ĐACI ĆE PADATI RAZRED ZBOG JEDINICE IZ VLADANJA? Završen sastanak u Ministarstvu, hitno se menjaju propisi!

Danas je u Ministarstvu prosvete oformljena Radna grupa za prevenciju i sprečavanje nasilja u sistemu obrazovanja i vaspitanja, saopštila je Unija SPRS, koju je predstavljala Jelena Tomić, koordinator Pravnog tima. Grupa je formirana na inicijativu ministra prosvete Branka Ružića, posle poslednjeg talasa nasilja u srpskim školama.

Pored predstavnika sindikata, Društva direktora i različitih ministarstava Vlade Srbije, grupu čine i stručnjaci iz oblasti psihologije i bezbednosti. Na današnjem sastanku razgovaralo se o promeni podzakonskih akata koji se bave nasiljem, zlostavljanjem i zanemarivanjem u ustanovama obrazovanja i vaspitanja. Napravljen je plan rada da bi pravilnici bili promenjeni do 20. decembra ove godine, što je zahtev samog ministra prosvete - saopštila je USPRS.

Unija SPRS je stava da se konkretno mora razgovarati o skraćenju procedura u vaspitno disciplinskom postupku, da ocena iz vladanja bude prihvaćena i kao ocena za neprolazak u sledeći razred, a pre svega za povratak psihologa, pedagoga, sekretara, logopeda u škole u punom kapacitetu i uvođenje socijalnih radnika i specijalnih pedagoga.

Ono na čemu insistiramo je bolja saradnja škola sa drugim relevantnim insititucijama iz socijalne i zdravstvene zaštite, koje bi školi pružile adekvatnu pomoć.

Sledeći sastanak će se održati nakon prikupljenih predloga, te vas ovom prilikom pozivamo da nam iste pošaljete na mejl kancelarije kancelarijausprs@gmail.com.

_107377083_blurrygetty.jpg


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/d...danja-zavrsen-sastanak-u-ministarstvu/cllsrgb
znaci kad mi zalepe kec iz vladanje idem na leto na popravni iz vladanje ?
 
Наравно да треба казнити такву децу,али не знам да ли је понављање разреда довољно.
A šta da se radi u slučaju kad se dobije jedan iz vladanja zato što se ne sviđaš razrednoj? Meni je nastavničko veće popravilo ocenu iz vladanja na tri sa jedinice koju sam dobio zato što sam našoj razrednoj u potpuno normalnom i mirnom tonu rekao da joj je ocenjivanje potpuno arbitrarno - trebalo je da treći put za redom odgovaram “za pet” kod nje, koja je pre toga svoju problematičnu bratanicu prvo vratila u školu (iz inata roditeljima nije dolazila celo polugodište) a posle joj još i sredila prosek na 5,0. Mlada dama iz nekih svojih razloga inače nije ni sedela u učionici nego je stalno izlazila i ulazila, a svoju nervozu je “tretirala” cigaretama ispred učionice.

Moji nisu pojma imali za “slučaj”, nikakve intervencije u moju korist nije moglo biti - moji bi mi glavu otkinuli, ali je drugim profesorima delovalo neverovatno da uopšte mogu da budem predmet “disciplinskih mera” - išao sam u notorno tešku gimnaziju gde nije bilo baš nikakvih problema od strane nas polaznika.
Жао ми је због неправде која Вам је учињена.
 
Gadno si joj se zamerio, razrednoj, al ne znam kako te izvela na Veće uopšte, iz kog razloga, što si se bunio zbog načina ocenjivanja. Aj da si je oterao gde sunce ne sija, al pristojno si joj rekao.
Kod nas su prof. Imali neku vrstu interne kontrole...mogla je ona da te pita 100x, a i ostali, al si tačno video, morali su da pišu u svesku pitanja i ocene, čitko šta su pitali i tek posle treće ocene u velikoj svesci, upisivala se ocena u dnevnik. Tri ocene i zaključna.Tako da si praktično imao one 3 ocene u dnevniku, a u svesci je značilo x 3 usmena odgovaranja....plus kontrolni, pismeni. Ekspres lonac, svi su pitali svakog časa, nekad pola sata, a 15min predavanja i to hvataš beleške.....
Nije me izvela na veće, nego mi dala a najmanju moguću iz vladanja, pa rešila da mi sudi u otsustvu na veću - tada je nastavničko donosilo “mere” kao što je jedan - nije ocena, ali se žena nadala da mi prilepi koji ukor i sl, da zaplaši i ostale koji su joj dizali nos i nisu pokorno i skrušeno primali k znanju da ona ne smatra da su za bolje.
 
Ja sam u 4. gimnazije imala 2 iz vladanja, ali vladanje se ne ocjenjuje samo na osnovu ponašanja. Meni je uvijek bilo 2 jer sam imala puno neopravdanih a roditelji nisu htjeli da lažu za mene i da mi pravdaju bježanja i kašnjenja. Onda sam plakala jedno dva dana ispred zbornice jer sam čula da mi ta ocjena umanjuje šansu pri upisu na fakultet pa su se sažalili i dali mi 4. :D
 
Ja sam u 4. gimnazije imala 2 iz vladanja, ali vladanje se ne ocjenjuje samo na osnovu ponašanja. Meni je uvijek bilo 2 jer sam imala puno neopravdanih a roditelji nisu htjeli da lažu za mene i da mi pravdaju bježanja i kašnjenja. Onda sam plakala jedno dva dana ispred zbornice jer sam čula da mi ta ocjena umanjuje šansu pri upisu na fakultet pa su se sažalili i dali mi 4. :D
A zašto si bežala? Ja samo par puta - kad smo kompletno svi bojkotovali našu razrednu pa joj deset dana nismo došli na čas.
 
A zašto si bežala? Ja samo par puta - kad smo kompletno svi bojkotovali našu razrednu pa joj deset dana nismo došli na čas.
Ma šta znam, nekad mi bilo glupo odbiti poziv na kafu, nekad čoporativno jer svi bježimo, nekad mi se nije ostajalo na posljednjem u popodnevnoj smjeni. I tako, nakupi se :) Najčešće sam bježala sa fizičkog :D bilo mi se mrsko presvlačiti. Onda mi prof. rekao na hodniku: slušaj šmizlo, oborio sam jednog Bregu, jednog Lošu nemoj misliti da neću tebe! I oborio me, na polugodištu. Onda sam prestala bježati sa fizčkog. :roll:
 
Danas je u Ministarstvu prosvete oformljena Radna grupa za prevenciju i sprečavanje nasilja u sistemu obrazovanja i vaspitanja, saopštila je Unija SPRS, koju je predstavljala Jelena Tomić, koordinator Pravnog tima. Grupa je formirana na inicijativu ministra prosvete Branka Ružića, posle poslednjeg talasa nasilja u srpskim školama.

Pored predstavnika sindikata, Društva direktora i različitih ministarstava Vlade Srbije, grupu čine i stručnjaci iz oblasti psihologije i bezbednosti. Na današnjem sastanku razgovaralo se o promeni podzakonskih akata koji se bave nasiljem, zlostavljanjem i zanemarivanjem u ustanovama obrazovanja i vaspitanja. Napravljen je plan rada da bi pravilnici bili promenjeni do 20. decembra ove godine, što je zahtev samog ministra prosvete - saopštila je USPRS.

Unija SPRS je stava da se konkretno mora razgovarati o skraćenju procedura u vaspitno disciplinskom postupku, da ocena iz vladanja bude prihvaćena i kao ocena za neprolazak u sledeći razred, a pre svega za povratak psihologa, pedagoga, sekretara, logopeda u škole u punom kapacitetu i uvođenje socijalnih radnika i specijalnih pedagoga.

Ono na čemu insistiramo je bolja saradnja škola sa drugim relevantnim insititucijama iz socijalne i zdravstvene zaštite, koje bi školi pružile adekvatnu pomoć.

Sledeći sastanak će se održati nakon prikupljenih predloga, te vas ovom prilikom pozivamo da nam iste pošaljete na mejl kancelarije kancelarijausprs@gmail.com.

_107377083_blurrygetty.jpg


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/d...danja-zavrsen-sastanak-u-ministarstvu/cllsrgb
A kako duzmem studenta za časove iz vladanja za august?

Roditelji su trebali donesu 200€ ovoj što pala sa stolice i 500€ direktoru.

Sad gotovo, jbg...
 
Nije dovoljno. Necije vladanje ima dugotrajne psihicke ili fizicke posledice na pojedince. Minimum popravni dom ili nesto slicno.

Kao recimo ovaj decko od pre par dana. Ostao je bez slezine.

Još jedan slučaj vršnjačkog nasilja zabeležen je u Subotici. Juče popodne na odmoru između dva časa, trojica učenika osmog razreda Osnovne škole "Sonja Marinković" napala su vršnjaka iz drugog odeljenja osmog razreda.
Jedan od učesnika sukoba je oborio dečaka s leđa, a zbog nezgodnog pada 13-godišnjaku je u subotičkoj bolnici odstranjena slezina, piše RTS.
Posao se ne dobija zbog školovanja već zbog članske karte.
Gde su nestali onoliki mitingaši DS-a?
Eno ih prešli...
Takvi vaspitaju decu...
Kakva fajda od škole?

Ajd pošteno šta će ti fotosinteza kod privatnika?

Svi ste mi vi pošteni...
 
Danas je u Ministarstvu prosvete oformljena Radna grupa za prevenciju i sprečavanje nasilja u sistemu obrazovanja i vaspitanja, saopštila je Unija SPRS, koju je predstavljala Jelena Tomić, koordinator Pravnog tima. Grupa je formirana na inicijativu ministra prosvete Branka Ružića, posle poslednjeg talasa nasilja u srpskim školama.

Pored predstavnika sindikata, Društva direktora i različitih ministarstava Vlade Srbije, grupu čine i stručnjaci iz oblasti psihologije i bezbednosti. Na današnjem sastanku razgovaralo se o promeni podzakonskih akata koji se bave nasiljem, zlostavljanjem i zanemarivanjem u ustanovama obrazovanja i vaspitanja. Napravljen je plan rada da bi pravilnici bili promenjeni do 20. decembra ove godine, što je zahtev samog ministra prosvete - saopštila je USPRS.

Unija SPRS je stava da se konkretno mora razgovarati o skraćenju procedura u vaspitno disciplinskom postupku, da ocena iz vladanja bude prihvaćena i kao ocena za neprolazak u sledeći razred, a pre svega za povratak psihologa, pedagoga, sekretara, logopeda u škole u punom kapacitetu i uvođenje socijalnih radnika i specijalnih pedagoga.

Ono na čemu insistiramo je bolja saradnja škola sa drugim relevantnim insititucijama iz socijalne i zdravstvene zaštite, koje bi školi pružile adekvatnu pomoć.

Sledeći sastanak će se održati nakon prikupljenih predloga, te vas ovom prilikom pozivamo da nam iste pošaljete na mejl kancelarije kancelarijausprs@gmail.com.

_107377083_blurrygetty.jpg


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/d...danja-zavrsen-sastanak-u-ministarstvu/cllsrgb
ovakva vaspitana mera bila je mnogo davno u funkciji, i ne samo za nasilje učenika naspram profesora nego i iz opšteg vladanja , davala je ta jedinica iz vladanja itekako rezultate, trojka iz vladanja je bila problem a ne 1 , međutim drugi su bili to profesori i drugačije se gledalo na prosvetnu felu
ovo sad sveopšte stanje, u celom regionu je isto , u prosveti je otišli u tri lepe pzdmatrine
 
Posao se ne dobija zbog školovanja već zbog članske karte.
Gde su nestali onoliki mitingaši DS-a?
Eno ih prešli...
Takvi vaspitaju decu...
Kakva fajda od škole?

Ajd pošteno šta će ti fotosinteza kod privatnika?

Svi ste mi vi pošteni...
Kakve veze ima posao sa klincima u skoli? Ukoliko bi kazna za nasilje bila drugacija, tipa kopanje na njivama godinu dana ili sakupljanje smeca umesto skole, mozda bi bilo manje nasilja.
 
ma nek im plate privatnu osnovnu.... kada je lova u pitanju smiriće ih roditelji.
E to je karta na koju igraju neki krugovi pri vlasti.
Zato su i doneti nakaradni zakoni.

Kao Dom Zdravlja što su sjebali pa sad iako snimanje zuba traje delić sekunde "zauzeti termini do olimpijade u Francuskoj" a ako nisu zauzeti "pokvario se aparat"

Pa ajd plati privatnika...
 

Back
Top