Đavo se ne kaje

niisi ti zavrsio s reprogramiranjem od kad si izasao od ovih, vide se js atavizmi
mi trebamo da se obozimo kroz Hrista, a te price o bogu si trebao da ostavis za sobom - moje skromno misljenje
Kakav je Bog, kao što piše u Bibliji, kao što su ga neki sveti oci videli, kako ga ti vidiš ili kao što ga Indijanci vide? Dakle kako da se obožimo na kakvog Boga?
 
Ti se nikad ne zapitaš kako drugi narodi vide boga, da li bi verovao u Hrista da si iz Zulu plemena. Pa boga mu poljubim zar nije jedan jedini i da li je moguće da je baš onakav kakvim ga ti vidiš.
kako se ne zapitam, kad vidis da najvise odgovaram na svim temama, eno na konaku kod dobrog coveka sam odmah provalio one zen budiste koji se takmice u koan-u, glisti sam ranije dao komentar na hinduizam i ''nije ovo, nije ono'' - atman, i na ''s one strane dobra i zla''... samo nam jos fale zulu ratnici:azdaja:
 
kako se ne zapitam, kad vidis da najvise odgovaram na svim temama, eno na konaku kod dobrog coveka sam odmah provalio one zen budiste koji se takmice u koan-u, glisti sam ranije dao komentar na hinduizam i ''nije ovo, nije ono'' - atman, i na ''s one strane dobra i zla''... samo nam jos fale zulu ratnici:azdaja:
Pa zar to nije slobodna volja koju je bog dao. Zar nije lepša bašta sa više vrsta cveća ili plastenik sa jednom vrstom?
 
Pa zar to nije slobodna volja koju je bog dao. Zar nije lepša bašta sa više vrsta cveća ili plastenik sa jednom vrstom?
mozda, ali ne udaljavaj se od svoje teme
Jezekilj
Ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvim si lep.
13 Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.
14 Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog.
15 Savršen beše na putevima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.
16 Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i grešio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću te između kamenja ognjenog, heruvime zaklanjaču!
17 Srce se tvoje ponese lepotom tvojom, ti pokvari mudrost svoju svetlošću svojom; baciću te na zemlju, pred careve ću te položiti da te gledaju.
 
Ok, a zašto Kinezi recimo ne vide Isusa kao boga?
Zapravo, ima Kineza koji veruju u Isusa Hrista. Kinezi s kolena na koleno uče svoju decu da od vere nema ništa, da se samo svetovno učenje računa, i da samo svetovni rad vodi do (materijalnog) blagostanja. Građanstvo Kine je mahom ubeđeno da je svaka religija samo pošast koje se treba što pre rastosiljati, pa ipak... mlade generacije se sve više pitaju o svojim životima. Glavno pitanje im je: ''Da li stvarno treba da budem samo robot? Gde sam u tome svemu ja?''
Neznanje nije greh. Zapravo, postoji neznanje na koje pristajemo sami, a tada već može da bude greh.Uglavnom je neznanje nametnuto, tj. ograničeno je to koliko se može naučiti.
U tom slučaju, oni uskraćeni za znanje ne bi trebalo da su grešni.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, ima Kineza koji veruju u Isusa Hrista. Kinezi s kolena na koleno uče svoju decu da od vere nema ništa, da se samo svetovno učenje računa, i da samo svetovni rad vodi do (materijalnog) blagostanja. Građanstvo Kine je mahom ubeđeno da je svaka religija samo pošast koje se treba što pre rastosiljati, pa ipak... mlade generacije se sve više pitaju o svojim životima. Glavno pitanje im je: ''Da li stvarno treba da budem samo robot? Gde sam u tome svemu ja?''
Neznanje nije greh. Zapravo, postoji neznanje na koje pristajemo sami, a tada već može da bude greh.Uglavnom je neznanje nametnuto, tj. ograničeno je to koliko se može naučiti.
Poenta moja je da svaki narod ima svoju kulturu i tradiciju, a sa tim i neke vrednosti a i mane. Sve je to normalno. Vera dolazi iz čoveka, svaki čovek ima lični odnos sa verom, a organizovana religija sa opšte narodom. Srbi su prihvatili hrišćanstvo ne što su odjednom shvatili da Isus Bog, već prosto što je hrišćanstvo bilo rasprostranjeno na ovim prostorima, da smo na prostoru današnjeg Irana bili bi muslimani. To je prosta činjenica. Kad je osmansko carstvo bilo ovde neko mukom neko interesom preko noći postao musliman. Zaboravili staru veru i ako je bilo kakvih zapisa vizantijski pravoslavci su to detaljno uništili. Ok sad smo pravoslavni, ali Bog ne gleda ko je koje religije, to njega verujem ne zanima, već ko je kakav čovek. Tako da o nekom znanju o bogu su samo prazne priče. Možemo samo dogmu da delimično znamo i to je sve što se tiče religije.

Ali vratimo se temi, ko je ličnost iz jeikilja 28
 
Uporediti se sa Bogom je malo više nego pretenciozno. Da li je to od glagola ''ugledati se''?
Mogu da se ugledam na Boga, ali da se upoređujem sa Njim je užasno. Sa Bogom se npr. poredio (simbolički) Hitler, a zapravo čitava armija ljudi možda poimence više nego on a koja je htela po ugledu na zamišljenog sebe, savršentsvo, da oblikuje svet.
''Mi'' u tom slučaju je upravo on, pali anđeo. Neko ko Božije osporava, upoređuje se sa Njim, i svoje zakone proklamuje kao i više nego Božije.
 
Poslednja izmena:
Uporediti se sa Bogom je malo više nego pretenciozno. Da li je to od glagola ''ugledati se''?
Mogu da se ugledam na Boga, ali da se upoređujem sa Njim je užasno.
Pa to je to ugledati se.

Nije pretenciozno jer nam Bog kaze
Efezanima 5:
5
Stoga se ugledajte na* Boga, kao njegova ljubljena djeca,

Takodje Bog kaze budite sveti.

“Budite sveti, jer sam ja svet, Gospodin Bog vaš” (3. MOJSIJEVA 19:2).
 

Back
Top