Dionisovi stepenici- da li je stvarno toliko dobra?

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.974
Luka Di Fulvio.
Od njega skoro po drugi put pročitah "Banda snova" oko 600 stranica za 2 dana, eto koliko je dobra. Baš drži pažnju.

Posle toga sam čitao stoicizam, Seneku i M. Aurelija pa mi sad treba opet neki roman.
Čuo sam za "Dionisove stepenike" i čak mi je u ruci bila ta knjiga pre par godina- nisam je uzeo samo zato što je jedna gospođa do mene rekla da je knjiga odlična (znači ne uzimam ono što je većini "dobro")

Ima li neko da je čitao "Dionisove stepenike"?

nisam je uzeo samo zato što je jedna gospođa do mene rekla da je knjiga odlična (znači ne uzimam ono što je većini "dobro")
U prezentu je.
Što tako razmišljaš čak i sad kada bi i dalje to čitao?

Jedna žena nije većina.
Jel te taj elitizam čini mnogo srećnijim? :lol:

P.S. ovo je dobronamjerna kritika.
P.P.S. stoiste čita mnogo ljudi

Izvinjavam se, nisam dobro postavio pitanje.

Da je ta žena razmišljala da li da uzme Hesea ili Poa- poslušao bih njen savet. :D

Ne zato što mislim o sebi da sam nešto iznad bilo koga, jednostavno nisu nam ista interesovanja (ne sećam se tačno, poenta je- ona se dvoumila između Danijele Stil i Mirjam) ajde molim te da sad ne ispadne da vređam one koji čitaju gorepomenute.

Shvataš li da mi nisi odgovorila na pitanje, već si me etiketirala i da apsolutno nisam dužan da ti se pravdam? Ipak jesam, radi mira :D

Samo da dodam, etiketirala te nisam. Sam si sebe. Pročitaj u zagradi šta si napisao.

Izvinuh se jer nije pristojno kritikovati nekog koga ne znaš. Ali ne bih se izvinula da sam to malo blaže napisala, a trebala sam jer te ne znam.
Malo je bilo grublje, a ne znam koliko si osjetljiv itd. Računala sam da ćeš onaj P.S. shvatiti, i da se nećeš uvrijediti.
A prepostavke sa nepoznatima ne funkcionišu.
Zato se ja izvinuh.

A po tvojoj poruci procjenih da ćeš shvatiti grešku i ispraviti, i nisam pogroješila, ispravio si. Možda onda i nije za izvinjavanje?

Ali imam dvojbu:
Da li je na forumu moralno nekome ukazati na neko pogrešno razmišljanje?

Kontam da jeste ako se to čini pristojno, sa uvažavanjem i konsteuktivno.
Na konto toga se pozivam.

Možda je moja greška samo što sam zaboravila reći da ne znam odgovor.
Mene lično više interesuje kako razmišljam, nego poznavanje nekih činjenica. Zato tome pridajem glavni fokus

Poslednja izmena:
Luka Di Fulvio.
Od njega skoro po drugi put pročitah "Banda snova" oko 600 stranica za 2 dana, eto koliko je dobra. Baš drži pažnju.

Posle toga sam čitao stoicizam, Seneku i M. Aurelija pa mi sad treba opet neki roman.
Čuo sam za "Dionisove stepenike" i čak mi je u ruci bila ta knjiga pre par godina- nisam je uzeo samo zato što je jedna gospođa do mene rekla da je knjiga odlična (znači ne uzimam ono što je većini "dobro")

Ima li neko da je čitao "Dionisove stepenike"?
Da li ces je onda procitati i ako je vecina nas ovde preporuci i kaze da je knjiga dobra?
Meni mozda "ne lezi" period u kojoj se radnja desava ,mozda nekada hoce,sada trenutno ne.

Da li ces je onda procitati i ako je vecina nas ovde preporuci i kaze da je knjiga dobra?
Hoću. Zato sam i pitao forum. Polazim od pretpostavke da su na svakom potforumu ljudi koji znaju o toj tematici više nego drugi.
Meni mozda "ne lezi" period u kojoj se radnja desava ,mozda nekada hoce,sada trenutno ne.
Ok, hvala, ne znam kako da objasnim, dok sam čitao sadržaj nešto je tu i meni zasmetalo, iako je i "Banda snova" u periodu prohibicije, ta njegova mi je baš "legla".

Je l' čitao neko "Bandu snova", čisto poređenja radi - u suštini ako neko takav naleti, pošto je od istog pisca?
Sad se i sam sebi čudim što sam navalio na mišljenje o ovoj knjizi, pa nije komplet od 8 knjiga po 1000 strana :lol: Pročitaću, fazon je u tome što nisam našao ni u biblioteci ni u 2-3 knjižare, pa pitam vredi li cimanja, prosto knjige nema.

Back