Đavo se ne kaje

Naravno da nemaju
osudjeni su na unistenje
zar ne vidis iz toga sto pise u Bibliji

Kako bi neko mogao da se pokaje ako je ucinio neoprostiv greh protiv Boga.
To su ucinili Sotona Djavo i demoni.
 
ja nekad mislim da demoni i đavo imaju od Boga datu ulogu da iskušavaju ljude.Naprimer oni ne mogu bez Božijeg dopuštenja da nekoga muče. Biblijski primer za to je priča o pravednom Jovu gde đavo i Bog pričaju o Jovu i Bog dopušta đavolu da ga iskuša. Isto tako Isus i svetitelji imaju moć da isteruju demone i tako leče duhovno i čak fizički bolesne.Kako bi oni to mogli da đavo i demoni ne priznaju vlast Boga?

Ima i priča koje se ne sećam baš najbolje ali otprilike jradi se o tome da se jedan od svetogorskih staraca (mislim da je starac Pajsije bio u pitanju) molio Bogu da đavola urazumi tj. da ga izleči od greha. Posle mislim dve nedelje celodnevne molitve, đavo se monahu javio u vidu tinejdžera koji mu se plezio i kreveljio i rekao mu ne brini se ti za mene. meni je dobro ovako.

Naravno ideja o tome da đavo i demoni imaju ulogu u sistemu značila bi da je vcbbvcb u pravu, tj. da Otkrivenje ne govori istinu kada priča o uništenju zla.
Ako đavo i demoni znaju da će biti uništeni pitanje je zašto bi nastavili da čine zlo. I drugo pitanje je ako su oni uzrok zla zašto ih Bog ne uništi odmah zašto čeka toliko dugo...
 
Poslednja izmena:
ja nekad mislim da demoni i đavo imaju od Boga datu ulogu da iskušavaju ljude.Naprimer oni ne mogu bez Božijeg dopuštenja da nekoga muče. Biblijski primer za to je priča o pravednom Jovu gde đavo i Bog pričaju o Jovu i Bog dopušta đavolu da ga iskuša.
Ima i priča koje se ne sećam baš najbolje ali otprilike jradi se o tome da se jedan od svetogorskih staraca mislim da je starac Pajsije bio u pitanju molio Bogu da đavola urazumi tj. da ga izleči od greha. Posle mislim dve nedelje celodnevne molitve, đavo se monahu javio u vidu tinejdžera koji mu se plezio i kreveljio i rekao mu ne brini se ti za mene. meni je dobro ovako.
Naravno ideja o tome da đavo i demoni imaju ulogu u sistemu značila bi da je vcbbvcb u pravu, tj. da Otkrivenje ne govori istinu kada priča o uništenju zla.
Ako đavo i demoni znaju da će biti uništeni pitanje je zašto bi nastavili da čine zlo. I drugo pitanje je ako su oni uzrok zla zašto ih Bog ne uništi odmah zašto čeka toliko dugo...
Zašto im je onda spremljen pakao?
 

Back
Top