Diskriminacija neozenjenih i neudatih osoba

To je subjektivni osecaj, nikad nisam cula da neko diskriminise neozenjene i neudate
pre diskriminisu udate i ozenjene jos ako imaju sitnu decicu ihahaj.
Nije diskriminacija ako ti neko kaze da ne mozes sve sama i da ti treba emotivni partner..
..verovatno vidi da ti nije dobro tako samoj pa pokusava da ti pomogne, da ti da vetar u ledja..
Covek moze da bude sve ali odsustvo drustva ga polako ubija..i to vide svi oko tebe samo ti ne vidis, prosto je to tako..
ja jesam na putovanja ako si sam pitanje uopce oce li te primit
u kafanu u restoran kad vidu djecicu s tetke surnjaje pasenozi odma obljecu oko njih zbog potencijalni ceh koji ce ostavit
kad vide jednoga okrecu glave.....
 
Ako boli boli svejedno, pričali ili ćutali o tome. Ja sam bila zahvalna svojim drugaricama kad je kod nas bila frka što su normalno nastavile da se ponašaju i što me nisu tretirale drugačije. Ja sam to shvatila kao veru u moje mentale kapacitete, da mogu da se nosim sa tim jer smo otvorene po mnogim pitanjima.
Žmu se ljutio kad odu, mislio je da treba da zaobilaze teme oko dece da me poštede. Meni je to bilo samo stvaranje tabua, kao tempirane bombe.
prvo pocnu diskriminisat tebe sto si prvi u drustvo dobio djete a poslje kad se one izporadjaju na sva usta naglasavaju svoj status
 
Ako boli boli svejedno, pričali ili ćutali o tome. Ja sam bila zahvalna svojim drugaricama kad je kod nas bila frka što su normalno nastavile da se ponašaju i što me nisu tretirale drugačije. Ja sam to shvatila kao veru u moje mentale kapacitete, da mogu da se nosim sa tim jer smo otvorene po mnogim pitanjima.
Žmu se ljutio kad odu, mislio je da treba da zaobilaze teme oko dece da me poštede. Meni je to bilo samo stvaranje tabua, kao tempirane bombe.
Ok to sve..ali stalno me pitaju gdje ti je djete?Ja na to odgovorim da imam djete,vodila bi ga pored sebe.
 
[QUjesam čula,ali to rade primitivne osiTE="LBarbara, post: 39331150, member: 108353"]
To je subjektivni osecaj, nikad nisam cula da neko diskriminise neozenjene i neudate
pre diskriminisu udate i ozenjene jos ako imaju sitnu decicu ihahaj.
Nije diskriminacija ako ti neko kaze da ne mozes sve sama i da ti treba emotivni partner..
..verovatno vidi da ti nije dobro tako samoj pa pokusava da ti pomogne, da ti da vetar u ledja..
Covek moze da bude sve ali odsustvo drustva ga polako ubija..i to vide svi oko tebe samo ti ne vidis, prosto je to tako..
[/QUOTE]
Ja jesam čula,ali to rade primitivne osobe.U tom smislu koliko ima godina,a još nije udata
 
[QUjesam čula,ali to rade primitivne osiTE="LBarbara, post: 39331150, member: 108353"]
To je subjektivni osecaj, nikad nisam cula da neko diskriminise neozenjene i neudate
pre diskriminisu udate i ozenjene jos ako imaju sitnu decicu ihahaj.
Nije diskriminacija ako ti neko kaze da ne mozes sve sama i da ti treba emotivni partner..
..verovatno vidi da ti nije dobro tako samoj pa pokusava da ti pomogne, da ti da vetar u ledja..
Covek moze da bude sve ali odsustvo drustva ga polako ubija..i to vide svi oko tebe samo ti ne vidis, prosto je to tako..
Ja jesam čula,ali to rade primitivne osobe.U tom smislu koliko ima godina,a još nije udata
[/QUOTE]
pa 25 ti je bio rok u prosli vijek za prestarelu djevojku sad ti je valjda 40 ako ne i koju plus
 
Možda se to djete neće rano udat..a možda nikako
kad god se udalo s 45 ako ga porodis baba ce mu bit nepoznanicom a da ne spominjem pradjede i te arhaizme
recimo moje djete upozna svoji praroditelji sto smatram privilegijom
[/QUOTE]
Moja mama je rodila u 41..ja sam tada imala 16..djete je reklo ovako:ona je moja mama,pokazujući na mene.Ti si stara da mi budes mama,misleći na majku.
 
kad god se udalo s 45 ako ga porodis baba ce mu bit nepoznanicom a da ne spominjem pradjede i te arhaizme
recimo moje djete upozna svoji praroditelji sto smatram privilegijom
Moja mama je rodila u 41..ja sam tada imala 16..djete je reklo ovako:ona je moja mama,pokazujući na mene.Ti si stara da mi budes mama,misleći na majku.
[/QUOTE]
pa naravno prirodna reakcija
 
Dodala bih još, a apropo ostalih diskriminatorskih tema koje su lančano otvarane, mame posvećene porodici ne treba da se upoređuju sa karijeristkinjama, niti obrnuto. Oni koji su imali loše uslove sa onima koji su imali sve. Mi nismo isti. Svako je za ponešto zakinut. Treba da funkcionišemo kao zajednica. Sve je moguće uz dobru organizaciju i trud. ;)



ne prdi malena. tvoje 'mame posvecene porodici' su gurnute na marginu i smatraju se primitivkama koje sluze za podsmeh i prezir zbog olosha poput tebe
 
Zasto je to tako?Da li je to tako samo kod nas ili i u svijetu?
Primijeticete mozda da ako covjek napuni izvjesne godine...a to pocinje polako vec od dvadeset pete,da pocinju prvo pritisci roditelja,sitna podbadanja rodbine i kolega,a zatim i otvoreno izrugivanje i vrijedjanje onih koji nisu u braku.
Poseban oblik ove diskriminacije su i ljudi bez djece.
Bez obzira koliko vi bili pametni,posteni,iskreni i krasile vas sve najbolje osobine,nikada necete dovoljno "valjati".Da ne pricam da ce vama uvijek sve biti "lako",da ce vas smatrati probiracem koji nadje "otirac",da ce vas svaki cas pitati "sta ima novo",iako je ocigledno da bi se to "novo" znalo vec da ga ima.
I jos more ostalih prebacivanja.Sva vasa sposobnost u bilo cemu,i svo vase dobro srce i dusa ce biti nebitni.
Osim mozda za sazaljevanje.
A tek ona recenica "udaj se samo jedan dan,pa se razvedi",kao da ce ta formalnost nesto sustinski promijeniti.Poznajem u svojoj okolini neudatih i neozenjenih,a malo "starijih" i primjecujem da su oni skoro svi kao ljudi,po dobroti,karakteru,poslovnim uspjesima iznad prosjeka.A uvijek su u porodici,drustvu izvrgnuti ruglu samo zato sto su sami.A njima samima to toliko ne smeta,koliko ove cinjenice sto napisah prethodno.
Ja u porodici imam jednu tetku koja se nije nikad udavala,a pri tom je bila vesela,vedra,brinula se o svoj djeci "okolo",jednom rijecju nesebicna.
Tu njenu osobinu niko nikad nije pomenuo,uvijek se o njoj pricalo kao "neudatoj" i to u rangu ratnog zlocinca.Takodje,moji jedni prijatelji bez djece vise nisu mogli da trpe taj pritisak i odselili su se odavde.
Mnogi su otisli iz ove sredine bas iz tog razloga,pa se pitam da li je tako i u inostranstvu gdje su ljudi dosli cak i do istopolnih vjencanja ili je tako samo kod nas?
Ma kako se vi drzali one devize"pustio bih ja njih,ali oni nece mene."
Не знам како је у иностранству, осим у Немачкој. Тамо се сматра веома непристојним ако се постављају уопште та питања, да не причам да глагол ''морати'' малтене, користе искључиво у првом лицу једнине, кад је реч о животним изборима.
Мени је о овом проблему причала добра другарица пре 10-ак година. Она је тад била у неким касним 30-тим, неудата, без деце.
А ја, до тад, то нисам примећивала. Логично, и ја сам тад била 10 година млађа па и нисам била у циљној групи дотичних душебрижника.

Шта знам, мислим да већина тих људи који себи дају за право да постављају та питања, коментаришу и жале дотичу особу и ако им то није тражила, спадају у категорију неостварених у неком смислу па им је направљена породица нека врста успеха који ''они имају, а тај неко нема''. И онда тако себе теше за неостварене амбиције, или се просто хране туђом несрећом (за неког та ситуација и јесте несрећа, а за неког свестан избор).
Друга категорија су сигурно они забринути који свој страх од самоће преливају на околину.
Трећи су они који породицу виде заиста као врховну вредност па желе ту врсту среће и другима.
Четврти...
Пети...
Колико је разлога код оних који нису засновали породицу, толико је мотива међу онима који ''нападају''. :)

У сваком случају, породица и деца су лична ствар и сматрам непристојним сваког ко се дрзне да држи лекције на ту тему.
 
Dete mora da se nauči da stoji u redu i poštuje druge ... ako to ne nauči sutra ćemo imati beskrupulozne likove koji ne da neće doneti nekome dobro, već ni sebi
Uostalom sedi u kolicima, baba ili deda od 80+ možda jedva stoje ..

Koja je korist ako rodiš i vaspitaš osobu koja će drugima zagorčavati život. Ako nisi sposoban ostaviti kvalitetno potomstvo, onda ni nemoj i nije dužno društvo da se prilagođava pravilima nečijeg deteta, već da se dete uči da razume pravila društva
Квалитетно потомство...хмм...знаш како, комбинације су свакакве.
Чињеница је , прво, да и неквалитетни, лоши људи, имају децу. Па она народна да ивер не пада далеко од кладе.
Друго, и супер људи добију свакакву децу.
Васпитање ту игра само донекле улогу. А база је ипак генетика.
 
ako pricamo o nekoj diskriminaciji koja je u vezi sa imanjem/nemanjem dece i porodice, onda se kao najupecatljivija svakako izdvaja diskriminacija zena koje su se posvetile deci i porodici. i to posebno i uglavnom od strane zena.

takve zene su kao sto rekoh prezrene izlozene podsmehu, ili kako je to nase novopridoslo feminazzi nedonosche nesvesno priznalo - 'zakinute' i 'imale lose uslove'.

pa tako dolazimo do nemilih scena tipa malog chichka koji mora da izmislja da ima karijeru da je forumske zene ne bi smatrale manje vrednom, zatucanom itd zato sto se (kako tako) okrenula porodici.
 
i mismo bili mala deca, i nama je tesko bilo da stojimo u redu (jos se sa hemiskom radila matematika a ne na bar kod) pa opet smo se ponasali pristojno bez da nas je neko olesio od batina.
a ovi roditelji sa shit decom koriste kao izgovor da je dete "nervozno"
Па и јесте им дете нервозно, јер су и они сами нервозни.
Деца су антене.
Људи и добијају децу по принципу ''треба да се има'', а онда кад схвате која је то одговорност, обавеза и брига, креће хистерија.
 

Back
Top