Dizelka na 24h LeMana

sto cudjenje? 650 KS, preko 1100 Nm, "specijalan menjac"...dovoljno materijala da audi bude bar konkuretan ako ne i prvi. Ne treba zaboraviti da R8 ubija na Le Mansu vec godinama, tako da imaju i tu prednost pobednicke tehnologije.

Uostalom, Le Mans je ionako postao los i nikakav i takav je vec godinama jer ako je skrnava mazda mogla da pobedi '90 sa wankelom, moze i audi sa cekicarom.... :roll:
 
HEMI 426:
sto cudjenje? 650 KS, preko 1100 Nm, "specijalan menjac"...dovoljno materijala da audi bude bar konkuretan ako ne i prvi. Ne treba zaboraviti da R8 ubija na Le Mansu vec godinama, tako da imaju i tu prednost pobednicke tehnologije.

Uostalom, Le Mans je ionako postao los i nikakav i takav je vec godinama jer ako je skrnava mazda mogla da pobedi '90 sa wankelom, moze i audi sa cekicarom.... :roll:

Kad si vec pomenuo vankel zeleo bih da saznam nesto vise o tom tipu motora. Znam da mu je sistem potpuno drugaciji od ostalih motora "sus"(dizela, benzinaca i dvotaktasa), sa klasicnim cilindrima i radilicom.
 
Koliko god se trudili da teme usko usmerimo, što bi svakako bilo jako korisno za pretraživače, ne može da se desi a da neki lik ne pokvari stvar. Konkretno, tema je bio DIZEL! I kakve veze sada sa njim ima WANKEL?. A Wankela smo već imali, samo neke mrzi da traže. Sve što ne bude više imalo veze sa temom ću jednostavno da brišem.
 
jomini:
Lepo ti pričam jomini da se treba baviti i istorijom. Da si u "materiji" znao bi da su dizeli decenijama unazad obarali brzinske rekorde ( Peugeot, Opel...da ne nabrajam). Evo ti fotka Peugeot 404 dizela iz 1965!
untitled1jpg114lx.jpg
 
jomini:
Ti opet po starom...
Sad ću ja malo na tvoj način? Zašto je sad Audi tema kad Pežo već 40 godina zna znanje?
Zaboravi. Retoričko pitanje.
Pozdrav.
Pa sam si postavio pitanje otkud dizel Audi u Le Manu. Samo sam ti odgovorio da dizeli nisu nikakva novost na trkama. I usput da treba da se ozbiljnije baviš istorijom da se ne bi iščuđavao...
Pozdrav i tebi. I da si bio na proslavi godišnjice kluba Alfa Romeo, zaboravio bi trenutno Japance! :wink:
 
Espanol:
Pa sam si postavio pitanje otkud dizel Audi u Le Manu. Samo sam ti odgovorio da dizeli nisu nikakva novost na trkama. I usput da treba da se ozbiljnije baviš istorijom da se ne bi iščuđavao...
Pozdrav i tebi. I da si bio na proslavi godišnjice kluba Alfa Romeo, zaboravio bi trenutno Japance! :wink:
Dizeli nisu novost, već retkost na trkama. Nekako verujem da ima razloga za to.
Što se tiče proslave, čestitam godišnjicu svima. Među Alfama ima i dobrih automobila.
 
HEMI 426:
ako se dobro secam, 1999 ili 2000 je na 24h Ninburgringa pobedio BMW 3 ka dizel.....mrzi me sad da trazim ali bila je to tad velika stvar....
1998 posada Duez / Bovensiepen / Menzel / Stuck a auto je bio BMW E46 320d...Danas je konkurencija na 24h Nirburgringa mnogo jača pa ne bi imao šta da traži. Što se tiče Audija tu je 12h Sebringa u martu kao generalna proba da se vidi šta može na LeMans-u.
 

Back
Top