- Poruka
- 5.913
Колико су ти Немци напредни показује чињеница да им се Песма Евровизије не одржава ни у Берлину, ни у Минхену, ни у Хамбургу. Поред Дизелдорфа, велике догађаје могу да организују и у Франкфурту, Келну, Штутгарту, Дортмунду, Дрездену, Бремену, Хановеру... У Немачкој се ниједан град, чак ни село, не осећа као провинција, док је код нас цела држава провинција укључујући Београд, који се може назвати највећим селом у земљи а не градом. То је све зато што смо преузели руски централизовани систем где се све држи у два града. 99% људи у свету није чуло за Нижњи Новгород, а то је трећи по величини град у Русији. Слично је и са нама, кад ћемо ми нешто значајно одржати ван БГ и НС?
Ali prefrigano


