Direktorka škole ne dozvoljava popove i tamjan za Svetog Savu u školi

Isprali su mozak i vernicima za nekog izmisljenog lika koga zovu bog pa eto nije standard kao za vreme Titove vladavine.
U Titovo vreme smo imali mir, pare, letovaje, zimovanje, avione, kamione, sve.....a sta imamo sad ?
Da se molimo bogu :lol:

Кредите...(не само материјалне, већ и духовне)
 
Rado bih bila profesorka u to vreme .

Да, али ми јесмо изгубили културни рат 70-тих : субкултуром, поп/мас-културом, холивудизацијом, секс/дрога/рокенрол конзумеризмом, кокаколе, шопинга у Трсту, пице&виршле на наранџастим киосцима на сваком ћошку урб.СФРЈ, дивљања и туча навијача, да личимо на енг.хулигане итд...све је то било на кредит...све је то наплаћено...

--
Ово је књига о свима нама који припадамо генерацији коју је изневерио Запад, који смо одрастали маштајући о западној музици, филму и уметности, а болно отрежњење доживели под бомбама 1999. године.

Запад и окупација, нова књига Игора Ивановића, могла би да буде манифест једног поколења које је најбоље године провело у магли.

А5 формат, тврд повез, 200 страна

1675276893893.png
 
Да, али ми јесмо изгубили културни рат 70-тих : субкултуром, поп/мас-културом, холивудизацијом, секс/дрога/рокенрол конзумеризмом, кокаколе, шопинга у Трсту, пице&виршле на наранџастим киосцима на сваком ћошку урб.СФРЈ, дивљања и туча навијача, да личимо на енг.хулигане итд...све је то било на кредит...све је то наплаћено...

--
Ово је књига о свима нама који припадамо генерацији коју је изневерио Запад, који смо одрастали маштајући о западној музици, филму и уметности, а болно отрежњење доживели под бомбама 1999. године.

Запад и окупација, нова књига Игора Ивановића, могла би да буде манифест једног поколења које је најбоље године провело у магли.

А5 формат, тврд повез, 200 страна

Pogledajte prilog 1291579
Kada neko živi u takvom zatvorenom društvu,naravno da smo pohrlili zapadu , i svemu što dolazi sa zapada. Obilo nam se o glavu, na žalost. I sad sam u dilemi, šta smo mogli uraditi da do toga ne dođe , nemam rešenja, tok se morao odvijati .
 
Kada neko živi u takvom zatvorenom društvu,naravno da smo pohrlili zapadu , i svemu što dolazi sa zapada. Obilo nam se o glavu, na žalost. I sad sam u dilemi, šta smo mogli uraditi da do toga ne dođe , nemam rešenja, tok se morao odvijati .

То је био програм прогресивизма.

Вршиоци моћи из Коминтерне, Политбироа и ЦК, нису били културни, па су наметали субкултуру и постмодерну као прогрес
 
Нема одавно реципроцитета и мере..

Дозвољава се да цивилно друштво са свим НВО и корпорационозмом меша се у државу у друштво у СПЦ, а обрнуто не може...

Зато је морал и способност у паду у цивилном друштву...
 
Kada neko živi u takvom zatvorenom društvu,naravno da smo pohrlili zapadu , i svemu što dolazi sa zapada. Obilo nam se o glavu, na žalost. I sad sam u dilemi, šta smo mogli uraditi da do toga ne dođe , nemam rešenja, tok se morao odvijati .

Тако је!

Огромна је то сила...која је ударила

Тишина ће то поправити...
 
Да, али ми јесмо изгубили културни рат 70-тих : субкултуром, поп/мас-културом, холивудизацијом, секс/дрога/рокенрол конзумеризмом, кокаколе, шопинга у Трсту, пице&виршле на наранџастим киосцима на сваком ћошку урб.СФРЈ, дивљања и туча навијача, да личимо на енг.хулигане итд...све је то било на кредит...све је то наплаћено...

--
Ово је књига о свима нама који припадамо генерацији коју је изневерио Запад, који смо одрастали маштајући о западној музици, филму и уметности, а болно отрежњење доживели под бомбама 1999. године.

Запад и окупација, нова књига Игора Ивановића, могла би да буде манифест једног поколења које је најбоље године провело у магли.

А5 формат, тврд повез, 200 страна

Pogledajte prilog 1291579
Mozda je tebe izneverio.... Mene je izneverila moja vlast, sistem, domaci lopovi i nerazvijeno drustvo...O zapadu nisam sanjao, niti sanjam snove da bih se razocarao,ali i dalje postujem razvijena drustva ciji je razvoj trajao desetinama vekova i razumem njihovo stanoviste...
Ja ne mogu da poprimim ovaj nacionalizam koji se danas omladini(koja je da budem iskren i sama zeljna toga) natura, meni to nije blisko,jesam odrastao u kokakola socijalizmu, slusajuci americku muziku i gledajuci americke crtane filmove i filmove...I da, to sam ja i toga se ne odricem....
 
Poslednja izmena:

Back
Top