Diskriminacija neozenjenih i neudatih osoba

Све више истраживања показује да је више до навика које наслеђујемо/ усвајамо од родитеља него до самих гена.
Мада ја чврсто верујем да се човек роди као добар или (ређе) лош (и по себе и по друге) и ту се суштински не може много утицати.
 
ako pricamo o nekoj diskriminaciji koja je u vezi sa imanjem/nemanjem dece i porodice, onda se kao najupecatljivija svakako izdvaja diskriminacija zena koje su se posvetile deci i porodici. i to posebno i uglavnom od strane zena.

takve zene su kao sto rekoh prezrene izlozene podsmehu, ili kako je to nase novopridoslo feminazzi nedonosche nesvesno priznalo - 'zakinute' i 'imale lose uslove'.

pa tako dolazimo do nemilih scena tipa malog chichka koji mora da izmislja da ima karijeru da je forumske zene ne bi smatrale manje vrednom, zatucanom itd zato sto se (kako tako) okrenula porodici.
Тај феномен јесте присутан код нас, али у свету није.
Мислим да сам већ писала о томе, људи не могу да поверују да је у УСА скоро 70% жена домаћица, у Немачкој око 55% жена су домаћице...у развијеним друштвима, жена домаћица има озбиљну улогу. Што је сасвим логично.
Гологузија не може себи да приушти тај луксуз јер и жена мора да ради, с обзиром да мушкарац сам не може да заради за целу породицу.
 
Све више истраживања показује да је више до навика које наслеђујемо/ усвајамо од родитеља него до самих гена.
Мада ја чврсто верујем да се човек роди као добар или (ређе) лош (и по себе и по друге) и ту се суштински не може много утицати.
Не знам за та истраживања. :) У медицини је све јасније да су гени управо база за све.
Генетика као наука је одјездила јако далеко.
Чак су изоловали ген мржње миша код мачке. Као један баналан пример шта је све генетика.
Данас знамо за многе психичке болести како се наслеђују, просто, биохемизам мозга подлеже наслеђу.
Карактерно наслеђе....темперамент....гомила урођених ствари које више не могу, него што могу да се мењају.
 
Тај феномен јесте присутан код нас, али у свету није.
Мислим да сам већ писала о томе, људи не могу да поверују да је у УСА скоро 70% жена домаћица, у Немачкој око 55% жена су домаћице...у развијеним друштвима, жена домаћица има озбиљну улогу. Што је сасвим логично.
Гологузија не може себи да приушти тај луксуз јер и жена мора да ради, с обзиром да мушкарац сам не може да заради за целу породицу.



pa ne znam bas koliko nije prisutan u svetu ali sigurno je da kod nas svaki trend zadobije jos grotesknije crte. nesto poput onoga kad srpski zakonodavac pokusa da kopira zapadnoevropske pa usled svoje akutne krezubosti donese alanfordovske zakone.
 
Тај феномен јесте присутан код нас, али у свету није.
Мислим да сам већ писала о томе, људи не могу да поверују да је у УСА скоро 70% жена домаћица, у Немачкој око 55% жена су домаћице...у развијеним друштвима, жена домаћица има озбиљну улогу. Што је сасвим логично.
Гологузија не може себи да приушти тај луксуз јер и жена мора да ради, с обзиром да мушкарац сам не може да заради за целу породицу.

Taj trend se i u tim zemljama menja ..razlog - nema ekonomske racunice...
 
Pa nema je...jos zene poblentave kuci s decom, muz se isvaslerise, onda se razvedu, zena ga finansijski iscedi skroz i onda se baci u svaleraciju i zivi novi zivot, jer eto, deca su vec velika i malo bi da vrati muzu... :lol:

Mada, migranti s juga ce sve to resiti ako ne spale evropu pre..
Bice jeftina radna sila, dok ce ostali izigravati intelektualce...
 
Taj trend se i u tim zemljama menja ..razlog - nema ekonomske racunice...
Шта знам...кад је моја сестра дошла на идеју да роди треће дете, уз идеју да остане доживотно домаћица, мој зет се ухватио за главу и извриштао се како ''нећуууу трећееее детететете''. :lol: А стварно су могли финансијски да живе само од његове плате, с тим што би сестра као жена с троје деце (Немачка) имала и месечну апанажу од града, што је имала и као мајка двоје деце и вртић, наравно, јер жена и ако је домаћица треба да има и време за себе....и тако...што је супер кад живишу некој нормалној држави. :lol:
 
ako pricamo o nekoj diskriminaciji koja je u vezi sa imanjem/nemanjem dece i porodice, onda se kao najupecatljivija svakako izdvaja diskriminacija zena koje su se posvetile deci i porodici. i to posebno i uglavnom od strane zena.

takve zene su kao sto rekoh prezrene izlozene podsmehu, ili kako je to nase novopridoslo feminazzi nedonosche nesvesno priznalo - 'zakinute' i 'imale lose uslove'.

pa tako dolazimo do nemilih scena tipa malog chichka koji mora da izmislja da ima karijeru da je forumske zene ne bi smatrale manje vrednom, zatucanom itd zato sto se (kako tako) okrenula porodici.
Može li bez uvreda? Ne znam šta se manijačiš. Niti sam ja Naci u bilo kom smislu, niti me plašiš, niti sam okorela feministinja. Ne znam u čemu je tvoj problem.
Niko se ne podsmeva domaćicama, samo ukoliko muž ne zarađuje dovoljno za decu, ona će sama brže bolje da iznalazi posao.
Međutim, postoje žene koje nikako ne bi volele da zavise od muža ili bilo koga. I ne moraju. To je pojenta. Kao i to da se očevi bave roditeljstvom.
Ne znam gde si ras'o i čega si se sve nagledao, ali smanji taj ton i ponašaj se.
 
Шведска је душу дала за то. Зато и хрле највише тамо.
Код Немаца, три пута одбијеш посао који ти нуде са бироа, поздрави се са социјалом.
Da... oni hrle u Švedsku zbog socijale, dok se Šveđani kao okoreli ksenofobi sele u Ameriku.Ali zbog klime retko ko tamo ostane, pa se na kraju dosele u Nemačku.
 
Па и јесте им дете нервозно, јер су и они сами нервозни.
Деца су антене.
Људи и добијају децу по принципу ''треба да се има'', а онда кад схвате која је то одговорност, обавеза и брига, креће хистерија.
"dete ne moze da bude nervozno, samo razmazeno" babin citat :)
 
"dete ne moze da bude nervozno, samo razmazeno" babin citat :)
Što ne bi moglo biti nervozno? Što su deca izuzeta?
Još mala deca kod kojih racio tek počinje da se razvija i koja sebi ne mogu da objasne većinu stvari koje odrasli uzimaju zdravo za gotovo. Pa ona su sva od osećanja satkana. Tek treba da nauče da regulišu osećanja.
Još jedna u nizu predrasuda...
 

Back
Top