Quantcast

Ђаци у Србији уче искривљену историју у уџбеницима – иза свега стоји ХДЗ (ВИДЕО)

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.021
Krinka je muško.
Drugo, sve može i normalno da se postavi...verovatno znaš ono, kakvo pitanje takav i odgovor.
Pa kako bi ti postavio pitanje koje sam ja hteo da postavim, valjda ti je jasno šta sam hteo da pitam. Možda se nisam dobro izrazio.

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.437
Internacionala - preletačevići ...

šta će njima tradicija, kultura, mitologija, epska i lirska predanja ...
Skoro se slazemo u svemu, s' tim sto je potrebna racionalizacije istih. Potrebno je objasniti ljudima da spomenuti Vuk Brankovic nije bio izdajica vec je predvodio u ono vreme elitne vitezove, od kojih je jedan rasporio Murata, cije ime se na zalost ne zna posto su ime Milos (mislim na Milosa Obilica) u ono vreme nosili samo severni Sloveni.
Na kljucna mesta u drzavi treba dovesti moralne, duhovno prosvecene ljude pogotovu u pravosudne institucije, policiju i vojsku. Medutim, to ne odgovara nikome od centara moci koji vuku konce da drustvenog taloga koji je uzurpirao mesta u drustvu koja im ne pripadaju.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Inace ako definises srpski narod kao ovo sto sad zivi u Srbiji , onda je blizu da jesmo najgori narod...
Jednostavno selekcija je jaka stvar....
Polupismeni koji znaju sve, agresivni, jos vise nabedjeni kad vide da drugi ucute kad oni pricaju, ne pomisljaju da je to zbog toga sto hoce da se okanu budale i nasilja....
Nasilje se uvek isplatilo u Srbiji ali sad je posebno isplativo...
A kao fino upakovano...

Zatim imas ulazak nekulturnih osoba i osoba druge kulturne vrednosti na teritoriju Srbije. Agresivni kosovari, prilicno nekulturni ako se gleda neki drustveni bonton, znaci buka, nekorektnost svakodnevna, sebicno postavljeno....Bosanci , kao da nikad a vecina i nije zivela u zgradama...neusaglaseni, neuskladjeni, caruju hodnicima i prekoulicnom komunikacijom...Kordunashi, su tu najbolji sto bi se reklo, nemaju potrebe ni da nanose stetu komsijama niti da se svadjaju oko sitnica , oni nose taj hrvatski pristup pa ih iz tog drustvenog ugla ponasanja ne vide kao probleme, osim dok su mladi, nalozeni, ali opet to je sitnica u odnosu na Novi Pazar, Sjenicu, i taj deo...

Kad nema nekog svima prihvatljivog sistema vrednosti, svako namece svoj makar znao da je falican ali je njegov...sitnice su u pitanju ako je nesto nekorektno ....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Ko je bio zainteresovan za istoriju, on je nikad nije "učio" iz udžbenika.
Ni mi u gim čak nismo koristili udžbenike, beć hvatali beleške na predavanjima. Prof. ne smatrala da je udžbenik glupost.

Tako i današnja deca.
Vidis tu treba biti oprezan.
Proizvod se pravi prema trzistu, tako sve moze da se gleda..
Dakle sad u srbiji imas jako puno bezmislecih osoba, koje imaju decu..
Ta deca su takodje navikla na logiku koju imaju roditelji, znaci bezmisleci....
Tada znacaj napisanog udzbenika ima mnogo veci uticaj na sutrasnje mitove i legende...
Pise mora da je tacno...
Ne bih ja isao tom logikom svako je razuman, zakljucice sam, to je uzas za srpsku teritoriju u danasnje vreme...
Ovde je vec na videlu totalna dominacija glupih za normalno obavljanje zivota, a ne za tumacenje sta je drustveno zavisno i uticajno...

комшија

Legenda
Poruka
54.102
Partizani i šta je nama njina borba dala.
Шта лупаш бре када се код "злих комуњара" Косовски циклус епских песма учио напамет у основној школи и ако не знаш понављаш разред. О србијанским устанцима се учило све натенане и уопште се давао акценат на ослободилачкој борби србијанског народа кроз векове. То сте ви псеудо-десничари и тзв. "српски националисти" дали усташама да уређује србијанске уџбенике.

Poslednja izmena:

al bundy

Legenda
Poruka
60.829
Treba Tefa sa kapitalom iz Kine da osnuje privatni fakultet gde bi predavali Petar Čelik ,dr Jovana ,Raša Damjanović ,J I Deretić ,Neokortikalni Radišić ,Bernard Ljubas , Lazanski ,Slobodan Jarčević... a kao gostujući počasni doktor recimo Dejvid Ajk .To je apsolutno neophodno jer je narod ovaj napaćeni kao žedna zemlja željan istine o svojoj prošlosti i sadašnjosti , ali je jasno da nam ONI to ne dozvoljavaju i da je potrebno da se samoorganizujemo .

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
47.353
Skoro se slazemo u svemu, s' tim sto je potrebna racionalizacije istih. Potrebno je objasniti ljudima da spomenuti Vuk Brankovic nije bio izdajica vec je predvodio u ono vreme elitne vitezove, od kojih je jedan rasporio Murata, cije ime se na zalost ne zna posto su ime Milos (mislim na Milosa Obilica) u ono vreme nosili samo severni Sloveni.
Na kljucna mesta u drzavi treba dovesti moralne, duhovno prosvecene ljude pogotovu u pravosudne institucije, policiju i vojsku. Medutim, to ne odgovara nikome od centara moci koji vuku konce da drustvenog taloga koji je uzurpirao mesta u drustvu koja im ne pripadaju.
To se jednostavno zove plemstvo ...

Tako da tu siftverski algoritmi i silna programiranja ovih što umiru muški sizifovski i td ... to nikada neće razumeti !

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Najvaznija stvar za danasnju Srbiju je da se mnogi ne poznaju kakvi su , nego svi idealizuju sebe pa druge...
Zato imamo neku tihu dozu razocaranja, kad postane jasno da su suplji i jedni i drugi..
A ako slucajno realno prilazis ljudima, to nece dobro da zavrsi, jer ima jako puno snobova i gordih ljudi...a supljih..
Ti tu nisi agresivan, nista ne menjas, samo prilazis uskladjeno njihovom ponasanju, ali oni bi da budu i lukavi a da ti budes naivan i verujes da ti zele dobro radi tebe a ne radi svog interesa...
Pokrivanje sopstvenih postupaka preko agresije prema drugima i njihovog mozda agresivnog odgovora na njihovu otimacinu, je kao dobar dan..

Npr trenutno gledam kako se svadjaju predsednik kucnog saveta koji je uzeo pare za renoviranje potkrovlja, doveo preduzimaca koji je nadgradio sprat, podelili po 10 k evra minimum, ali sad nije zavrseno nista, jer svako od njih misli da je onaj drugi uzeo vise nego sto ostaje njemu posle izvodjenja radova...

I sad glumataju svadju, kao predsednik kucnog saveta se bori za interese zgrade, a preduzimac se vadi da onaj ko ga je angazovao , trece lice, nije platio za vise... i bukvalno po zakonu bi svi trebali u zatvor a narod to gleda i nista ne preduzima...
Da se ne zamere ili sta vec...

moonja..

Elita
Poruka
21.220
Vidis tu treba biti oprezan.
Proizvod se pravi prema trzistu, tako sve moze da se gleda..
Dakle sad u srbiji imas jako puno bezmislecih osoba, koje imaju decu..
Ta deca su takodje navikla na logiku koju imaju roditelji, znaci bezmisleci....
Tada znacaj napisanog udzbenika ima mnogo veci uticaj na sutrasnje mitove i legende...
Pise mora da je tacno...
Ne bih ja isao tom logikom svako je razuman, zakljucice sam, to je uzas za srpsku teritoriju u danasnje vreme...
Ovde je vec na videlu totalna dominacija glupih za normalno obavljanje zivota, a ne za tumacenje sta je drustveno zavisno i uticajno...
Stvar je u istorijskim izvorima koji ne moraju da budu tačni i insistira je na tome da tako predočeno bude usvojeno. Naglašavanjw važnosti određenog perioda. Ne čitaju tebi mama i tata istoriju, već čim kad se oposmeniš malo bolje, a zanima te, sam istražuješ nove izvore. i čitaš ih.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
47.353
Treba Tefa sa kapitalom iz Kine da osnuje privatni fakultet gde bi predavali Petar Čelik ,dr Jovana ,Raša Damjanović ,J I Deretić ,Neokortikalni Radišić ,Bernard Ljubas , Lazanski ,Slobodan Jarčević... a kao gostujući počasni doktor recimo Dejvid Ajk .To je apsolutno neophodno jer je narod ovaj napaćeni kao žedna zemlja željan istine o svojoj prošlosti i sadašnjosti , ali je jasno da nam ONI to ne dozvoljavaju i da je potrebno da se samoorganizujemo .
Daj, čoveče što se i ti ne baviš programiranjem mašina i softvera,...otkačite se više od tih ambicija programirannja svesti, mentaliteta i arhetipa srpskog naroda !

Bornemisa

Aktivan član
Poruka
1.437
Nije nam to potrebno, kao ni drustveni talog koji je uzurpirao vlast.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
To se jednostavno zove plemstvo ...

Tako da tu siftverski algoritmi i silna programiranja ovih što umiru muški sizifovski i td ... to nikada neće razumeti !
Ne kaki.
Znaci ti si u penzionerskim danima procitao par stvari pa naslutio da moze bolje, a ja sav svoj radni vek hendlujem rulju, pritajene vitezove i alave kao sto si ti koji bi prodor bez dobrog promisljanja nego zauzmi pa posle placaj stetu koju napravis...

Sam pristup koji ukida saveznike je dovoljan dokaz da sam u pravu kad si ti u pitanju...
Ako grupises ljude po kriterijumu ko te dirnuo u sujetu zato sto si penzos, ne mozes da ocekujes neki legitimitet po pitanju razuma a jos manje mudrosti...

комшија

Legenda
Poruka
54.102
Treba Tefa sa kapitalom iz Kine da osnuje privatni fakultet gde bi predavali Petar Čelik ,dr Jovana ,Raša Damjanović ,J I Deretić ,Neokortikalni Radišić ,Bernard Ljubas , Lazanski ,Slobodan Jarčević... (...)
Па то су исто усташе.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Stvar je u istorijskim izvorima koji ne moraju da budu tačni i insistira je na tome da tako predočeno bude usvojeno. Naglašavanjw važnosti određenog perioda. Ne čitaju tebi mama i tata istoriju, već čim kad se oposmeniš malo bolje, a zanima te, sam istražuješ nove izvore. i čitaš ih.
Ne, kod ovih sto sad rastu i zive u Srbiji to nije logika razmisljanja.
Totalno je suprotna sa zivucom pa bi izazvala kolaps pa zato i nece to da rade....
Znas kad zenska bi da uradi nesto nemoralno ali onda smislja milion razloga i okolnosti kako da to odradi a da ostane moralna...
E ista ta fora ti je i kod logike ponasanja i zivljenja....samo nije zensko samo nego i danasnji srbi u Srbiji...
Pranje prema suludoj javnosti, sto je jos veci apsurd...

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
47.353
Ne kaki.
Znaci ti si u penzionerskim danima procitao par stvari pa naslutio da moze bolje, a ja sav svoj radni vek hendlujem rulju, pritajene vitezove i alave kao sto si ti koji bi prodor bez dobrog promisljanja nego zauzmi pa posle placaj stetu koju napravis...

Sam pristup koji ukida saveznike je dovoljan dokaz da sam u pravu kad si ti u pitanju...
Ako grupises ljude po kriterijumu ko te dirnuo u sujetu zato sto si penzos, ne mozes da ocekujes neki legitimitet po pitanju razuma a jos manje mudrosti...
Nisam penzos i džaba trabunjaš.

Ja sam pogramirao pre nego si se ti rodio.

Ali nikada mi nije padala pandemonijska misao da pravim program za lobotomiju srpskog naroda... :kafa:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Nisam penzos i džaba trabunjaš.

Ja sam pogramirao pre nego si se ti rodio.

Ali nikada mi nije padala pandemonijska misao da pravim program za lobotomiju srpskog naroda... :kafa:
Pa odakle ti uopste ideja da ja imam zelju da menjam svest i psihu naroda...
Ja samo iznosim sta je problem, a uopste nemam nameru da menjam ista...
Nikad ne bih bio vlast, nikad ne bih nikom nametao nista, a ni u praksi u zivotu to ne radim, znaci na zalost to ne radim ni kad su MZ odnosi u pitanju, ko sam ja da nekome namecem sta mu srce zeli...

Tako da prica praziluk gradjaninu o tome sta je sloboda...

Ne znas vise sta da proglasis smetnjom pa pucas nasumicno..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Ovo je tema o tome da istorija nije ono sto je istina ili cinjenica nego ono sto je zelja pobednika ili cak i nekog drugog , ako pobednik nije onaj ko misli da jeste...kao npr sto Srbija misli da je pobednik....a luzer...

Nametanje i prisilno jednoumlje je vec dugovecan problem Srbije, jos od pre spajanja u Jugoslaviju...
Valjda od turskog doba, ne znam, mozda i pre...
Po istoriji to nije tako , ali kad ti pogledas stare novine, pa kad vidis svadje oko toga gde ce da prodje pruga, kroz ciju zemlju u Srbiji pa da su osim inzenjera morali da povlace i radnike , kao i danas sto ti kinezi prave prugu, pa dovode svoje radnike, a slucajno ih vidim kako leze po ceo dan, cekajuci isporuku ili sta vec, ili su jednostavno postali srbi na brzinu....

Prosetajte po Srbiji i pogledajte ko najvise napada slobodnu misao. Onaj ko je nema, a vecina je takva...jednostavno ne talasaj je opsta taktika...ako talasas, talasaj za dzep, a ne za pametovanje...
To rade ovi koji su na vlasti i to je njihov posao, to je opsti stav naroda...
Cak i mystic ima isti stav iako ne prepoznaje to kod sebe..
Nije nesvestan svega kao ostali , pa ga to razlikuje ali pre ili kasnije ce kao nuzno zlo izabrati da se slize sa ovima ili onima...i tada prestaje da postoji sve sto je hteo kao dobra tekovina, vec to preuzimaju drugi...

Sam nista covek ne moze, a sa drugima ne ide, i tako to prolazi u Srbiji , i zato naucnici i moraju van Srbije inace nestadose kao da nikad nisu ni bili...Cim procenis da ti dete ima nesto vise od mediokriteta, odmah moras da ga odvajas od Srbije....zakon ili potreba ali moras...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Ali ne treba preterivati u lazima koje svi vole...
Moj cilj je jednostavan, nek ljudi lazu...
Ali nek lazu sebe, nek varaju kod koga moze da prodje.
Samo nikad da ne cackaju mecku da su srbi dobar narod ili najgori narod na svetu...od toga nema koristi...to mora da se cuti.
Jer ako se ta tema povede, onda se svi racionalniji i realniji proglase mrziteljima Srbije i onda Srbija ostaje jednoumna i najbolja do Tokija.

Sve dok svako prodaje maglu kao da je on licno najbolji najpametniji i da ume najbolje, to je lokalno i ko je pametan zaebace se par puta i tu nista ne mozemo, ali bar kolektivno moze da se trude da bude bolje..

Ali ako se ukljuci razracunavanje da li je Srbija sad najbolja na svetu, srbi najbolji narod ili najgori, onda se i ono malo naivnih i zeljnih da bude bolje unisti....zato je bolje licemerje i laganje , lazno moralisanje nego ogoljeno uspostavljanje dominacije niko bolje ne zna nista od nasih politicara ili u slucaju naroda od najglasnijih u narodu.

Kompromis koji bih ja zeleo je uvek ima bolje, i moze bolje...ali slabo nesto nailazim na taj kompromis ovih dana...

стр84

Ističe se
Poruka
2.969
уопште, гомила хрвата је дошла на крстарицу, као и муслимана и пар шиптара, са претпоставком да су они победили србију која није ни ратовала осим 99., и почела са брејнвошингом о њиховим славним победама. хрвати још нису схватили да су ратовали против 200 000 срба у хрватској, муслимани не схватају да су ратовали против срба из босне а шиптари агресију нато пакта зову својом победом. уз то се као по инструкцији петљају у српска унутрашња посла и унутрашњу политику. има и пар паћеника који још пате за југославијом и то је цела прича о њима.

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
10.085
To što si uradio u debatovanju se zove slippery slope, i primer je neformalne logičke greške. (ako veruješ u bilo koji mit, znači da misliš da smo najgori narod od svih, kao da ne postoji ništa između)

Takođe je i non sequitur, jer iz početne premise zaključak svakako ne sledi.

Ako neko kaže da od cele istorije postoji par mitova, to nikako ne znači da su Srbi najgori narod. To samo znači da postoji par dokazanih mitova.

Imaš li kapacitet da to razumeš, ako već ne znaš šta su slippery slope i non sequitur?
Nalupetao si se za sve pare ovoga sveta.

krinka5

Veoma poznat
Poruka
14.234
Gluposti ime Miloš kod Srba se pojavljuje i ranije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.