Ђубре једно

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Шта радите са својим ђубретом?

Имате ли могућности (и жеље) да одвајате пластику, лименке, папир, органски отпад...? Да ли бисте (уколико би се код нас обезбедили такви услови) радо имали по три-четири канте за ђубре за одвојени отпад?

Шта радите са старим мобилним (и стабилним) телефонима? :confused: Где њих бацате када изађу из употребе? Шта радите са осталим техничким отпадом?

Узимате ли најлон кесе на сваком кораку било шта да купујете, и шта после радите са њима?

Шта у ствари иде у посебне контејнере (за лименке, за пет амбалажу) и како правилно треба одложити то ђубре?
Шта радити са осталом пластиком, са стаклом, са металом....?

Уф, много питања за почетак....:confused:
 
Шта радите са својим ђубретом?

Имате ли могућности (и жеље) да одвајате пластику, лименке, папир, органски отпад...? Да ли бисте (уколико би се код нас обезбедили такви услови) радо имали по три-четири канте за ђубре за одвојени отпад?

Шта радите са старим мобилним (и стабилним) телефонима? :confused: Где њих бацате када изађу из употребе? Шта радите са осталим техничким отпадом?

Узимате ли најлон кесе на сваком кораку било шта да купујете, и шта после радите са њима?

Шта у ствари иде у посебне контејнере (за лименке, за пет амбалажу) и како правилно треба одложити то ђубре?
Шта радити са осталом пластиком, са стаклом, са металом....?

Уф, много питања за почетак....:confused:
Хелен, да би ђубре могло на тај начин да се раздваја, то мора држава да обезбеди. Тачније, мора да развије погоне за рециклажу, јер само у том случају раздвајање ђубрета има значај.
И мислим да је то пун погодак. Држава би морала да поради на том питању и то што пре.

Иначе, од људи сам који све што нема емотивну вредност, бацају- па и старе мобилне телефоне који би чак и радили да им се замени батерија.

Најлон кесе минимално користим јер су веома нездраве. Чак ни хлеб не држим у њима у циљу чувања од исушивања- само платно- платнене торбе за продавницу, за хлеб...ма за све.
 
huh, ja sma mislio da neko govori o vredjanju: djubre jedno. :d

elem, mene je baba od malena ucila da ne verujem plasticnim kesama, vec samo cegerima. mozda nekome izgleda smeshno, ali spasem prirodu nekih 500 kesa godishnje, sto nije malo.

Sto se tice otpada, sve odvajamo. Moramo da zahvalimo Zemlji sto nam pruza dom, zar ne? :D
 
Ova kanta je moj san
TrioManagerRecyclingLinerBinProd.jpg


201045%20-%2045L%20Triple%20Recycling%20Bin.jpg


Razdvajam djubre koliko mogu, i, da imam uslova, verovatno bih bila i pazljivija.
 
Ova kanta je moj san
TrioManagerRecyclingLinerBinProd.jpg


201045%20-%2045L%20Triple%20Recycling%20Bin.jpg


Razdvajam djubre koliko mogu, i, da imam uslova, verovatno bih bila i pazljivija.
Овако је нпр. у Немачкој...баш такве пластичне кесе производе, у тим бојама.
Народ уредно одваја шта где иде....а ако не одваја, зна се- казна у висини ''да се пушиш''.
 
nažalost vrlo malo radim po pitanju razdvajanja đubreta.
Posebno odvajam:
- plastiku (a nje se dnevno nakupi barem tri flaše) i ranije su u blizini kuće bili žičani kontejneri za plastiku, pa sam sa zadovoljstvom tamo bacala. Sada ih nema, ni sam a ne znam zašto su pomerenei, tako da flaše ostavljam pored kante pa ih saklupljači sec. sirovina uzmu
- papir i karton, to čuvam u garaži da bi deca kao odnela u školu (nekad me prijatno iznenade akcijama kao u mije vreme koje odelenje će više stare hartije skupiti), dešava se da se i tu gomila do te mere poveća, a akcije nema da i to dam Ciganima kad prođu
- garderoba je posebna priča....negde sam o tome i pisala pa da se ne ponavljam
- hranu ne bacam (imamo pse)
- ostalo je sve u kesama pa u kanti.

Više bi volela kad bi poradila i na lauminijumu staklu i sl, ali džabe kad nema gde to da se prikuplja
 
Купих ових дана два нова телефона, и на декларацијама пише да се (кад престану да раде) обавезно посебно одлажу, никако их не бацати са осталим ђубретом.... А ја не знам где....:confused:
Шта да радим са старим телефонима који не раде? (А имам их већ неколико, вуку се по кући.....:confused:)
 
I kad bi bilo ozbiljnog odvajanja đubreta, mislim da ne bi zaživelo (e, iz inata neću da bacim u posebnu kantu - tako razmišlja dosta ljudi).:confused:

Novine čuvamo, zimi bez njih ne mogu da založim vatru, a i dobro su došle drugarici kad se selila, pa je u moje stare novine uvijala čaše i šolje :mrgreen:

Plastične flaše ugl bacamo, a ponekad ih čuvam za paradajz sok :D

Stari mobilni se vuku po fiokama :besna:
Neke pokvarene veš mašine i šporeti koji su odslužili svoje skupljaju prašinu u podrumu (naravno, bacanje nije opcija, jer, pare su date, ima da se čuva).
 
Gle kako mi nemamo ovde kod nas posebno kontejnere ali bih ja mislim da ima i da je to onako izrazajno 4 razlicita kontejnera prividno cista da su i da su normalni verujem da bih se prikljucio toj raspodeli, ovako me jako mrzi da odvajam pa da secam tamo gde ima....
Plasticnu ambalazu da odvajam za to imamo korpe mada nam ni one nisu blizu zgrade!
Ali se trudim da kad god imam smedja pri ruci da ne bacam gde stignem:cool:
 
Шта радите са својим ђубретом?

Имате ли могућности (и жеље) да одвајате пластику, лименке, папир, органски отпад...? Да ли бисте (уколико би се код нас обезбедили такви услови) радо имали по три-четири канте за ђубре за одвојени отпад?

Шта радите са старим мобилним (и стабилним) телефонима? :confused: Где њих бацате када изађу из употребе? Шта радите са осталим техничким отпадом?

Узимате ли најлон кесе на сваком кораку било шта да купујете, и шта после радите са њима?

Шта у ствари иде у посебне контејнере (за лименке, за пет амбалажу) и како правилно треба одложити то ђубре?
Шта радити са осталом пластиком, са стаклом, са металом....?

Уф, много питања за почетак....:confused:

kolektiwno me zab0le za swe t0 :D.
Batzam swe u k0ntejner i t0 je t0
 
Купих ових дана два нова телефона, и на декларацијама пише да се (кад престану да раде) обавезно посебно одлажу, никако их не бацати са осталим ђубретом.... А ја не знам где....:confused:
Шта да радим са старим телефонима који не раде? (А имам их већ неколико, вуку се по кући.....:confused:)

Mozda mozes da ih odneses u neku radnju gde se i prodaju? Oni valjda imaju veze sa servisom, i mozda znaju sta sa njima...
 

Back
Top