Đaci ne beže sa časova najboljeg nastavnika na svetu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Nastavnik Borko Petrović iz Paraćina je izabran za najboljeg nastavnika na svetu, u konkurenciji 110 nastavnika. Predaje engleski jezik i mnogo voli svoj posao, a njega učenici. Kako se na najbolji način gradi poverenje i poštovanje između nastavnika i učenika i šta je potrebno da svi nastavnici budu otkrio je u svom gostovanju na TV Prva.

Sa njegovih časova se ne beži. Kada je bio đak, pokupio je neke savete i kako bi trebalo da se ponaša prema učenicima.
"Lovim đake u najboljim izdanjima i ne tražim im greške. Kod mene đaci dolaze bez stresa, mi sve radimo kroz šalu i pesmu" navodi Petrović.

Predaje i osnovcima i srednjoškolcima, a trudi se da im bude i roditelj.
"Jako veliku ulogu pridajem vaspitanju. U žurbi zaboravimo na ljudske stvari. Decu treba sasušati i treba negovati ljudskost. Znanje bez ljudskosti ne znači ništa."

Kako ovaj nastavnik kaže, decu uči da budu pre svega dobri ljudi.
"Učim ih da budu dobri ljudi, jer dzaba da im dam svo znanje ovog sveta ako nisu dobri ljudi."
link
 
Inače, taj profesor je i sam bio žrtva vršnjačkog nasilja ali je uspeo da postane dobar čovek i dobar profesor .

https://n1info.rs/vesti/borko-je-bio-zrtva-vrsnjackog-nasilja-a-sada-je-najbolji-nastavnik-na-svetu/
Svaka mu čast. I ja sam žrtva vršnjačkog nasilja, i dalje trpim od okoline.. Podrška za nastavnika engleskog. Verujem da voli svoj posao, ali je sigurno doživljavao nepravdu da mu neki debil zauzme posao, koji ne zna ni upola, preko veze..

Ja isto volim farmaciju, ali nemam vezu, no nisam odustao od nje.

U pravu je, decu treba naučiti da budu ljudi. Neka ga sreća prati do penzije i neka ima samo dobre učenike koji će da ga cene i poštuju, a ne bagru koja će da mu prete, ako im ne upiše željenu ocenu.
 

Back
Top