Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo smo predali dokumentaciju (bili na terminu). Noks 3-5 međutim uveli su nas pod triple win??? Navodno svo medicinsko osoblje ide sada tako.

Sada nam nedostaje dokaz o deficitarnim zanimanjima, koji moramo sami da pronađemo ambasada ne zna niti želi da da bilo kakve informacije.

Moram da kažem da su izuzetno neljubazni, pa čak i drski. Nakon predaje papira su zvali telefonom da provere znanje nemačkog jezika. U totaln haosu, na ulici i uz svu buku su konstatovali da ne znamo jezik i da će zapisati u dosije da je procena negativna!

Potpuno smo zbunjeni i izuzetno razočarani u ponašanje zaposlenih u ambasadi.

Ako neko zna gde se može izvaditi Defizitbesheid, molimo da napišete.

Za one koji prate datume:

Prijava 6 oktobra 2017 po starom programu.
Poziv na termin 15 jula 2018
Termin 30 juli
 
Ja npr na mom ugovoru nemam pecat.Kada sam pitao poslodavca da li ima pecat on mi je odgovorio da oni nemaju pecat,da nijedan ugovor nije imao i da je kod njih potpis validan.

Budite pazljivi jer imate veze sa Ambasadom a svi ce vam potvrditi da se u Ambasadi gotovo izivljavaju nad nama. Dacu jedan primer. U informatoru za vozace stoji da handelsregisterauszug nije obavezan ali da moze da ubrza proces
i ljudima koji su bez tog papira dosli su na salteru rekli da im je taj papir obavezan (iako pise u informatoru da nije) i da imaju fore dok rade salteri da donesu taj papir, pa vi vidite. Druga nelogicnost isto u slucaju vozaca je ta sto ljudi dolaze
sa karticom kod95 (u sustini nasa diploma za rad u EU) koja je validna u celoj EU, u ambasadi to ne priznaju i ne proveravaju iako je to validno nego traze potvrdu da poslodavac preuzima odgovornost sa ausbildung.
U Nemackoj potpis jeste validan, isto kao kada bi kod nas overili nesto kod notara pa bi bilo validno, ovde imate posla sa Ambasadom a oni SVE traze.
 
Da li kod spajanja porodice za termin(nisam ga jos dobila naravno :)) moze da se ponese samo stari pasos(vazi mi jos 3 godine) ili se nakon vencanja mora napraviti novi pasos sa novim prezimenom pa nositi oba? Plasim se bukvalno za svaki dokument sta i kako
Ukoliko ste se vencali, trebate izvaditi sva dokumenta koja glase na prezime bracnog druga, licnu kartu, pasos. Onda se prijavljujete za termin sa tim pasosem, jer idete na spajanje porodice i bitno je da kad ste se vec vencali imate pasos sa prezimenom supruga. Meni je pasos vazio jos 5 god ali kad sam se vencala promenila sam licnu kartu i pasos, prijavila se za termin i onda odnela pasos sa prezimenom supruga. Tako da promenite pasos bez obzira sto Vam vazi jos 3 godine.
 
Budite pazljivi jer imate veze sa Ambasadom a svi ce vam potvrditi da se u Ambasadi gotovo izivljavaju nad nama. Dacu jedan primer. U informatoru za vozace stoji da handelsregisterauszug nije obavezan ali da moze da ubrza proces
i ljudima koji su bez tog papira dosli su na salteru rekli da im je taj papir obavezan (iako pise u informatoru da nije) i da imaju fore dok rade salteri da donesu taj papir, pa vi vidite. Druga nelogicnost isto u slucaju vozaca je ta sto ljudi dolaze
sa karticom kod95 (u sustini nasa diploma za rad u EU) koja je validna u celoj EU, u ambasadi to ne priznaju i ne proveravaju iako je to validno nego traze potvrdu da poslodavac preuzima odgovornost sa ausbildung.
U Nemackoj potpis jeste validan, isto kao kada bi kod nas overili nesto kod notara pa bi bilo validno, ovde imate posla sa Ambasadom a oni SVE traze.

Hvala na savetu.
Neverovatno koliko stvari nije definisano, ljudi ne znaju kako da postupe a povratna informacija od strane ambasade ne postoji.
Izgleda da je najbolje pripremiti sto treba i sto ne treba pa vaditi po potrebi.

- - - - - - - - - -

Ja sam imala termin proslog cetvrtka (26.07) i upravo su me zvali da mi je odobrena viza i da donesem pasos na viziranje... u pitanju je Bavarska,grad u blizini Minhena, noks 6-8. Koliko vidim ima ljudi koji cekaju duze, ali kod mene je konacno nesto islo brzo!

Koliko dugo ste cekali da Vas pozovu na termin? Kada ste poslali zahtev za termin?
 
Molim vas ljudi da mi odgovorite na dva pitanja:

1. Kako se dobija Izvod iz trgovinskog registra Nemačke/ili bilans prihoda i rashoda?

2. U dokumentima koje treba da priložim stoji da donesem i radnu knjižicu ako je posedujem. Ja nju imam, ali ono što me buni je to što sam ja svoj prvi radni odnos zasnovala u periodu kada su radne knjižice prestale da važe i sada u njoj nemam ništa. Da li to može biti problem?

Hvala puno svakome ko izdoviji vreme da pročita i odgovori
 
Molim vas ljudi da mi odgovorite na dva pitanja:

1. Kako se dobija Izvod iz trgovinskog registra Nemačke/ili bilans prihoda i rashoda?

2. U dokumentima koje treba da priložim stoji da donesem i radnu knjižicu ako je posedujem. Ja nju imam, ali ono što me buni je to što sam ja svoj prvi radni odnos zasnovala u periodu kada su radne knjižice prestale da važe i sada u njoj nemam ništa. Da li to može biti problem?

Hvala puno svakome ko izdoviji vreme da pročita i odgovori

Za radnu knjizicu ne znam pa se nadam da ce ti odgovoriti neko drugi.

A ono prvo imas nekoliko webisteova preko kojih se to radi. Popunis podatke i u roku od sat vremena max ces dobiti na mail taj dokument. Pitaj poslodavca da ili to uradi za tebe ili ti pomogne da popunis sam. Nije tesko i brzo ide. Evo pogledaj. Ja sam koristila ovaj website https://www.handelsregisterauszug-deutschland.de/
 
Danas sam bio na termin-Noks 3-4/profesionalni vozac.
Mogu vam reci da sam prijatno iznenadjen ambasadom, termin mi je bio u 07i45 tada su radila 3 saltera za predaju vize i jedan za dopunu. Sve sam zavrsio za 15min, i sada samo ocekujem poziv za vizu. Sto se tice formulara, nasao sam se sa Jovom (europa agencija) koji mi je sve zavrsio za 500 din i slozio dokumentaciju. Kod 95 nisam imao, ali sam imao dokument da cu to zavrsiti u Nemackoj, tahograf karticu nisu trazili. Pitali su me za znanje jezika, rekao da znam samo osnove i onda mi je zena postavila na Nemackom pitanje u kom gradu u Nemackoj idem, rekao samo ime grada i to je to. Bez stresa samo, skupite svu dokumentaciju, i sve ide posle lako.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top