo SAM vratiš knjižicu, i kažeš odo da se lečim! O trošku društva.
Šta bi bilo da nije ni radila, kao MNOGE kragujevčanke njene dobi, najurene od strane Dinkića iz Zastave?
...
Al državi je lakše da svoje obaveze prebacije da druge, isto ovo važi i za trudnice, šta rade trudnice sa sela? Niko ih bre i ne vidi!
 
Anđelki Todorović iz Kragujevca krajem prošle godine dijagnostikovan je karcinom dojke. Prema njenim rečima, dan nakon što joj je saopštena dijagnoza, uručen joj je otkaz u Addiko banci.



Dok u banci tvrde da je otkazivanje ugovora o radu sprovedeno na zakonit način, Todorović ističe da je kao samohrana majka ostala bez ikakvih primanja neposredno pred početak lečenja, prenosi Radio slobodna Evropa.

"Kada smo izgubili humanost, kada su nam karijere postale važnije od ljudskih života i kada su nam kompanijski interesi postali važniji od moralnih normi", pita Todorović, koja se oporavlja od prvih doza hemoterapije.

Objašnjava da je sa bankom potpisala ugovor na neodređeno vreme uz obavezni probni rad od šest meseci, te da je banka u tom periodu mogla da raskine ugovor u bilo kom trenutku. Otkaz joj je i uručen tokom probnog rada, ali je ubeđena da je to urađeno "ekspresno" zbog bolesti i očekivanog dugotrajnog bolovanja koje joj predstoji.

Na bolovanje je otišla 6. decembra prošle godine.

"Odlazim da bih povadila rezultate i direktorka me svaki put kada je pozovem ne pita kako sam, nego kada ću da dođem na posao. Kako kaže, nema zamenu za mene. Smatrajući da sam potrebna na poslu, ja 16. prekidam bolovanje, dolazim na posao. Istog dana dobijam rezultate biopsije koji potvrđuju da bolujem od karcinoma dojke i o tome obaveštavam direktoricu, a ona mi 17. uručuje otkaz. Ako nisam zadovoljavala uslove, mogli su da me otpuste već posle dva-tri meseca", ispričala je Todorović.

Banka: Sve po zakonu

Na pitanja o ovom slučaju upućena Birou za korporativne komunikacije Addiko banke, umesto traženog sagovornika i odgovora na postavljena pitanja, RSE je dobio saopštenje.

U njemu se, između ostalog, "povodom neistinitih informacija koje se pojavljuju u javnosti", tvrdi da je u ovom slučaju postupak sproveden na zakonit način "u skladu sa Ugovorom o radu i važećim Zakonom o radu Republike Srbije i u skladu sa poslovnom praksom naše banke koja podrazumeva posvećenost etici i poštovanju osnovnih ljudskih prava".

Anđelka Todorović i njen sin danas žive od pomoći najbližih rođaka.

"Otac penzioner koji ima 80 godina i sestra koja je zaposlena u Beogradu pomažu koliko mogu da prehranim sebe i dete i da kupim nešto od lekova", kaže Anđelka Todorović.

Sindikat: Čim poslodavci saznaju da su zaposleni bolesni odmah ih se oslobađaju

Prema informacijama Saveza samostalnih sindikata u Kragujevcu, slučaj Anđelke Todorović nije usamljen. Jugoslav Ristić, predsednik gradskog veća u tom sindikatu ističe da je to drastičan primer manjkavosti zakona "jer nema nikakve zaštite od otkaza za zaposlene koji se razbole".

"Isto važi i za invalide rada. Čim poslodavci saznaju da su zaposleni bolesni i da više nisu sposobni za rad, odmah ih se oslobađaju. Zaposleni trpe dvostruke posledice jednog lošeg zakonodavstva, pre svega lošeg Zakona o radu koji je zanemario sve ljudske aspekte života i posvećen je isključivo kapitalu", kaže Ristić.


https://www.021.rs/story/Info/Srbij...o-da-ima-rak-za-poslodavca-sve-po-zakonu.html
Addiko je strana banka koja ima svoja satanska pravila igra. Tako je kako je..
 

Back
Top