Direktorka škole ne dozvoljava popove i tamjan za Svetog Savu u školi

Okej je, pretpostavljam da su u tom selu 99% (ili 100%) pravoslavci.

U nekoj multietnickoj sredini bi ipak trebalo izdici skolsku slavu iznad verskih obreda jedne religije.
Zašto? Šta time narušavamo ? Ako poštujemo i ostale verske grupacije i priznajemo pravo na njihove verske obrede ?
 
Slažem se sa tobom, ali suština ti promiče. Da dodam i politici nije mesto u školi, ni nepotizmu, ni nasilju.. a mi se bavimo verskim obredima ,koji nikoga ne ugrožavaju u tolikoj meri.
Bavimo se i nasiljem, i politikom, ali na drugim temama :)

Skola je za svu decu, i svoj deci bi trebalo (koliko god je to u mogucnosti) obezbediti da se slicno osecaju. To je jedini razlog zasto, IMMO, verskim obredima nije mesto u skoli, osim na samoj verskoj nastavi. Ali nikako im nije mesto na proslavama koje su za celu skolu, i svu decu u toj skoli.
 
Skola je za svu decu, i svoj deci bi trebalo (koliko god je to u mogucnosti) obezbediti da se slicno osecaju. To je jedini razlog zasto, IMMO, verskim obredima nije mesto u skoli, osim na samoj verskoj nastavi. Ali nikako im nije mesto na proslavama koje su za celu skolu, i svu decu u toj skoli.
Naturaju veru indirektno
 
To, to, segragacija. Sve koji nisu pravoslavci u posebna odeljenja.

Не, него ће да забране Српски језик као предмет, да се неки Египћанин или Немац не би осећали посебно ако случајно иду у школу у Србији.
 
Не, него ће да забране Српски језик као предмет, да се неки Египћанин или Немац не би осећали посебно ако случајно иду у школу у Србији.
Hahahahaha.... ajde, nemoj mi te nacionalisticke fore, molim te. Ispadas smesan i neozbiljan.
 
Nisu fore, već ti rekao da u zemlji Srbiji je normalno da se radi po planu i programu zemlje Srbije. Zašto smo nacionalisti ako poštujemo svoju zemlju kakva god da je?

Covek opravdava svoju saglasnost sa segragacijom (nije je negirao, nego je opravdava, obrati paznju na moje pitanje i njegov odgovor) nepostojecom pretnjom da mu se ukine srpski jezik!!!

To su nacionalisticke fore i fazoni, na koje vise ne padaju ni mala deca.

Ako hoces da postujes svoju zemlju, postuj njen Ustav. Evo, jos jednom clan 1 Ustava R. Srbije:

"Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima."
 
Covek opravdava svoju saglasnost sa segragacijom (nije je negirao, nego je opravdava, obrati paznju na moje pitanje i njegov odgovor) nepostojecom pretnjom da mu se ukine srpski jezik!!!

To su nacionalisticke fore i fazoni, na koje vise ne padaju ni mala deca.

Ako hoces da postujes svoju zemlju, postuj njen Ustav. Evo, jos jednom clan 1 Ustava R. Srbije:

"Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima."
Dao ti je primer, nije postavio kao pretnju. Ovo je nešto što učimo decu od 2.razreda OŠ, samim tim, odlično znam šta su prava građana Srbije. Ako manjine imaju sva prava, zašto ja, kao pripadnik većinskog naroda, odnosno, države ne bih imala ista ta prava , da poštujem svoje verske obrede u skladu sa postojećim zakonom o državnim i verskim praznicima ?
 
Poslednja izmena:
Covek opravdava svoju saglasnost sa segragacijom (nije je negirao, nego je opravdava, obrati paznju na moje pitanje i njegov odgovor) nepostojecom pretnjom da mu se ukine srpski jezik!!!

To su nacionalisticke fore i fazoni, na koje vise ne padaju ni mala deca.

Ako hoces da postujes svoju zemlju, postuj njen Ustav. Evo, jos jednom clan 1 Ustava R. Srbije:

"Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima."
Sooory Frederick. Sutra se obeležava Sveti Sava ne građansko lice Rastko Nemanjić. Pravoslavni svetac, zaštitnik škola i obrazovanja.

Kad se u Hrvatskoj obeležavaju crkveni praznici u školama svi moraju prisustvovati. Čak i deca Vlaja i komunjaraz:mrgreen:
 
Dao ti je primer, nije postavio kao pretnju. Ovo je nešto što učimo decu od 2 razreda OŠ, samim tim, odlično znam šta su prava građana Srbije. Ako manjine imaju sva prava, zašto ja, kao pripadnik većinskog naroda, odnosno, države ne bih imala ista ta prava , da poštujem svoje verske obrede u skladu sa postojećim zakonom o državnim i verskim praznicima ?

To nije primer, to je nepostojeca stvar, dok je upraznjavanje religijskih obreda u skoli postojeca stvar. To ne moze da se poredi.
I niko ti ne brani da sprovodis verske obrede, ali skola, jednostavno, nije mesto za to u normalnom drustvu.
Ali okej, svako ima pravo na misljenje.

I opet, nije ovaj moderator negirao moje pitanje o segragaciji, a pokazao je jasno da jeste za segragaciju svih koji nisu Srbi.
Kako se to, beze, zove, koja je ono rec?
Mislim, napisao bih je ovde, ali me stalno opominju za to :D

Povlacim se iz ove besmislene rasprave.
 
To nije primer, to je nepostojeca stvar, dok je upraznjavanje religijskih obreda u skoli postojeca stvar. To ne moze da se poredi.
I niko ti ne brani da sprovodis verske obrede, ali skola, jednostavno, nije mesto za to u normalnom drustvu.
Ali okej, svako ima pravo na misljenje.

I opet, nije ovaj moderator negirao moje pitanje o segragaciji, a pokazao je jasno da jeste za segragaciju svih koji nisu Srbi.
Kako se to, beze, zove, koja je ono rec?
Mislim, napisao bih je ovde, ali me stalno opominju za to :D

Povlacim se iz ove besmislene rasprave.
Preuveličavaš . Samo je postavio logično pitanje da li pripadnici drugih naroda u Srbiji treba da imaju veća prava od Srba.
 

Back
Top