Dobergard malverzacije

Dragoradica

Početnik
Poruka
8
Poštovani, radio sam skoro dve godine kao radnik obezbeđenja za Dobergard bez dana bolovanja ili izostanka s posla, i mada u ugovoru piše da imamo pravo na godišnji to pravo je mrtvo slovo na papiru. Najnovije, 28.08.19. Poslodavac šalje papir radnicima da potpišu da se odriču bilo kakvih finansijskih potraživanja prema firmi. Pošto sam odbio da to potpišem istog trena sam dobio otkaz, čak su naredili čoveku koji je doneo kofertu da mi i to oduzme. Tog dana su ekspresno obustavili isplatu plate. Molim Vas da podelimo iskustva sa ovom firmom. Drago
 
Poštovani, radio sam skoro dve godine kao radnik obezbeđenja za Dobergard bez dana bolovanja ili izostanka s posla, i mada u ugovoru piše da imamo pravo na godišnji to pravo je mrtvo slovo na papiru. Najnovije, 28.08.19. Poslodavac šalje papir radnicima da potpišu da se odriču bilo kakvih finansijskih potraživanja prema firmi. Pošto sam odbio da to potpišem istog trena sam dobio otkaz, čak su naredili čoveku koji je doneo kofertu da mi i to oduzme. Tog dana su ekspresno obustavili isplatu plate. Molim Vas da podelimo iskustva sa ovom firmom. Drago

Nemaš ti ništa od toga što ćeš ovde podeliti svoja iskustva.
Pozovi inspekciju rada i prijavi slučaj.
Dok god ranici ćute, bahati poslodavci će se tako ponašati.
 
Nemaš ti ništa od toga što ćeš ovde podeliti svoja iskustva.
Pozovi inspekciju rada i prijavi slučaj.
Dok god ranici ćute, bahati poslodavci će se tako ponašati.
Po njihovom ugovoru uvek si kriv kako god postupiš a oni kao poslodavci te toliko gaze da moraš da ćutiš i potpišeš šta god ti serviraju. Zamisli ne daju ti godišnji a teraju te da se odrekneš svih finansijskih potraživanja, to samo idiot može svariti.
 
Ако имаш финансијска потраживања тужи их, судови раде свој посао још увек
Moja finansijska potraživanja su dve minimalne plate, i dva ne isplaćena godišnja odmora po 20 dana godišnje. Pakuju mi otkaz zbog nepoštovanja otkaznog roka tako da ću ja njima biti još dužan. Eto to su prava radnika kod divljih poslodavaca.
 
Druže moj u obezbeđenju pretežno rade ljudi oko 60 godine, ja imam 61 god, mašinski inženjer sam ali niko neće ni da priča samnom u vezi drugog posla što ovi znaju i ucenjuju te.
Evo, kako si lepo stigao na forum, potrazi neku besplatnu pomoc, jer ih ima koji se nude na netu, naravno da su i to krimosi, ali mogu da ti odgovore. Sledeci korak ti je besplatna pravna pomoc u svakoj opstini, a po zakonu o radu i drugim zakonima imas dosta prava, ali su ogranicena rokovima.
Inace, kako si opisao, mogao bi da ih nagazis sudom i da stignes do pogadjanja o cifri, zato probaj sa advokatom koji ti obece da ces uspeti, pa u tom postupku trazi i nematerijalna dugovanja na koja imas prava, jer si bio izlozen i mobingu.
Uostalom, zar ti nisi inzinjer masinstva?
 
Toliko su se osilili da prave ljude idiotima. Posle svega ce mi napakovati otkaz jer nisam poštovao otkazni rok od 15 dana i još ce me tužiti da sam im napravio štetu. Takav je njihov ugovor koji moraš potpisati ako želiš da radiš.

Tako je to kad lovci u mutnom dodju do malo para a inače sirotinja u duši
Nadam se da znate da imate pravo obzirom na radni staž kod njih na tri meseca novčane naknade, zdravstvenog osiguranja i radnog staža.
Sve da su vam pravili jednodnevne prekide prešli ste godinu i po dana odnosno godinu dana ako je bez prekida.
 
Drugarica vodi postupak protiv jedne firme za obezbeđivanje. Čekam ishod pa javljam.
Čovek je dve godine radio na crno, dobijao 20.000 na ruke i bez odmora.
Tužio je za uplatu doprinosa. Toplih obroka, prevoza i god odmora.
Ja se samo bojim da ce firmu zatvoriti i otvoriti drugu i da neće moći da se naplati stranka.
 
Poštovani, radio sam skoro dve godine kao radnik obezbeđenja za Dobergard bez dana bolovanja ili izostanka s posla, i mada u ugovoru piše da imamo pravo na godišnji to pravo je mrtvo slovo na papiru. Najnovije, 28.08.19. Poslodavac šalje papir radnicima da potpišu da se odriču bilo kakvih finansijskih potraživanja prema firmi. Pošto sam odbio da to potpišem istog trena sam dobio otkaz, čak su naredili čoveku koji je doneo kofertu da mi i to oduzme. Tog dana su ekspresno obustavili isplatu plate. Molim Vas da podelimo iskustva sa ovom firmom. Drago
Da li ste tužili Dobergard?
 

Back
Top