Dinkicev recept spasio Island!!!

Island ima trista hiljada stanovnika, kome je ta mracna i hladna vukoyebina uopste zanimljiva?
Usput, Island nije nikada ni bio u EU niti je valuta bila evro.
Sto ne gurnu Norvesku ili Svajcarsku u duznicko ropstvo?z:D

Island su zayebali sami Islandjani, pametni momci koji su napravili silne holdinge siro0m sveta, kupovali akcije svojih banaka, uzimali kerdite,
a onda se cela kula od karata srusila. Znaci, sami su sebe zayebali, a oni to i znaju, nikoga ne okrivljuju za svoju katastrofu.
Danas se ti isti nekada cuveni brokeri zaista bave ribolovom preko vikenda.

nisu oni sentimentalni doci ce i svedska i norveska na red ali ce i oni skinuti neoliberalnu ludacku kosulju nisu to banana drzave koje moze da zahebava ko hoce

Dink je samo zatvorio banke koje su u minusu.

Da ne bismo došli u situaciju da nemaju da nam vrate štednju.

nisu bile u minusu + vratili bi stednju

- - - - - - - - - -

Iznosili su pare u dzakovima, i davali pare Arapima i ostalim domacim i svetskim hohstaplerima.

bili smo pod sankcijama a morali su placati naftu, lekove, sta god onima koji su nam je i pored sankcija davali

Daću vam primer kako se bankarski sektor razvijao.

Sve do 2008. godine, osiguranje devizne štednje je iznosilo 3.000 evra.

A onda je Cvetković to povećao na 50.000 evra.

U Evropi je standard da osiguranje iznosi 100.000 evra.

To ukratko znači da je najgora situacija u anti-zapadnim sredinama (SRJ, Rusija), a najbolja situacija je u slobodnom svetu (EU, SAD).

nisam ja ruski oligarh da mi propadne stednja u zapadnim bankama a i ove strane banke koje je dinkic pootvarao nisu ispostave tih zapadnih zajednicko im je samo ime ...kad isisaju novac samo kljuc u bravu nikakve obaveze prema stedisama nemaju
Da ali, imaš Agenciju za osiguranje depozita.

Zato ipak treba da se zahvališ G17 i MMF što su obezbedili tako solidan sistem

nisam ja ruski oligarh da mi propadne stednja u zapadnim bankama a i ove strane banke koje je dinkic pootvarao nisu ispostave tih zapadnih zajednicko im je samo ime ...kad isisaju novac samo kljuc u bravu nikakve obaveze prema stedisama nemaju

I koliko puta se to desilo u Srbiji sa stranim, a koliko puta sa domacim bankama?

Mislim to- kljuc u bravu i pojebati stedise?

Pazi, Grci su ti koji su odrali Nemce.

Naime, godinama su troškarili 800 evra mesečno, iako su realno zarađivali 400.

Onda kad su se nauživali, dobili su spasonosne pare od Švaba.

ma nemoj zemlja koja samo od turizma moze da zivi bogovski u dugovima do guse ....uvalili im nemci podmornice a sad bi da im konfiskuju ostrva isplatila im se saradnja sa nato-om a sad kao jadni nemci gurnuce ih nato u rat sa rusima ...more ko ih sisa nije ni nato mutav

- - - - - - - - - -

I koliko puta se to desilo u Srbiji sa stranim, a koliko puta sa domacim bankama?

Mislim to- kljuc u bravu i pojebati stedise?

oces ti to da kazes da smo mi banana drzava koja ni svoju banku ne moze da ima

Island je odbio da spase domace banke. Citaj sta covek kaze. Odbio zahteve stranih vlada da se ponasa komunjarski, kao vas Obama, ili vas levicar Cavez.

Исланд је национализовао власништво тих такозваних страних банки. А пре тога су уништили сопствене банке да би довели стране. Кад су видели где то све води једноставно су протерали ММФ и стране банка а њихово власништво и имовину запленили.

Него мене чуди једна друга чињеница. Зар ти заиста милиш да туђа рука може свраб да чеше ?

Poslednja izmena:
Исланд је национализовао власништво тих такозваних страних банки. А пре тога су уништили сопствене банке да би довели стране. Кад су видели где то све води једноставно су протерали ММФ и стране банка а њихово власништво и имовину запленили.

Него мене чуди једна друга чињеница. Зар ти заиста милиш да туђа рука може свраб да чеше ?

Hajde da ne pogodis jedno, ili drugo, nego ti bre nisi pogodio ni jedno ni drugo. Niti su te banke koje su propale bile strane, niti ih je Island nacionalizovao. Sada imaju strane banke.

Jbte Duhvs, poceo si da lizes rakiju kao onaj Milan Gruzanin.

- - - - - - - - - -

Наравно да је то наш новац, а Борка је убијена када је почела да прича о томе.

CIA snajka, CIA. z:shock:

Када се будемо ослобађали од окупације требамо да применимо Исландски модел, од протеривања ММФ и страних банака, до прихватања Директне Демократије. Верујем да они тамо своје Камије пошаљу на пецање или лов на фоке када нешто озбиљно требају да ураде.

Back