Dinkic priznao prevaru: Zbog Tadica sam obecao 1000. eura

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Beograd -- Ministar ekonomije Mlađan Dinkić kaže da je građanima obećao 1.000 evra od besplatnih akcija da bi Tadić pobedio na izborima 2008. protiv Tome Nikolića.




"Kasnije analize su pokazale da bukvalno tih 100.000 glasova, za koliko je pobedio u drugom krugu, dobrim delom potiču od zajedničkog obećanja, koje sam ja preuzeo lično na sebe, o besplatnim akcijama. Znači, preuzeo sam na sebe obećanje, a preusmerio svu političku korist Tadiću", kaže Dinkić.

Dinkić objašnjava i da je obećanje dao jer je verovao u njega iako je bilo politički neoprezno, ali se bojao da bi za Srbiju bilo mnogo gore da Nikolić pobedi.

"Priznajem da sam krajem 2007, kada sam pisao to pismo građanima, bio svestan rizika u koji ulazim. S jedne strane, bio sam potpuno uveren da je moguće dobiti 1.000 evra za besplatne akcije, jer se radi o najvrednijim srpskim preduzećima, ali nisam predvideo svetsku finansijsku krizu, koja je urušila akcije svih kompanija u svetu. Takođe, nisam ni slutio da će NIS biti maltene poklonjen i da će tu propasti deo vrednosti preduzeća. Uostalom, građani će videti koliko će dobiti novca od akcija Telekoma, pa će moći da sude šta bi bilo da je NIS prodavan na transparentnom tenderu. Takođe, još nisu podeljene akcije EPS i drugih kompanija. Na kraju krajeva, znam da ću platiti političku cenu tog tada nesmotrenog političkog obećanja, ali sigurno je da će građani dobiti mnogo više novca od akcija javnih preduzeća nego što sada očekuju", navodi Dinkić.

Vise na http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=27&nav_id=482093

-------------------------------------
Beze li pacovi s broda koji tone?
Otvorena Pandorina kutija?
Postoji li ijedan ministar na svetu da posle priznanja da je svesno prevario narod, ne bi podneo ostavku u najmanju ruku? Ocekivati da bi odgovarao,bilo bi suvisno u zemlji Srbiji:zroll:
Nista od svega, pretpostavlja se da ce u izbornoj godini ponuditi 2000 eura, i za to laganje dobice opet ministarstvo finansija....

Kako kaze stara narodna: Ko te slaze jednom- ubio ga Bog
Ko te slaze dvaput- ubio Bog i njega i tebe
Ko te slaze treci put, ubio Bog TEBE.

Nije me slagao, nisam mu ni verovala, a onih 20 eura koje mi je dao, dala sam dedi - da poboljsa "budzet" stanjen zbog 15.000 penzije:smrcka:
 
Beograd -- Ministar ekonomije Mlađan Dinkić kaže da je građanima obećao 1.000 evra od besplatnih akcija da bi Tadić pobedio na izborima 2008. protiv Tome Nikolića.




"Kasnije analize su pokazale da bukvalno tih 100.000 glasova, za koliko je pobedio u drugom krugu, dobrim delom potiču od zajedničkog obećanja, koje sam ja preuzeo lično na sebe, o besplatnim akcijama. Znači, preuzeo sam na sebe obećanje, a preusmerio svu političku korist Tadiću", kaže Dinkić.

Dinkić objašnjava i da je obećanje dao jer je verovao u njega iako je bilo politički neoprezno, ali se bojao da bi za Srbiju bilo mnogo gore da Nikolić pobedi.

"Priznajem da sam krajem 2007, kada sam pisao to pismo građanima, bio svestan rizika u koji ulazim. S jedne strane, bio sam potpuno uveren da je moguće dobiti 1.000 evra za besplatne akcije, jer se radi o najvrednijim srpskim preduzećima, ali nisam predvideo svetsku finansijsku krizu, koja je urušila akcije svih kompanija u svetu. Takođe, nisam ni slutio da će NIS biti maltene poklonjen i da će tu propasti deo vrednosti preduzeća. Uostalom, građani će videti koliko će dobiti novca od akcija Telekoma, pa će moći da sude šta bi bilo da je NIS prodavan na transparentnom tenderu. Takođe, još nisu podeljene akcije EPS i drugih kompanija. Na kraju krajeva, znam da ću platiti političku cenu tog tada nesmotrenog političkog obećanja, ali sigurno je da će građani dobiti mnogo više novca od akcija javnih preduzeća nego što sada očekuju", navodi Dinkić.

Vise na http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=27&nav_id=482093

-------------------------------------
Beze li pacovi s broda koji tone?
Otvorena Pandorina kutija?
Postoji li ijedan ministar na svetu da posle priznanja da je svesno prevario narod, ne bi podneo ostavku u najmanju ruku? Ocekivati da bi odgovarao,bilo bi suvisno u zemlji Srbiji:zroll:
Nista od svega, pretpostavlja se da ce u izbornoj godini ponuditi 2000 eura, i za to laganje dobice opet ministarstvo finansija....

Kako kaze stara narodna: Ko te slaze jednom- ubio ga Bog
Ko te slaze dvaput- ubio Bog i njega i tebe
Ko te slaze treci put, ubio Bog TEBE.

Nije me slagao, nisam mu ni verovala, a onih 20 eura koje mi je dao, dala sam dedi - da poboljsa "budzet" stanjen zbog 15.000 penzije:smrcka:

Tema je dobra ali već postoji ........
 

79041841.jpg


Eto kakva su danas vremena. ↑

Pre 5. oktobra trebalo je raditi 20 godina za 600 maraka.

A danas, kad im daš 600 maraka besplatno, oni kažu "A zašto nije 2000?????"

Vodio ljubav s vama onaj ko vas napravi...


Taj novac koji je trebao da bude podeljen građanima trebao je da bude od već prodatih firmi a ne od TELEKOMA ; AERODROMA .....

btw ... DA IMA I MALO PAMETI U OVOJ ZEMLJI TELEKOM SE SADA NE BI PRODAVAO ....

naravno pameti nema već samo interesa da se kratkotrajno popune rupe , narod opet prevede žedan preko vode i nekako dobiju naredni izbori ....
 

Eto kakva su danas vremena. ↑
Pre 5. oktobra trebalo je raditi 20 godina za 600 maraka.

Za sve zamerke i reklamacije a propo stanja devedesetih -> obratiti se zutom koalicionom partneru i mega-eUropljaninu Ivici Dacicu i velikom graditelju Mrkonjicu.
Mrkonjic-Tadic-Dacic%20.jpg


A koristiti stanje 90-ih kao opravdanje za sve lopovluke i lazi 2000-ih, a istovremeno orgijati u koalicionoj vladi sa vedetama 90-ih -> nece da moze z:poz:
 

79041841.jpg


Eto kakva su danas vremena. ↑

Pre 5. oktobra trebalo je raditi 20 godina za 600 maraka.

A danas, kad im daš 600 maraka besplatno, oni kažu "A zašto nije 2000?????"

Vodio ljubav s vama onaj ko vas napravi...

А шестог октобра,
колико је требало радити ???

Даље, не даје нико никоме ништа џабе ...

Све је то изграђено радом и трудом оних који ће добити макар део онога што су уложили ...

Ма џабе ја то ...

Немам коме ....
 
"Kasnije analize su pokazale da bukvalno tih 100.000 glasova, za koliko je pobedio u drugom krugu, dobrim delom potiču od zajedničkog obećanja, koje sam ja preuzeo lično na sebe, o besplatnim akcijama. Znači, preuzeo sam na sebe obećanje, a preusmerio svu političku korist Tadiću", kaže Dinkić.

Ko priznaje pola mu se prasta,znaci da mu skinu 500 godina robije:)

Pa normalno,i da ja stvarno nisam verovao da takvi ljudi postoje ali bilo je dosta onih koji su SAMO zbog tih 100 evra glasali za njega,kada sam slusao predizborne mastarije pojedinih ljudi kuci sam se zabezeknut vracaoz:shock:
 

79041841.jpg


Eto kakva su danas vremena. ↑

Pre 5. oktobra trebalo je raditi 20 godina za 600 maraka.

A danas, kad im daš 600 maraka besplatno, oni kažu "A zašto nije 2000?????"

Vodio ljubav s vama onaj ko vas napravi...

Cekaj bre tanvestitu,aj sto si lazov bez maste,ali kako na osnovu svojih proizvoljnih gluposti kojih si i sam svestan nasao za pravo da nekom bilo kome psujes kevuz:shock:

'Ebo te onaj ko te ko krpelja ne odstrani s' forumaz:shock:
 
Beograd -- Ministar ekonomije Mlađan Dinkić kaže da je građanima obećao 1.000 evra od besplatnih akcija da bi Tadić pobedio na izborima 2008. protiv Tome Nikolića.




"Kasnije analize su pokazale da bukvalno tih 100.000 glasova, za koliko je pobedio u drugom krugu, dobrim delom potiču od zajedničkog obećanja, koje sam ja preuzeo lično na sebe, o besplatnim akcijama. Znači, preuzeo sam na sebe obećanje, a preusmerio svu političku korist Tadiću", kaže Dinkić.

Dinkić objašnjava i da je obećanje dao jer je verovao u njega iako je bilo politički neoprezno, ali se bojao da bi za Srbiju bilo mnogo gore da Nikolić pobedi.

:

Heheheee, Dinkić..milosrdna sestra...:lol:
 

Back
Top