Quantcast

ĐURIĆ: Jeremić došao do dna političkog prostakluka i bahatosti

Ko je Marko Djuric?

• Pravi paTRiota

• Lazni paTRiota

• Izistinski paRTiota

• Covek dostojan Vucica

• Covek kome Kosovski Srbi ne mogu reci NE

• Produzeni Vucic za pregovore sa Tacijem, Ramom, Haradinajem, Kurtijem

• Vucicev tajni adut u buducoj kriznoj situaciji

• Duboko implantirani agent CIA

• Vanzemaljac

• Ko je taj ludak

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Miki 75

Aktivan član
Poruka
1.778
Dobro si izdiskutovao, osim ovoga boldovanog crvenim. Srbija je 9ta rupa na svirali, na 9oj liniji, sto se odnosa USA i Rusije tice.

Da ljudi ne pomisle da je Srbija neko moodo (jer Srbija stalno misli da je nesto Bogom dana u svetskom poretku, a nije). Samo mooda od labuda.
Mislim da gadno grešiš.
A događaji to potvrđuju.

Miki 75

Aktivan član
Poruka
1.778
Srbija ne da nije na prvoj liniji, nego nije ni u poslednjoj pozadini novog hladnog rata.

Samo što se to ovde tako predstavlja, pa se neko i upeca.

Uglavnom, ukoliko se "hladni rat" ozbiljnije zagreje (a svi su izgledi da neće) nas će Zapad ekspresno da poklopi, neće gubiti ni sekunde, a Rusi će nas se isto tako ekspresno kurtalisati, da ne gube resurse na ono što se ne može braniti.
E moj Đole, nisi pratio na času.
Jel se sećaš šta se dešavalo u Makedoniji pre 2-3 godine?
U Crnoj Gori je bio pokušaj državnog udara otprilike u isto vreme.
Ruski agenti su otvoreno optuženi, zajedno sa gomilom lica u aktivnoj službi u srpskoj žandarmeriji.

Obe države su trenutno članice NATO-a.
Bosna i Kosovo su protektorati sa NATO bazama na svom tlu.

Ostaje Srbija.

Miki 75

Aktivan član
Poruka
1.778
Pa veruj mu. Sto da ne? Veruj mu da si glavna... Mnogi u Srbiji to veruju. Evo, ovaj Gane 10ka isto veruje. Verujte. :ok:

Samo... Ja znam da se iskobeljam iz tih uzasnih govnjivih problema. I kao sto sam uvalio pola EDePro-a u neresive dubioze (ala pucaju, bolesna goveda), kada dodje vreme, gurnucu ja i pola BIAe u zbun. :heart2:

Kako cete vi, ne znam. I, da budem iskren, ne zanima me. :smeker:
Pratim tvoje postove već neko vreme.
Najiskernije, ne znam nikog sa takvom biografijom da se izvukao iz .ranja.

Nadam se da nisi ludak koji je sve izmislio.

miso6207

Elita
Poruka
15.819
Govrorimo o onom Jeremicu kojii je postao savetniik Borisa Tadica za vojsku u vremenu kada jos nije ni sluzio vojni rok. I ucestvovao u tako uspesnoj reformi nase vojske da je na obicno gadjanje na obuci postalo luksuz za tadasnje vojnike. Dakle momcina kojoj je takodje prvo radno mesto bilo funkcija, a koji je dosao do mesta ministra spoljnih poslova. Kada se kaze da je Jeremic bio jedan od boljih ministara u Cvetkovicevoj vladi, onda to danas dovoljno govori o tome kakva je to vlada bila. U Cvetkovicevo vreme glavni pregovarac sa kosovskom stranom bio je Borko Stefanovic. Obican cata predvodi pregovore sa suprotnom stranom.

Ali da se vratimo Jeremiji. Kada je pukla tikva, kada je DS izgubio izbore pa kada su svi ti verni kadrovi koji su u toj stranci bili iskljucivo zbog programa i ideologije bezali kao pacovi, Jeremic se nudio Vucicu. Bio je preambiciozan, trazio je da bude premijer. Nudio se i SPSu sa slicnim zahtevima. Mislim da bi ga Vucici prihvatio da je imao samo malo manje apetite jer istina je da je bio jedan od popularnijih ministara ekstremno nepopularne vlade. Ali kada je izvisio, kada je zapoceo karijeru u UN, preklinjao je Vucica da mu placa onu kampanju. Tada je najgore stvari o Jeremiji rekao Djilas u tom prepucavanju, dok mu je ovaj podjednako zestoko odgovarao. Onda je po okoncanju mandata u UN doslo do njegovog zatisja, kao sto je Djias imao zatisje kada je ukanalio pa napustio DS i vodio samo kosarkaski savez, tako je Jeremijia povremeno vodio teniski savez.

A onda mu je sinulo da bi on mogao da bude taj koji ce predvoditi pad ove vlasti. Naravno, malo se zaj/ebao. Od coveka koji je bio prvo lice opozicije danas je sa podrskom od par promila, ali sa najvatrenijim porukama kako ce on zavoditi red. Mnogo hrabrosti za jednu biografijiu poput njegove, to moram da priznam.
Šta će jadan čovek? Neće valjda u ovim godinama početi nešto da radi??

fobos11

Ističe se
Poruka
2.770
Nije ni Sebastian Kurz sluzio vojsku pa je jako mlad postao ministar inostranih poslova, samo malo
kasnije i kancelar. Sta treba politicar da ima iza sebe? Da je obavezno bio komunista od 1941?
Zanimljivo da nemas zamerke na Jorgovankinog sofera Djordjevica ( ministar vojske), a ni na Vulina.
Cek, ovde sprdaju ljudi sa pravom Vulina koji nije isao u vojsku a postao ministar odbrane, a zabranjeno da sprdamo Vuka, koji je postao savetnik za vojna pitanja u trenutku najvece i najneuspesnijie reforme vojske, a da nije ni sluzio vojni rok. Cemu dvostruki arsini.

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
Cek, ovde sprdaju ljudi sa pravom Vulina koji nije isao u vojsku a postao ministar odbrane, a zabranjeno da sprdamo Vuka, koji je postao savetnik za vojna pitanja u trenutku najvece i najneuspesnijie reforme vojske, a da nije ni sluzio vojni rok. Cemu dvostruki arsini.
To i jeste cilj, da skinemo sa grbače vašu debilnu vojnu obavezu.

Rečeno - učinjeno!

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
A koja je to drakonska kazna dosuđena i za koje (ne)delo?
Recimo ranije su najveće robije bile par decenija.

To se podudara sa najprogresivnijim režimima kao što su Švedska.

Čim se klika iz Miloševićeve vlasti vratila 2012, sad imamo opet doživotnjaka.

To znači da ako imaš 140 godina, a uđeš u zatvor sa 18, oni nameravaju stvarno da te drže 122 godine.

miso6207

Elita
Poruka
15.819
Recimo ranije su najveće robije bile par decenija.

To se podudara sa najprogresivnijim režimima kao što su Švedska.

Čim se klika iz Miloševićeve vlasti vratila 2012, sad imamo opet doživotnjaka.

To znači da ako imaš 140 godina, a uđeš u zatvor sa 18, oni nameravaju stvarno da te drže 122 godine.
Za decoubice i treba da bude. osobe sa takvim poremećajima treba trajno skloniti iz društva. U USA postoji smrtna kazna.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.333
i to veliko, sva carstva padaju na balkanu. balkan je meki trbuh evrope, najslabija i najbolnija tacka kontinenta. seti se samo odakle dodje najezda imgranata koji u temelju potresose evropu i sve evropske vrednosti.odakle dodjose turci, dok su drzali balkan opstajalo im je carstvo, pad rima je poceo padom balkana. to samo bezmoodi olos misli da srbi to nisu.ja bas i ne znam neki narod koji bi na ovoj vetrometini uopste opstao
Kuda su došli Mongoli?

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Pratim tvoje postove već neko vreme.
Najiskernije, ne znam nikog sa takvom biografijom da se izvukao iz .ranja.

Nadam se da nisi ludak koji je sve izmislio.
Ja zaista ne znam sta da ti kazem... Mislim, kakve ja veze imam sa njima? A, eto, oni su me pratili 8 godina, i pokusavali bilo kako da me navedu na njihovu vodenicu. Problem je sto oni nemaju pojma u sta su se uhvatili, i pokusavaju da naprave dron, tzv. UAV. Covece, to nisu oni modeli koje prave modelari. To su vrlo kompleksne "igracke".

Iako je tehnologija napredovala velikim koracima, ipak to NIJE pljuni pa zalepi. Ne mozes tek tako da odes na trziste i nakupujes skup komponenata, kao sto je EDePro odradio, i sada pokusava od tih elemenata da sklopi, recimo, letecu bombu. Ili Strsljena.

Za to ti treba jaka IT ekipa ljudi. Nekada smo mi, Srbi, te ekipe imali. Sposobne da se uhvate u taj kostac. Dosli su zuti (zuta goveda) 2000. i raziebali to malo R&D razvoja, sto je bilo u Beogradu. Ljudi su se razbezali, vecinom po svetu. I sada sta? Imaju dobre (solidne) masince, ali IT strucnjaci su im drekavci, koji ne znaju ni da pocnu da resavaju problem.

Nekome, ko me je pratio na Linkedinu, je palo napamet da mozda ja umem da resim problem, jer sam svojevremeno radio sa likom u Arizoni 2011./2012. koji je kasnije napustio taj posao i otisao da pravi quadrichoptere, i dosta je dobar u tome. Odlican. Postao je poznat, i moja konekcija je na Linkedinu. Uostalom, dosta GOOGLE likova su mi konekcija. Radio sam neke stvari sa njima u periodu osd 2012. - 2016.

A 2011. sam se preselio u Minhen, i poceo svaki mesec da dolazim u Srbiju. Na 3 do 5 dana Iz te greske, oni su krenuli da idu iz greske u gresku, i bili sve drskiji i bezobrazniji... Pravili su mi klopke, da bi mogli da me ucene, klasicna fora. Nisam se napecao.

Problem je sto ja ta alava, zvalava i balava goveda NISAM mogao da ubedim da me taj problem (da budem iskren) NE zanima. Ali ZAISTA me ne zanima. I ono sto oni misle da znam, ne znam. Mozda bih mogao da znam, da se time bavim.

Tehnologiju sa kojom to pokusavaju ja znam u dusu, to jeste tacno... Ali sam je 2016. napustio, i radim skroz druge stvari. i NE mislim da se vracam u tu pricu.

Posle su pokusali silom da me privedu u EdePro, a ja sam krenuo da ih mentalno rasturam, i da se izivljavam, da bi ih odbio od sebe. Sve bi mozda i mogli, ali ja imam ipak "ledja" iza sebe, a ta ledja moju da ih rasture tako, da nece da ostane kamen na kamenu. Sada i to znaju...
_______

Mislim, zamisli naciju koja NE moze 10 godina da od jednog malog modela, Pegaz se zove, VTI od 2009. NE ume da napravi izvidjacki dron dometa do 100 km u radijusu. Sta mislis, zasto se ta prica 2018. pocela povlaciti po novinama, Loong Wing 2, zato sto je Vasa, VOA puki, pukao, i F20 sifra patak nije izvrsio zadatak. Vuqler mu je naredio da spakuje kofere sa 5clanom ekipom i da se prikljuci delegaciji koja je isla tada u Kinu 09.2018.?), kod Si Dzi Pinga. Da pregovara da se namontira kineska tehnologija na domace proizvode.

Ostatak (Krusik, EdePro pucanje) i sam znas, i vidis. Ja od 2017. pricam da je Jugoimport SDPR potpisao ugovore sa UAE i sa SA (imam i ja nevidljive pticice koje mi svasta nesto sapucu u snu)... Verujem da su isti potpisani onda kada se Bin ZajeB sanirao i svrckao po buducem BeGeJu na H2O (to je bilo neke 2014/15).

O Mega Brendu i tim i takvim doktorima... Pa to je neopevano ludilo. Ti bre ne umeju ni Kinder igracku da sklope, kamoli nesto vise! :lol:

GeorgeV

Elita
Poruka
24.077
E moj Đole, nisi pratio na času.
Jel se sećaš šta se dešavalo u Makedoniji pre 2-3 godine?
U Crnoj Gori je bio pokušaj državnog udara otprilike u isto vreme.
Ruski agenti su otvoreno optuženi, zajedno sa gomilom lica u aktivnoj službi u srpskoj žandarmeriji.

Obe države su trenutno članice NATO-a.
Bosna i Kosovo su protektorati sa NATO bazama na svom tlu.

Ostaje Srbija.
Pratio sam pa mi i onda bilo smešno...(pogotovo "državni udar" u CG)

Uglavnom, sam si rekao koji je rezultat: CG je u NATO, a Makedonija samo što nije.

E, tako će se završiti i igra u Srbiji, brzo i glatko. Malo predstave, medijske galame, suštinski ništa bitno.

Da su Rusi stvarno hteli da se kurobecaju oko CG i Makedonije, krv bi tekla potocima.

Sirija, Donbas, Gruzija...tako izgleda kada je Rusima stalo da brane svoje interese.

GeorgeV

Elita
Poruka
24.077
Nije da branim Jeremića, ali taj je bar otišao da odglumi civilno služenje vojnog roka kad mu je bilo vreme za to.

Vulin je tolika gnjida, da je sve što je mogao uradio da u vojsku (bilo kakvu, i tada kada je on trebalo da služi je postojalo civilno služenje, tj "bez oružja", ali se retko primenjivalo) ne ode kada mu je bilo vreme.

Ne vidim nikakav problem da za 10-15 godina ministar odbrane ne bude osoba koja nije služila vojsku.

Ali bar sledećih desetak godina vidim problem u takvom slučaju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.