Quantcast

Đavo se ne kaje

Indigo3

Primećen član
Poruka
622
Ne, porediti se sa Bogom je reći: Ja sam KAO Bog. Tj. tvrditi-Ja sam Bog i to Bog koji je kao Bog.
Nema poređenja sa Bogom. Mi želimo da budemo slični Bogu. Ugledamo se na Njega, ali se sa Njime ne poredimo.

Indigo3

Primećen član
Poruka
622
Poređenjem se uzdižemo na nešto što nismo, @aeternum. Vidi:
Ja sam kao lav. (Jesam li lav? ne, ali hoću da sam to.)
Ja sam kao sv. Sava. (Jesam li sv. Sava? Ne, ali hoću da verujete da sam kao On.)
Ja sam kao Bog. (Jesam li Bog? Ne, ali želim da sam to, želim da me takvim vidite.)
Moja haljina je od lažnog satena, ali vam govorim da je to pravi saten jer je KAO pravi saten.
U našoj veri je da se ugledamo na Boga, i to radimo. Želimo da mu budemo što sličniji.
Onog dana kad se uporedim sa Bogom, znajte da me je ono obuzelo. Ja ne mogu biti kao Bog. Nikad.

aeternum

Aktivan član
Poruka
1.633
Poređenjem se uzdižemo na nešto što nismo, @aeternum. Vidi:
Ja sam kao lav. (Jesam li lav? ne, ali hoću da sam to.)
Ja sam kao sv. Sava. (Jesam li sv. Sava? Ne, ali hoću da verujete da sam kao On.
Ja sam kao Bog. (Jesam li Bog? Ne, ali želim da sam to, želim da me takvim vidite.)
Moja haljina je od lažnog satena, ali vam govorim da je to pravi saten jer je KAO pravi saten.
U našoj veri je da se ugledamo na Boga, i to radimo. Želimo da mu budemo što sličniji.
Onog dana kad se uporedim sa Bogom, znajte da me je ono obuzelo. Ja ne mogu biti kao Bog. Nikad.
Mi smo stvoreni po slici Boga tako da i treba da stremimo tom Bozanskom modelu.
Tako se usavrsavamo.

Indigo3

Primećen član
Poruka
622
Nema Božanskog modela. Stvoreni smo po LIKU BOŽIJEM. Ličimo na Njega. Nismo kao Bog.
Niko nikad ne može biti kao Bog. Đavo je kao Bog jer je imitacija Boga, vlada dušama koje su pošle njegovim putem.
On će po svojim delima kao i svi koji su se poveli za njegovim delima platiti za to.
Bog je uzor. Isus Hrist je uzor. I, šta, reći ćemo da smo kao Isus Hrist?
Pa to je ravno blasfemiji.

Poslednja izmena:

Indigo3

Primećen član
Poruka
622
Ne znam, nisam tako daleko stigla... Ipak, mislim da je Đavo opisan u tim zapovestima. Kad ih sve sklopimo, vidimo njega. Pre znam kako izgleda nešto drugo... Đavo možda nema fizički opis jer ima previše varijanti, imaginacija je radila svoje... Previše se ljudi borilo da ga oslika da bismo ga tek tako odbacili.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.397
Ne znam, nisam tako daleko stigla... Ipak, mislim da je Đavo opisan u tim zapovestima. Kad ih sve sklopimo, vidimo njega. Pre znam kako izgleda nešto drugo... Đavo možda nema fizički opis jer ima previše varijanti, imaginacija je radila svoje... Previše se ljudi borilo da ga oslika da bismo ga tek tako odbacili.
Koliko znam hrišćani imaju dve zapovesti ali lično ne vidim da tu đavo ima neka posla

Indigo3

Primećen član
Poruka
622
Božija volja je nama nepojmljiva. Po ko zna koji put... nekako mi je Đavo zanimljiv, stala bih mu u odbranu malo... Imao je toliko fore da se pokaje, možda smo ga potcenili... i možda se sve ovo ovde dešava jer su ljudi željni krvi, žele da veruju u tog Đavola iako je on odavno prekinuo to sve. Lično kapiram da je taj baja rekao-Sorry, malo sam se zaneo... i Bog rekao-Ok, nemaš brige, idemo dalje.
I sad ovde nas zemljane uslovljavaju tim stvarima, a njih dvojica su kao:''Vidi budala, bave se davno prošlim stvarima...''.