Đorđević: U inostranstvu kvalitet života nije mnogo veći nego u Srbiji

Koliko se na Zapadu (Nemacka, Austrija, Svedska, Svajcarska, SAD, UK , Irskaitd.) zivi bolje?

  • Malo bolje nego u Srbiji, retko je adekvatna nagrada za odlazak iz Srbije. Zapad je prevara.

  • Bolje se zivi mnogo. Plate su ogromne i standard je odlican. Na zapadu je raj.

  • Ne znam.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Zaboravio sam.Kada je zgrada sa stanovima o šišanju trave vodi račana uprava.To svaka zgrada ima hteo neko ili ne.Uprava se takođe plaća.
Ja nemam kablovsku televiziju ali ovi što imaju košta 270 franaka godišnje+ za državnu televiziju nešto ispod 400 franaka.
To ispada da sa 3000 chf jedva sastavis kraj s krajem.
 
Zaboravio sam.Kada je zgrada sa stanovima o šišanju trave vodi račana uprava.To svaka zgrada ima hteo neko ili ne.Uprava se takođe plaća.
Ja nemam kablovsku televiziju ali ovi što imaju košta 270 franaka godišnje+ za državnu televiziju nešto ispod 400 franaka.
Da ali vas porez je 5-6% a ne 40 ili 50%.. Tsko da ne kukaj leba ti..
 
Isto i u Srbiji. S tim sto se covek ovde mnogo bolje oseca, pogotovo kada ima malo vise love.
Postavio sam ti min zaradu gore.. 125dkk ti je min satnica a 148 sati ti je radni mesec ili 37 sedmično na to ti ide 11% koje poslodavac uplaćuje u fond za ferie tako da imaš i platu kad ladis muda po Spaniji... Ne budali ni blizu neće biti ni za 50g..
 
U Svajcarskoj Balkanci rade za 3000 CHF plafon i to ceo zivot. A to ti je tamo kao 1200 eur u Nemackoj koliko i ti imas. Sa zenom sastavis 2400 pa niste gladni. Ali niste daleko od toga. Ne govorim tebi licno nego 90% gastosa.

Ne mozes svoj polozaj da istices. Kad bi u Srbiji svi ziveli kao ja, ti bi se sutra vratio. Pa ne kazem da se u Srbiji zivi moj standard.
Nisi ti Svicu sem na kartii video...Jer lupas gluposti na kvadrat! 1. Minimalna plata u Svici je oko 3-3,500 CHF 2. Igro,m slucaja znam ko radi I I zivi u Svici I on sa celom i zena sa pola plate zive laganica. Uz full namesten stan, auto I sve sto im treba . Bez nekog prevelikog stezanja kaisha.. To je u Srbiji NAUCNA FANTASTIKA! 3 to sto pises za Nemacku NIJE TACNO! Prosek je oko nekih 1500-1700 evra NETO, s tim da je u Nemackoj hrana jeftinija, stan ako se potrudis nije toliko skup. I sve u svemu opet ti vise ostane nego u Srbiji. Osim ako u Srbiji nisi SNS bot koji ima platu 70-90.000 I ni k..ca ne mrdne a zivi ko bubreg u loju.
 
O porezu mi ne pričaj jer ga plaćam više decenija.Danas sam podigo 10,000 franaka i gledam da što više platim.Dažbine nikakve veze nemaju sa
porezom i troškovima stana,televzije,održavanje auta itd.
Napiši ček vladi da im zaveštaš sve svoje pare, a onda poplaćaj račune posle toga.

"Otkud mi pare kad sam sve dao vladi," pitaš ti.

Pa da. Zato ne treba dati NIŠTA SMRDLJIVOJ DRŽAVI.

RAHM-ĆU (šlajm i pljuvanje)
 
Evo da razbijemo taj mit.. Dva minimalca ovde bez prekovremenih bonusa i sl
.. Muž i žena
148x125=18500 - 4000 oslobođeni deo =14500 na to se palca 40% poreza ili 5800
Na ruke 12700dkk (na to imaju 11% od 18500 znači 2035dkk mesečno za godišnji odmor porez 40%)
. Znaci 12700dkk po glavi ili 25400dkk ukupno i budžetu
Kuća od 200k € ili 1,5mil DKK 12-13k dkk mesecno
Hrana 3k DKK
Auto novije 3k DKK sa osiguranjem i putarinom
Gorivo telefoni internet 2k DKK

To ti je oko 20k ostaje im 5400dkk svaki mesec za garderobu ili da kupe nešto u kuću ..
To ti je na laganih 7,5sati rada 5 dana u sedmici
 
Da ne kažeš da lažem.. Gradić od nekih 80k dobro pozicionirsn 15min od mene (2 grad po veličini auto put sve lagano ,... Gradnja 2016 A++ 105m2 koja je jeftinija od onih 12-13 k što sam napisao gore... 9k mesečno ova kuća izađe sa porezima osiguranjem smećen itd 1,59mil DKK koje mogu da plaćaju 2 na minimalcu bez bilo, kakvih problema .. Kurs 1€=7,47dkk
Screenshot_20200213_215213_com.android.chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
To su počeli da koriste pre nekih 20 godina, ničim izazvani.

Kao, k znači hiljadu, iz nekog razloga.

Na primer "Zarađujem 100k godišnje" znači zarađuje 100,000

Па к као кило. километар, хиљаду метара. килограм, тисућу грама.

У ствари наша реч хиљада је когнат грчкој речи, некад је вероватно било (к)хилиад.
 

Back
Top