Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A sta radi mama u hotelu?ako je nekvalifikovan posao naravno da moze dalje traziti nekvalifikovan posao,ako hoce posao u struci ili radi vec to u hotelu onda traba da ima priznate kvalifikacije,podnese novi zustimmung i ceka da joj odobre.
Radi kao cistacica sobe,Ali zar nije problem ako joj u vizi stoji da radi za njih za tu firmu i da mora biti 2 godine kod njiih ? i da je vezana za njih.I ima neku posebnu karticu na kojoj pise da moras valjda samo kod njih raditi.Tu karticu svi valjda dobijaju, Znaci zanima me dali ja bilo ko kao neka nekfalifikovana osoba bez fakulteta-srednje skole koja je dobila vizu preko noks 1-2 dali mogu menjati poslodavcaAli da radim neki drugi posao ne isiti taj recimo necu vise da budem konobar ocu da radim na bausteli nadam se da me razumete
 
Radi kao cistacica sobe,Ali zar nije problem ako joj u vizi stoji da radi za njih za tu firmu i da mora biti 2 godine kod njiih ? i da je vezana za njih.I ima neku posebnu karticu na kojoj pise da moras valjda samo kod njih raditi.Tu karticu svi valjda dobijaju, Znaci zanima me dali ja bilo ko kao neka nekfalifikovana osoba bez fakulteta-srednje skole koja je dobila vizu preko noks 1-2 dali mogu menjati poslodavcaAli da radim neki drugi posao ne isiti taj recimo necu vise da budem konobar ocu da radim na bausteli nadam se da me razumete
Moze da se promeni poslodavac kad god hoces cak ne moras za prvog tog poslodavca uopste ni da ides raditi opste poznata stvar,pronadjes pre svega novog poslodavca,predas u nemackoj za novi zustimmung i cekas par sedmica da ti odobre.
 
A da li neko zna u vezi ove ulazne vize sto treba 5000€ stan ugovor i npr A1 , jel mogu svi koji ispunjavaju te uslove ili samo kv.radnici sa priznatom diplomom , posto ne trebaju njima samo medicinari bravari itd. Valjda treba neko i fizicke poslove da radi
Procitaj bolje malo zakon,to je viza za trazenje posla to ti i ne treba,to je ustvari pre smisljeno za zemlje koje su daleko od Nemacke,Brazil,Kina itd.. na primer jer oni ne mogu ni turisticki u Nemacku,tebi je granica Nemacka samo hiljadu km sto je nista,sednes sutra u autobus i odes trazis posao kao turista bez vize samo pasos u dzep i imes tri mesca fore,a fizicki radnici idu po starom zakonu vremenski dok budu dozvolili.
 
Pozdrav.dali je zustimmung.odobrenje njemačke službe za zapošljavanje.o tome da li je neki posao deficitaran u toj pokrajini.i koliko se čeka.elektricar sam po struci.moze neko da objasni.
Poz da ti podelim moje iskustvo. Po struci sam veterinarski tehnicar, dosao sam u Nemacku na jednu farmu pre 2 godine dobio vizu ali u vizi mi je stojao pomoćnik u poljoprivredi, promenio sam poslodavca pre 4 meseca sadašnji poslodavac mi je tražio promenu boravisne I radne dozvole, ali su mi tražili kvalifikaciju za taj posao. Poslali su moju diplomu u Bon posto im je to centrala, i dobio sam Zustimmung posle 14 dana, gde mi je diploma priznata, i gde sam dobio boravisnu dozvolu na kojoj piše pod 18 ABs 4 s 1...sto znaci kvalifikovan radnik.
 
Pozdrav svima.
imam jedno pitanje, jer sam u nedoumici sta da radim.
Suprug radi u DE, gradjevisnki inzenjer, dobio vizu po NOKS-u 6-8. Nema nostrifikovanu diplomu, jer mu nije trebala za zaposlenje, njegovu diplomu su mu priznali.
Da li ja sada imam pravo da storniram stari termin za spajanje porodice, i apliciram za novi? Nisam sigurna na sta misle pod : "Pridruživanje supružniku koji već radi u Nemačkoj i ima kvalifikaciju (Noks 3-8) "

Unapred vam hvala.
 
Pozdrav svima.
imam jedno pitanje, jer sam u nedoumici sta da radim.
Suprug radi u DE, gradjevisnki inzenjer, dobio vizu po NOKS-u 6-8. Nema nostrifikovanu diplomu, jer mu nije trebala za zaposlenje, njegovu diplomu su mu priznali.
Da li ja sada imam pravo da storniram stari termin za spajanje porodice, i apliciram za novi? Nisam sigurna na sta misle pod : "Pridruživanje supružniku koji već radi u Nemačkoj i ima kvalifikaciju (Noks 3-8) "

Unapred vam hvala.
Naravno da imas pravo i uradi to sad odmah jer za mesec dana dobijas termin,3-8 znaci da je otisao pod tim noksom tj.noksom 3-5 i 6-8.
 
Bio na terminu za plavu kartu jos 10.05.2019. Imam ugovor za stalno, platu dosta preko minimuma, deficitarno zanimanje, nemacki C1, deo skolovanja u Nemackoj. 2 puta odbijen za vizu sa obrazlozenjem da firma nije dostavila trazene dokumente agenciji za rad u Minhenu. Moja firma izricito tvrdi da su poslali sve sto im je trazeno oba puta. Na kraju oni dobavljaju Zustimmung iz Minhena i salju mi. Da li ce ambasada to prihvatiti ako im posaljem E-mailom i da li je neko imao slicna iskustva?
Hvala
A zasto su tebi uopste trazili zustimmung ?? Plava karta, Plata preko minimuma, zanimanje MINT u tim slucajevima ne treba zustimmung?
 
Može objašnjenje.da li se sa Zustimmungom dobija brže termin.da li kad se dobije zusimmung i ugovor od poslodavca pristupa apliciraju u ambasadi.i koliko traje ili moj slučaj čekam od avgusta 2018 sad planiram da nađem poslodavca i da on preda za zustimmung.da li to odobrenje od biroa iz Nemačke. Dolazi kao obavještenje u BG ambasadu.i da li ubrzava slučaj.Elektricar u pitanju.aplicirao uavgusta 2018.
 
Može objašnjenje.da li se sa Zustimmungom dobija brže termin.da li kad se dobije zusimmung i ugovor od poslodavca pristupa apliciraju u ambasadi.i koliko traje ili moj slučaj čekam od avgusta 2018 sad planiram da nađem poslodavca i da on preda za zustimmung.da li to odobrenje od biroa iz Nemačke. Dolazi kao obavještenje u BG ambasadu.i da li ubrzava slučaj.Elektricar u pitanju.aplicirao uavgusta 2018.
nostrifikuj ti prijatelju diplomu ako vec nisi,za mesec dana krece novi zakon i za 14 dana dobijas termin,pusti to vise cekanje,jer izjednacujemo se sa sa nemcima na trzistu rada i nece vise biti nikakvi zustimung ili neke dozvole pottrebne.
 
Ok, to nije baš "ovlašćenje za zaposlenje", već se radi o dve stvari - "obećanju o zaposlenju", odnosno potvrdi da je poslodavac spreman da zaposli nekog (Einstellungszusage), i o predugovoru o radu/zaposlenju (Arbeitsvorvertrag).

Sami po sebi, ovi dokumenti nisu radna viza niti boravišna dozvola za Nemačku. Oni su samo jedan od preduslova da se radna/boravišna viza dobije, a koji još preduslovi moraju da se ispune, to zavisi od tipa vize koju tvoj suprug želi/može da dobije:

- Ako je u pitanju Blue Card, onda on još mora da položi nemački na nivou B1, da poseduje visokoškolsku diplomu na nivou A3, dobijenu od H+ institucije, i da ugovor glasi na godišnju platu od min. 49.600 evra, odnosno min. 38.688 evra ako je u pitanju MINT visokoškolska diploma plus medicina (recimo lekar, inženjer mašinstva, elektrotehnike, matematičar, programer, fizičar, geolog,...)

- Ako je u pitanju zanimanje za koje nije potrebna visokoškolska kvalifikacija, onda on još mora da položi nemački na nivou B1 i da mu se zanimanje (i obrazovanje, odnosno izučeni zanat, kao i radno iskustvo) nalazi na zvaničnoj listi deficitarnih zanimanja u Nemačkoj (ažurira se svakih 3-6 meseci)

- Ako je u pitanju zanimanje koje nije na listi deficitarnih zanimanja, onda on još mora da položi nemački na nivou A1, i da Agentur für Arbeit (Biro za zapošljavanje) pokrene proceduru i na kraju izda potvrdu da za taj posao ne može da se nađe, odnosno nije zainteresovan niko iz EU. Ovo mora da se radi zajedno sa poslodavcem, koji mora posao da oglašava određeno vreme, da dokaže da je pozvao min. X kandidata iz EU na razgovore (uključujući one koje sam Biro šalje), i da pismeno obrazloži zašto dotični kandidati iz EU ne odgovaraju.

Tek onda su preduslovi za radnu, odnosno boravišnu dozvolu ispunjeni. Za spajanje porodica, i supružnik mora da položi nemački na nivou od A1.
H
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top