Quantcast

Đavo se ne kaje

aeternum

Aktivan član
Poruka
1.575
Naravno da nemaju
osudjeni su na unistenje
zar ne vidis iz toga sto pise u Bibliji

Kako bi neko mogao da se pokaje ako je ucinio neoprostiv greh protiv Boga.
To su ucinili Sotona Djavo i demoni.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.276
Pa i ljudi čine neoprostive grehe (ako uopšte postoje jer definisano šta je hula na svetog duha) pa imaju izbor.
Znači li to da su ipak ljudi pretežniji od anđela jer im dat izbor?

hm337

Aktivan član
Poruka
1.283
ja nekad mislim da demoni i đavo imaju od Boga datu ulogu da iskušavaju ljude.Naprimer oni ne mogu bez Božijeg dopuštenja da nekoga muče. Biblijski primer za to je priča o pravednom Jovu gde đavo i Bog pričaju o Jovu i Bog dopušta đavolu da ga iskuša. Isto tako Isus i svetitelji imaju moć da isteruju demone i tako leče duhovno i čak fizički bolesne.Kako bi oni to mogli da đavo i demoni ne priznaju vlast Boga?

Ima i priča koje se ne sećam baš najbolje ali otprilike jradi se o tome da se jedan od svetogorskih staraca (mislim da je starac Pajsije bio u pitanju) molio Bogu da đavola urazumi tj. da ga izleči od greha. Posle mislim dve nedelje celodnevne molitve, đavo se monahu javio u vidu tinejdžera koji mu se plezio i kreveljio i rekao mu ne brini se ti za mene. meni je dobro ovako.

Naravno ideja o tome da đavo i demoni imaju ulogu u sistemu značila bi da je vcbbvcb u pravu, tj. da Otkrivenje ne govori istinu kada priča o uništenju zla.
Ako đavo i demoni znaju da će biti uništeni pitanje je zašto bi nastavili da čine zlo. I drugo pitanje je ako su oni uzrok zla zašto ih Bog ne uništi odmah zašto čeka toliko dugo...

Poslednja izmena:

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.276
ja nekad mislim da demoni i đavo imaju od Boga datu ulogu da iskušavaju ljude.Naprimer oni ne mogu bez Božijeg dopuštenja da nekoga muče. Biblijski primer za to je priča o pravednom Jovu gde đavo i Bog pričaju o Jovu i Bog dopušta đavolu da ga iskuša.
Ima i priča koje se ne sećam baš najbolje ali otprilike jradi se o tome da se jedan od svetogorskih staraca mislim da je starac Pajsije bio u pitanju molio Bogu da đavola urazumi tj. da ga izleči od greha. Posle mislim dve nedelje celodnevne molitve, đavo se monahu javio u vidu tinejdžera koji mu se plezio i kreveljio i rekao mu ne brini se ti za mene. meni je dobro ovako.
Naravno ideja o tome da đavo i demoni imaju ulogu u sistemu značila bi da je vcbbvcb u pravu, tj. da Otkrivenje ne govori istinu kada priča o uništenju zla.
Ako đavo i demoni znaju da će biti uništeni pitanje je zašto bi nastavili da čine zlo. I drugo pitanje je ako su oni uzrok zla zašto ih Bog ne uništi odmah zašto čeka toliko dugo...
Zašto im je onda spremljen pakao?

aeternum

Aktivan član
Poruka
1.575
(Matej 12:32) Naprimjer, tko kaže riječ protiv Sina čovječjeg, oprostit će mu se, ali tko kaže protiv svetog duha, neće mu se oprostiti — ni u ovom poretku ni u onom koji treba doći.