Quantcast

Dobijanje radne/boravisne vize u Nemackoj

Milica@n

Početnik
Poruka
2
Zdravo! Nova sam na forumu, pa mi ne zamerite ako na na pogrešnom mestu postvljam pitanje. Naime, predala sam papire za nostrifikaciju diplome medicinske sestre i naravno sada čekam. Ujedno me zanima za spajanje porodice kada bude trebalo. Moj suprug ima završenu školu za mesara, ali nikad nije radio u struci. Bez obzira na to zna taj posao. Pošto je novi zakon stupio na snagu, da li po vašem mišljenju on može da nostrifikuje tu diplomu, a da nema poslodavca? I da li će se ubuduće priznavali završeni kursevi za zavarivanje ili kurs za viljuškaristu? Hvala unapred!

FDDD

Primećen član
Poruka
923
Zdravo! Nova sam na forumu, pa mi ne zamerite ako na na pogrešnom mestu postvljam pitanje. Naime, predala sam papire za nostrifikaciju diplome medicinske sestre i naravno sada čekam. Ujedno me zanima za spajanje porodice kada bude trebalo. Moj suprug ima završenu školu za mesara, ali nikad nije radio u struci. Bez obzira na to zna taj posao. Pošto je novi zakon stupio na snagu, da li po vašem mišljenju on može da nostrifikuje tu diplomu, a da nema poslodavca? I da li će se ubuduće priznavali završeni kursevi za zavarivanje ili kurs za viljuškaristu? Hvala unapred!
Neka nostrifikuje mada ces mu ti srediti vizu preko spajanja porodice, sada spajanje po novom za kvalifikovane ide brzo, a nostrifikaciju ce svakako morati da uradi i tamo da bi mogao da radi pa onda bolje da odradi odavde. Kursevi bilo koje vrste nikako nece biti priznati.

GogyFiles

Početnik
Poruka
5
Molim za i formaciju, ako je neko upoznat. Za termin za vizu sam podneo u januaru 2019. NOKS 3-5, Još me nisu zvali. U decembru sam im čak poslao potpisan ugovor o radu od poslodavca, ali su se izvini li i rekli da budem strpljiv.
Učim nemački, ali A2??! Još nisam ni A1 položio.
E sad, diploma za građ. limara je sa Apostilom. Da li treba samo da je prevedem ili da je šaljem u Nemačku na nostrifikaciju? Hvala unapred

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.