Đilas: Zar nije logično da tražimo izbore ako želimo da sprečimo da SNS vlada Beogradom još 3 godine

Attillio

Obećava
Banovan
Poruka
96
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas rekao je večeras da ova stranka traži beogradske izbore i dodao da ne razume zašto je bilo kome u opoziciji ko je za promenu vlasti u Beogradu problem da uradi to isto.

„Nisam pozivao na izbore koje sam dogovorio sa Vučićem, kako je to, svestan činjenice da ne govori istinu, rekao Miroslav Aleksić. Podsetio sam da je Aleksandar Vučić građanima Beograda, a ne meni, obećao nove izbore na proleće 2023. Ogradio se rekavši da će izbora biti ako opozicija to bude tražila“, rekao je Đilas za portal Nova.rs reagujući na intervju Miroslava Aleksića iz Narodne stranke za naš portal.

„Pa zar nije logično da ako svi zaista želimo da sprečimo da SNS upravlja Beogradom još tri godine, javno tražimo izbore i da ne dozvolimo Vučiću da se sakrije iza te rečenice? Zar nije logično da ga tako isteramo na čistac i vidimo da li će ispuniti ono što je javno obećao ili ne“, upitao je Đilas.

Đilas je istakao da za njega i SSP nije cilj da imaju desetak poslaničkih i odborničkih mesta već da promene sistem, te im traženje beogradskih izbora, kako je naveo, jeste logično.

„Mi tražimo izbore i zaista ne razumem zašto je bilo kome u opoziciji ko je za promenu vlasti u Beogradu problem da uradi to isto“, zaključio je Đilas za portal Nova.rs.

Podsetimo, na pitanje da li će se Narodna stranka odgovoriti na poziv predsednika SSP-a Dragana Đilasa opoziciji o tome da li hoće izbore u Beogradu na proleće, šef poslaničke grupe ove stranke u Skupštini Srbije Miroslav Aleksić rekao je za portal Nova.rs sledeće:

„Ja zaista ne razumem pitanje i pravo Dragana Đilasa da nas poziva na neke izbore koje je on dogovorio s Vučićem. Naravno da smo mi kao Narodna stranka spremni za izbore i želimo ih kad god, na bilo kom nivou i što pre, ali to je interni dogovor njega i Vučića. Ne znam da li će postojati uslovi da se oni održe, ali spremni smo, učestvovaćemo na njima. Trudimo se da ih bude što pre jer svaki dan na vlasti SNS i Aleksandra Vučića stvara nesagledivo loše posledice po građane Srbije.“
D1840D02-5759-467B-97C0-95A47A6E18AB.jpeg

https://nova.rs/vesti/politika/dragan-djilas-miroslav-aleksic/

Opet je progovorio On!
Jedini predstavnik autentične opozicije.
Siguran sam da će u 1. kvartalu 2023. ova vlast radikala postati samo sećanje.
 
Drago mi je da si to pitao, mi volimo uvek da budemo u komunikaciji s potencijalnim glasačima.

Vidiš naša vizija je da se prekine ovih 11 godina Vučićeve svevlasti
da , jer je mnogo bolje da vladam ja nego vucic - djilas

sto kaze onaj *vama ce biti isto ali nama ce biti bolje*
 
Pa naravno, zamisli probudiš se kad ono Vučić nije na vlasti.

Kakav Raj zar ne

Lažna opozicija se možda ne slaže ali
pa zasto kasnite toliko sa angazovanjem na krstarici, zasto ne idete u korak sa vremenom?

bas niko, evo godinama , da bude glas demokrata

NORMALAN GLAS

salim, se jago vidim da si ti :hahaha:
 
Lider SSP-a Dragan Đilas je pozvao opoziciju da se izjasni da li hoće izbore u Beogradu na proleće ili ne. Dakle, hoćete li ili nećete?

Ja zaista ne razumem pitanje i pravo Dragana Đilasa da nas poziva na neke izbore koje je on dogovorio s Vučićem. Naravno da smo mi kao Narodna stranka spremni za izbore i želimo ih kad god, na bilo kom nivou i što pre, ali to je interni dogovor njega i Vučića. Ne znam da li će postojati uslovi da se oni održe, ali spremni smo, učestvovaćemo na njima. Trudimo se da ih bude što pre jer svaki dan na vlasti SNS i Aleksandra Vučića stvara nesagledivo loše posledice po građane Srbije.


U slučaju da ih bude, šta je za Narodnu stranku opcija: koalicija s nekom od opozicionih stranaka ili samostalan izlazak? S kim sigurno nećete ići?


Mislim da ne treba „oštriti ražanj dok je zec u šumi“. Prerano je govoriti o izborima u Beogradu, gde smo videli da postupak za smenu Aleksandra Šapića nije dao rezultate. Ne vidim razloge za održavanje tih izbora izuzev ako to nije dogovor Đilasa i Vučića. Ukoliko bude tih izbora ipak, mi ćemo doneti odluku s kim ćemo na te izbore.

1647423251-ZLO_2946.JPG


Ako je prerano za pitanje s kim biste mogli na beogradske izbore, da li je prerano za pitanje sa kim sigurno ne biste mogli u koaliciju?


Narodna stranka sigurno neće praviti nikakve predizborne i postizborne koalicije sa strankama vlasti ili sa strankama s kojima se sa sigurnošću može utvrditi da sarađuju sa strankama vlasti. Kod Narodne stranke nema dileme, ne možemo sarađivati s onima protiv kojih se borimo.

ЦЕО ИНТЕРВЈУ
 
Већи је проблем по којем програму ће се радити него још једном изаћи на изборе.

Пошто имамо републичку власт такву каква је, било каква победа опозиције у Београду ће подразумевано изазвати прилично смањење градског буџета.

Принуђени смо да бирамо између нових аутобуса и слично и промене власти у граду.
Наравно, присиљени смо да присуствујемо и многим брљотинама оних који не разумеју потребе великог града, "раним радовима" оних који од квалификација имају тек партијску књижицу и слично.
Нисмо у сјајној позицији.
 
Najsmešnije u ovom našem navodno demokratskom društvu je kada se održe izbori, neko pobedi, a onda gubitnik prvom prilikom počne da gnjavi i davi tražeći nove izbore, jer je izgubio. :lol: U stilu - mene nije briga za demokratiju i ono što narod hoće, JA želim vlast. :lol: Kao neka deca. Naravno, opravdanje i izgovore uvek mogu naći da zvuče ozbiljno, ali nije poenta u tome, već u dolasku na vlast, pa makar i silom.

Umesto da se zapitaju zašto narod za njih ne glasa (ne, nije odgovor da su oni inteligentni i napredni, a narod je glup i primitivan i ne razume njihovu veličinu i vrednost), već oni osim vlasti, moći i para - nemaju nikakvu viziju, ideje, predloge za rešavanje bilo kakvih problema. Kritikovati nekoga i tražiti mu mane može i moja baba. Ali konstruktivno pristupiti problemima u društvu, naći kreativno rešenje, poslušati šta želi narod - to već zahteva malo više truda, zalaganja, znanja... I manjeg ega. A to trenutno nemamo na političkoj sceni...

Imamo samo ofucanu, a i dalje politički nedoraslu dečurliju, babe tračare, tužibabe koje trče po stranim ambasadama i tamo kmeče, egomanijake i gnjavatore željne moći.

Bilo bi fino kad bi onaj Fakultet političkih nauka izrodio nešto novo, vredno i pametno...
 
Najsmešnije u ovom našem navodno demokratskom društvu je kada se održe izbori, neko pobedi, a onda gubitnik prvom prilikom počne da gnjavi i davi tražeći nove izbore, jer je izgubio. :lol: U stilu - mene nije briga za demokratiju i ono što narod hoće, JA želim vlast. :lol: Kao neka deca. Naravno, opravdanje i izgovore uvek mogu naći da zvuče ozbiljno, ali nije poenta u tome, već u dolasku na vlast, pa makar i silom.

Umesto da se zapitaju zašto narod za njih ne glasa (ne, nije odgovor da su oni inteligentni i napredni, a narod je glup i primitivan i ne razume njihovu veličinu i vrednost), već oni osim vlasti, moći i para - nemaju nikakvu viziju, ideje, predloge za rešavanje bilo kakvih problema. Kritikovati nekoga i tražiti mu mane može i moja baba. Ali konstruktivno pristupiti problemima u društvu, naći kreativno rešenje, poslušati šta želi narod - to već zahteva malo više truda, zalaganja, znanja... I manjeg ega. A to trenutno nemamo na političkoj sceni...

Imamo samo ofucanu, a i dalje politički nedoraslu dečurliju, babe tračare, tužibabe koje trče po stranim ambasadama i tamo kmeče, egomanijake i gnjavatore željne moći.

Bilo bi fino kad bi onaj Fakultet političkih nauka izrodio nešto novo, vredno i pametno...
O tome ste trebali da mislite kad ste upravo vi radikali svako malo tražili izbore 2003-2012
 
Да се подсетимо, хронолошким редом ...


Увече 4. априла о.г., народ предвођен представницима коалиције Moramo испред РИК-а протестује због очигледне изборне крађе у Београду:




А онда, 6. априла o.г., лажни опозиционар Друг Ђидо креће у акцију са циљем изазивања антиклимакса. Нажалост, изјавом коју су пренели сви медији и која је негативно одјекнула међу опозиционо настројеним Београђанима, а нарочито својим одласком код председника СНС-а, "лидер опозиције" Друг Ђидо је изазвао шок који је испумпао енергију код народа и тако су спречене велике демонстрације због изборне крађе у Београду, а које би подсећале на величанствене протесте коалиције "Заједно" у зиму 1996/97 (услед којих је Слободан Милошевић морао да призна изборни пораз на локалним изборима):

canvas.png


Milan-Maricic-ATAImages_djilas_vucic_11042022_0035.jpg



23w-825x548.jpg
 
Poslednja izmena:
Није згорег да се овом приликом подсетимо и чињенице да је непосредан повод за горе поменути народни протест испред РИК-а, поред уочених неправилности на гласању и грубог кршења изборних правила у циљу прекрајања изборне воље грађана, било одбијање РИК-а да изађе са прелиминарним резултатима неколико сати по затварању изборних места. Наиме, увек је РИК на дан избора пред поноћ излазио са прелиминарним резулатима. Међутим, 3. априла у 23 сата увече председник РИК-а Владимир Димитријевић изјавио је новинарима да су у 20 часова затворена „већина бирачких места” а да ће коначна излазност бити саопштена "у законом прописаном року". Прелимнарни резултати нису били објављени. По први пут да РИК није објавио прелиминарне резултате у року од неколико сати од затварања биралишта. На пример, 2020. године, када је већи део опозиције бојкотовао изборе, РИК је нормално изашао са прелиминарним резултатима истог дана у 23 сата. Очигледно је да се у априлу о.г. радило о организованој изборној крађи.

 
Одлазак Друга Ђида код свог Вољеног осудили су и Ђидини коалициони партнери из предизборне коалиције "Уједињена Србија".


Pogledajte prilog 1275155
To i nije neka tema.

Đilas je bio najveća opozicija u aprilu, kad se boj bio.

Sad pošto vidimo da tvoj režim SPS ne silazi putem izbora, gledamo u ukrajinsku krizu kao našu veliku nadu za neopozivu ostavku državnog vrha.
 

Back
Top