Quantcast

Ђаци у Србији уче искривљену историју у уџбеницима – иза свега стоји ХДЗ (ВИДЕО)

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
10.085
Boli te čim ti istorija nije apsolutno i neizostavno naklonjena. Svaka istorijska činjenica u kojoj je prikazano bilo šta negativno u vezi tvog naroda mora biti revidirana. Istorija u kojoj piše nešto loše o Srbima prosto NE MOŽE BITI TAČNA!

Hahaha.

Izvini, ali meni taj vaš sindrom izaziva napad smeha. Doduše nije da ga nema i druga balkanska boranija, Hrvati, Šiptari, mi... svi pate od istog problema.
Ne može ako nije istina. A ovde se servira ustaška propaganda.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
47.353
treba da znaš da polemišeš sa ustašuljkom
Na okupiranoj teritoriji i dalje vodi crno-crvena koalicija.

DB je njihov.

Udžbenici su njihovi, zato svaki roditelj mora dodatno uložiti vreme u vaspitanje i obrazovanje svog deteta. Tako su mene i tako sam ja svoju decu odgajao...

i deca su bogami veoma zainteresovana za alternativnu istoriju i prave činjenice, a moraju znati i iz zvaničnih udžbenika i reaguju na kontekst i stvarnost konteksta (veoma sličnih činjenica)

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
47.353
иначе ту причу о неопходности мењања свести су први пласирали титоисти, хрвати имају њихову небулозу о тисућљетној култури а лизали су руке сваком газди као пси. занимљиво је да најгори дају себи за право да преко школи мењају свест народа васпитавајући нове генерације, тако је испало, пошто су деца иначе паметна, да данас имамо гомилу наркомана у политици. деца брзо уче, не слушају она шта они њима причају у школи него се прво распитају ко је и шта је он био пре него што га је партија запослила. тако су наравно чула да су сви комунисти били сеоске битанге и забрањени у време краљевине. а пошто су постали власт деца иду њиховим примером, прво битанге потом на високе позиције.
Crveno-crno-žuta internacionala...

Lobotimizacija protiv tradicionalizma je isti !

стр84

Ističe se
Poruka
2.969
Na okupiranoj teritoriji i dalje vodi crno-crvena koalicija.

DB je njihov.

Udžbenici su njihovi, zato svaki roditelj mora dodatno uložiti vreme u vaspitanje i obrazovanje svog deteta. Tako su mene i tako sam ja svoju decu odgajao...

i deca su bogami veoma zainteresovana za alternativnu istoriju i prave činjenice, a moraju znati i iz zvaničnih udžbenika i reaguju na kontekst i stvarnost konteksta (veoma sličnih činjenica)
па да, савез усташа и партизана. а недавно сам чуо да је савезна удба која је била у србији, пошто србија није имала њену посебну удбу, под контролом хрватске удбе. то је јосип бољковац и остали свима добро познати сумњиви типови.

стр84

Ističe se
Poruka
2.969
Posle 5.okt. u crveno-crnu internacionalu umešali su i žutu !

Tako da smo kompletna ideološka korporacija ...

:kafa:
па жути су главни удбаши, међу жутим нема ниједног србина, од мићуна јахача попова па надаље. они су у савезу са усташама а сви су потомци партизана. гледао сам њихов састанак у градићу где ми живи рођак, то је било невероватно, све хрвати и црногорци.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.021
Ne može ako nije istina. A ovde se servira ustaška propaganda.
Da, svaka priča u kojoj Srbin nije njebeski čovjek je jasna ustaška propaganda.
Na drugu stranu, svaka priča u hrvatskom udžbeniku u kom Hrvati nisu Kristov izabrani narod jeste obična ćetnićka propaganda.

Ahahahaha kakvi imbecili na obe strane.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.021
Mit o doseljavanju Slovena.
Pretpostavljaš. Bravo.
A šta je poenta tog deretićevskog mita da su Srbi na Balkanu naseljeni još od vremena amebe? Pa poenta je da su Srbi još nebeskiji narod nego što su do sad mislili!

Poenta mog pitanja bila je da mi kažeš ima li nekog mita u kom su Srbi prikazani u boljem svetlu nego što su zaista bili?

Takav mit kod vas deretićevaca ne postoji.

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
10.085
Da, svaka priča u kojoj Srbin nije njebeski čovjek je jasna ustaška propaganda.
Na drugu stranu, svaka priča u hrvatskom udžbeniku u kom Hrvati nisu Kristov izabrani narod jeste obična ćetnićka propaganda.

Ahahahaha kakvi imbecili na obe strane.
Ovde ima samo jedan imbecil, a to si ti!

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.021
Ovde ima samo jedan imbecil, a to si ti!
Misliš - čim neko ne veruje da je Vuk Branković izdao Srbe, odmah je imbecil... ili onaj ko ne veruje da su Srbi stariji od ameba...

Stara kletva: "Ko ne veruje Zdravku Šotri, od ruke mu ništa ne rodilo!"

Čibe, Mister! :kafa:

gost 373116

Buduća legenda
Poruka
31.062
A šta je poenta tog deretićevskog mita da su Srbi na Balkanu naseljeni još od vremena amebe? Pa poenta je da su Srbi još nebeskiji narod nego što su do sad mislili!

Poenta mog pitanja bila je da mi kažeš ima li nekog mita u kom su Srbi prikazani u boljem svetlu nego što su zaista bili?

Takav mit kod vas deretićevaca ne postoji.
Iz šiptarske perspektive svašta nešto ne postoji.

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
10.085
Misliš - čim neko ne veruje da je Vuk Branković izdao Srbe, odmah je imbecil... ili onaj ko ne veruje da su Srbi stariji od ameba...

Stara kletva: "Ko ne veruje Zdravku Šotri, od ruke mu ništa ne rodilo!"

Čibe, Mister! :kafa:
Dobro sam konstatovao ti si zaista imbecil.

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
10.085
Vidiš li sebe - već par postova unazad pišeš te besmislene one-linere, a ne odgovaraš na prosto pitanje - postoji li mit u kom su Srbi predstavljeni boljim nego što su zaista bili?
Da po tvom mišljenju mi smo sigurno najgori narod koji postoji. Samo je malo nezgodno to što si ti na tvoju žalost deo tog naroda.

gost 373116

Buduća legenda
Poruka
31.062
Vidiš li sebe - već par postova unazad pišeš te besmislene one-linere, a ne odgovaraš na prosto pitanje - postoji li mit u kom su Srbi predstavljeni boljim nego što su zaista bili?
Šta da ti odgovaram, kad si ti već presudio pretpostavkom šta ko misli. Zlonamerno, naravno, kao i uvek.

krinka5

Veoma poznat
Poruka
14.234
Vidiš, ovo gore što piše sam pre mnogo godina čuo od čoveka Srbina koji je u Beogradu završio istoriju sa najvišim ocenama. Dakle, to uopšte nije daleko od istine, ali ima prosto stvari oko kojih se stvore mitovi, i kao takvi uđu u istoriju. Na primer, da je Vuk Branković bio izdajnik, ili ovo da su Turci otimali decu majkama iz naručja.
Bilo bi dobro da je taj tvoj drug malo bolje proučio "danak u krvi" (devširmu). Danak u krvi jeste imao tu dvostruku stranu, on je zaista omogućavao delu hrišćanske dece da napreduju (bilo je slučajeva da su muslimanskoj deci roditelji davali hrišćanska imena da bi ih pokupili ) ali se sprovodio milom ili silom. To jeste nešto različito od predstave da su svi budući janičari otimani na silu no takvo otimanje su bila većinska.

Isuviše je svedočanstava o tome , jedan od njih je i Hrvat Bartol Đurđević, on nije klasični janičar već zarobljenik koji opisuje svoje stradanje (vodili su ga lancima kroz palanke na prodaju "kao govedo") , turske običaje, njihove odnose i uređenje , vojnu veštinu itd.
Evo dela gde govori o porezima (tj. o oduzimanju dece) ;

Poslednja izmena:

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.021
Da po tvom mišljenju mi smo sigurno najgori narod koji postoji. Samo je malo nezgodno to što si ti na tvoju žalost deo tog naroda.
To što si uradio u debatovanju se zove slippery slope, i primer je neformalne logičke greške. (ako veruješ u bilo koji mit, znači da misliš da smo najgori narod od svih, kao da ne postoji ništa između)

Takođe je i non sequitur, jer iz početne premise zaključak svakako ne sledi.

Ako neko kaže da od cele istorije postoji par mitova, to nikako ne znači da su Srbi najgori narod. To samo znači da postoji par dokazanih mitova.

Imaš li kapacitet da to razumeš, ako već ne znaš šta su slippery slope i non sequitur?

Sizif

Buduća legenda
Poruka
34.021
Šta da ti odgovaram, kad si ti već presudio pretpostavkom šta ko misli. Zlonamerno, naravno, kao i uvek.
Nisam ništa presudio ali jesam pretpostavio da odgovora neće biti, i u tome sam izgleda bio u pravu. Pogledaj kako je Krinka odgovorila, čisto da vidiš kako se ispravno debatuje.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Pazite sasvim je normalno da budale i glupaci glasnije zastupaju svoje misljenje..
Oni nemaju drugaciji nacin, a zele da budu valorizovani kao mislioci...

Tako da to mora da se ocekuje..
Ne sme da se dozvoli da se stalno sprovodi demokratsko mediokritetsko glasanje, tj da ljudi koji nisu tog seljackog razmisljanja i naravi, da ne kazem neku tezu rec, postanu jedini vidljiv oblik kulture i ponasanja...

Oni ce uvek biti u vecini , jer javni mediji i uopste vecina jeste takva u Srbiji , ali uvek treba prikazati i mogucu varijantu drugacije pristupa a ne patriotsko cucavachki zapljuj drugog genijalni stil ponasanja...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Ovde se ne sme pricati o zlonamernosti, jer ako pogledas ucesnike, uglavnom su agresivni...
Nista ne sme da pokvari njihovu viziju sebe...
A to nije prostor da se nesto definise kao zlonamerno...
Jer ne postoji zelja za ikakvim unapredjenjem, samo odrzavanje svesti o sebi...
Tako da je u startu svako ko objektivnije sagledava stvari osudjen na etiketu zlonameran je...

gost 373116

Buduća legenda
Poruka
31.062
Nisam ništa presudio ali jesam pretpostavio da odgovora neće biti, i u tome sam izgleda bio u pravu. Pogledaj kako je Krinka odgovorila, čisto da vidiš kako se ispravno debatuje.
Krinka je muško.
Drugo, sve može i normalno da se postavi...verovatno znaš ono, kakvo pitanje takav i odgovor.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.