Đorđević: U inostranstvu kvalitet života nije mnogo veći nego u Srbiji

Koliko se na Zapadu (Nemacka, Austrija, Svedska, Svajcarska, SAD, UK , Irskaitd.) zivi bolje?

  • Malo bolje nego u Srbiji, retko je adekvatna nagrada za odlazak iz Srbije. Zapad je prevara.

  • Bolje se zivi mnogo. Plate su ogromne i standard je odlican. Na zapadu je raj.

  • Ne znam.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jedino što reč "kilodolara" nije prihvatljiva. A takođe i Amer slabo zna šta znači kilogram, a oni prednjače u upotrebi "k."

Sećam se kad se jedan raspisao o svojim finansijama: "Pravim 200k, žena 150k, kola 50k, crepljike 2k" itd, svaka druga mu je bila "k."

Zato mi je to uvek Bolo Oči kao neknjiževno.

Они честити Американци који су припадници америчких војних снага користе к у форми 'click'.

За остале не знам, ваљда су научили од бољих од себе (Европе).
 
Jedino što reč "kilodolara" nije prihvatljiva. A takođe i Amer slabo zna šta znači kilogram, a oni prednjače u upotrebi "k."

Sećam se kad se jedan raspisao o svojim finansijama: "Pravim 200k, žena 150k, kola 50k, crepljike 2k" itd, svaka druga mu je bila "k."

Zato mi je to uvek Bolo Oči kao neknjiževno.
Zgodno je i za zezanje.

Recimo, kazem Tiksiju da cu da mu dam 100k. On se poraduje.

Ja kazem - uraca.
 
Evo da razbijemo taj mit.. Dva minimalca ovde bez prekovremenih bonusa i sl
.. Muž i žena
148x125=18500 - 4000 oslobođeni deo =14500 na to se palca 40% poreza ili 5800
Na ruke 12700dkk (na to imaju 11% od 18500 znači 2035dkk mesečno za godišnji odmor porez 40%)
. Znaci 12700dkk po glavi ili 25400dkk ukupno i budžetu
Kuća od 200k € ili 1,5mil DKK 12-13k dkk mesecno
Hrana 3k DKK
Auto novije 3k DKK sa osiguranjem i putarinom
Gorivo telefoni internet 2k DKK

To ti je oko 20k ostaje im 5400dkk svaki mesec za garderobu ili da kupe nešto u kuću ..
To ti je na laganih 7,5sati rada 5 dana u sedmici

I ja sam svojevremeno hteo da radim prekovremeno,jer se tada prekovremeni rad plaćao 25% više.Jedan mi ovako objasnio: "neki poso možeš
da završiš za vreme normalnog radnog vremena a ti rastežeš sat duže kako bi radio prekovremeno.Prekovremeni rad firma mora da ti plati 25% više
ali taj proizvod ni slučajno da proda za 25% više.Dakle ne gledaj na prekovremeni rad već gledaj da ga završiš za vreme rada"
BIO JE POTPUNO U PRAVU.
 
Tu si u pravu. Kada dete odraste u Nemackoj, zna tecno nemacki i iskoluje se tamo, mnogo mu je bolje nego ovde. To je tacno. Neki i odlaze zbog dece. Mada mislim i to da je mac sa dve ostrice. Ja pre ne bih imao dete nego da ga vodim da postane Nemac. Ne zelim da mi dete bude Nemac ili ne daj boze Englez.
I to, da li će dete u Nemačkoj uopšte da se iškoluje! Imaš ih koliko hoćeš i nemaca koji svakako govore svoj jezik i imaju neke školice, a opet minimalac. Upošte nije tačno da je minimalac ekskluzivno samo za nešlolovane bez diplome.
 
I to, da li će dete u Nemačkoj uopšte da se iškoluje! Imaš ih koliko hoćeš i nemaca koji svakako govore svoj jezik i imaju neke školice, a opet minimalac. Upošte nije tačno da je minimalac ekskluzivno samo za nešlolovane bez diplome.

Да, певај нам твоју тужну песму, Алфалого.

You sing it, and you sing it good.
 
Šta god , ali Nemačka, Švajcarska i Austrija su nezamislivi raj naspram ovakve Srbije. Pre svega zbog plata, zbog uređene države u svakom pogledu, zbog zdravstva, zbog penzionog sistema, higijene, gradskog sabraćaja, infrastrukture...Kako god okreneš. Slično je i u Kanadi i USA. Za ostale zemlje ne znam ali ne verujem da je neka beda u Francuskoj ili Britaniji.
 
Да, певај нам твоју тужну песму, Алфалого.

You sing it, and you sing it good.
Moja tužna pesma je 5000€ bruto. Ono jeste da je to stvarno tužno kad dobijem neto. Mada sam odustao od jedne simpatične karijere gde sam trebao da imam i 5000€ neto. Bili su to neki moji specifični razlozi za odustajsnje od te karijerice, a moja dva ortaka koja su se u to upustila sad imaju te pare za ništa posla. I sad su oni meni jako zahvalni zato što sam ih na to uputio.
Al to su specifične stvari i ne može to svako. I ja pričam šta oko sebe vidim da se dašava.
 
Postavio sam ti min zaradu gore.. 125dkk ti je min satnica a 148 sati ti je radni mesec ili 37 sedmično na to ti ide 11% koje poslodavac uplaćuje u fond za ferie tako da imaš i platu kad ladis muda po Spaniji... Ne budali ni blizu neće biti ni za 50g..
Sve su te zapadne plate napumpane jer su bruto, troskovi su izuzetno visoki, na kraju kao sto sam rekao malo bolji opsti standard ali ne toliko da covek treba da se zrtvuje da zivi ceo zivot kao stranac.
 
Sve su te zapadne plate napumpane jer su bruto, troskovi su izuzetno visoki, na kraju kao sto sam rekao malo bolji opsti standard ali ne toliko da covek treba da se zrtvuje da zivi ceo zivot kao stranac.
Dao sam ti primer sa 2 minimalca i kućom od 200k.. Zamisli sad one koji imaju malo škole i bolje plaćene poslove gde im je plata prosek koji je 5k bruta.. Oni mogu da rade sta god hoće..
 
Šta god , ali Nemačka, Švajcarska i Austrija su nezamislivi raj naspram ovakve Srbije. Pre svega zbog plata, zbog uređene države u svakom pogledu, zbog zdravstva, zbog penzionog sistema, higijene, gradskog sabraćaja, infrastrukture...Kako god okreneš. Slično je i u Kanadi i USA. Za ostale zemlje ne znam ali ne verujem da je neka beda u Francuskoj ili Britaniji.

Sve to što ste naveli ima istine.Jedino nisam siguran na koga mislite da to sve nabrojano da napravi umesto vas građana? Možda ste mislili da
Sveti Petar siđe ili Švajcarci lično dođu i pokažu vam kako se radi?
 
Kome ti to pričaš?

Svetom Petru.

Sve to što ste naveli ima istine.Jedino nisam siguran na koga mislite da to sve nabrojano da napravi umesto vas građana? Možda ste mislili da
Sveti Petar siđe ili Švajcarci lično dođu i pokažu vam kako se radi?

Meni si se obratio ovom porukom pa te pitam o čemu ti to pričaš?
 
Svetom Petru.



Meni si se obratio ovom porukom pa te pitam o čemu ti to pričaš?

Nije teško napraviti što su drugi već napravili a sviđa vam se.Počistiti reku kao što Švajcarci čiste nije neka velika tehnologija.Ima i puno drugih
stvari da se naprave i nije mi jasno šta su Švajcarci pametniji od Srba.Oni hoće čak i da kažu tehnologiju čišćenja a imate navodno dosta
radne snage na raspoloženju.(treba samo da hoće a ako nezna ili nemože takođe ima leka) Šta vam još nije jasno da razjasnim?
 

Back
Top