Đukanovićev predlog novog statuta DPC CG - u Crnoj Gori samo CPC!

Popaj Bostanović

Zaslužan član
Poruka
106.719
Milo Đukanović, predsjednik vladajuće crnogorske političke stranke, izjavio je da u Crnoj Gori može postojati samo jedna crkva - jedna država, jedna pomjesna crkva.

Na predstojećem kongresu Demokratske partije socijalista Crne Gore biće usvojen i novi program, a jedini predlog, koji je Đukanović pisao, sadrži otvorenu podršku da u Crnoj Gori može legalno postojati samo Crnogorska pravoslavna crkva.
 
Milo Đukanović, predsjednik vladajuće crnogorske političke stranke, izjavio je da u Crnoj Gori može postojati samo jedna crkva - jedna država, jedna pomjesna crkva.

Na predstojećem kongresu Demokratske partije socijalista Crne Gore biće usvojen i novi program, a jedini predlog, koji je Đukanović pisao, sadrži otvorenu podršku da u Crnoj Gori može legalno postojati samo Crnogorska pravoslavna crkva.

Славене, већ има тема:
http://forum.krstarica.com/showthre...ić-Cilj-DPS-a-je-samostalna-pravoslavna-crkva

на којој се тучемо цео дан........:cool:

Тражи да се споје.....
 
Milo Đukanović, predsjednik vladajuće crnogorske političke stranke, izjavio je da u Crnoj Gori može postojati samo jedna crkva - jedna država, jedna pomjesna crkva.

Na predstojećem kongresu Demokratske partije socijalista Crne Gore biće usvojen i novi program, a jedini predlog, koji je Đukanović pisao, sadrži otvorenu podršku da u Crnoj Gori može legalno postojati samo Crnogorska pravoslavna crkva.

Djukanovica prvo treba tuziti Savetu Bezbednosti UN Savtu Evrope i svim drugim nadleznim institucijama zbog najgrubljeg krsenja verskih i ljudskih prava srpskog naroda u Crnoj Gori

u slucaju da krenu da ubijaju Srbe u Crnoj Gori i zaposedaju crkve i manastire vojska Srbije treba da proglasi mobilizaciju i aktivno se ukljuci u odbranu srpskog naroda u Crnoj Gori i njegovih ljudskih i verskih prava

CPC je delovala u Srbiji i sve nas je zbog toga bolelo uvo, sada vise ne deluje jer im je taj jedini svestenik kojeg su ovamo imali prebegao u SPC :hahaha:

zamisli ti "CRKVE" koja od ljudstva ima ukupno 4 svestenika 3 u crnoj gori i jednoga u srbiji i na kraju ostala im jos samo 3 :hahaha:

ja ne znam sta ce da rade kad im umre miras tj kad se upokoji ?

mozda budu zamonasili recklessa ili pesa i u nekoj dzamiji ga hirotonisu u vladiku :hahaha:

kad mogu muslimani da im pisu istoriju crne gore i gramatiku crnogorskog jezika sto ne bi mogli i da ih zavladice u nekoj dzamiji :lol:
 
Don Milo bi mogao posle svih politickih funkcija koje je do sada obavlajo karijeru okoncati kao patrijah te "jedine" crkve.Nikakav problem da skupstina koju kontorlise vecinom izglasa takvu odluku,pa da mu narod podigne mauzolej na Cetinju kao nekome ko je vratio drzavnost C.Gori,doneo jezik i religiju.Malo li je ?!:)

da bre mogao bi prvo da se proglasi za kralja i cara , a onda da se proglasi i za patrijarha crnogorske demokratske crkve socijalista - da se ko Henri VIII proglasi za za njenog lidera
 
Milo Đukanović, predsjednik vladajuće crnogorske političke stranke, izjavio je da u Crnoj Gori može postojati samo jedna crkva - jedna država, jedna pomjesna crkva.

Na predstojećem kongresu Demokratske partije socijalista Crne Gore biće usvojen i novi program, a jedini predlog, koji je Đukanović pisao, sadrži otvorenu podršku da u Crnoj Gori može legalno postojati samo Crnogorska pravoslavna crkva.

A neki dokaz za to, neki link? Ili lažeš, po običaju?
 
Milo Đukanović, predsjednik vladajuće crnogorske političke stranke, izjavio je da u Crnoj Gori može postojati samo jedna crkva - jedna država, jedna pomjesna crkva.

Na predstojećem kongresu Demokratske partije socijalista Crne Gore biće usvojen i novi program, a jedini predlog, koji je Đukanović pisao, sadrži otvorenu podršku da u Crnoj Gori može legalno postojati samo Crnogorska pravoslavna crkva.

Pa CPC jedina nije legalna:hahaha:
 
Uopšte nije nekulturno reći nekome da laže, ako on zaista laže. E sad, ti si lisica, pa nijesi navikao na te stvari... Vidiš, ja ti direktno i ulice kažem što mislim, i ne smatram to nekulturnim.

Izraz koji si upotrebio jeste, po običaju, a nikome ovdje nije jasno koji te 'ustaljeni običaj' mojega laganja na ovom forumu.

To bi bilo kao kada bih ja sada ovdje pisao 'Jesi li ozbiljan, ili širiš mržnju i propagandu protiv mene, po običaju?', ali to bi bilo glupo od mene, jer ne bi bilo dostojno mog intelektualnog nivoa i odgoja.
 
Izraz koji si upotrebio jeste, po običaju, a nikome ovdje nije jasno koji te 'ustaljeni običaj' mojega laganja na ovom forumu.

To bi bilo kao kada bih ja sada ovdje pisao 'Jesi li ozbiljan, ili širiš mržnju i propagandu protiv mene, po običaju?', ali to bi bilo glupo od mene, jer ne bi bilo dostojno mog intelektualnog nivoa i odgoja.

Loš ti je odgoj ako su te učili da lažeš.
 
Evo izvoda o crkvi iz današnjeg intervjua Mila Đukanovića novosadskom dnevniku po naslovom "Đukanović: Niko razuman u Crnoj Gori nema antisrpski stav":

Viši stepen samostalnosti crkve

- Ako, pak, govorimo o pitanju crkve, nesporno je da je crnogorsko društvo podijeljeno, a da je jedna od potencijalno najeksplozivnijih podjela ona unutar korpusa pravoslavnih vjernika. Činjenica je da mnogo pravoslavnih vjernika u Crnoj Gori želi da ide u Crnogorsku pravoslavnu crkvu, kao što ih ima, vjerovatno i više, koji žele da idu u SPC. Po meni, odgovornost vlasti je da obezbijedi i jednima i drugima da koriste svoja vjerska prava.

Đukanović kaže da SPC, uz nepriznavanje CPC, oštrim reakcijama na ideju o objedinjavanju pravoslavnih crnogorskih vjernika u političkom stavu DPS-a „vide nešto čega nema“.

- Kanonska verifikacija nije pitanje vlasti ili države. Naša je politička preporuka vjernicima, bilo da su naši simpatizeri ili ne, da razmisle o putevima njihove homogenizacije. Mi ih ne upućujemo ni u CPC ni u SPC, samo im kažemo da bi dobro bilo objediniti pravoslavnu crkvu u Crnoj Gori. Takođe, kažemo da bi bilo dobro kada bi crkva koja djeluje na teritoriji naše države radila u cilju dostizanja demokratski utvrđenih strateških nacionalnih interesa Crne Gore. A time i u interesu dobra ljudi koji ovjde žive. Nažalost, svježa su nam iskustva da u Crnoj Gori to nije slučaj. Istine radi, treba priznati da je u nekoliko, po crnogorsko društvo kritično važnih momenata, mitropolit crnogorsko-primorski SPC Amfilohije imao uzdržan i mudar stav. Ali isto tako imamo i svakodnevnu praksu koja govori drugačije. To ne treba da čudi, jer koliku god autonomiju imala Mitropolija, ona je organizacioni dio Srpske pravoslavne crkve, čije je sjedište u drugoj državi. Upravo time je motivisana ideja da bi valjalo razmišljati o novom, višem stepenu samostalnosti crkve, uz već pomenuto objedinjavanje pravoslavnih vjernika u Crnoj Gori. Ništa dalje od toga. Ni u primisli nam nije bilo da treba ugroziti postojanje srpske crkve u Crnoj Gori, kao ni bilo koje druge. Samo mislimo da bi bilo pametno i u interesu vjernika, ali i crkve same, razmisliti o integraciji. Naravno, mi ne možemo, niti hoćemo da namećemo rješenja. Ali, ne treba ni pokušavati da nam se zabrani da mislimo i govorimo. O bilo čemu, pa i o crkvi – zaključio je Đukanović.
 
Milo Đukanović, predsjednik vladajuće crnogorske političke stranke, izjavio je da u Crnoj Gori može postojati samo jedna crkva - jedna država, jedna pomjesna crkva.

Na predstojećem kongresu Demokratske partije socijalista Crne Gore biće usvojen i novi program, a jedini predlog, koji je Đukanović pisao, sadrži otvorenu podršku da u Crnoj Gori može legalno postojati samo Crnogorska pravoslavna crkva.
Ukinuti ostale crkve?

to nidje nema
 
Predsednik Crne Gore Filip Vujanović ocenio je kao "zabrinjavajući" stav patrijarha Srpske pravoslavne crkve Irineja o crnogorskoj naciji, odnosno o negiranju Crnogoraca kao nacije.

v208766p0.jpg


"Stav Irineja je zabrinjavajući. Irinej ne može da osporava crnogorsku naciju. Svako osporavanje je uvreda za Crnogorce", rekao je Vujanović u intervjuu podgoričkoj televiziji "IN".

Vujanović je, u tom smislu, kritički govorio i o istim ili sličnim stavovima nekih srpskih akademika i istoričara, pri čemu je pomenuo Radoša Ljušića.

Prema rečima Vujanovića, očito je da se u Srbiji negiraju Crnogorci kao nacija, ali, kako je objasnio, ne treba Crna Gora, zbog toga, da ulazi u konfrontacije sa Srbijom.

"Ta pitanja treba rešavati partnerstvom i bliskim odnosima sa Srbijom", kazao je crnogorski predsednik.

Vujanović je, u tom kontekstu, ocenio da se u politici "dobro ne snalazi" ni mitropolit Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori Amfilohije, jer "produkuje loše poruke".

Vujanović je rekao da stav koji je Demokratska partija socijalista usvojila na svom nedavnom kongresu - o potrebi stvaranja jedinstvene pravoslavne crkve u Crnoj Gori - nije dobro protumačen u javnosti.

"To nije mešanje partije u crkvene poslove, nego njena briga za potrebu prevazilaženja podela u Crnoj Gori", kazao je Vujanović.

Crnogorski predsednik je rekao da je Igor Lukšić "dobro krenuo" kao premijer.

Vujanović je kazao da će "nerado" potpisati dva zakona - o regulisanju statusa crnogorske dinastije Petrović i o dekriminalizaciji klevete u medijima.

Prvi zato što je u njemu sadržan stav o tome da je Crna Gora, odlukama takozvane Podgoričke skupštine, 1918. godine bila anektirana od strane Srbije, a drugi zato što smatra da nije siguran da li je dobro rešenje o ukidanju klevete kao krivičnog dela.

Vujanović je objasnio da su odluke tzv. Podgoričke skupštine bile "brutalno političko nasilje" nad državom Crnom Gorom, ali da je taj akt "apsoulutno arhiviran" odlukama AVNOJ-a od 1943. godine i Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobođenja Crne Gore, 1944. gdoine, kao i referendumom iz maja 2006. godine.

Stoga, kako je Vujanović objasnio, nepotrebno je u zakonski tekst unositi stav o osudi aneksije Crne Gore 1918. godine.

Vujanović je ocenio da je predlog Demokratske partije socijalista da sadašnji gradonačelnik Podgorice Miomir Mugoša ponovo bude kandidat za tu funkciju, "najbolje rešenje".

"DPS je predložio onog ko je najbolje odabrana ličnost za gradonačelnika", rekao je Vujanović.

(Beta)
 
Evo izvoda o crkvi iz današnjeg intervjua Mila Đukanovića novosadskom dnevniku po naslovom "Đukanović: Niko razuman u Crnoj Gori nema antisrpski stav":

Viši stepen samostalnosti crkve

- Ako, pak, govorimo o pitanju crkve, nesporno je da je crnogorsko društvo podijeljeno, a da je jedna od potencijalno najeksplozivnijih podjela ona unutar korpusa pravoslavnih vjernika. Činjenica je da mnogo pravoslavnih vjernika u Crnoj Gori želi da ide u Crnogorsku pravoslavnu crkvu, kao što ih ima, vjerovatno i više, koji žele da idu u SPC. Po meni, odgovornost vlasti je da obezbijedi i jednima i drugima da koriste svoja vjerska prava.

Đukanović kaže da SPC, uz nepriznavanje CPC, oštrim reakcijama na ideju o objedinjavanju pravoslavnih crnogorskih vjernika u političkom stavu DPS-a „vide nešto čega nema“.

- Kanonska verifikacija nije pitanje vlasti ili države. Naša je politička preporuka vjernicima, bilo da su naši simpatizeri ili ne, da razmisle o putevima njihove homogenizacije. Mi ih ne upućujemo ni u CPC ni u SPC, samo im kažemo da bi dobro bilo objediniti pravoslavnu crkvu u Crnoj Gori. Takođe, kažemo da bi bilo dobro kada bi crkva koja djeluje na teritoriji naše države radila u cilju dostizanja demokratski utvrđenih strateških nacionalnih interesa Crne Gore. A time i u interesu dobra ljudi koji ovjde žive. Nažalost, svježa su nam iskustva da u Crnoj Gori to nije slučaj. Istine radi, treba priznati da je u nekoliko, po crnogorsko društvo kritično važnih momenata, mitropolit crnogorsko-primorski SPC Amfilohije imao uzdržan i mudar stav. Ali isto tako imamo i svakodnevnu praksu koja govori drugačije. To ne treba da čudi, jer koliku god autonomiju imala Mitropolija, ona je organizacioni dio Srpske pravoslavne crkve, čije je sjedište u drugoj državi. Upravo time je motivisana ideja da bi valjalo razmišljati o novom, višem stepenu samostalnosti crkve, uz već pomenuto objedinjavanje pravoslavnih vjernika u Crnoj Gori. Ništa dalje od toga. Ni u primisli nam nije bilo da treba ugroziti postojanje srpske crkve u Crnoj Gori, kao ni bilo koje druge. Samo mislimo da bi bilo pametno i u interesu vjernika, ali i crkve same, razmisliti o integraciji. Naravno, mi ne možemo, niti hoćemo da namećemo rješenja. Ali, ne treba ni pokušavati da nam se zabrani da mislimo i govorimo. O bilo čemu, pa i o crkvi – zaključio je Đukanović.

Samo da se ne ponavlja toliko ova čudnovata izjava i ja ne bih imao ništa protiv...
 
Луди Зике опет банован. :confused:

А тачно сам предвиђао да ће му та луда дружина у коју се уплео и чију је "науку" почео да усваја исисати људскост до последње капи. :(

A ne možeš ti za Zikeom da ne laneš, pa to ti je... Neka, neka, samo ti laj
 

Back
Top