Quantcast

Dizajn u Srbiji

mario80

Elita
Poruka
20.082
Ne znam ni kako da nazovem temu ali... Imamo i mi naše dizajnere koji nešto rade.. Kako to biva, niko ih ne hebe ni tri posto na ovim prostorima pa oni traže sreću negde u belom svetu... Evo baš skoro mi je zapalo za oko jedno idejno rešenje našeg dizajnera.

Sigurno imamo i mi nešto lepo da ponudimo:

mario80

Elita
Poruka
20.082
Svojevremeno sam imao u srednjoj skoli profesora koji je lupom gledao da nadje nešto da je izašlo na štampaču kako bi poništio rad. Znači fontovi slova koji su morali ručno da se napišu a mi smo štampali draft i posle prelazili olovkom ili rapidografom... Jezivo iskustvo jednog 60togodišnjaka koji nam je ispirao umove sa kojekakvim rajspederima, qrcima i palcima do poslednjeg daha :lol:

Na akademiji sam gledao profesore koji nisu znali engleski jezik a kamoli da izgovore program u kome je radjeno :lol:

A najcrnje mi je bilo što sam bio oštećen na diplomskom jer nisam hteo da donesem TO što je on video u 3D maxu da sam napravio :hahaha: Sve se tako brzo izdešavalo da sam ja tek kroz par meseci skapirao problem.
Jad i beda i mislim da je danas ista situacija :rumenko:

Sva vrata su zatvorena novom dizajnu u Srbiji i savetujem mladima da traze srecu samo preko. Postoje strani sajtovi kao shrto je frilenser sa berzama poslova ali i tu treba biti jako mudar i organizovan.

Poslednja izmena:

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
ja sam u arhitektonskoj imala biologiju ( :eek: ), informatika nam se sastojala od zezalica na racunaru "tim 011" ( :rotf: ), na geodeziji nismo nikad videli kako izgledaju aparati ali smo morali da ucimo kako se montiraju i kako rade...
propast cime uce generacije buducih dizajnera i arhitekata. da ne spominjem to, da starije kolege jednom u 3-4 godine obidju milanski sajam namestaja, prekopiraju sve sto se kopirati da, te onda to plasiraju na domacem trzistu narednih par godina.
vise puta sam spominjala klasican stan u beogradu 2010 : braon-bez su najzastupljenije boje, obavezan kamen na zidu i na tom kamenu je plazma, namestaj je strogih ravnih linija, eventualno se negde ubacuju tapete i tako...
ja sam jos uvek optimista, valjda ce i nasi postati malo otvoreniji za neobican i jedinstven dizajn... cekam :lol:

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
jos samo da dodam, na tom pomenutom milanskom sajmu namestaja, mladi dizajneri imaju izlozbe u dve hale... eto koliko vode racuna o mladima...
ovi nasi po nekad, na beogradskom sajmu, imaju jedan stand, negde kod stepenica...

brizna mama

Primećen član
Poruka
509
Da li su ove stolice sa sajma namestaja koji su radili đaci iz šumarske škole? Namešaj im je bio fantastičan - interesantan, moderan, praktičan i rađen od kojekakvog otpada i recikliranog materijala. Da, bili su smešteni na 10kvadrata iza nekog velikog stuba i nečijeg štanda.
Da li znate možda nekog ko bi tkao po narudžbi?

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.