Dizel vs benzin

Screenshot_20210112-224539_Chrome.jpg
 
Dzaba igi kad u Srbiji Mercedes karavan ne mozes da prodas.
Kod nas je to smekerski auto i jednostavno mora biti limuzina.
Kod nas ima bukvalno 3 karavana na 200 limuzina.
Ma dobar je za ovde ....limuzinu je ovde tesko prodati ,obicno je muskarac koji nateze na Mecku ,Audija ili BMW a zena trazi prostor za kolica i odmor :) . Ovo je kompromis... znam da nije to za Srbiju niti bi ga nudio za izvoz ..
 
Ja volim karavane nisam ih volio pre ali od kad imam decu mngo su mi prakticniji .. otvorim gepek ubacim ne treba da razmisljas o prostoru .. milina .. nova E ova od 2017 je lep karavan ....ova i nije toliko ali je dobar auto kog mozes da prodas i sa 500k km..
 
Poslednja izmena:
Kako da ne!
Pa jel ti stvarno mislis da su oni tamo takvi debili kao kod nas pa da ne rade servise na vreme?
Ocigledno ti je DPF i u usima i ocima i carapama a o vozacim u inostranstvu mislis da su najveci papci na svetu i da ne odrzavaju kola.
A ko to moze tako da misli do neko neuk i neinformisan.
Pa svaki koji završi na otpadu u eu riknuo je dpfilter, trese zamajac ili je pred veliki servis ako nije pukao kaiš ili lanac.
To su osnovni parametri po kojima stranac odluči da kupi drugo vozilo tj nov auto.
E tu vi čekate sa labudicama i viljuškarima, sa kantom sone kiseline i jeftinom polir pastom :lol:
 
Zamena motora sa rukama je na tom passatu oko 4k € .. ljudi odrzavaji svoja auta ,kvalitetni servisi ,redovni zamena ulja ,kad nesto rikne ne voze dok se ne napravi i naravno da prelaze jako puno .. Rekao sam ti prevoznicima je najskuplje kad im auto stoji ako oni drze auta do 400k km to znaci da ona prelaze te kilometre bez nekih veci zajebacija.. To Koreja jos nije dostigla a trude se .. inace su digli km sa 250k na 350-400k km ..
Redovna zamena ulja je kljucna, naravno i ulja u menjacu kod automatika, difernecijal, ulje za kocnice. Ako se to odrzava onda ce taj pasat da traje jako dugo. Ja sam ga imao i jedino sto se za 4 godine pokvarilo je bila brava na zadnjim vratima, a presao je Bog te pita koliko. Meni se barem mnogo vise svidjao stari motor 2.5 nego ovi novi .
 
Pa svaki koji završi na otpadu u eu riknuo je dpfilter, trese zamajac ili je pred veliki servis ako nije pukao kaiš ili lanac.
To su osnovni parametri po kojima stranac odluči da kupi drugo vozilo tj nov auto.
E tu vi čekate sa labudicama i viljuškarima, sa kantom sone kiseline i jeftinom polir pastom :lol:
Ne mora. Dodje do sudara, slupa mu se zadnji deo i osiguranje ga proglasi za totalnu stetu.Tu moze da se uzme relativno nov motor ili menjac ali ima i rizika da je nesto osteceno unutra od udarca, pogotovo kod menjaca.
 
Normalno da preprodavce ne zanima dpf i zamajac to uopšte nije njihov već problem kupca koji treba da izvadi 1000 evra za popravku. Ako nasedne na priču može to da se nabudži, da se remontuje, stavi zamenski neplivajući - vrlo brzo mu pukne i radilica pa onda može da se slika.
 
Pa svaki koji završi na otpadu u eu riknuo je dpfilter, trese zamajac ili je pred veliki servis ako nije pukao kaiš ili lanac.
To su osnovni parametri po kojima stranac odluči da kupi drugo vozilo tj nov auto.
E tu vi čekate sa labudicama i viljuškarima, sa kantom sone kiseline i jeftinom polir pastom :lol:


haha bravo mario :lol:
 
Pa svaki koji završi na otpadu u eu riknuo je dpfilter, trese zamajac ili je pred veliki servis ako nije pukao kaiš ili lanac.
To su osnovni parametri po kojima stranac odluči da kupi drugo vozilo tj nov auto.
E tu vi čekate sa labudicama i viljuškarima, sa kantom sone kiseline i jeftinom polir pastom :lol:
Glupi ovi ljudi u Srbiji sto kupuju na licitacijama umesto da kupe na otpadu i poslusaju ovog strucnjaka maria.z:lol:
Stranac koji ima para vozi u proseku 150k km i kupuje novo ali mario bolje zna da se to vozi 400k km pa onda tera na otpad. NAzalost njegovu veoma se zaebao jer ta kola mogu da idu jos toliko i to se ne tera na otpad kao sto se moze videti po nekim primercima koje nam je igi192 okacio.
Uostalom imate strane oglase pa vidite i tamo primerke koji se prodaju sa 400-500k km i dalje su u funkciji i nisu im nikad menjani motori kako to neki papci zamisljaju tj zele da je tako ali nazalost njihovu -nije.
 
Igi kači samo dizel krš taksi vozila, specijalizovan je za folije, skida je laserskim pogledom :lol:
Danas baš sad se vraćam ono nešto smrdiiiii pogledam mercedes na semaforu, dimi razbija. Pogledam malo bolje ono ima čak dva auspuha i dimi ko blesav. I treba fa im naplaćuju trostruki poroz jer dime duplo!
 
Igi kači samo dizel krš taksi vozila, specijalizovan je za folije, skida je laserskim pogledom :lol:
Danas baš sad se vraćam ono nešto smrdiiiii pogledam mercedes na semaforu, dimi razbija. Pogledam malo bolje ono ima čak dva auspuha i dimi ko blesav. I treba fa im naplaćuju trostruki poroz jer dime duplo!
Pa sta znam sve ima svoje kad mi neko kaze imam mecku E sa 300k km meni je to sasvim ok ako je održavana kako treba a obicno jeste a kad mi neko kaze imam Hundai sa 250k km e to je vec puno km za to auto I to necu ni da gledam da je nzn ti kako održavan ... 😉
 
Videcemo na leto ... Ako zaista bude zakon primenjivan. Inace dizelasi ucestvuju sa 99% zagadjenja vazduha u gradovima
Ne brukaj se.
Normalno da preprodavce ne zanima dpf i zamajac to uopšte nije njihov već problem kupca koji treba da izvadi 1000 evra za popravku. Ako nasedne na priču može to da se nabudži, da se remontuje, stavi zamenski neplivajući - vrlo brzo mu pukne i radilica pa onda može da se slika.
To je za neki uslovno jeftiniji auto otprilike duplo manje. Ko hoće da vozi auto koje je novo bilo 50 000 evra neka računa i na veliki trošak.
 
I za passata mi je granica oko 220-230k ne zato sto ne moze vise vec zato sto ga niko nece sa 300k km... ,Opel ispod 200k itd .. Mecka je mecka njena granica je negde na 350k i moze lako da se proda..
 

Back
Top