Divljanje na Pravoslavnom groblju u Tenji kod Osijeka- poruka srbima da se sele iz hr

gost 191696

Elita
Poruka
16.691
Vandali srušili 13 nadgrobnih spomenika, a pet ih uništili
- Posljednji put smo imali oštećene nadgrobne spomenike na Židovskom groblju, no većih problema imamo s krađama nego s uništavanjem, ali i na to teško možemo reagirati zato što brinemo o 20 groblja na osječkom području - istaknuo je Lamza
Trinaest nadgrobnih spomenika srušeno je na Pravoslavnom groblju u osječkom prigradskom naselju Tenja.

Šteta se procjenjuje

Kako je izvijestila Policijska uprava osječko-baranjska, nepoznati su vandali u utorak između ponoći i 15.50 sati izvalili trinaest spomenika od kojih je pet uništeno.

- Štetu na groblju dojavila nam je jedna sumještanka koja je vidjela oštećene spomenike. Obavili smo očevid te nastavljamo potragu za vandalima - kazao nam je glasnogovornik PU osječko-baranjske Marko Ćaleta.

Kolika je materijalna šteta, nemoguće je procijeniti, kažu u osječkoj policiji. Naime, radi se o spomenicima koji su postavljeni na grobovima osoba koje su preminule još 60-ih, 70-ih i 80-ih godina prošlog stoljeća.

Uništene spomenike jučer je obišao i direktor gradskog poduzeća Ukop Davor Lamza.

- Srušeni su spomenici uz stazu duboko u groblju. Uglavnom se radi o spomenicima osoba koje su davno preminule pa materijalna šteta nije toliko velika, nego je sam čin za svaku osudu - kazao nam je Davor Lamza.

Ukop brinu lopovi

Dodaje kako su ovakve situacije rijetke te da na ovom groblju prije nije bilo uništavanja spomenika.

- Posljednji put smo imali oštećene nadgrobne spomenike na Židovskom groblju, no većih problema imamo s krađama nego s uništavanjem, ali i na to teško možemo reagirati zato što brinemo o 20 groblja na osječkom području - istaknuo je Lamza.

Na Židovskom je groblju, podsjetimo, krajem travnja uništeno i oštećeno 12 nadgrobnih spomenika, a kome su oni smetali, dosad nije otkriveno.
plus lazu da nije bilo vise incidenata jer prota kaze da su i prosle godine rusili
http://cro.time.mk/read/380ac2cee9/dc8a660661/index.html
 
Aj sad malo bez zayebancije.

Gledao sam na vijestima to i baš mi bilo čudno kako nitko jučer nije otvorio temu.

Incident je za svaki osudu, naravno.

Ekipa Nova TV tamo na groblju je intervjuirala 4-5 osoba koje posjećuju groblje i mogu reći da sam se ugodno iznenadio kako ni jedna od njih nije u prvi plan stavila nacionalizam, nego gledaju na incident kao na vandalizam.

Moje osobno mišljenje je da je to djelo nekih mladaca koji su utripovali neke gluposti sebi u glavu.

Nema sumnje da ćeih policija naći i procesuirati.
 
Aj sad malo bez zayebancije.

Gledao sam na vijestima to i baš mi bilo čudno kako nitko jučer nije otvorio temu.

Incident je za svaki osudu, naravno.

Ekipa Nova TV tamo na groblju je intervjuirala 4-5 osoba koje posjećuju groblje i mogu reći da sam se ugodno iznenadio kako ni jedna od njih nije u prvi plan stavila nacionalizam, nego gledaju na incident kao na vandalizam.

Moje osobno mišljenje je da je to djelo nekih mladaca koji su utripovali neke gluposti sebi u glavu.

Nema sumnje da ćeih policija naći i procesuirati.

i ja gledao i odslusao protu , kaze da je zalosno jer se ponavlja i dzaba policija- uvjek prijava zavrsi sa "pocinilac N.N". tako da sumnjam da ce ovaj put biti drugacije;)
 

Back
Top