Dizel vs benzin

Meni je ovaj Mondeo ok nzn sta je tu problem .. a i prodaje se dobro ..
Screenshot_20220212-220016_Chrome.jpg


U svakom slucaju je lepsi od bilo kog Hyndaia
 
Ne volim generalizovanje, dobar agregat je dobar agregat, trošio benzin ili dizel.
Imam drugara u fazonu benzin u krvi, ništa ispod 1.8 nije vozio, nikad sa plinom i nikad preko 1500 din goriva nije nasuo a on i žena rade za minimalac i odgajaju dvoje dece.
Bezbroj puta me je pitao da ih vozim negde uz izgovor da idem i ja jer i meni kao treba nešto.
To je meni suludo. Ok je da voliš tu vrstu goriva ali brate mili vozi auto bar 1.4 ako ništa slabije.
Moj lični izbor je dizel, jednostavno volim tu silu obrtnog momenta na malim obrtajima plus kad se razvrti turbina.
Ali gledam šta mi je najisplativije u narednih nekoliko godina.
Dok sam često putovao odgovarao mi je dizel, sad kad prelazim po dvadesetak km svaki drugi, treći dan planiram kupovinu nekog malog atmosferskog benzinca, do 1400 ccm maksimalno.
Sve u skladu sa potrebama.
 
Dizel nije za manje kilometraze i kratke voznje ,uvek cu birati benzinca .
Vozio sam i dizelase ali duze relacije ,itekako zna da se ulenji motor i zacepe filteri bas upravo zbog kratkih voznji.
Prava usteda gorva na dizelu se postize na duzim relacijama.
 
Plus kod dizelasa ulje je crno crno ….evo gledam kod mene na benzincu ulje i posle par hiljada km deluje sasvim ok .
Pretezno na plinu vozeno ,paljeno i na benzinu i na plinu ,nesto sam vozio i na benzinu ali manje
 
LIcno vozim dva benzinca,jedan od 45 i jedan od 165 konja,drugi sa kompresorom.
Problema sa motorima nemam,najveca stavka kod drugog je potrosnja,ostalih zezanja nemam.
Ko god kaze da mu auto ide kao metak a trosi 6 litara laze,bio to benzin ili dizel,u mom slucaju ovaj drugi koji ide kao metak trosi kao tenk,onaj manji trosi kao upaljac idealan za grad.Kad ga teram preko 110 i on trosi jer se motor muci da odrzava brzinu na tako malo snagu.
 
Ne volim generalizovanje, dobar agregat je dobar agregat, trošio benzin ili dizel.
Imam drugara u fazonu benzin u krvi, ništa ispod 1.8 nije vozio, nikad sa plinom i nikad preko 1500 din goriva nije nasuo a on i žena rade za minimalac i odgajaju dvoje dece.
Bezbroj puta me je pitao da ih vozim negde uz izgovor da idem i ja jer i meni kao treba nešto.
To je meni suludo. Ok je da voliš tu vrstu goriva ali brate mili vozi auto bar 1.4 ako ništa slabije.
Moj lični izbor je dizel, jednostavno volim tu silu obrtnog momenta na malim obrtajima plus kad se razvrti turbina.
Ali gledam šta mi je najisplativije u narednih nekoliko godina.
Dok sam često putovao odgovarao mi je dizel, sad kad prelazim po dvadesetak km svaki drugi, treći dan planiram kupovinu nekog malog atmosferskog benzinca, do 1400 ccm maksimalno.
Sve u skladu sa potrebama.
Zavisi,evo u mom slucaju vozim c200 kompresor,iz svakog stepena prenosa pri dodiru gasa imas osecaj kao da vozis dizel,zalepi za sediste,ne moras da saltas,ali zato trosi kao avion pri poletanju.
Najniza potrosnja po bordu koju sam ostvario bila je 6.7 pri prosecnoj brzini izmedju 80 i 90km/h bez obilazenja i naglih ubrzanja.
Svaki pritisak na papucicu ispod 13 ne pokazuje.
 
Zavisi,evo u mom slucaju vozim c200 kompresor,iz svakog stepena prenosa pri dodiru gasa imas osecaj kao da vozis dizel,zalepi za sediste,ne moras da saltas,ali zato trosi kao avion pri poletanju.
Najniza potrosnja po bordu koju sam ostvario bila je 6.7 pri prosecnoj brzini izmedju 80 i 90km/h bez obilazenja i naglih ubrzanja.
Svaki pritisak na papucicu ispod 13 ne pokazuje.
Uzeo sam kao poređenje neki prosek u mojoj okolini, dizelaši su od 1.5 do 2.0 (ovi 1.5, 1.6 su novije generacije), benzinci (atmosferski) do 1.6 maksimalno.
Retko vidim da neko vozi 1.8/2.0.
Ne sumnjam uopšte da kompresor dobro povlači ali meni i većini ta potrošnja nije isplativa.
Volim dizel zbog načina na koji se vozi, pri malim brzinama baratam samo kvačilom. Moj motor od 59 kw ide trećom na leru lagano.
Ali rado bih probao neki benzinac 2.0, 2.5, 3.0.
Vozio sam V8 5.8 i zadovoljstvo ne može da se poredi ni sa jednim dizelom. Ali.. Jako retka i skupa investicija.
Nadam se da razumeš šta pokušavam da kažem.
 
Naravno,pricamo iz ugla prosecnog vozaca i neko ko ima licne afinitete i prioritete.
Ja licno nikad nisam imao niti cu imati dizel iako sam vozio sluzbene dizelase i vozio se u jakim dizel masinama,jedan od jacih utisaka mi je bio bio Audi A6 biturbo koji je jeo asfalt,a nesto najbolje sto sam doziveo je voznja u Mercedesu SLR,doduse to se ne moze ni opisati ni porediti sa icim "normalnim".
To je ipak oko 620 konjskih snaga i druga dimenzija svega sto sam do tada iskusio
 
Baš pre neki dan me drugar provozao u tri nova auta što su kupili porodično, X5, X6, X7. Sva tri 2021. godina, 3.0 dizeli.
Onaj luksuz i šareniš unutra me ne interesuje ali moram priznati da za tu težinu idu odlično, pogotovo X7 koji je najteži. Snagu daje iz podruma.
Ali za mene druga dimenzija je Shelby GT500, bio je 2013/14. Ne znam iz kog razloga je dignut na mapi sa 662 na 702 ks. Najbolji osećaj sirove snage koji sam ikad iskusio.
Sad planiram da kupim neki mali benzinac do 1.4 da imam za švrćkanje po selu.
Dobra mi je i Astra ali već uveliko gazi preko pola miliona, vrlo lako može da me iznenadi pumpa ili dizne što je velika investicija za auto 2003. koji jedva vredi 2000e.
 
Plus kod dizelasa ulje je crno crno ….evo gledam kod mene na benzincu ulje i posle par hiljada km deluje sasvim ok .
Pretezno na plinu vozeno ,paljeno i na benzinu i na plinu ,nesto sam vozio i na benzinu ali manje
To pre svega zavisi u kakvom je stanju motor tj karike kod benzinca, koliko propuštaju kompresije na dole jer je tu jedino mesto gde motorno ulje ima kontakt sa izduvnim gasovima pa se prlja. Dobar motor i dobro ulje su žuti do 10.000 km. Preko toga gube svoje karakteristike i motor kreće da ga troškari.

Moj recept je odabrati dobro ulje viskoziteta srazmernog stanju motora pa čim krene da ga troškari planirati zamenu. Nov auto krene da ga troškari na 10-13.000 km a polovan na 6-7.000.

Dizeli imaju svi po pola miliona naročito ovi iz uvoza pa se i ulje brže uprdi i menja.
 

Do 90 posto čišći ispuh dizelaša: Jedna tvrtka miješa gorivo s – vodom!​

Druženje vode i goriva u rezervoaru vašeg vozila je kao rasprava dvojice političara s različitim svjetonazorima. Oni jednostavno ne idu zajedno, a to će osjetiti i motor. Slabije paljenje, nevoljka ubrzanja – samo su neki od simptoma vode u gorivu. No čini se da tehnologija pobjeđuje i najveće neprijatelje. Novo gorivo pod nazivom HydroDiesel+ spaja dizel i – vodu.
...
https://revijahak.hr/2022/05/03/do-90-posto-cisci-ispuh-dizelasa-jedna-tvrtka-mijesa-gorivo-s-vodom/

Eto rješenja za dizelaše! 😊
 
To pre svega zavisi u kakvom je stanju motor tj karike kod benzinca, koliko propuštaju kompresije na dole jer je tu jedino mesto gde motorno ulje ima kontakt sa izduvnim gasovima pa se prlja. Dobar motor i dobro ulje su žuti do 10.000 km. Preko toga gube svoje karakteristike i motor kreće da ga troškari.

Moj recept je odabrati dobro ulje viskoziteta srazmernog stanju motora pa čim krene da ga troškari planirati zamenu. Nov auto krene da ga troškari na 10-13.000 km a polovan na 6-7.000.

Dizeli imaju svi po pola miliona naročito ovi iz uvoza pa se i ulje brže uprdi i menja.
Kod dizela se uvek ulje brze zaprlja ,bukvalno crnilo ...cak je i dobro da ko kupi polovnog dizela ,sipa neko jeftinije ulje i vozi 200-300 km da procisti onaj garez ,pa tek onda da se sipa kvalitetno ulje.
 

Back
Top