Do skoro nezamislivo: Srbiji nedostaju zidari, tesari, keramičari, stolari...

Ako se nastavi odliv radnika hrvati i mi srbi moracemo uvoditi robote u proizvodne hale da rade.
То је лако решити.Прво држава да субвенцију страном инвеститору од 20 000 евра да отвори радно место.Онда држава да субвенцију од 20 000 евра неком Пакистанцу да овде ради 3-4 године за платурину од 300 евра.
 
Prica neki seljak sto sadi luk ne moze naci radnike, svi mladi bi za neku Nemacku hahahaha rade mu babe. Pa brate plati ga ko u Nemackoj pa ce da ti bere luk hahahaa. Jeste duzni smo da ti beremo luk.
Када њему држава буде давала 10000 евра субвенција по запосленом, као што даје странцима, и престане да дозвољава увоз из Божје материне свакаквих пољопривредних производа- вероватно ће бити боље стање.
 
Када њему држава буде давала 10000 евра субвенција по запосленом, као што даје странцима, и престане да дозвољава увоз из Божје материне свакаквих пољопривредних производа- вероватно ће бити боље стање.

Rolo,čini ti se da su to neke pare.Koj poso može neko početi sa 10.000? Baš me jako zanima.
 
Ono što je istina i vrhunski bezobrazluk i lopovluk je da poslodavci u Srbiji očekuju da radnici rade besplatno a lopovska i kriminalna SNS država podržava te poslodavce i inspekcije da nečinjenjem podržavaju lopove poslodavce.
A jesi li čuo da ima ko bi ne samo radio bez plate već bi i pošteno platio poso.Samo recite koj poso i koliko pare na mesečnom nivou.
 
Ono što je istina i vrhunski bezobrazluk i lopovluk je da poslodavci u Srbiji očekuju da radnici rade besplatno a lopovska i kriminalna SNS država podržava te poslodavce i inspekcije da nečinjenjem podržavaju lopove poslodavce.
Da ali smradnici očekuju da im Gazda daje besplatne pare

Priznaćeš da je to outrageous
 
I ti bi hteo da neko radi za džabe za tebe?:hahaha:

Nikada nisam tražio da neko radi za đžabe,ali tvrdim da je u Srbiji jevtina radna snaga.
Ukoliko nađem nekog recimo za 10 franaka to je kao dobijena lutrija.Svojevremeno je
jedna žena nudila poslodavcu 2.000 franaka mesečno za sina da bi radio.Verovatno
sam ja jedini što tako nješto pozdravlja i odobrava.Zato i kažem da je Srbija rudnik
zlata.
 
То су стварно добре идеје, да радници плаћају послодавцу да би радили за њега.Радници треба и да плаћају доприносе ПИО за послодавца, да не би газда остао без пензије у старости, а толико је људи запошљавао.

Могао би радник и да подигне неки кредит за свог газду, да стави неку хипотекицу на кућу/стан, да се не би послодавци толико патили.
 
То су стварно добре идеје, да радници плаћају послодавцу да би радили за њега.Радници треба и да плаћају доприносе ПИО за послодавца, да не би газда остао без пензије у старости, а толико је људи запошљавао.

Могао би радник и да подигне неки кредит за свог газду, да стави неку хипотекицу на кућу/стан, да се не би послодавци толико патили.
Niste upućeni u tehnologiju.Nikada se ne isplati kada neko sedi na NSZ.Zamislite neko tako izgubi 3-4 godine umesto da radi?
To je katastrofa.
 

Back
Top