Đavo se ne kaje

Božija volja je nama nepojmljiva. Po ko zna koji put... nekako mi je Đavo zanimljiv, stala bih mu u odbranu malo... Imao je toliko fore da se pokaje, možda smo ga potcenili... i možda se sve ovo ovde dešava jer su ljudi željni krvi, žele da veruju u tog Đavola iako je on odavno prekinuo to sve. Lično kapiram da je taj baja rekao-Sorry, malo sam se zaneo... i Bog rekao-Ok, nemaš brige, idemo dalje.
I sad ovde nas zemljane uslovljavaju tim stvarima, a njih dvojica su kao:''Vidi budala, bave se davno prošlim stvarima...''.
U sz su bili ortaci, međutim u novom zavetu Isus ga proteruje, izgoni, nema lepo mišljenje o njemu
 
Vidi, nema novih zapisničara...izgleda da je isteklo te materije koja izaziva vizije. Možda su droge postale loše. Bože oprosti...
U svakom slučaju, Bog nas je pustio da mislimo kako hoćemo. To kako hoćemo nema granica. Razlikuje se to što mislimo sad u odnosu na ono što smo mislili npr.200 godina pre. Dokle to ide...
Pa, ko preživi-pričaće.
 
Božija volja je nama nepojmljiva. Po ko zna koji put... nekako mi je Đavo zanimljiv, stala bih mu u odbranu malo... Imao je toliko fore da se pokaje, možda smo ga potcenili... i možda se sve ovo ovde dešava jer su ljudi željni krvi, žele da veruju u tog Đavola iako je on odavno prekinuo to sve. Lično kapiram da je taj baja rekao-Sorry, malo sam se zaneo... i Bog rekao-Ok, nemaš brige, idemo dalje.
I sad ovde nas zemljane uslovljavaju tim stvarima, a njih dvojica su kao:''Vidi budala, bave se davno prošlim stvarima...''.
  • djavo je otac lazi i covekoubica - to je njegov interes, definicija
  • Hristos je posle vaskrsenja rekao da se njemu, Hristu dade svaka vlast na nebi i na zemlji.
  • sta je djavolu preostalo, nego da pokusa da prevari ljude, da ih slaze najmasnije da se sto vise ljudi medjusobno istrebi, jer to mu je interes, tako definisemo djavola, kao lazu i covekoubicu
  • sta covek, ljudi, rade? poverovali su djavolu da ce antihrist tek da dodje, da nisu jos uvek prevareni, nego da ce neka buduca generacija tek da bude prevarena [sa antihristom], a dok ta buduca generacija ne dodje, ubijanje ne mora da ceka, ljudi se ionako ne osecaju krivi, jer djavo je covekoubica
  • ljudi ne veruju ni da su vec slagani, jer bi to bila dodatna krivica, a ljudsko ponizenje, niko ne voli da se oseti prevarenim, a ni ponizenim, ali to je jedini nacin da shvate da je antihrist napisao lazno otkrivenje, i da je vec osudjen, da je vlast Hristova, a ne djavolova, da je nemoguce da se satana privremeno odresuje i pusta da jos malo vara ljude [kako tvrdi lazno otkr.]... ja inace ne volim da ponizavam ljude, ali mi ne ostavljaju izbora, nece da shvate lepim recima da su se vec usosili, a ne neka buduca generacija kako bi svi voleli, jer su nepravedni
 
Poslednja izmena:
Nejasno i nije konkretno

Sine čovečji, nariči za carem tirskim, i reci mu: Ovako veli Gospod Gospod: Ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvim si lep.

13 Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.

14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog

A pročitaj stihove pre ovih

Itd
Nema konkretno u Bibliji opis đavola, to šta radi kuda se kreće, s kim priča nema veze sa onim što pitam.

13 A govorio si u srcu svom: Izaći ću na nebo, više zvezda Božjih podignuću presto svoj, i sešću na gori zbornoj na strani severnoj;

14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s Višnjim.

15 A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu.


A ovde kažeš da se radi o čoveku.
 
Nejasno i nije konkretno

Sine čovečji, nariči za carem tirskim, i reci mu: Ovako veli Gospod Gospod: Ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvim si lep.

13 Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.

14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog

A pročitaj stihove pre ovih

Itd
Nema konkretno u Bibliji opis đavola, to šta radi kuda se kreće, s kim priča nema veze sa onim što pitam.

13 A govorio si u srcu svom: Izaći ću na nebo, više zvezda Božjih podignuću presto svoj, i sešću na gori zbornoj na strani severnoj;

14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s Višnjim.

15 A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu.


A ovde kažeš da se radi o čoveku.
Jeste konkretno kada se istraze svi ti citati.
 
Andjeli su stvoreni kao savrena duhovna sa bozanskim svojstvima, sa slobodnom voljom, (znaci sva inteligentna stvorenja Bog je stvorio sa slobodnom voljom sto ih cini savrsenima)
kao i mogucnoscu vecnog zivota... koja je uslovljena takodje poslusnoscu Bogu..
I zna se da da se vec nakon stvaranja coveka ,
jedan andjeo visokog ranga – heruvim, pobunio protiv Boga i time je postao Satana ili Djavo.,
Satana znaci protivnik a Djavo klevetnik
on je takodje povukao za sobom jedan deo andjela koji su zgresivsi protiv Boga postali demoni …
Dakle ti andjeli su sami postali zli.
Kao sto covek moze sam da sebe promeni i postane zao.

Jezekilj 28:14-17 govori o Sotoni – koji je bio ANDJEO HERUVIM pre nego sto je zgresio.
“HERUVIM SI ZASTITNIK TI BIO, rasirenih krila; postavio te bejah, i ti bese na svetoj Bozjoj gori, usred sjajnog hodio si kamenja.Savrsen si na putevima svojim bio od dana kada se rodi, dokle bezakonje na tebi se ne nadje. Velicina trgovine tvoje napuni te sile I TI ZGRESI . Izbacujem te s gore Bozje, i cinim da te nestane, heruvime zastitnice, usred sjajnog kamenja. Ponese se srce tvoje, i ti pokvari mudrost svoju sjajem svojim. Ja te na zemlju bacam…

U Otkrivenju 20:10 proreceno je unistenje Satane. Kao sto ce biti i unisteni ostali andjeli koji su zgresili tj demoni…

Kasnije su se u toj pobuni Sotoni pridruzili i drugi andjeli - demoni o kojima je pisano u Judi 6 “ I andjele koji nisu zadrzali svoj prvobitni polozaj, nego su napustili svoje pravo prebivaliste sacuvao je u vecnim okovima pod gustom tamom za sud velikog dana.”
 
Andjeli su stvoreni kao savrena duhovna sa bozanskim svojstvima, sa slobodnom voljom, (znaci sva inteligentna stvorenja Bog je stvorio sa slobodnom voljom sto ih cini savrsenima)
kao i mogucnoscu vecnog zivota... koja je uslovljena takodje poslusnoscu Bogu..
I zna se da da se vec nakon stvaranja coveka ,
jedan andjeo visokog ranga – heruvim, pobunio protiv Boga i time je postao Satana ili Djavo.,
Satana znaci protivnik a Djavo klevetnik
on je takodje povukao za sobom jedan deo andjela koji su zgresivsi protiv Boga postali demoni …
Dakle ti andjeli su sami postali zli.
Kao sto covek moze sam da sebe promeni i postane zao.

Jezekilj 28:14-17 govori o Sotoni – koji je bio ANDJEO HERUVIM pre nego sto je zgresio.
“HERUVIM SI ZASTITNIK TI BIO, rasirenih krila; postavio te bejah, i ti bese na svetoj Bozjoj gori, usred sjajnog hodio si kamenja.Savrsen si na putevima svojim bio od dana kada se rodi, dokle bezakonje na tebi se ne nadje. Velicina trgovine tvoje napuni te sile I TI ZGRESI . Izbacujem te s gore Bozje, i cinim da te nestane, heruvime zastitnice, usred sjajnog kamenja. Ponese se srce tvoje, i ti pokvari mudrost svoju sjajem svojim. Ja te na zemlju bacam…

U Otkrivenju 20:10 proreceno je unistenje Satane. Kao sto ce biti i unisteni ostali andjeli koji su zgresili tj demoni…

Kasnije su se u toj pobuni Sotoni pridruzili i drugi andjeli - demoni o kojima je pisano u Judi 6 “ I andjele koji nisu zadrzali svoj prvobitni polozaj, nego su napustili svoje pravo prebivaliste sacuvao je u vecnim okovima pod gustom tamom za sud velikog dana.”
A pre toga jezikilj za istog kaže

Sine čovečji, reci knezu tirskom: Ovako veli Gospod Gospod: Što se ponese srce tvoje, te veliš: Ja sam Bog, sedim na prestolu Božjem usred mora; a čovek si a ne Bog, i izjednačuješ srce svoje sa srcem Božjim;

3 Eto mudriji si od Danila, nikakva tajna nije sakrivena od tebe;

4 Stekao si blago mudrošću svojom i razumom svojim, i nasuo si zlata i srebra u riznice svoje;
5 Veličinom mudrosti svoje u trgovini svojoj umnožio si blago svoje, te se ponese srce tvoje blagom tvojim;

Dakle o kom priča o čoveku ili anđelu i koliko to njih u Bibliji htelo da svrgne boga? Kome su sve tajne poverene?
 
A pre toga jezikilj za istog kaže

Sine čovečji, reci knezu tirskom: Ovako veli Gospod Gospod: Što se ponese srce tvoje, te veliš: Ja sam Bog, sedim na prestolu Božjem usred mora; a čovek si a ne Bog, i izjednačuješ srce svoje sa srcem Božjim;

3 Eto mudriji si od Danila, nikakva tajna nije sakrivena od tebe;

4 Stekao si blago mudrošću svojom i razumom svojim, i nasuo si zlata i srebra u riznice svoje;
5 Veličinom mudrosti svoje u trgovini svojoj umnožio si blago svoje, te se ponese srce tvoje blagom tvojim;

Dakle o kom priča o čoveku ili anđelu i koliko to njih u Bibliji htelo da svrgne boga? Kome su sve tajne poverene?
To sam ja i napisala.
Ti stihovi imaju dvostruko znacenje
prvenstveno na : Sine čovečji, reci knezu tirskom
a odnose se i na Sotonu.
pise heruvim si bio
 
U kojim stihovima?
Sad cu naci
Pa vidis da se prvo obraca caru Tirskom
Pa dao sam ti


Sine čovečji, reci knezu tirskom: Ovako veli Gospod Gospod: Što se ponese srce tvoje, te veliš: Ja sam Bog, sedim na prestolu Božjem usred mora; a čovek si a ne Bog, i izjednačuješ srce svoje sa srcem Božjim;

Eto mudriji si od Danila, nikakva tajna nije sakrivena od tebe
 
Pa eto obraca se caru Tirtskom
Pa Lucifera tako naziva :D
Evo kako ga opisuje
Eto, Asirac beše kedar na Livanu, lepih grana i debelog hlada i visokog rasta, kome vrhovi behu među gustim granama.

4 Voda ga odgoji, bezdana ga uzvisi; ona rekama svojim tečaše oko njegovog stabla i puštaše potoke svoje k svim drvetima poljskim.
5 Zato rast njegov nadvisi sva drveta poljska, i umnožiše se grane njegove, i od mnoštva vode raširiše se odvode njegove kad ih puštaše.

6 Na granama njegovim vijahu gnezda sve ptice nebeske, i pod granama njegovim sve zveri poljske ležahu se, i u hladu njegovom seđahu svi veliki narodi.

7 I beše lep veličinom svojom i dužinom grana svojih, jer mu koren beše kod velike vode.
8 Kedri u vrtu Božjem ne mogahu ga zakloniti, jele ne mogahu se izjednačiti s njegovim granama, i javori ne behu kao ogranci njegovi; nijedno drvo u vrtu Božjem ne beše na lepotu tako kao on.

9 Učinih ga lepog mnoštvom grana da mu zaviđahu sva drveta edemska što behu u vrtu Božjem.

10 Zato ovako veli Gospod Gospod: Što je visok narastao, i digao vrh svoj među guste grane, i srce se njegovo ponelo visinom njegovom,

kao drvo u edemu.
 

Back
Top