Do orgazma i dalje

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
83.888

Vilhelm Rajh, nemački psihijatar i psihoterapeut, među prvima se bavio
definisanjem orgazma. „Orgazam je sposobnost prepuštanja toku životne
energije bez ikakvih kočnica, spsosobnost potpunog pražnjenja celokupnog
seksualnog nadražaja kroz nevoljno prijatno grčenje tela“. Začetnik je telesne
psihoterapije koju je kod nas donela Ljiljana Klisić. U njenoj knjizi ''Do orgazma
i dalje'' orgazam je podeljen u šest kategorija. Primitivni, nezreli, zreli orgazam,
produženi orgazam, ekstatični i nedualni.

Primitivni orgazam nije svesno uživanje, već prosto pražnjenje poput
životinjskog. Traje 3 - 4 sekunde.

Nezreli orgazam se dešava kod usredsređenosti na sebe i objektivizacije
partnera.Traje od 6 - 10 sekundi i zadovoljstvo se ne oseća u celom telu,
već samo u genitalnoj zoni. Deli se na narcisoidni orgazam, perverzije i
blokirani orgazam.

Zreli orgazam je širenje zadovoljstva po celom telu i postizanje duboke
relaksacije.Traje od 4 - 10 sekundi. Potpuno prepuštanje toku životne energije.

Produženi orgazam traje više minuta. Blokade u telu nestaju i tok energije je
snažan.

Ekstatični orgazam kao i nedualni, nisu mogući bez razvoja svesti.
Spadaju u mistična iskustva. Ekstatični orgazam traje nekoliko minuta. Stvara
se osećaj beskonačnosti i ogromnog zadovoljstva. Genitalna zonda daje samo
početni impuls. Nedualni orgazam je stanje jedinstva sa svim što postoji i izlazi
se iz okvira vremena i prostora.

U težnji za zadovoljstvom previše smo se okrenuli ka spolja, u potrazi za novim
partnerima, novim pozama, novim igračkama, novim vizuelnim podražajima. Čak
se stiglo i do hirurških intervencija. Dok se bitna promena u našem iskustvu može
desiti jedino kroz rad na sebi, kroz uklanjanje unutrašnjih blokada. Kolektivni nivo
svesnosti čovečanstva je takav da smo zapeli kod nezrelog orgazma i malo ko je
otišao dalje od toga.
Ispravite me ako grešim.

Hteli ste ozbiljnu temu.. :kafa: pa da vas čujem..

Koja od navedenih vrsta orgazma vam je ostvariva i da li ste nekada o ovome
razmišljali ili radili na sebi?

Produženi orgazam traje više minuta. Blokade u telu nestaju i tok energije je
snažan.

Ekstatični orgazam kao i nedualni, nisu mogući bez razvoja svesti.
Spadaju u mistična iskustva. Ekstatični orgazam traje nekoliko minuta. Stvara
se osećaj beskonačnosti i ogromnog zadovoljstva

jedan od ova dva!!!

Imala sam 21 godinu kada sam prvi put sa muškarcem doživela orgazam.
Pre toga sam bila kao seksualno aktivna negde od 15.
To je bio muškarac stariji 15tak god od mene, i o tome mi je i pričao, ta duhovna stanja je pokušavao da dostigne, i pored njega i ovih stvari o kojima ovde pišeš, došla sam do lepih i dubokih orgazam, ali nikad u životu nisam otišla dalje od 3. Faze koju si opisala

Zapad generalno, ali to je sad i na modernom istoku, na sex gleda gotovo isključivo kao na telesnosti. I na taj način se ne može doći do neverovatnih osećaja. Uvek sam osećala da se tu krije mnogo više nego što naslućujem

Gledala sam jednom slike aure, ne znam kako su snimili energiju, bukvalno energiju. Između dve osobe koje se vole i grle potpuno je otvoren prostor između njih i aure idu okolo...

Kada se ljudi samo češu I trljaju onda su suštinski sami, nema toka energije, između njih je energetski id, i to je taj animal level za koji najveći broj ljudi jedino i zna.

Nisam znala da ovako izučavanje postoji.
Ja sam stigla do zrelog orgazma. Kada sam se oslobodila, rešila strahova, prepustila... Tadacje došao taj"zreli orgazam"
E sad od nedavno smo malo istraživali o tantri. I počeli smo povremeno da tantramo na neki nas nacin. Još smo u fazi istraživanja.
Ovo što si napisala će nam poslužiti u daljem traganju...

Duh je ključ.
Samo kako

Odoh, dosta sam pisala 😄
Mislim da dodiri i maženje prvo treba da izazovu opuštenost - relaksaciju pa tek onda da dođe do uzbuđenj- napaljenosti. Pa posle toga da se putuje ka orgazmu.
A mi u ovom savremenom vremenu ovako pod stresom i grčem napalimo- uzbudimo pa idemo ka orgazmu.
Tek kada je čovek opušten- relaksiran moze da pokuša da oseti energiju, duhovnost.....

Mislim da dodiri i maženje prvo treba da izazovu opuštenost - relaksaciju pa tek onda da dođe do uzbuđenj- napaljenosti. Pa posle toga da se putuje ka orgazmu.
A mi u ovom savremenom vremenu ovako pod stresom i grčem napalimo- uzbudimo pa idemo ka orgazmu.
Tek kada je čovek opušten- relaksiran moze da pokuša da oseti energiju, duhovnost.....
juče sam evo išla na terapeutsku masažu
i na to pomislih
one sveće, polumrak, opuštanje, duhovna muzika, sve je to deo igre sa telom i duhom koji vodi tome

jbt ne smem ništa da napišem.. Paula će me šutnuti sa teme..samo čitam komentare i edukujem se :)
pa to što si pominjao anal nije prosto tema, imali smo o orgazmu mnogo tema, ali ako hoćeš i taj analni kao i svaki drugi, tu se samo radi o nadražajima nerava, i kao i svi ostali, vaginalni, klitorisni, smao su različiti nivoi telesnog doživljaja, .. slab, jak, najjači, svi mogu biti u broju 1 ukoliko nema nečeg višeg ili boljeg između partnera

Back