Quantcast

Djilas uputio poruku svima,ne moze da ostane isto

zemunski kej

Elita
Poruka
16.305
Не делим Демократску странку, нећу да учествујем ни у старим ни у новим династичким борбама, рекао други човек демократа Драган Ђилас. Убеђен сам да ово није лето у којем ДС треба да буде у "купаћим гаћама", поручио Ђилас и додао да су ћутање и парализа ДС-а већи проблем од самог губитка избора.

Заменик председника Демократске странке Драган Ђилас изјавио је да су нетачна и недобронамерна медијска нагађања да је он било коме у ДС-у постављао ултиматуме, тражио оставке, задавао рокове или састављао листе непожељних функционера.

"Није тајна да нису сви људи из врха ДС-а по мом укусу. На срећу, ни ја нисам по њиховом. Оно што нас раздваја, поред осталог, јесте моје убеђење да ово није лето у којем ДС треба да буде у 'купаћим гаћама'. Прошло је сто дана од нашег једног изборног и једног постизборног пораза. Ми, као странка озбиљних људи, пред наше чланство још нисмо изашли са анализом узрока и последица силаска са власти", каже Ђилас.

Према Ђиласовим речима, ДС нема ни стратешку платформу која представља практични план реорганизације те странке, како би се за годину-две вратила у игру.

"Ми ћутимо. Ми смо још на одмору који нисмо заслужили, уморни од послова које нисмо или започели или завршили. За то време наши политички такмаци направили су владу, формирали власти на локалном нивоу, успоставили Скупштину, доносе законе, бирају гувернера, шире међународне контакте, овладали су свим инструментима власти", истако је Ђилас.

"Ми смо оставили три месеца нашу половину Србије, изузев Београда и Војводине и неколико градова попут Лесковца, Параћина и Ужица – без охрабрења, без заступања интереса грађана, без перспективе, без акције", упозорио је заменик председника ДС-а и градоначелник Београда.

Други човек демократа сматра да једну странку чини великом не формат њеног лидера већ начин на који излази из кризе и уздиже се у победнички став, напомињући да је ДС опстао и после разлаза Драгољуба Мићуновића и Зорана Ђинђића, и после Зорановог убиства и да је због тога и пристао да буде њен члан.

Са једне од седница Главног одбора ДС-а (архивска фотографија)
Драган Ђилас оцењује да би, ако је Демократска странка за осам година исцрпла формулу управљања српским пословима и начин на који је функционисала, па је због тога кажњена од грађана, било паметније да се, како наводи, без одлагања прилагођава захтевима времена него да паралисана, обамрла од страха и одговорности, одлаже неизбежно суочавање са реалношћу.

"Да буде јасно, нећу да учествујем ни у старим ни у новим династичким борбама. Нећу да помажем људе који хоће да врате Борису наводне ударце. Нећу ни да подржавам превазиђене рецепте, фабриковано јединство, ћутање или било чији статус страначке иконе. Нећу ни да делим странку", поручио је Ђилас.

Није основно питање ДС-а и њених присталица хоће ли на челу бити Борис Тадић или Драган Ђилас или неко трећи, већ је, како наглашава, животно питање ДС-а како се странка води, где странка иде и шта ДС значи Србији.

"Ово у чему смо данас није победничка стратегија. Није никаква стратегија. Као да смо усред реанимације, лечења нечијих рањених сујета и повређене таштине. Србија се од избора променила. Имам утисак да део ДС-а настоји да преживи не мењајући ни себе ни странку. То није политика иза које могу да станем", нагласио је Ђилас.

Ђилас је поручио да су за њега садашње ћутање и парализа ДС-а већи проблем од самог губитка избора чији резултат зависи од бројних фактора. "Ово је зависило од нас. Питали смо пре сто дана грађане и добили одговор. Не може да остане исто", закључио је заменик председника Демократске странке.
Ovo sam veceras gledao u Dnevniku 2,zaokupilo mi je paznju,smatram da je u pravu i na mestu njegova izjava

zemunski kej

Elita
Poruka
16.305
Posto niste raspolozeni da komentarisete ,da ja dodam da se na Fejsbook~u formirala grupa koja ga podrzava ,uglavnom mladji ljudi ,covek kad bi formirao neku novu DS imao bi strasan rezultat. Jednostavno ima dovoljno pameti da sad kaze nesto sto je neophodno ,da ohrabri clanstvo,da izbace frustracije i krenu napred. Tako je u zivotu ,podvuces crtu vidis gde si gresio ko je generator toga i ides dalje. To je u ljudskoj prirodi

al bundy

Legenda
Poruka
60.546
Pajtic i Djido ne idu jedan uz drugog. Nikako. To bi prakticno bila dvoglava partija.
Pa i do sada je bila dvoglava tj. Tadić se nije ništa pitao u Vojvodini, sada je i Ješić otvoreno na Djidovoj strani , a Pajtić još vaga , on je lukav i namazan iako ne deluje tako.
Recimo 2004. on je sa Čomićkom bio na strani Živkovića i Čede i onda je u poslednjem trenutku kad je video kako vetar duva stao na Tadićevu stranu , a Čomićku koja je bila glavna u Vojvodini je potpuno marginalizovao , tako da je sada sasvim moguće da će sada Tadića isto da pusti niz vodu ,tim pre što se baš i nisu mirisali prethodnih godina , više je to bilo trpljenje jedan drugog nego saradnja .

Poruka
16.125
Pa i do sada je bila dvoglava tj. Tadić se nije ništa pitao u Vojvodini, sada je i Ješić otvoreno na Djidovoj strani , a Pajtić još vaga , on je lukav i namazan iako ne deluje tako.
Recimo 2004. on je sa Čomićkom bio na strani Živkovića i Čede i onda je u poslednjem trenutku kad je video kako vetar duva stao na Tadićevu stranu , a Čomićku koja je bila glavna u Vojvodini je potpuno marginalizovao , tako da je sada sasvim moguće da će sada Tadića isto da pusti niz vodu ,tim pre što se baš i nisu mirisali prethodnih godina , više je to bilo trpljenje jedan drugog nego saradnja .
Ne zavisi sve bas od Djida i njega, kada je opstanak Tadica u pitanju. Ima ko ce seksi dedu podrzati u poslednji cas, kako bi i dalje bio lider jalove opozicije.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.112
Jedno je jasno kao dan.

A to je da će promena u DS biti sigurno,i da nema ništa od cepanja stranke kako su se mnogi nadali.
Tako nesto. Ne secam se ko je dao izjavu, ali pre nekog vremena je bila izjava nekoga iz DS, mozda bas Tadiceva - jer se ne secam da je tretirana kao cepanje - da dobri rezultati moraju da se vrednuju, ali i da se opomenu losi.

Halix

Elita
Poruka
16.212
Tako nesto. Ne secam se ko je dao izjavu, ali pre nekog vremena je bila izjava nekoga iz DS, mozda bas Tadiceva - jer se ne secam da je tretirana kao cepanje - da dobri rezultati moraju da se vrednuju, ali i da se opomenu losi.
Iskreno,treba da se maknu podosta njih iz vrha stranke.

Trivan,Šutanovac,Petrović,Mićunović....

Treba dati prostora onima koji pobedjuju,pre svega mislim na Djilasa i Pajtića.Ali nikako se ne treba odreći Tadića.

DS je do sada postizao najveće rezultate upravo zahvaljujući ličnosti i harizmi koji poseduje Boris Tadić.

Софија

Buduća legenda
Poruka
40.324
Ako ga podrži Pajtić to mu je dovoljno ,gubitnički odbori južno od Beograda će se prikloniti pobedničkim i uspešnijim , tim pre što ni Petrovića ne mirišu baš toliko da bi se zamerali Djidu.
Пајтића ће да ломе, 100%.
Остао уз Ђиласа или не.
Питање је само хоће ли пустити Ђиласа у Бг-у или неће.

al bundy

Legenda
Poruka
60.546
Пајтића ће да ломе, 100%.
Остао уз Ђиласа или не.
Питање је само хоће ли пустити Ђиласа у Бг-у или неће.
Djida mogu da smene odmah ukoliko se dogovore sa DSS-om , a Pajtić ima ubedljivu većinu u skupštini APV (DS ima 58 od 120 poslanika,a sa LSV preko 70 ) tako da mu ne mogu ništa do narednih izbora, ili do eventualne promene ustava .

Nancy011

Veoma poznat
Poruka
14.119
Djilas se razmahao. Da li Tadić ovo nemo posmatra zato što je nemoćan ili iz nekih drugih razloga nije mi poznato.
U svakom slučaju ta stranka je trula. Njihovi opštinski odbori su u krajnje nezavidnom položaju jer su članovi mahom bili zaposleni u lokalnim strukturama vlasti.
I finansijeri im okreću ledja, a kao što vidimo i tzv. medjunarodna zajednica ih je pustila niz vodu.

комшија

Legenda
Poruka
53.071
И Ђида саветује Звонимир Трајковић, легендарни политички саветник пет председника: Милошевића, Караџића, Коштунице, Ђукановића, и сада, амбициозног аристократу Томаса фон Бајча . Резултат: Ђидо сада цео припада шлогираном Алеку.

Да ли је то добро за Републику?

Наравно да није.

Poslednja izmena:

Новица

Poznat
Banovan
Poruka
8.594
Iskreno,treba da se maknu podosta njih iz vrha stranke.

Trivan,Šutanovac,Petrović,Mićunović....

Treba dati prostora onima koji pobedjuju,pre svega mislim na Djilasa i Pajtića.Ali nikako se ne treba odreći Tadića.

DS je do sada postizao najveće rezultate upravo zahvaljujući ličnosti i harizmi koji poseduje Boris Tadić.
Ako se pod harizmom podrazumeva pravljenje buke i dizanje prašine bez rezultata onda, u redu.

zemunski kej

Elita
Poruka
16.305
Djilas se razmahao. Da li Tadić ovo nemo posmatra zato što je nemoćan ili iz nekih drugih razloga nije mi poznato.
U svakom slučaju ta stranka je trula. Njihovi opštinski odbori su u krajnje nezavidnom položaju jer su članovi mahom bili zaposleni u lokalnim strukturama vlasti.
I finansijeri im okreću ledja, a kao što vidimo i tzv. medjunarodna zajednica ih je pustila niz vodu.
To sa clanstvom koje radi po opstinama ce da bude cirkus. Ocekujem masovne prelaske u vladajuce stranke.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.