Quantcast

Директно објашњење проблематике Корона вируса, заједно са статистиком

Bili The Kid

Elita
Poruka
15.788
Ja se izvinjavam, samo kratko pitanje. Da li neko zna nekoga ko zna nekoga (predugacak niz ponavljanja) da mu je neko umro od Korona virusa?
Posto je tolika panika kao da ljudi padaju mrtvi po ulicama.
Hvala u napred na odgovoru.
Slušao sam naše i strane stručnjake i kažu da to padanje nema veze sa coronom.

Vagabond83

Početnik
Poruka
45
Slušao sam naše i strane stručnjake i kažu da to padanje nema veze sa coronom.
Nisam rekao da padaju, nego da je takvo opste haoticno stanje ''kao da ljudi mrtvi padaju po ulicama''. Pa zato pitam da li je licno od toliko mrtvih neko koga neko poznaje ili bar da znaju nekoga ko zna nekoga da je cuo da je neko umro. Znam za statistike, dostupne su svima. Samo da li su to sve slucajevi korone ili je neko umro od raka npr a usput je bio zarazen koronom itd. Nasao sam podatak da je prosle godine (2019) bilo 38 smrtnih slucajeva kod nas od sezonskog gripa i 120.000 zarazenih za nedelju dana i nije bilo ni 5% ovakvog nereda. Znaci sta je po sredi? Zasto U Rusiji koja se granici sa Kinom a pritom ima 150 miliona stanovnika nema haosa? Ima nekih odgovora o svemu ovome sto sam pitao?

Bili The Kid

Elita
Poruka
15.788
- Mi ovaj virus dosta dobro poznajemo, jako je sličan tom tzv. virusu šišmiša. Prvi put kod SARS-a u Kini je bilo neobično i to se prvi put pojavilo. Sad se već zna da ako treći ili četvrti dan teško dišete, verovatno imate koronu, peti dan ide upala pluća. Ako ste došli do petog dana i nemate upalu pluća, nemate koronu. Sedmi dan prehlada prolazi i onda sigurno znate da nemate koronu. Ovaj virus sadrži neke fragmente koji deluju kao da je ubačen nekakav gen u viruse, čak je i objavljen i rad, koji je odmah povučen. I sad kreću razne teorije zavere, kod tih teorija zavere je najgore što su one uvek verovatne, ali mi to nećemo znati ovaj put, da li je veštački ili nije

Vagabond83

Početnik
Poruka
45
- Mi ovaj virus dosta dobro poznajemo, jako je sličan tom tzv. virusu šišmiša. Prvi put kod SARS-a u Kini je bilo neobično i to se prvi put pojavilo. Sad se već zna da ako treći ili četvrti dan teško dišete, verovatno imate koronu, peti dan ide upala pluća. Ako ste došli do petog dana i nemate upalu pluća, nemate koronu. Sedmi dan prehlada prolazi i onda sigurno znate da nemate koronu. Ovaj virus sadrži neke fragmente koji deluju kao da je ubačen nekakav gen u viruse, čak je i objavljen i rad, koji je odmah povučen. I sad kreću razne teorije zavere, kod tih teorija zavere je najgore što su one uvek verovatne, ali mi to nećemo znati ovaj put, da li je veštački ili nije
pa vidi.... kazu da je nastao tako sto je kinez pojeo zmiju ili sismisa i preneo na sebe. E sad zamisli koliko miliona njih jedu zmije i sismise hiljadu godina u nazad i bas sad se to desi. U to moze da veruje samo petogodisnjak ili neko slicne mentalnosti... izvinjavam se ako sam uvredio nekoga...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.595
Ja se izvinjavam, samo kratko pitanje. Da li neko zna nekoga ko zna nekoga (predugacak niz ponavljanja) da mu je neko umro od Korona virusa?
Posto je tolika panika kao da ljudi padaju mrtvi po ulicama.
Hvala u napred na odgovoru.
Posto u Srbiji nije jos niko umro, onda ne znamo, a pozeljno je i da ne saznajemo.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.595
pa vidi.... kazu da je nastao tako sto je kinez pojeo zmiju ili sismisa i preneo na sebe. E sad zamisli koliko miliona njih jedu zmije i sismise hiljadu godina u nazad i bas sad se to desi. U to moze da veruje samo petogodisnjak ili neko slicne mentalnosti... izvinjavam se ako sam uvredio nekoga...
Ali kod Kineza ovo nije prvi put tako da ta prica sigurno pije vodu.

krinka5

Veoma poznat
Poruka
13.330
Nema smisla, a ni efekta stavljati te video zapise jer to niko i ne gleda narocito ako traje duze od 3 minuta.

Naucnici celog sveta ubrzano rade dobijanju kakvog takvog leka, ovo bi bila jedna od mogucnosti
neke brze vakcine dok se ne osmisli, testira i ne proizvede orava vakcina.

Američki naučnici imaju rešenje za lečenje koronavirusa
A. J. 16. marta 2020. 14:59
Američki naučnici imaju rešenje za lečenje koronavirusa
Foto: Tanjug/AP Photo/John Minchillo

Podeli
Američki naučnici su predložili da se u lečenju novog koronavirusa iskoriste antitela iz krvi onih pacijenata koji su već bili zaraženi KOVID-19 i uspešno se izlečili, rezultat je istraživanja objavljenog u listu „The Journal of Clinical Investigation”.

Metod se zasniva na serumu koji sadrži virusna antitela dobijena iz krvi pacijenata, koji su se već izlečili od novog koronavirusa.
Prema mišljenju naučnika, ovaj metod imunoterapije se može uvesti vrlo brzo, bez čekanja na razvoj toliko očekivane vakcine.
„Razvoj ove varijante ne zahteva istraživanja niti razvoj. On se može primeniti već za nekoliko nedelja, s obzirom na to da se zasniva na standardnoj praksi korišćenja banke krvi”, zaključak je jednog od autora istraživanja, imunologa Artura Kasadevala.
Takozvani metod pasivne terapije antitelima o kom pišu autori istraživanja – naučnici-medicinski stručnjaci iz Škole za javno zdravlje pri Univerzitetu „Džonsa Hopkinsa” u Baltimoru, bio je razvijen još 1890-ih godina i imao je široku primenu u 20. veku kada se koristio u borbi protiv morbila, dečije paralize, zauški i gripa.

Istraživači smatraju da ovaj metod pomaže i danas.
Privremena zaštita od koronavirusa
Ovaj serum nije kompletna vakcina i ne može 100-procentno da zaštiti od zaraze, ali će njeno uvođenje obezbediti privremenu zaštitu, omogućiti usporeno širenje virusa SARS-CoV-2 i, samim tim, dobiće se na vremenu za stvaranje kompletne vakcine, smatraju naučnici.
Prema statističkim podacima Univerziteta „Džonsa Hopkinsa”, trenutno je već više od 77.000 ljudi izlečeno od KOVID-19, a u njihovoj krvi će se tokom nekoliko meseci, pa možda čak i godina sačuvati antitela za ovaj patogen.
Prema rečima naučnika, za početak lečenja je potrebno da oni koji su ozdravili od koronavirusa daju svoju krv odmah nakon potvrde o potpunom izlečenju. U toj fazi serum krvi sadržaće maksimalnu količinu prirodnih antitela potrebnih za borbu protiv virusa SARS-CoV-2.
Serum se može iskoristiti za ljude iz rizične grupe – neinficirane članove porodice inficiranog pacijenta ili za jačanje imuniteta medicinskih radnika, koji se nalaze u zoni delovanja patogena.
Naučnici ističu da je sličan pristup već bio isproban kao jedno od sredstava eksternog odgovora u slučaju dva prethodna tipa koronavirusa — SARS1 (atipična pneumonija) i MERS (bliskoistočnog respiratornog sindroma). Takođe, postoje i nepotvrđene informacije da se slična terapija već primenjuje u Kini.
Istovremeno, u članku se navodi da jedna velika japanska farmaceutska kompanija razmatra mogućnost razvoja preparata na osnovu antitela u cilju privremene prevencije koronovarusa.
Pandemija koronavirusa
Podsetimo, Svetska zdravstvena organizacija objavila je 11. marta epidemiju novog koronavirusa KOVID-19 za pandemiju.
U više od 140 zemalja sveta do sada je zaraženo više od 169 hiljada ljudi, oko 77 hiljada je ozdravilo, a preko 6.500 osoba je umrlo.
U Evropi je na prvom mestu po broju zaraženih Italija: tamo je registrovano više od 24.000 zaraženih, dok je 1.809 osoba umrlo.
(Sputnjik)
Kinezi su ovo već primenili u Vuhanu i kažu da daje pozitivne rezultate mada nije lek.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.