Андроник Комнин
Elita
- Poruka
- 24.211
Позната имена нових директора здравствених установа
До директорског места само они с партијском књижицом
Имена нових руководилаца здравствених установа чија оснивачка права припадају граду већ су позната, а остало је да им четворогодишњи мандати буду верификовани на седници Градске скупштине средином јуна. Ту, по правилу, нема изненађења и остају имена предложена из кадровских служби политичких партија на власти, што по неписаном правилу потврђују чланови управних одбора, опет сачињени од чланова партија на власти.
Мандати нових директора домова здравља биће верификовани средином јуна
Управни одбори здравствених установа средином априла почели су да расписују конкурсе за нове директоре на основу општих услова које прописује закон и на основу посебних услова који стоје у статутима установа. Званично, конкурси су били јавни и отворени за све који испуњавају услове, а нови кадрови наследиће директоре којима истиче мандат започет 2007. године.
Затим су на седницама управних одбора установа отваране пријаве кандидата, читане су њихове кандидатуре и предлози за развој установа, а по потреби, неки од њих су позивани на разговор да појасне своје идеје.
Ни овог пута, као ни током претходног избора директора, 2007. године, није све прошло глатко. Потенцијални кандидати лобирали су преко разних веза чланове управних одбора да гласају баш за њих, а за неке друге лобирали су виђенији припадници партија које чине владајућу коалицију у Београду.
Како је „Блиц” сазнао, било је и чланова управних одбора који су мејлом или усмено обавестили председнике управних одбора да неће да учествују у гласању, „јер су избори директора ионако политичка фарса”. Такав случај је био са УО Студентске поликлинике, где је један од чланова одбио да гласа баш с таквим образложењем. У тој установи је споран и избор новог директора који је добио два гласа, а остала два кандидата су сакупила по један глас. Самим тим ниједан кандидат нема потребна три гласа, али је др Дубравка Миљуш, предложена с квоте ЛДП-а, ипак изабрана.
Иако је упознат са свим овим неправилностима, градски секретар за здравство проф. др Зоран Благојевић каже да су предложени кандидати изабрани без проблема, сви су договори испоштовани, а такође мисли и да су изабрани прави људи.
- Поједини од претходних руководилаца унели су лошу енергију међу запослене и било је пропуста. Међутим, надам се да ће ови нови то успети да поправе. Чим се изабрани кадрови верификују на седници Скупштине герада, одржаћемо састанак с њима и покушаћемо да им помогнемо где год можемо. На њима је да што боље организују службе и мотивишу запослене - рекао је за „Блиц” др Зоран Благојевић.
Нови директори здравствених установа
• ДЗ „Барајево” - др Иван Сретеновић (ДС)
• ДЗ „Вождовац” - др Нада Јовановић Васиљевић (ДС)
• ДЗ „Врачар” - остаје др Ђорђе Стојиљковић (ДС)
• ДЗ „Звездара” - биће именована досадашња в.д. др Драгана Трифуновић Балановић (ДС)
• ДЗ „Лазаревац” - УО још није одлучио
• ДЗ „Младеновац” - др Велимир Весовић (ЛДП)
• ДЗ „Савски венац” - др Весна Вујичић (ДС)
• ДЗ „Сопот” - биће именован досадашњи в.д. др Горан Короман
• ДЗ „Стари град” - УО још није одлучио
• Градски завод за плућне болести и туберкулозу - др Драгана Мандић (ДС)
• Градски завод за геронтологију - др Милан Црнобарић (ДС)
• Градски завод за кожне и венеричне болести - остаје др Александар Адамовић (ДС)
• Завод за биоциде и медицинску екологију - УО још није одлучио
• Завод за здравствену заштиту студената - др Дубравка Миљуш (ЛДП)
• Апотека Београд - за заменицу је предложена Вера Лазовић (СПС)
До директорског места само они с партијском књижицом
Имена нових руководилаца здравствених установа чија оснивачка права припадају граду већ су позната, а остало је да им четворогодишњи мандати буду верификовани на седници Градске скупштине средином јуна. Ту, по правилу, нема изненађења и остају имена предложена из кадровских служби политичких партија на власти, што по неписаном правилу потврђују чланови управних одбора, опет сачињени од чланова партија на власти.
Мандати нових директора домова здравља биће верификовани средином јуна
Управни одбори здравствених установа средином априла почели су да расписују конкурсе за нове директоре на основу општих услова које прописује закон и на основу посебних услова који стоје у статутима установа. Званично, конкурси су били јавни и отворени за све који испуњавају услове, а нови кадрови наследиће директоре којима истиче мандат започет 2007. године.
Затим су на седницама управних одбора установа отваране пријаве кандидата, читане су њихове кандидатуре и предлози за развој установа, а по потреби, неки од њих су позивани на разговор да појасне своје идеје.
Ни овог пута, као ни током претходног избора директора, 2007. године, није све прошло глатко. Потенцијални кандидати лобирали су преко разних веза чланове управних одбора да гласају баш за њих, а за неке друге лобирали су виђенији припадници партија које чине владајућу коалицију у Београду.
Како је „Блиц” сазнао, било је и чланова управних одбора који су мејлом или усмено обавестили председнике управних одбора да неће да учествују у гласању, „јер су избори директора ионако политичка фарса”. Такав случај је био са УО Студентске поликлинике, где је један од чланова одбио да гласа баш с таквим образложењем. У тој установи је споран и избор новог директора који је добио два гласа, а остала два кандидата су сакупила по један глас. Самим тим ниједан кандидат нема потребна три гласа, али је др Дубравка Миљуш, предложена с квоте ЛДП-а, ипак изабрана.
Иако је упознат са свим овим неправилностима, градски секретар за здравство проф. др Зоран Благојевић каже да су предложени кандидати изабрани без проблема, сви су договори испоштовани, а такође мисли и да су изабрани прави људи.
- Поједини од претходних руководилаца унели су лошу енергију међу запослене и било је пропуста. Међутим, надам се да ће ови нови то успети да поправе. Чим се изабрани кадрови верификују на седници Скупштине герада, одржаћемо састанак с њима и покушаћемо да им помогнемо где год можемо. На њима је да што боље организују службе и мотивишу запослене - рекао је за „Блиц” др Зоран Благојевић.
Нови директори здравствених установа
• ДЗ „Барајево” - др Иван Сретеновић (ДС)
• ДЗ „Вождовац” - др Нада Јовановић Васиљевић (ДС)
• ДЗ „Врачар” - остаје др Ђорђе Стојиљковић (ДС)
• ДЗ „Звездара” - биће именована досадашња в.д. др Драгана Трифуновић Балановић (ДС)
• ДЗ „Лазаревац” - УО још није одлучио
• ДЗ „Младеновац” - др Велимир Весовић (ЛДП)
• ДЗ „Савски венац” - др Весна Вујичић (ДС)
• ДЗ „Сопот” - биће именован досадашњи в.д. др Горан Короман
• ДЗ „Стари град” - УО још није одлучио
• Градски завод за плућне болести и туберкулозу - др Драгана Мандић (ДС)
• Градски завод за геронтологију - др Милан Црнобарић (ДС)
• Градски завод за кожне и венеричне болести - остаје др Александар Адамовић (ДС)
• Завод за биоциде и медицинску екологију - УО још није одлучио
• Завод за здравствену заштиту студената - др Дубравка Миљуш (ЛДП)
• Апотека Београд - за заменицу је предложена Вера Лазовић (СПС)

Ti ga pretera!