Disciplina vs. Haos

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
Ne mogu, ne mogu! Mrzim disciplinu! Necu da rano ustajem, hocu da dilejisem do 5 ujutru (mislim, jos uvek to mogu sebi da dozvolim :razz: )! Ne mogu da funkcionisem po nekakvoj satnici!
Najbolja sam kad sam u haosu! Onda sve uradim najbolje!
A kako vi? Kod nekog je obrnuto! :smile:

Ja samo da objavim, ZBOGOM DISCIPLINO, ne vracam ti se vise nikad jaaaaaa! :lol:

ps. opet sam propusila, sramota! :|
 
ej, divlja...a sta si do sad uspela da uradis?
jesi zavrsila fax? jel radis? imas li ti uopste neku profesiju?

ne bih ni ja da ti kvarim raspolozenje, ali za zenu preko trideset, bez posla, profesije, zavrsenog faxa - haos je sasvim normalna pojava...
 
a što se pušenja tiče

moj tata je prestao pre 25 godina.. bio je ono što kažu strastven pušač.
posle operacije srca a u tom trenutku već 20 godina nije pušio, lekar ga je pitao da li je bio pušač...
da, ali kako vi to znate?
vide se tragovi na srcu,rekao je lekar.
 
Za one sto su promasili temu: znaci u pitanju je "straight life", kao ne pusim, bavim se sportom intezivno, ne jedem nezdravu hranu, lezem u krevet u 22h itd. Na tu vrstu discipline se misli. :-)))
Meni licno to ubija inspiraciju i energiju.
Konkretno ranije odlazenje u krevet i odvikavanje od cigareta. :-)
Sad cu ponovo da pusim, dok mi se ne ogadi, pa cu ponovo da se ubedjujem da to treba ostaviti. :roll:
 
Ako se govori o pusenju cigara...treba samo da vidite nasta moj cale lici...pusio je preko 30 godina i odma prestao kad mu se desilio,nije mu bilo tesko.Ja u zivotu nisam zapalio cigaru.
Kod mene vlada disciplina skoro svuda...sem u satnici spavanja koja je poremecena...i naravno u glavi gde je potpun haos.
 
ih pa necemo valjda temu samo s osvrtom na pu.shenje..
ja ne pushiim ali : kod mene gosti pi.zde jer je sve na svom mestu...takodje imam neke ormarice koji su u katastrofalnom lomu..garderober ponekad takodje.
delimicni materijalni haos me opusta..pravi mi ravnotezu sa poslovnom disciplinom...i moralnom naravno :wink:
 
Evo necemo, samo jos ovo moram da posvetim svim pusacima! :lol:



"Ne razumem kako neko moze da ne pusi, - on se takoreci lisava onog sto je najbolje u zivotu, a svakako sasvim izvanrednog zadovoljstva! Cim se probudim raduje me sto cu preko dana moci da pusim, i dok jedem imam istu misao, sta vise mogu reci da ja upravo samo zato jedem da bih mogao da pusim, iako time, naravno, malo preterujem. Ali dan bez duvana, to bi za mene bio vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otuzan dan, i kad bih izjutra sebi morao da kazem: danas nema pusenja- cini mi se da ne bih imao hrabrosti da ustanem, veruj mi da bih ostao u postelji. Vidis, kad covek ima cigaru koja dobro gori- dabogme ne sme da bude probusena, ili da rdjavo vuce, to je u najvecoj meri neprijatno- hocu da kazem: kad covek ima dobru cigaru, onda je prosto zabrinut, ne moze mu se bukvalno nista dogoditi. To je upravo isto tako kao kad covek lezi na morskoj obali, onda on prosto lezi kraj mora i ne treba mu nista vise, zar ne, ni rad ni zabava...Hvala bogu, pusi se po celom svetu, to zadovoljstvo, koliko znam, nigde nije nepoznato, pa ma kuda udes bacio coveka. Cak i istrazivaci polarnih oblasti bogato se snabdeju duvanom za svoj naporan put, i to mi se uvek svidjalo kad sam citao. Jer coveku moze da ide vrlo rdjavo,- pretpostavljam da sam ja u nekom bednom stanju, ali dok bih imao cigaretu, sve bih izdrzao, to znam; ona bi mi pomogla da sve savladam."


(Hans Kastorp, Carobni breg)

Amin! :razz:
 
Ajde, ajde...nisi iskrena, to nije stvar discipline, niti inspiracije ..nego junackoga karaktera. :D
Ja ostavila '98 i kraj. Nikada se pre toga nisam pro***avala kako cu prestati, pa ponovo pocinjala.Tako je i bilo, kada sam resila -> nisam vise zapalila.
Ili pusi ili nemoj, zayebi to 'ocu-necu prenemaganje...krajnje dobronameran savet ( nemoj pogresno da me shvatis ! ) ex konzumenta i lekara. :D
Pozdrav
 
meni se svidja ideja urednog zivota.
ali naravno ne mogu bas sve da postujem
spavam dovoljno,to je dobro za lepotu
jedem raznoliko ali s nekim stvarima preterujem ali od petka me prati nutricionista da se skinem s nekih namirnica
ne pusim vec 4 god i srecna sam
ne pijem preterano,desi mi se ali to je zanemarljivo
o drogama necu ni da pricam,posebno od kad imam dete
sport radim 6 meseci godisnje,jer me sve smori pravim cesto pauze,trenutno sam u sportskoj fazi
e ne idem dovoljno u prirodu,gledam previse u ekran...
i ja sam imala ovu divljinu fazu(ocu da preterujem),al kad sam bila klinka :lol:
 
divlja u srcu:
Evo necemo, samo jos ovo moram da posvetim svim pusacima! :lol:



"Ne razumem kako neko moze da ne pusi, - on se takoreci lisava onog sto je najbolje u zivotu, a svakako sasvim izvanrednog zadovoljstva! Cim se probudim raduje me sto cu preko dana moci da pusim, i dok jedem imam istu misao, sta vise mogu reci da ja upravo samo zato jedem da bih mogao da pusim, iako time, naravno, malo preterujem. Ali dan bez duvana, to bi za mene bio vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otuzan dan, i kad bih izjutra sebi morao da kazem: danas nema pusenja- cini mi se da ne bih imao hrabrosti da ustanem, veruj mi da bih ostao u postelji. Vidis, kad covek ima cigaru koja dobro gori- dabogme ne sme da bude probusena, ili da rdjavo vuce, to je u najvecoj meri neprijatno- hocu da kazem: kad covek ima dobru cigaru, onda je prosto zabrinut, ne moze mu se bukvalno nista dogoditi. To je upravo isto tako kao kad covek lezi na morskoj obali, onda on prosto lezi kraj mora i ne treba mu nista vise, zar ne, ni rad ni zabava...Hvala bogu, pusi se po celom svetu, to zadovoljstvo, koliko znam, nigde nije nepoznato, pa ma kuda udes bacio coveka. Cak i istrazivaci polarnih oblasti bogato se snabdeju duvanom za svoj naporan put, i to mi se uvek svidjalo kad sam citao. Jer coveku moze da ide vrlo rdjavo,- pretpostavljam da sam ja u nekom bednom stanju, ali dok bih imao cigaretu, sve bih izdrzao, to znam; ona bi mi pomogla da sve savladam."


(Hans Kastorp, Carobni breg)

Amin! :razz:
Kad ti iseku rupu u obrazu,pa je zapuse mesom sa ramena,onda se javi da citiras ovakve anegdote.
 
Mene naj, najvise nervira kada bivsi pusaci pocnu da kenjaju kako je pu-senje stetno. Narocito oni koji su prestali pre 2 dana. :roll: Ovo pisem jer su dve devojke sa kojima se druzim na faksu prestale da puse pre mesec dana pa meni sada drze govore razuma i raznih sranja. :roll: Odjednom su prosvetljene i sve znaju o raznim bolestima. ****** kao da studiraju medicinu a ne turizam. :roll: Neka me puste vise na miru, znam ja sve to i sama, cigarete su mi trenutno jedino zadovoljnstvo u zivotu i prestacu kada ja budem htela. :lol:
Ovo nema nikakve veze sa temom ali morala sam, sada ce manje da me nerviraju. :lol:
 
chokolada:
Mene naj, najvise nervira kada bivsi pusaci pocnu da kenjaju kako je pu-senje stetno. Narocito oni koji su prestali pre 2 dana. :roll: Ovo pisem jer su dve devojke sa kojima se druzim na faksu prestale da puse pre mesec dana pa meni sada drze govore razuma i raznih sranja. :roll: Odjednom su prosvetljene i sve znaju o raznim bolestima. ****** kao da studiraju medicinu a ne turizam. :roll: Neka me puste vise na miru, znam ja sve to i sama, cigarete su mi trenutno jedino zadovoljnstvo u zivotu i prestacu kada ja budem htela. :lol:
Ovo nema nikakve veze sa temom ali morala sam, sada ce manje da me nerviraju. :lol:
ma ne kaki,jedino zadovoljstvo u zivotu :p
i da znas da je stetno :p :p :p
 
Rano ustajanje je nešto na šta sam navikla od kada radim. I idem u krevet oko pola 11, inače ne bih mogla da se probudim ujutru, a još manje da izdržim radni dan. :D

Ostala preterivanja? Pojma nemam, meni je veća fora da se uteram u red. Teže je biti odrastao nego infantilan.
A meni sumanuto da budem infantilna u 34 godini... :D
 

Back
Top