Dizel vs benzin

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
205.660
Stara dilema uz nove uslove - benzinci su sve manji i manje troše, ali dobijaju delove koji su cenovno nepopularni kod dizela (Plivajući, turbina, ekvivalent DPF-u itd). Živimo u Srbiji, dakle nekakve zabrane dizelašima nisu ni u najavi, tako da su ovde uslovi ravnopravni.

Mobil bensin vs diesel.PNG
 
Benzinac, mala kubikaža, 79 ks, potrošnja otvoreno 4,5-5 litara a u gradu 5,5-6 litara. 4 cilindra 16 ventila znači neće se skoro raspasti kao ovi turbo trocilindraši.
Dizeli mnogo troši sem onih vw tdi 1.6 ili 1.3 mjt.
U suštini pogledaš kroz potrošnju i kilometražu šta ti treba.
A ovo generalizovanje mi je bezveze.
A koje su to nove skupe delove dobili danas benzinci? Mislio si na dizelaše valjda?
 
Benzinac, mala kubikaža, 79 ks, potrošnja otvoreno 4,5-5 litara a u gradu 5,5-6 litara. 4 cilindra 16 ventila znači neće se skoro raspasti kao ovi turbo trocilindraši.
Dizeli mnogo troši sem onih vw tdi 1.6 ili 1.3 mjt.
U suštini pogledaš kroz potrošnju i kilometražu šta ti treba.
A ovo generalizovanje mi je bezveze.
A koje su to nove skupe delove dobili danas benzinci? Mislio si na dizelaše valjda?
Ne, nego baš na benzince. Mnogi sad imaju turbine, direktno ubrizgavanje, plivajući zamajac, filter za spaljivanje čestica, pa onda razne sonde i senzore. Više ni Dačiju ne možeš dobiti bez toga.
 
Direktno ubrizgavanje vozim poslednjih 20 godina i nikakvi problemi. Turbinu sa mesinganim delovima na trocilindrašu to nebi uzeo ni da mi poklone. I potrošnja im je kao kadilak a tek onaj tvin air od punta troši ko tenk. Sve je to mafija smislila da izvaćari ljude. To crkavanje sondi i senzora sam vido jedino kod dačije i renoa. Verovatno je vezano za kvalitet proizvođača reklo bi se zar ne? Katalizator traje onoliko koliko održavaš motor. Znači menjaš svećice na vreme kako nebi riknula bobina i slično pa se onda ne zapuši katalizator itd. Sve je to uvezano sa redovnim održavanjem od čega naš narod beži ko đavo od krsta.
 
To što ti nisi imao problema ne znači da nisu i drugi. Generalno kad bih kupovao nova kola radije bih dizel jer se lakše vozi, a i manji nsu troškovi za gorivo. Ugradnju plina većina dilera ne dozvoljava, a i kod mnogih sad je problem. Kod polovnjaka je drugačije - dizeli mogu biti rizični, a tu je s druge strane lakše naći pogodan motor za plin.
 
Benzinac, mala kubikaža, 79 ks, potrošnja otvoreno 4,5-5 litara a u gradu 5,5-6 litara. 4 cilindra 16 ventila znači neće se skoro raspasti kao ovi turbo trocilindraši.
Dizeli mnogo troši sem onih vw tdi 1.6 ili 1.3 mjt.
U suštini pogledaš kroz potrošnju i kilometražu šta ti treba.
A ovo generalizovanje mi je bezveze.
A koje su to nove skupe delove dobili danas benzinci? Mislio si na dizelaše valjda?
Tebi je auto u zescem problemu, meni po gradu trosi isto kao tebi, na otvorenom ispod 3L. Proveri da li ti je neki točak blokirao ili ti je riknuo motor totalno.
 
pisem o polovnim

sto se novih tice razlika u ceni je priblizna ustedi, das odmah vise da bi se vozio jeftinije.
Pre neki dan sam prodao Alfu JTD koja je bila kod mene 7 punih godina, prešao sam sa njom oko 80k km uglavnom gradske vožnje. Sem potrošenih delova ništa pipnuo nisam. Inače na satu je pisalo preko 300.000 km.
 
A zavisi sta ko smatra pod ispravnim... Neko ide auto klapara a neko smatra kad je kao nov
Recimo upravljivost, sve dok je Alfa upravljivija od poptuno novog Hundaia trap ne diram. Ako do Crne Gora i nazad trosi ispod 5L sa punim autom, motor ne diram. Ako sa 100 km/h pustim volan i naglo zakocim a auto ostane u traci. ni kocnice ne diram. Eto ukratno.
 

Back
Top