ĐURIĆ: Jeremić došao do dna političkog prostakluka i bahatosti

Ko je Marko Djuric?

  • Pravi paTRiota

  • Lazni paTRiota

  • Izistinski paRTiota

  • Covek dostojan Vucica

  • Covek kome Kosovski Srbi ne mogu reci NE

  • Produzeni Vucic za pregovore sa Tacijem, Ramom, Haradinajem, Kurtijem

  • Vucicev tajni adut u buducoj kriznoj situaciji

  • Duboko implantirani agent CIA

  • Vanzemaljac

  • Ko je taj ludak


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nije da branim Jeremića, ali taj je bar otišao da odglumi civilno služenje vojnog roka kad mu je bilo vreme za to.

Vulin je tolika gnjida, da je sve što je mogao uradio da u vojsku (bilo kakvu, i tada kada je on trebalo da služi je postojalo civilno služenje, tj "bez oružja", ali se retko primenjivalo) ne ode kada mu je bilo vreme.

Ne vidim nikakav problem da za 10-15 godina ministar odbrane ne bude osoba koja nije služila vojsku.

Ali bar sledećih desetak godina vidim problem u takvom slučaju.

Vidis u cemu je problem sa Jeremicem, kojii nijie sluzio civilno, vec redovno, miislim da je bio PVO, Jeremic nije bio ministar odbrane, on je radio reformu vojske pre sluzenja vojske. Ako si isao u vojsku jasno ti je da je to sistem koji sam funkcionse, u prevodu ministri mogu da se menjaju i da ne rade nista, ono, da ne diraju dugmice i vojska ce funkcionisati.

Problem nastaje ako zelis da nesto menjas, ako zelis reforme. A ko je bolja osoba da izvrsi reforme po meri NATO/a nego jedan balavac sa diplomicom, clan vladajuce stranke, koji je vojsku video samo na televiziji. Dakle Vulin je klovn, ali on nije doneo bukvalno niednu odluku koja bi nesto drasticno menjala u vojsci. Vulin je sramota vladajuce stranke i to je sve. Ali mladjanii Jeremic koji bez ikakvog iskustva i bez odsluzenog vojnog roka radi reformu vojske, to je zastrasujuce. Uostalom, rezultati te reforme su poznati, na sta nam je vojska licila i na sta nam i danas lici.
 
Vidis u cemu je problem sa Jeremicem, kojii nijie sluzio civilno, vec redovno, miislim da je bio PVO, Jeremic nije bio ministar odbrane, on je radio reformu vojske pre sluzenja vojske. Ako si isao u vojsku jasno ti je da je to sistem koji sam funkcionse, u prevodu ministri mogu da se menjaju i da ne rade nista, ono, da ne diraju dugmice i vojska ce funkcionisati.

Problem nastaje ako zelis da nesto menjas, ako zelis reforme. A ko je bolja osoba da izvrsi reforme po meri NATO/a nego jedan balavac sa diplomicom, clan vladajuce stranke, koji je vojsku video samo na televiziji. Dakle Vulin je klovn, ali on nije doneo bukvalno niednu odluku koja bi nesto drasticno menjala u vojsci. Vulin je sramota vladajuce stranke i to je sve. Ali mladjanii Jeremic koji bez ikakvog iskustva i bez odsluzenog vojnog roka radi reformu vojske, to je zastrasujuce. Uostalom, rezultati te reforme su poznati, na sta nam je vojska licila i na sta nam i danas lici.

Jasno je da je sistem koji sam funkcioniše (bio sam u voojsci, normalno, kad mi je bilo vreme), dok ga politika ne promeni.

Baš kao što moram da ti kažem da je stav da je Jeremić vršio reformu vojske pomalo naivan.

Taj je bio ikebana, i radio šta mu se kaže. Da li mu je to rekao NATO, ili mu je neko naš rekao da sluša šta mu NATO kaže, to su sada spekulacije, ali ja naginjem ovom drugom.

Da ne zaboravimo da je Jeremić "vršio reformu" u vreme kada je Koštunica bio prvo predsednik SRJ, pa premijer Srbije, kada je kupovao opstanak svoje vlade u dilovima sa proverenim "patriotama" SRS i SPS, i tako još neke stvari.

Ono "Jeremić izvršio reformu vojske"...u istom rangu kao "Vulin podigao ugled vojske"...
 
Jasno je da je sistem koji sam funkcioniše (bio sam u voojsci, normalno, kad mi je bilo vreme), dok ga politika ne promeni.

Baš kao što moram da ti kažem da je stav da je Jeremić vršio reformu vojske pomalo naivan.

Taj je bio ikebana, i radio šta mu se kaže. Da li mu je to rekao NATO, ili mu je neko naš rekao da sluša šta mu NATO kaže, to su sada spekulacije, ali ja naginjem ovom drugom.

Da ne zaboravimo da je Jeremić "vršio reformu" u vreme kada je Koštunica bio prvo predsednik SRJ, pa premijer Srbije, kada je kupovao opstanak svoje vlade u dilovima sa proverenim "patriotama" SRS i SPS, i tako još neke stvari.

Ono "Jeremić izvršio reformu vojske"...u istom rangu kao "Vulin podigao ugled vojske"...

Da, to stoji da je Jeremc vrsio reformu vojske pod Kostunicom, ali Kostunica se, na njegovu sramotu, jos manje pitao od bilo koga za reformu. Kada poredim Jeremica i Vulina, gledam ko je vise odnosno manje stete naneo vojsci. Hajde reci posteno, osim neke sramote koju je Vulin doneo (a hvala Bogu mnogi ovde ne poistovecuju Vulina sa vojskom vec ga svi dozivljavaju kao uljeza), sta je to on odlucio ili sproveo a da je drasticno ostetilo vojsku. A tokom reforme u kojoj je Jeremc ucestvovao mogu knjige da se napisu sta je sve lose uradjeno kako je vojska izasla slabija i gde je njena snaga svedena na nivo lovackog drustva.

Ono sto cu uvek priznati Jeremicu da je bio jedan od retkih koji je pokusavao nesto da ucini uoci proglasavanja nezavisnosti kosova. Te 2008. godine kada je jasno da od nekog kompromisa u pregovorima nema nista i kada je Ahtisari izneo svoj plan, pa cak i kada je kosovo proglasilo nezavisnost a prve zemlje pocele da priznaju, svi su kod nas bili pogubljeni. Ako se secas, samo par dana pre nego sto ce siptari formalno da proglase nezavisnost, nasim ministrima stiglo je naredjenje od Tadica da POCNU da pisu akcione planove kako ce Srbija postupati.

Ovde cu se zaustaviti na sekund da pokazem zasto se ljudima i danas gadi sve sto ima veze sa dosom odnosno DS. Dakle znali smo onog trenutka kada je Sloba potpisao kapiitutlaciju u Kumanovu da ce doci dan kada ce siptari preuzeti ove korake. Neki strateski plan je morao da bude donesen odavno, neki redosled poteza sta ciniti kada do toga dodje. Ja sam bio uveren da ce i tako nefunkcionalan DOS imati neku ideju sta ciniti. Ali oni su bukvalno par dana pred formalno proglasenje nezavisnosti dobili naredjenje da pisu AKCIONE PLANOVE. To je kao kada auto vozis ka provaliji lagano, imas svo vreme ovog sveta nesto da ucinis, ali ti se na metar pred provaliju setis da je to dobar trenutak za delovanje. Kada jedna tako krupna stvar uhvati vlast nespremnu o cemu da pricamo. Da li da se cudimo kada je onda najavljena svetska ekonomska kriza nas jos vise razorila, jer su ponovo svi bili nespremni i nedorasli situaciji.

E Jeremic je u tim vremenima jedini ko je konkretno delovao. Secam se njegovih izjava na TV/u da ce Ministarstvo spoljnih poslova raditi na blokiranju da ta nova "drzava" bude clan medjunarodnih organizacija i da ce vec na zasedanju ovoga ili onoga Srbija pokusatii da blokira. A ne kao ona slogirana Malovicka ili ona ministarka sporta bese Markovicka, koje verovatno nisu ni cule da se desava i formalna secesija teritorije. U takvom jadu Jeremic je iskocio kao neko ko ima ideju. Cak je bio i previse tvrd za tadasnji DS koji ga je sputavao da malo energicnije brani interese Srbije. I to je to sto cenim kod Jeremije. Njegov dalji politicki rad, posle karijere u UN je smesan.
 
Ma hebe mi se za Jeremića. Hteo sam da kažem da je sve to što se dešavalo oko "reforme" vojske bila odluka onih koji su imali poluge moći, a da je Jeremić bio puki izvršilac, baš kao što je Vulin sada.

I da je, u tom kontekstu, i po pitanju vojske, Jeremić za zeru moralnija pojava od Vulina, eto samo za tu zeru što je bar služio vojsku kad je trebalo, onako ili ovako.

Mislim, sa moje tačke gledišta.
 
Ma hebe mi se za Jeremića. Hteo sam da kažem da je sve to što se dešavalo oko "reforme" vojske bila odluka onih koji su imali poluge moći, a da je Jeremić bio puki izvršilac, baš kao što je Vulin sada.

I da je, u tom kontekstu, i po pitanju vojske, Jeremić za zeru moralnija pojava od Vulina, eto samo za tu zeru što je bar služio vojsku kad je trebalo, onako ili ovako.

Mislim, sa moje tačke gledišta.
ne razumem. kazes reforme vojske su bile pod uticajem onih koji IMAJU POLUGE MOCI? dali su to iste POLUGE MOCI i kod vulina i kod jeremica( ne mislim na osobe) gde kod jednog RUSE vojsku,a kod drugog GRADE i naoruzavaju vojsku?
 
Jasno je da je sistem koji sam funkcioniše (bio sam u voojsci, normalno, kad mi je bilo vreme), dok ga politika ne promeni.

Baš kao što moram da ti kažem da je stav da je Jeremić vršio reformu vojske pomalo naivan.

Taj je bio ikebana, i radio šta mu se kaže. DALI MU JE TO REKAO NATO, ili mu je neko naš rekao da SLUSA STA MU NATO kaže, to su sada spekulacije, ali ja naginjem ovom drugom.

Da ne zaboravimo da je Jeremić "vršio reformu" u vreme kada je Koštunica bio prvo predsednik SRJ, pa premijer Srbije, kada je kupovao opstanak svoje vlade u dilovima sa proverenim "patriotama" SRS i SPS, i tako još neke stvari.

Ono "Jeremić izvršio reformu vojske"...u istom rangu kao "Vulin podigao ugled vojske"...
opet mi nije jasno ZASTO BI NATO rusio nasu vojsku ako nam je DOBRONAMERAN i zeli JEDNU JAKU DRZAVU koja moze da se sama zastiti i usput da zastiti NATO clanice od moguce agresije?
 
Pratio sam pa mi i onda bilo smešno...(pogotovo "državni udar" u CG)

Uglavnom, sam si rekao koji je rezultat: CG je u NATO, a Makedonija samo što nije.

E, tako će se završiti i igra u Srbiji, brzo i glatko. Malo predstave, medijske galame, suštinski ništa bitno.

Da su Rusi stvarno hteli da se kurobecaju oko CG i Makedonije, krv bi tekla potocima.

Sirija, Donbas, Gruzija...tako izgleda kada je Rusima stalo da brane svoje interese.

U suštini i Cg i Makedonija su imale slabije razloge od Srbije za savezništvo sa Rusima.
Cg je imala interes u ogromnom kapitalu koji su doneli ruski tajkuni i digli cene nekretnina u nebesa. Deripaska je preuzeo KAP. Investicija se pokazala kao neuspešna i Deripaska je na kraju izgubio arbitražni spor.
Neuspeli puč je na kraju ispao trsgikomična priča, ali CG je i danas duboko podeljeno društvo, između ostalog i po pitanju odnosa prema Rusiji.

Makedonija je imala spor oko imena sa Grčkom u kom je jedno vreme imala Rusiju na svojoj strani. Naravno, tu je bio i niz drugih lukrativnih poslova za vladajuću ekipu. Ista priča kao Srbija danas. Rusi ih nisu lako pustili i bilo je velikih nereda prilikom preuzimanja vlasti.

Srbija ima problem Kosova. Ruski veto čuva leđa Srbiji u Savetu bezbednosti. U takvim okolnostima se pitanje Kosova može držati nerešeno jako dugo. Međutim, stvari se poslednjih meseci ubrzavaju. Amerikanci su uveli ozbiljne ljude u pregovore. Žele da reše sve probleme u svojoj interesnoj sferi.

Vučić ima biračko telo koje je uvereno da je on patriota i rusofil, ali eto mora da se pretvara da sarađuje i sa amerikancima. Onog trenutka kada se na neki način razreši pitanje Kosova, prestaje potreba za Ruskim vetom u SB, a Srbija ulazi u NATO.
Taj trenutak je za Vučića najzahebaniji , jer će ipak većina njegovih birača ukapirati šta je uradio, bez obzira na medijsku kampanju koja će sve predstaviti kao pobedu.
Zato zapad u rezervi drži sledeću ekipu, neopterećenu izdajom u vezi Kosova.

Kako će Rusija reagovati na gubljenje važne pozicije? Ne zaboravi da Srbija nije u ruskoj sferi uticaja, ali je odlična figura za razmenu.
 
U suštini i Cg i Makedonija su imale slabije razloge od Srbije za savezništvo sa Rusima.
Cg je imala interes u ogromnom kapitalu koji su doneli ruski tajkuni i digli cene nekretnina u nebesa. Deripaska je preuzeo KAP. Investicija se pokazala kao neuspešna i Deripaska je na kraju izgubio arbitražni spor.
Neuspeli puč je na kraju ispao trsgikomična priča, ali CG je i danas duboko podeljeno društvo, između ostalog i po pitanju odnosa prema Rusiji.

Makedonija je imala spor oko imena sa Grčkom u kom je jedno vreme imala Rusiju na svojoj strani. Naravno, tu je bio i niz drugih lukrativnih poslova za vladajuću ekipu. Ista priča kao Srbija danas. Rusi ih nisu lako pustili i bilo je velikih nereda prilikom preuzimanja vlasti.

Srbija ima problem Kosova. Ruski veto čuva leđa Srbiji u Savetu bezbednosti. U takvim okolnostima se pitanje Kosova može držati nerešeno jako dugo. Međutim, stvari se poslednjih meseci ubrzavaju. Amerikanci su uveli ozbiljne ljude u pregovore. Žele da reše sve probleme u svojoj interesnoj sferi.

Vučić ima biračko telo koje je uvereno da je on patriota i rusofil, ali eto mora da se pretvara da sarađuje i sa amerikancima. Onog trenutka kada se na neki način razreši pitanje Kosova, prestaje potreba za Ruskim vetom u SB, a Srbija ulazi u NATO.
Taj trenutak je za Vučića najzahebaniji , jer će ipak većina njegovih birača ukapirati šta je uradio, bez obzira na medijsku kampanju koja će sve predstaviti kao pobedu.
Zato zapad u rezervi drži sledeću ekipu, neopterećenu izdajom u vezi Kosova.

Kako će Rusija reagovati na gubljenje važne pozicije? Ne zaboravi da Srbija nije u ruskoj sferi uticaja, ali je odlična figura za razmenu.

E, čitava suština našeg odnosa sa Rusima je da je Srbija za njih figura za razmenu.

I to pijun. Čak ni konj, na žalost, mada se mi često ponašamo kao magarci.

I tu ja ne vidim problem u Rusima, već u nama.

Međutim, ta naša uloga figure za razmenu se završava ako se između NATO i Rusa ozbiljnije zaghovna.

U tom slučaju, NATO nas poklapa bez oklevanja, a Rusija nas isto tako bez oklevanja pušta niz vodu.
 
gde god da je jeremija dosao barem nije kvislinska pedercina koja se lize sa siptarima

Ђурић: Јеремић последњи на планети који треба да говори о Косову и Метохији
Вук Јеремић последњи је човек на планети који би требало икада да говори о Косову и Метохији, изјавио је данас потпредседник Главног одбора Српске напредне странке и директор канцеларије Владе Србије за КиМ Марко Ђурић.

Oн је истакао да ће председник Народне странке и бивши министар иностраних послова после свега што је учинио, чиме је ослабио позиције Србије у јужној покрајини и отежао положај српског народа, остати запамћен као један од највећих рушилаца српских државних и националних интереса у историји и као један од највећих савезника албанског сепаратистичког покрета.

Ђурић је у изјави за јавност казао да је због својих потеза Јеремић постао “косоварски херој” и омиљени српски политичар у Приштини.
Ђурић је подсетио да је Јеремић директно одговоран за то што је самопроглашено Косово од Међународног суда правде добило потврду легалности проглашења независности, што је и до данас највећи политички аргумент приштинских сепаратиста у међународној комуникацији.
“Био је адвокат и реализатор измештања дијалога о Косову и Метохији из Уједињених нација на терен Европске уније, био је и надлежан за дијалог са Приштином и низ споразума којима је Србија фазно истискивана са Косова и Метохије, да би на крају све резултирало и постављањем фактичке границе између Срба и Срба и инсталирањем албанских полицајаца и цариника на Јарињу и Брњаку”, рекао је Ђурић.


Јеремић: Није тајна,Вучић преговара о разграничењу…

Председник Народне странке Вук Јеремић тврди да председник Србије Александар Вучић и Тони Блер на састанцима са високим светским званчницима у Уједињеним нацијама разговарају о модалитетима међународно правне формализације косовске независности и разграничењу, као једном од тих модалитета.
Јеремић је, на скупштини странке поводом две године њеног рада, рекао да “то није тајна”.
”Говори се о разграничењу, а заправо се расправља само где треба да прође граница, да ли ће Бујановац, Медвеђа и Прешево остати са ове или оне стране границе”, рекао је Јеремић на скупштини у Сава центру, на којој се између осталог, бирају председник и потпредседник странке, чланови Главног одбора и других страначких тела.

 
E, čitava suština našeg odnosa sa Rusima je da je Srbija za njih figura za razmenu.

I to pijun. Čak ni konj, na žalost, mada se mi često ponašamo kao magarci.

I tu ja ne vidim problem u Rusima, već u nama.

Međutim, ta naša uloga figure za razmenu se završava ako se između NATO i Rusa ozbiljnije zaghovna.

U tom slučaju, NATO nas poklapa bez oklevanja, a Rusija nas isto tako bez oklevanja pušta niz vodu.

Figura za razmenu je Krim.
 
Makedonija je imala spor oko imena sa Grčkom u kom je jedno vreme imala Rusiju na svojoj strani. Naravno, tu je bio i niz drugih lukrativnih poslova za vladajuću ekipu. Ista priča kao Srbija danas. Rusi ih nisu lako pustili i bilo je velikih nereda prilikom preuzimanja vlasti.

Haj'mo da pocnemo odavde. Mnogo sta si nadrobio... Ispala je popara, a ja ne volim popare. To je srpski pristup. Sve odjednom, i svakako da nista ne radi. Nista ne leti. :mrgreen:

Mislim da si za Makedoniju u pravu. Gruevski jeste bio ruski (na neki nacin) covek. VMRO-DPMNE jeste partija, jeste ideologija. SDSM je prozapadna partija, sa maloumnikom koji je forsirano postavljen od CIA/USA. Oni su ga gurali, i gurali, i gurali... Poslednji test za Gruevskog je bio Qumanovo, 09.05.2015. Sasvim slucajno, nicim uvucen, znam Qumanovo. I bio sam tamo 03.2015. (kao sto sam i bio udaljen 20 milja od Pentagona 11.09.2001., zasvim slucajno). :smeker:

I da, Gruevski je odradio za Makedoniju. Za Narod. Ministarka Unutrasnjih Poslova, Jankulovska NIJE dozvolila OSCE da izvuce CIA i MI6 ljude (kao u Aracinovu 2001.), pa su makedonski specijalci pohvatali kosovske teroriste, ubivsi 10 i ubivsi tri CIA operativca, i jednoh MI6 snajperistu.

Ameri su onda poceli da otvoreno prete da ce ubijati porodice, pa su Jankulovska i makedonski sef bezbednosne agencije podneli 11.05.2015. ostavke.

Slicna prica kao Srbija danas. Nije ista. Ne bih je nazvao istom. Gruevski i Vuqler su dva razlicita tipa vlastodrzaca. Razliciti su. U korist, skvakako, Gruevskog.

Ali ameri, imajuci jake pozicije (Grcka, Aljbanija, Bugarska), i imajuci svu podrsku makedonskih shiptara, svakako da su uspeli da preokrenu vlast u svoju korist.

I sada imamo Voolinu2, Zaeva, na vlasti. Potpunu lutku... I zaduzenja Maketonije prema stranim investitorima (MMFu) gotovo $4 milijardi USD.
 
Haj'mo da pocnemo odavde. Mnogo sta si nadrobio... Ispala je popara, a ja ne volim popare. To je srpski pristup. Sve odjednom, i svakako da nista ne radi. Nista ne leti. :mrgreen:

Mislim da si za Makedoniju u pravu. Gruevski jeste bio ruski (na neki nacin) covek. VMRO-DPMNE jeste partija, jeste ideologija. SDSM je prozapadna partija, sa maloumnikom koji je forsirano postavljen od CIA/USA. Oni su ga gurali, i gurali, i gurali... Poslednji test za Gruevskog je bio Qumanovo, 09.05.2015. Sasvim slucajno, nicim uvucen, znam Qumanovo. I bio sam tamo 03.2015. (kao sto sam i bio udaljen 20 milja od Pentagona 11.09.2001., zasvim slucajno). :smeker:

I da, Gruevski je odradio za Makedoniju. Za Narod. Ministarka Unutrasnjih Poslova, Jankulovska NIJE dozvolila OSCE da izvuce CIA i MI6 ljude (kao u Aracinovu 2001.), pa su makedonski specijalci pohvatali kosovske teroriste, ubivsi 10 i ubivsi tri CIA operativca, i jednoh MI6 snajperistu.

Ameri su onda poceli da otvoreno prete da ce ubijati porodice, pa su Jankulovska i makedonski sef bezbednosne agencije podneli 11.05.2015. ostavke.

Slicna prica kao Srbija danas. Nije ista. Ne bih je nazvao istom. Gruevski i Vuqler su dva razlicita tipa vlastodrzaca. Razliciti su. U korist, skvakako, Gruevskog.

Ali ameri, imajuci jake pozicije (Grcka, Aljbanija, Bugarska), i imajuci svu podrsku makedonskih shiptara, svakako da su uspeli da preokrenu vlast u svoju korist.

I sada imamo Voolinu2, Zaeva, na vlasti. Potpunu lutku... I zaduzenja Maketonije prema stranim investitorima (MMFu) gotovo $4 milijardi USD.
Slična situacija se odnosilo na rečenicu sa lukrativnim poslovima. Gruevski je imao rođaka na čelu DB, koji je ljudima otimao firme, a poltičkim protivnicima zagorčavao život.
Idemo dalje, da vidimo u čemu nisam u pravu.
 
Slična situacija se odnosilo na rečenicu sa lukrativnim poslovima. Gruevski je imao rođaka na čelu DB, koji je ljudima otimao firme, a poltičkim protivnicima zagorčavao život.
Idemo dalje, da vidimo u čemu nisam u pravu.
Tacno jeste. Gruevski jeste bio povezan sa mafijom. Mislim da je njegovo mafijasenje (koliko sam ja mogao da primetim) bilo za red velicine manje od Vuqlerovog. A imao je i socijalne programe. Najsiromasniji slojevi stanovnistva su imali nekakve pogodnosti, mnogo bolje nego u Srbiji. Pukao je takodje zestoko na Juznom Toku, tu su mu ameri izvukli potku pod nogama, a Ruse izbacili iz igre.

Ono sto nas ceka kada dodje Boskiceva, ili Jeremiceva ekipa na vlasti su isto afere, koje ce ameri i EU svakako aminovati, bitno je da ta vlast izvrsava njihova spoljnopiliticka naredjenja.

Stila Boki13: https://www.telegraf.rs/jetset/vest...-afere-od-8000000-evra-u-sve-umesan-i-tuzilac

A na ostalo, imam ja temu koju sam pisao, autorska, sto se Vuqlera i vlasti, i predvidjanja tice:
https://forum.krstarica.com/threads...snovu-te-iste-kuda-to-sns-vodi-srbiju.898546/

Mislim da su ameri (kao sto i sam kazes) poceli da ubrzavaju, i resili su da puste Vuqlera i eSeNeSeS niz vodu jer mislim da Vuqler nema petlju da odradi ono sto je amerima obecao u zamenu za vlast.

Dakle, ameri po meni dovode rezervnu ekipu (Boskic i Marinika). I oni i dobijaju podatke ispod stola... Da drmaju kavez Vuqleru i kriminalcima na vlasti.
 
a kod drugog GRADE i naoruzavaju vojsku?

U tabloidima i samo tamo.Vidi,bliži sam vojsci (familijarne veze) od bilo koga ko piskara ovde.Činjenica je da danas,u Vulvinovo vreme,u generalštabu javno sedi NATO oficir po prvi put u našoj istoriji.Vojska nije ni malo u boljem položaju,niti jača,danas,nego što je to bila npr. pre 10 god.
 
U tabloidima i samo tamo.Vidi,bliži sam vojsci (familijarne veze) od bilo koga ko piskara ovde.Činjenica je da danas,u Vulvinovo vreme,u generalštabu javno sedi NATO oficir po prvi put u našoj istoriji.Vojska nije ni malo u boljem položaju,niti jača,danas,nego što je to bila npr. pre 10 god.
nebi se bas slozio sa ovom zadnjom konstatacijom, ali ti kazes da si dobro upoznat, pa da ti verujem. mislim da nisi shvatio poentu moga odgovora tebi, skratio si moju misao, pa je nemoguce da dalje diskutujemo. nema politicara kojem verujem, koji mi je drag,sve je to ljudska olos, mizerija, ali licno bi voleo da mi je jedan od njih bar kum, ako ne moze biti ujak. verovatno znas na sta mislim
 
nebi se bas slozio sa ovom zadnjom konstatacijom, ali ti kazes da si dobro upoznat, pa da ti verujem. mislim da nisi shvatio poentu moga odgovora tebi, skratio si moju misao, pa je nemoguce da dalje diskutujemo. nema politicara kojem verujem, koji mi je drag,sve je to ljudska olos, mizerija, ali licno bi voleo da mi je jedan od njih bar kum, ako ne moze biti ujak. verovatno znas na sta mislim
Znam ja na sta mislis. To te jako lepo opisije kao druga i komjunistu. Kao ljudski olos i mizeriju, Jedan od onih u Srbiji koji su mi mahali, osiono i bahato prsticima.

Tim mi je sladje kada mogu da vam zavrnem usi na pola sest. Bitno je da NE prodjete ni po koju cenu... Ni po cenu interesa srpskog NARODA i njegove "dobrote", njegovog "boljitka"! :kpozdrav:
 
Tacno jeste. Gruevski jeste bio povezan sa mafijom. Mislim da je njegovo mafijasenje (koliko sam ja mogao da primetim) bilo za red velicine manje od Vuqlerovog. A imao je i socijalne programe. Najsiromasniji slojevi stanovnistva su imali nekakve pogodnosti, mnogo bolje nego u Srbiji. Pukao je takodje zestoko na Juznom Toku, tu su mu ameri izvukli potku pod nogama, a Ruse izbacili iz igre.

Ono sto nas ceka kada dodje Boskiceva, ili Jeremiceva ekipa na vlasti su isto afere, koje ce ameri i EU svakako aminovati, bitno je da ta vlast izvrsava njihova spoljnopiliticka naredjenja.

Stila Boki13: https://www.telegraf.rs/jetset/vest...-afere-od-8000000-evra-u-sve-umesan-i-tuzilac

A na ostalo, imam ja temu koju sam pisao, autorska, sto se Vuqlera i vlasti, i predvidjanja tice:
https://forum.krstarica.com/threads...snovu-te-iste-kuda-to-sns-vodi-srbiju.898546/

Mislim da su ameri (kao sto i sam kazes) poceli da ubrzavaju, i resili su da puste Vuqlera i eSeNeSeS niz vodu jer mislim da Vuqler nema petlju da odradi ono sto je amerima obecao u zamenu za vlast.

Dakle, ameri po meni dovode rezervnu ekipu (Boskic i Marinika). I oni i dobijaju podatke ispod stola... Da drmaju kavez Vuqleru i kriminalcima na vlasti.

Sećam se kad mi je pre 4-5 godina jedan makedonac opisivao šta se tamo dešava. U to vreme je isplivao snimak na kom se čuje razgovor nekog od političara na vlasti i načelnika policije. Skandal je izazvala rečenica u kojoj političar naređuje policajcu da sruši neku zgradu jer "vlasnik je za opoziciju, ko ga je.e". Tada se pretpostavljalo da su snimak pustili amerikanci, kako bi uzdrmali VMRO. Druga stvar o kojoj se šaputalo je otimačina svega što donosi profit u Skoplju. Navodno je išlo dotle da je na udaru bila čak i lanac prodavnica sendviča. Na moje čuđenje, makedonac je uzvratio: oni zarade 2000 evra dnevno.
Pomislio sam tada: ovo nema šanse kod nas nekad da se desi : )
 
Slazem se. Kao da gledamo reprizu. Sa onim sto si rekao, da su ameri sada uposlili ozbiljnu ekipu, sa tim se slazem. Kyle Scott-a su vratili cerici jamerici, nije zavrsio, niti izvrsio zadatak. Mislim da ce sada da stegnu, jer im Srbija nedostaje da kompletiraju stranicu u igri Balkan Monopoly. Pa ce onda oni da 100% odredjuju sve na Zapadnom Balkanu (sada odredjuju oko 80%). A mi, nobodies, cemo samo da posmatramo pozoristance Puz. Lutkarsko Pozoristance Puz.

To vec posmatramo i sada... I posmatracemo afere i tada, sa novom ekipom, ali to ce biti to. Ameri svoje ljude pomerati nece sa konaca, jer ce ti da (bespogovorno, sada se bune i drmaju Ruse za kljucne stvari) izvrsavaju naredjenja iz 24 Ulice u Washington DCu (state Dept.). A taj State Dept. je 8 milja vazdusnom linijom udaljen od Lengli-a, FHWA, jedno vreme sam (2000te) svaki dan prolazio kolima pored FHWA exita rutom 50.

(racunam da je FHWA Federal Headquarters Washington Area - CIA)
 
Znam ja na sta mislis. To te jako lepo opisije kao druga i komjunistu. Kao ljudski olos i mizeriju, Jedan od onih u Srbiji koji su mi mahali, osiono i bahato prsticima.

Tim mi je sladje kada mogu da vam zavrnem usi na pola sest. Bitno je da NE prodjete ni po koju cenu... Ni po cenu interesa srpskog NARODA i njegove "dobrote", njegovog "boljitka"! :kpozdrav:
MUJO jedi qomna
 
U tabloidima i samo tamo.Vidi,bliži sam vojsci (familijarne veze) od bilo koga ko piskara ovde.Činjenica je da danas,u Vulvinovo vreme,u generalštabu javno sedi NATO oficir po prvi put u našoj istoriji.Vojska nije ni malo u boljem položaju,niti jača,danas,nego što je to bila npr. pre 10 god.

Malo ti proveri s tvojim rodjacima bolje.

The NATO Military Liaison Office in Belgrade is a vital contact point between NATO and the Serbian authorities since its establishment in December 2006.

Nije to izmislio Vulin.
Nije tek tako izbaciti NATO kad su vec tu.

Vojska, svidjalo se to nekom ili ne danas jeste bolja nego u vreme Sutanovca.
 
Malo ti proveri s tvojim rodjacima bolje.

The NATO Military Liaison Office in Belgrade is a vital contact point between NATO and the Serbian authorities since its establishment in December 2006.

Nije to izmislio Vulin.
Nije tek tako izbaciti NATO kad su vec tu.

Vojska, svidjalo se to nekom ili ne danas jeste bolja nego u vreme Sutanovca.

Nakon IPAP-a,koji je potpisao,sada već po treći put,AV,taj oficir ima prisutp ama baš svakom podaku koji poseduje vojska.Takođe,vojska je dužna da ih daje svim članicama NATO-a i njima partnerskim vojksama (gde spada i vojska Kosova :dash: ).Rečje o vojno-obaveštajnim podacima,kao i podacima o broju i vrsti naoružanja i jedinica.Tu je proble.Zatovojska i nije u boljem položaju nego u vreme Šutanovca.Ista je to ekipa,koja priča istu priču.Naoružavaš se onoliko koliko ti oficir iz NATO-a dozvoli,uz njegovu kontrolu.Taman da imaš za tabloide
 

Back
Top