Do skoro nezamislivo: Srbiji nedostaju zidari, tesari, keramičari, stolari...

Deficit postoji zato što roditelji kažu "Uči sine školu da ne radiš". Zanati odavno nisu popularni pri upisu u srednje škole, na zanatima završe oni bez dovoljno bodova za nešto bolje.
A zašto nisu imali više bodova? Pa zato što nisu bili zainteresovani za školu i učenje. I isti stav imaju i prema obavljanju posla kad (ako) jednom počnu da ga rade (poneki izuzetak samo potvrđuje pravilo). Tako smo došli do nestašice kvalitetnih zanatlija.

* ne isključujem ni obeshrabrene i obespravljene, a često isto tako i nezainteresovane (nalik svojim učenicima) prosvetne radnike.
Уопште НИСИ У ПРАВУ....... познајем бројне породице које би могле овде да те демантују али ме мрзи да се тиме бавим........... свашта од тебе.............
 
Још није дошло до правог проблема.
Док год је у Србији нормално да банкарски службеник за лак посао буде плаћен боље од грађевинца- проблем није уочен.
Још увек неолиберални идиотизам преовладава, из оне приче о мраву, који, уместо помоћника- добија нове менаџере и шефове...
pazi ovog komunistu? Sto ti nisi isao u skoli nego kao tehnoloski visak i prucen gradjevinac ocekujes socijalnu jednakost ?
 
Уопште НИСИ У ПРАВУ....... познајем бројне породице које би могле овде да те демантују али ме мрзи да се тиме бавим........... свашта од тебе.............
Ako te mrzi, zašto komentarišeš?
Šta nisam u pravu?
Deca jedva čekaju da budu stolari, pekari, kovači? (možda neko i poželi da bude kovač ako prati "Forged in fire" na History)
Ili bi pre da budu jutjuberi, influenseri...
 
Ako Srbiji bude potreban uspesan rukovodeci organ neka me kontaktiraju, trenutno sam na birou za nezaposlene.:per:

Kolega, morate uložiti u sebe.

Prvo u obrazovanje...kratak kurs od nekoliko dana u upotrebi ključnih reči "inovacija, promena, digitalizacija, vizija, misija, motivacija, strast" i nekoliko engleskih reči koje ne znače u principu ništa ali dobro zvuče u 20-30 šematskih rečenica koje se mogu upotrebiti u svakoj prilici. Dobro je da iza sebe imate i neki "projekat" koji ste uspešno sproveli, na primer "projekat multifunkcionalnog i multimedijalnog oplemenjivanja nosećih struktura u urbanim gradskim celinama" što ti je u prevodu kad sprejom napišeš na zidu zgrade "Vučiću pederu".

Odelo, cipele i neki veliki telefon koji izgleda skupo...i to je to.

Znači, 7 dana vremena i 500-600 evra investicije.

Ne pucaš naravno na pozicije na kojima se traži neko tehničko znanje nego na pozicije za mrsomuđenje...u "korporativne komunikacije" u "inovacije i digitalizacije", "HR", "marketing" i tako...

U nekoj ozbiljnoj velikoj kompaniji će te provaliti za 6 meseci, ali zabole te, kupićeš dobru platu i imaćeš referencu u CV, pa ćeš se prodati u sledeću...

Ako se opredeliš za političku karijeru, biće teško, velika konkurencija, ali sa tim obrazovanjem u budućnosti pucaš na sam vrh ministar-premijer-predsednik...
 
Kolega, to je bacanje para i gubljenje vremena, ko u ovoj drzavi ceni obrazovanje i znanje,Vulin je postao ministar odbrane ne zna koja mu je leva a koja desna cipela,kad izadje napolje pola sata gleda u nebo hoce li pasti kisa ili grejati sunce.Nikolic Tomislav grobar-kazandzija postao predsednik drzave,DR.Nesa dobi titulu i mesto ministra policije samo zato sto ga Vucic grli i mazi,Mali kosooki postade ministar finansija zahvaljujuci nocnim vezama sa Vucicem,Ana bez obrazovanja postade premijer drzave namerno kazem premijer jer joj pol nije jos utvrdjen (nije prosla bezbedonosnu proveru) a takvih ima krs u Srbiji i sta ce meni visoko obrazovanje bitno je da sam zdrav,normalan,pametan i nisam ko ovi ovde nabrojani.:kpozdrav:
 
Kolega, to je bacanje para i gubljenje vremena, ko u ovoj drzavi ceni obrazovanje i znanje,Vulin je postao ministar odbrane ne zna koja mu je leva a koja desna cipela,kad izadje napolje pola sata gleda u nebo hoce li pasti kisa ili grejati sunce.Nikolic Tomislav grobar-kazandzija postao predsednik drzave,DR.Nesa dobi titulu i mesto ministra policije samo zato sto ga Vucic grli i mazi,Mali kosooki postade ministar finansija zahvaljujuci nocnim vezama sa Vucicem,Ana bez obrazovanja postade premijer drzave namerno kazem premijer jer joj pol nije jos utvrdjen (nije prosla bezbedonosnu proveru) a takvih ima krs u Srbiji i sta ce meni visoko obrazovanje bitno je da sam zdrav,normalan,pametan i nisam ko ovi ovde nabrojani.:kpozdrav:

Kolega, grešite. Svi navedeni su uložili u sebe, baš na način koji sam gore prikazao, i rezultat je tu.

Na žalost, to što vi ne prepoznajete taj njihov uloženi trud pokazuje da ovo nije zemlja u kojoj možete da prosperirate.

Zato vam savetujem da se pridružite sličnim dezorjentisanim osobama, kao ovima koji uzaludno troše dane na nekim školovanjima za inženjere elektrotehnike, informatike, građevine, mašinstva ili medicine...i da potražite svoju sreću u nekoj zemlji gde se ulaganje u sebe manje ceni nego u Srbiji.
 
Kolega, grešite. Svi navedeni su uložili u sebe, baš na način koji sam gore prikazao, i rezultat je tu.

Na žalost, to što vi ne prepoznajete taj njihov uloženi trud pokazuje da ovo nije zemlja u kojoj možete da prosperirate.

Zato vam savetujem da se pridružite sličnim dezorjentisanim osobama, kao ovima koji uzaludno troše dane na nekim školovanjima za inženjere elektrotehnike, informatike, građevine, mašinstva ili medicine...i da potražite svoju sreću u nekoj zemlji gde se ulaganje u sebe manje ceni nego u Srbiji.
Dezorjentisane osobe..mislis na ove iz SNS-a i njihovu koaliciju?
 

Back
Top