DJURDJEVDAN-hajducki sastanak...

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
na danasnji dan su nam se pojedini preci okupljali u planine i planirali akcije protiv tudjinaca haraclija...
pitam se sta danasnji potpomci hajduka misle..?? kojie su haraclije bile gore--ove danasnje ili one turske..??
kako danasnja raja misli da se odupre svom zlu koje nas je zadesilo..??
 
zlu? kakvom zlu..?

pa tebi je onda verovatno trenutno dobro....imas stalno zaposljenje...porezi ti se smanjili...imas mesto stanovanja u svojini...prihodi ti rastu..clanovi porodice ti zaposljeni....ukupni prihodi uveliko premasuju potrosacku korpu...posedujes novi auto...imas mogucnost da letujes i zimujes sa porodicom...imas mogucnost da zanavljas sebi i porodici sezonsku garderobu...treba li jos da nabrajam..??
 
na danasnji dan su nam se pojedini preci okupljali u planine i planirali akcije protiv tudjinaca haraclija...
pitam se sta danasnji potpomci hajduka misle..?? kojie su haraclije bile gore--ove danasnje ili one turske..??
kako danasnja raja misli da se odupre svom zlu koje nas je zadesilo..??

Ondašnji Turci su uzimali "desetak",
a današnji sve.
Vidiš li razliku ili treba
šira elaboracija.....!?
Tebi,svakako ne treba,
jer si znao odgovor i pre nego što si
osmislio pitanje !
 
pa tebi je onda verovatno trenutno dobro....imas stalno zaposljenje...porezi ti se smanjili...imas mesto stanovanja u svojini...prihodi ti rastu..clanovi porodice ti zaposljeni....ukupni prihodi uveliko premasuju potrosacku korpu...posedujes novi auto...imas mogucnost da letujes i zimujes sa porodicom...imas mogucnost da zanavljas sebi i porodici sezonsku garderobu...treba li jos da nabrajam..??

Pajo,taj je dežurni kontraš,
francuske provincijencije - tzv. mamlazjen.....!
Ne bih ja tu polemis'o.
Gubljenje vremena i nerava.
 
pa tebi je onda verovatno trenutno dobro....imas stalno zaposljenje...porezi ti se smanjili...imas mesto stanovanja u svojini...prihodi ti rastu..clanovi porodice ti zaposljeni....ukupni prihodi uveliko premasuju potrosacku korpu...posedujes novi auto...imas mogucnost da letujes i zimujes sa porodicom...imas mogucnost da zanavljas sebi i porodici sezonsku garderobu...treba li jos da nabrajam..??

tako je, a kolko ja vidim cela srbija živi superiška..
 

Back
Top