Đukanović: Čini se da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.958
И сад ће због тога Руси да препусте Србију западу ? Не него ће лепо да притегну оног ко то ради ако уопште то ради.
Не схваташ уопште да Руси могу да санкционишу наше непромишљене одлуке, а да не одустану од нас и својих интереса овде. Него се ти надаш да ће они одустати ако ми нешто зассеремо...али узалуд се надаш. Руси ће од Србије да дигне руке само ако нестане цео свет....не пре тога. Такво је време дошло свидело се то некоме или не. Ко то до сад није видео онда јбг

Ма много их је то потресло, баш велики ударац за њих, ево одустали од нас, враћају споменик Стефану Немањи за Русију.
ne zanima ruse balkan,

malo nas koriste da cackaju zapad , nista vise

mijak

Poznat
Poruka
7.751
ok, ali ja odavde vidim da vas vucic zamajava sa prajdom, kao fol skuplja poene, itd nervira se i dere da ga nece srusiti ...dok djuka rovari
daj boze da ja gresim,a da si ti u pravu, slazemo se bar da je sns ekipa prevarantsko pozoriste

Изгледа ми да погрешно тумачиш шта Фенстабре пише.

Ако је Русија 90-их дигла руке од Балкана било због веровања западу, било због корупционашке транзиције под реално америчком администрацијом, било због опште инерције данас видимо да запад својим приоритетима одређује и Руске.

Запад је очигледно у паду а ако успе донекле да се консолидује одржаваће исте дугорочне аспирације према Русији.
У том контексту Балкан остаје поред, релативно ситног, експлоатисања примарно од геостратешког значаја у евентуалном обнављању пројекта чега су Руси очигледно свесни те у успону моћи је за очекивати да ће и то на неки начин да реше и да, без обзира на потезе пролазних влада, Србија и Срби остају кичма Балкана чиме се свака империја бавила.

После денацификације и демилитаризације Украјине биће питање да ли ће "Европа" да се дозове памети па ће Русија према томе, ако буде требало, даље наступати разним опцијама ради што дугорочнијег обезбеђивања себе.

Онда остаје питање интелектуалних, доктринарних и ресурсних способности уз далековидост супарника а већ знамо који су обогаљени потребом експлоатације и максимализације профита у што краћем року.

Већ су нагазили на мину вековног па и миленијумског стрпљења па сад пропадају као ротшилдови фарисеји.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.958
Ма да. не занимају их топла мора...шта ће им то
srbija inace ima izlaz na 5 toplih mora

dovoljna im je saradnja sa turskom , nece ni sa grcima( koji inace imaju topla mora) jer su im turci preci

i zasto uopste mislis da im trebaju topla mora? vreme brojne mornarice su prosla , nekad je bilo bitno da imas hiljade brodova

fanstebre

Iskusan
Poruka
6.575
Русија тражи излаз у Средоземно море. Потом и у Јадранско. И заузимање делте Дунава па и великог дела тока Дунава. И онда ћао мај крејзи каубој, јевропа остаје сатерана у ћошак звани атлантски океан

revolucionario

Veoma poznat
Poruka
11.625
Русија тражи излаз у Средоземно море. Потом и у Јадранско. И заузимање делте Дунава па и великог дела тока Дунава. И онда ћао мај крејзи каубој, јевропа остаје сатерана у ћошак звани атлантски океан
kakve to veze ima sa ovim debilnim bizonom đukanovićem?

maya666

Zainteresovan član
Poruka
138
Balkan nikome više nije zanimljiv osim Balkancima, koji su bitni samo samima sebi. Mi nemamo ono što se traži - energenti, rudna bogatstva, značajan geografski položaj... Ono malo što smo imali već su nam razni stranci razgrabili. Narodi su se svi maltene prepolovili. Obavezne vojske nema, većina mlađih od 40 godina ni pušku ne zna da drži u ruci... Mladi beže u inostranstvo, baš ih zanima da ginu i leže po rovovima za neka brda i doline. Stariji, koji su videli rata, znaju koji je to pakao, a mnogi su i razočarani onime što je nastupilo posle, pa se i sami pitaju "za šta sam ratovao?!".

Političari drame i skupljaju poene kod glasača, ali gotovo je sa sukobima na Balkanu za duži period.

Na ideje o ratu se pale samo klinci po internetu, koji misle da je rat kompjuterska igrica, huligani koji bi se tukli s kim bilo samo da se bije i poneki nezadovoljnik iz dijaspore koji se ne skida sa interneta, a sedeo bi hiljadama kilometara daleko odavde u udobnoj fotelji i navijao dok mi ginemo.

Beograd je 4 puta bio bombardovan u 20 veku. NATO i dalje čuva Kosovo kroz ROSU, KFOR, instrukcije Kurtiju.
Ne bih rekao da je Srbija geopolitički nebitna. U suprotnom ne bi Zapad toliko podržavao sve narode osim Srba na Balkanu.

Da, rata neće biti naravno da neće al to je zbog toga što Vučić nije Milošević već čovek koji radi po instrukcijama Zapada. Vučiću je bitnije da se hvali zapadnim investicijama, da sarađuje sa neprijateljima kroz ''Otvoreni Balkan'', da liže guzu Erdoganu , Šolcu, ranije Trampu.

Dokle god drže Srbiju u miru (dokle god su joj vezane ruke) Balkan za Zapad ne predstavlja bitan problem. Zato imaš utisak da smo nebitni. Kad bi Srbija postala ona iz 90ih za vreme Slobe ponovo bi mi punili internacionalne naslove, ne boj se.

Dobrovoljaca za rat bi uvek bilo. Pre bi ti Srbi iz dijaspore ratovali nego Beograđani, to da.

Zhirkov

Zainteresovan član
Poruka
486
Beograd je 4 puta bio bombardovan u 20 veku. NATO i dalje čuva Kosovo kroz ROSU, KFOR, instrukcije Kurtiju.
Ne bih rekao da je Srbija geopolitički nebitna. U suprotnom ne bi Zapad toliko podržavao sve narode osim Srba na Balkanu.

Da, rata neće biti naravno da neće al to je zbog toga što Vučić nije Milošević već čovek koji radi po instrukcijama Zapada. Vučiću je bitnije da se hvali zapadnim investicijama, da sarađuje sa neprijateljima kroz ''Otvoreni Balkan'', da liže guzu Erdoganu , Šolcu, ranije Trampu.

Dokle god drže Srbiju u miru (dokle god su joj vezane ruke) Balkan za Zapad ne predstavlja bitan problem. Zato imaš utisak da smo nebitni. Kad bi Srbija postala ona iz 90ih za vreme Slobe ponovo bi mi punili internacionalne naslove, ne boj se.

Dobrovoljaca za rat bi uvek bilo. Pre bi ti Srbi iz dijaspore ratovali nego Beograđani, to da.
Zapad podržava Srbiju duplo više nego što je Srbija zaslužila. Baš zato da se kao država unormalite i krenete naprijed.

Pa 70% robne razmjene vam ide u EU, da ne pričam o pristupnim fondovima i izdašnim financiranjima infrastrukturnih projekata. Što vam je dala Rusija? Uzeli vam NIS za kikiriki i kilu jagoda, a vama poslali avione da vam se u nekom mogućem budućem sukobu još više oslabi demografska slika i unazadi država za još jedno 50 godina.

Vi ste bez zapada malo jača Albanija. Isto kao i Hrvatska. Samo što je u Hrvatskoj rat stavljen na stranu i nikom ne pada na pamet ratovati dok se kod vas malo malo oglasi neki imbecil i zaziva denacifikacije i politike "dogodine u Prizrenu i Kninu".

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
26.197
Изгледа ми да погрешно тумачиш шта Фенстабре пише.

Ако је Русија 90-их дигла руке од Балкана било због веровања западу, било због корупционашке транзиције под реално америчком администрацијом, било због опште инерције данас видимо да запад својим приоритетима одређује и Руске.

Запад је очигледно у паду а ако успе донекле да се консолидује одржаваће исте дугорочне аспирације према Русији.
У том контексту Балкан остаје поред, релативно ситног, експлоатисања примарно од геостратешког значаја у евентуалном обнављању пројекта чега су Руси очигледно свесни те у успону моћи је за очекивати да ће и то на неки начин да реше и да, без обзира на потезе пролазних влада, Србија и Срби остају кичма Балкана чиме се свака империја бавила.

После денацификације и демилитаризације Украјине биће питање да ли ће "Европа" да се дозове памети па ће Русија према томе, ако буде требало, даље наступати разним опцијама ради што дугорочнијег обезбеђивања себе.

Онда остаје питање интелектуалних, доктринарних и ресурсних способности уз далековидост супарника а већ знамо који су обогаљени потребом експлоатације и максимализације профита у што краћем року.

Већ су нагазили на мину вековног па и миленијумског стрпљења па сад пропадају као ротшилдови фарисеји.
01.08.2022.

SADA SE IZVINJAVA ZBOG ´ŠALE´​

I New York Times pisao o Vučićevom zastupniku koji traži "denacifikaciju" Balkana​

Vladimir Đukanović, srpski član parlamenta iz Vučićeve vladajuće stranke, također je povezao graničnu prepirku s ratom u Ukrajini. Tvrdi da se samo šalio.​

FAKTOR
PODIJELI
19e2dc87760ae853a4c654f32dc6c713.jpg

Spor u vezi sa registarskim tablicama za automobile između Kosova i Srbije, od koje se Kosovo odvojilo prije 14 godina, izazvao je proteste i pucnjavu u nedjelju navečer, što je izazvalo strahovanja da bi nasilje moglo eskalirati jer su zapadne zemlje usredotočene na rat u Ukrajini, piše The New York Times, koji spominje i Vladimira Đukanovića, zastupnika u Skupštini Srbije iz Srpske napredne stranke na čijem je čelu Aleksandar Vučić.
Đukanovićev tvit objavljen usred tenzija na Kosovu izazvao je burne reakcije u zemljama Zapadnog Balkana, ali i mnogo šire.
Tako je i New York Times, pišući o tenzijama na Kosovu, spomenuo i Đukanovića.
- Vladimir Đukanović, srpski član parlamenta iz Vučićeve vladajuće stranke, također je povezao graničnu prepirku s ratom u Ukrajini, tvitajući: "Čini mi se da će Srbija biti prisiljena započeti denacifikaciju Balkana", zlokobno pozivajući se na rusko opravdanje za invaziju na Ukrajinu - naveo je ovaj ugledni list.
Srbija, kandidat za pridruživanje Evropskoj uniji, održava bliske veze s Moskvom i nije se pridružila zapadnim sankcijama Rusiji, iako je glasala za rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom se osuđuje ruska invazija na Ukrajinu. Beograd i Moskva dijele neprijateljstvo prema NATO vojnom savezu zbog bombardiranja Jugoslavije 1999. godine, kada je Vučić bio glasnogovornik srpskog moćnika Slobodana Miloševića.
NATO i dalje održava mirovne snage na Kosovu, sa snagama od približno 3.700 vojnika. U saopćenju za javnost, NATO je rekao da su njegove snage na terenu "spremne intervenirati ako stabilnost bude ugrožena", piše NYT.
Đukanovićev tvit izazvao je lavinu žestokih komentara na ovoj društvenoj mreži, gdje su ga podsjetili i da je Putin krenuo u denacifikaciju Ukrajine.
- Ja sam dužan kompletnoj javnosti ovdje da se izvinim. Bio sam strašno neodgovorna osoba. Napisao sam jedan tvit više u šali, koji je izazvao lavinu, napravio sam veliki problem Aleksandru Vučiću i svojoj zemlji. Moja strašna greška, moja neodgovornost - kazao je Đukanović.

Poruka
7.089

Đukanović: Čini se da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana​

VESTI Autor:N1 Beograd31. jul 202215:48204 komentara
Podeli:

vladimir-dukanovic-339792-725x407.jpeg
Izvor: N1
Funkcioner Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović napisao je na svom Tviter nalogu da mu se čini da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana.

„Sve mi se čini da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana. Voleo bih da grešim“, napisao je Đukanović.

Podsetimo, „denacifikaciju“ je Rusija iskoristila kao jedan od izgovora za vojnu invaziju na susednu Ukrajinu.

Đukanovićev tvit izazvao je burne reakcije i oštre kritike pojedinih korisnika Tvitera, nakon čega je on upitao „zašto se krug dvojke plaši denacifikacije“.
„U bre, ala se uzjogunio dvojkakrugaški svet što napisah da će Srbija možda morati da pokrene denacifikaciju Balkana. Razumem to, oni su uvek podržavali svakog srpskog neprijatelja, od ustaša, balista, handžarovaca… To su činjenica bili nacisti, a dvojkakrugaškom svetu srcu mili“, poručio je funkcioner SNS-a.

Tagovi
https://rs.n1info.com/vesti/djukano...prinudjena-da-krene-u-denacifikaciju-balkana/

††****††

Kao sto sam i pisao. Srbija postaje balkanski hegemon. Uskoro mali Rusi to jeste Srbi vrse copy paste onog sto cini Rusija trenutno.

A to ce dobiti potpuno intenzitet kada Rus dode na Dunav
Rusija puca u Ukrajini kao balon ocegledno. Ukrajina ima sve više jedinica i sve više ozbiljnog naoruzanja sa zapada dok Rusi ne mogu dalje. Rusija je u Ukrajini izgubila status velesile o kakvom Dunavu sanjaš?

Poruka
7.089
01.08.2022.

SADA SE IZVINJAVA ZBOG ´ŠALE´​

I New York Times pisao o Vučićevom zastupniku koji traži "denacifikaciju" Balkana​

Vladimir Đukanović, srpski član parlamenta iz Vučićeve vladajuće stranke, također je povezao graničnu prepirku s ratom u Ukrajini. Tvrdi da se samo šalio.​

FAKTOR
PODIJELI
19e2dc87760ae853a4c654f32dc6c713.jpg

Spor u vezi sa registarskim tablicama za automobile između Kosova i Srbije, od koje se Kosovo odvojilo prije 14 godina, izazvao je proteste i pucnjavu u nedjelju navečer, što je izazvalo strahovanja da bi nasilje moglo eskalirati jer su zapadne zemlje usredotočene na rat u Ukrajini, piše The New York Times, koji spominje i Vladimira Đukanovića, zastupnika u Skupštini Srbije iz Srpske napredne stranke na čijem je čelu Aleksandar Vučić.
Đukanovićev tvit objavljen usred tenzija na Kosovu izazvao je burne reakcije u zemljama Zapadnog Balkana, ali i mnogo šire.
Tako je i New York Times, pišući o tenzijama na Kosovu, spomenuo i Đukanovića.
- Vladimir Đukanović, srpski član parlamenta iz Vučićeve vladajuće stranke, također je povezao graničnu prepirku s ratom u Ukrajini, tvitajući: "Čini mi se da će Srbija biti prisiljena započeti denacifikaciju Balkana", zlokobno pozivajući se na rusko opravdanje za invaziju na Ukrajinu - naveo je ovaj ugledni list.
Srbija, kandidat za pridruživanje Evropskoj uniji, održava bliske veze s Moskvom i nije se pridružila zapadnim sankcijama Rusiji, iako je glasala za rezoluciju Ujedinjenih nacija kojom se osuđuje ruska invazija na Ukrajinu. Beograd i Moskva dijele neprijateljstvo prema NATO vojnom savezu zbog bombardiranja Jugoslavije 1999. godine, kada je Vučić bio glasnogovornik srpskog moćnika Slobodana Miloševića.
NATO i dalje održava mirovne snage na Kosovu, sa snagama od približno 3.700 vojnika. U saopćenju za javnost, NATO je rekao da su njegove snage na terenu "spremne intervenirati ako stabilnost bude ugrožena", piše NYT.
Đukanovićev tvit izazvao je lavinu žestokih komentara na ovoj društvenoj mreži, gdje su ga podsjetili i da je Putin krenuo u denacifikaciju Ukrajine.
- Ja sam dužan kompletnoj javnosti ovdje da se izvinim. Bio sam strašno neodgovorna osoba. Napisao sam jedan tvit više u šali, koji je izazvao lavinu, napravio sam veliki problem Aleksandru Vučiću i svojoj zemlji. Moja strašna greška, moja neodgovornost - kazao je Đukanović.
A šalio se :D

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
26.197
Čini se da je Đuka stvarno rešio da opravda svoj nadimak. :lol:

Đukina denacifikacija: Jeftina, ali opasna i prejaka reč koja može da ubije​

1659276498-h_57810216-750x494-1-748x493.jpg

lg.php

ČITANJE: 5 minutaKOMENTARI (3)

PIŠE: Danilo Savić
lg.php

Od kada je Rusija pokrenula vojnu operaciju (da vam bude lakše da razumete – rat) protiv Ukrajine, zvanični Kremlj maligno je označio da to nije nikakav sukob, već denacifikacija. Uvodne nedelje rata vođene su pod ovom parolom, a nekada sveti pojam borbe protiv nacizma odjednom je dobio prizvuk koji više niko ne koristi 9. maja za Dan pobede.
Prvi ko se osmelio da u ovom kontekstu upotrebi pojam denacifikacije, te da kaže ono što misli određeni, radikalski deo javnosti u Srbiji, bio je funkcioner SNS Vladamir Đukanović koji je napisao na Tviteru da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana.
„Sve mi se čini da će Srbija biti prinuđena da krene u denacifikaciju Balkana“, napisao je Đukanović, dodavši da se ipak „nada da greši“.
Za nekoliko sati probudili su se duhovi devedesetih, a sve je kulminiralo tenzijom na Kosovu usled koje su se građani prikovali za svoje televizore i čekali da se saopšti kako je opasnost prošla.
Na svu sreću, sukob je izbegnut, a Đukanović je kao “zahvalnicu” za tvit dobio prekor vrhuške SNS, pa je na televiziji sa nacionalnom frekvencijom javno istupio i rekao da je pogrešio. Oprost stranke možda je dobio, ali kroz samo nekoliko tvitova Đukanović je uspeo da uzburka balkansko more koje je ozbiljno nemirno, a ovakve izjave ga vode u buru, nikako na sigurnu obalu. Ili kako kaže izreka, “ubiće nas prejake reč”.
Vojno-politički analitičar Aleksandar Radić naglašava da je na delu snažna „psihološko-propagandna“ operacija vladajuće partije i napominje da je lako pojedinim funkcionerima da daju ovako krupne izjave.
„Kod nas se stvorila veštačka povezanost sa denacifikacijom u Rusiji, koja je velika sila rešena da radikalno promeni stvari i videćemo kako će se to završiti. Mi nismo u toj poziciji, imamo ograničene resurse, okruženi smo NATO zemljama. U takvoj poziciji mora da se vodi reč o svakoj reči i delu, ali naravno da se to kod nas ne čini. Ovde je na delu snažna psihološko-propagandan operacije vladajuće partije prema domaćem javno mnjenju“, objašnjava naš sagovornik.
Radić napominje da je upotreba vojske kod nas „tabu tema“ i dodaje da se sve oko vojske kod nas završava time što visoki zvaničnicima stegnu ruku vojnicama na određenim događajima.

“O vojsci priča neko ko u biografiji nema dan vojnog roka”​

„Vojska treba da ostvari političku viziju, a ja vas pitam da li je mi imamo uopšte? U domenu je političke fantastike da mi uđemo vojno na teritoriju Kosova i Metohije i preuzmemo vojnu vlast od NATO. Jedan deo ljudi na javnoj sceni olako dozvoljavaju sebi da pričaju o upotrebi vojske, a kada biste im pretresli biografije videli biste da nemaju ni vojni rok, a da ne govorimo da su bili deo nekakvih vojnih dejstava“, podvlači Radić i dodaje:
„Lako je pojaviti se na televiziji i mahati desantom na Kosovo polje i misliti da to neće imati nikakvu odgovornost“, zaključuje Radić.
Politikolog i novinar Boris Varga kaže za Nova.rs da su ovakve izjave izuzetno opasne i da predstavljaju deo šire ideologije, odnosno ideje „srpskog sveta“ koji se neretko koristi u javnosti. Kada je reč o konkretnoj izjavi Vladimira Đukanovića ističe da je ovako puta njen cilj bio ka kosovskom pitanju.
„Ovakva izjava bila je očekivana, barem za one analitičare koji prate Zapadni Balkan i prostor bivše SFRJ. Mi imamo situaciju u kojoj je Zapad, odnosno EU dozvolila da uporedo sa procesom pregovora sa Srbijom, ali i da tokom procesa Otvorenog Balkana i Berlinskog procesa postoji jedna antidemokratska, proruska, revizionistička ideja koja se zove ‘srpski svet’. To je obnovljena ideja ‘Velike Srbije’ koji je privremeno i prinudno bila poražena“, priča naš sagovornik.
Varga napominje da ova ideja u uslovima rata u Ukrajini postaje izuzetno opasna.

“Srbija spremna da uradi ono što je radila početkom devedesetih”​

„Ideja povratka ideje Velike Srbije kroz ‘Srpski svet’ jeste nešto što govori o tome da je Srbija spremna da uradi ono što je radila početkom devedesetih radila. Na svu sreću, u pitanju je više propaganda nego realne aktivnosti koje mogu da izazovu veliki sukob nalik na kraju prošlog veka, kada je sto bilo daleko opasnije. Sa druge strane, da ovakve ideje i izjave mogu da stvore permanentne političke krize, to je izvesno“, podvlači politikolog.
Naš sagovornik osvrnuo se i na poslednja istraživanja javnog mnjenja u kojima su građani Srbije neskriveno na strani ruske strane.
“Stvara se društvo koje je naklonjeno Rusiji, antievropski raspoloženo sa autokoratskom svešću. To je nešto što će izazvati političku krizu, to je nesumnjivo. Srpski svet prati ruski svet i to je dugoročno opasna ideja. Sve je to jedna opasna ideologija u korist koje je bila Đukanovićeva izjava, uz koju idu pojedine izjave. To će se sada dozirati po potreba. Ova Đukanovićeva izjava bila je u službi krize na Kosovu. Dalje će se dozirati kao pritisak na Zapad i pritisak da se odgodi rešavanje statusa Kosova”, zaključuje naš sagovornik.
Aleksandar Popov iz Centra za regionalizam kaže za Nova.rs da ovakve, ali i izjave sličnog sadržaja mogu da samo da “doliju ulje na vatru” u inače kriznom području.
“Rukovodstvo Srbije pokušava da skrene pažnju sa teme usklađivanja spoljne politike sa EU, a ovako se stvaraju veštački krizne situacije. Takve izjave i ophođenja su prilično opasne u jednom regionu koji ima dosta kriznih tačaka. Nikako nije dobro da bilo koji od naših zvaničnika doliva ulje vatru, naročito u kriznim situacijama. Ponavljam, takve izjave su neodgovorne”, ističe naš sagovornik.
Na pitanje da li ga iznenađuje ovakve izjava Đukanovića, koji je visoki funkcioner SNS, Popov odgovara da to nažalost nije ništa novo, već da je to narativ prepoznatljiv i u tonu ministra Aleksandra Vulina.
“Nažalost, mi smo do sada imali i izjave ministra Vulina koja je pozivaju na realizaciju ideje srpskog sveta, a ovo je jedan nastavak priče koje može biti opasna za javno mnjeje jer ono stalno živi u atmosferi podgrejane tenzije”, zaključuje naš sagovornik.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.